Merhaba,
Isyerine, gercek maasim uzerinden kidem, ihbar, izin, fazlamesai ve tum haklarimin yasal suresi icerisinde odenmesi icin ihdarda bulundum noterden. Isyeri beni sozlu olarak isten cikarmis ve isyerine girmeme izin vermemisti. Bende daha sonra sosyal guvenlik bolge mudurlugune giderek sikayette bulunmustum lakin sosyal guvenlik bolge dumurlugu der ki; biz gercek maasinizla falan ilgilenmeyiz, askeri ucret uzerinden kideminiz ve ihbarinizin verilmesini saglariz, gercek maasinizi ispatlayabilmeniz icin ismahkemesine basvurmalisiniz diyor. Ama bu durumda da bizde yurutme durdurulur diyor.

Benim sormak istedigim su, bundan 5 ay oncesine kadar, isten cikartilmak tehdidi ile bize askeri maas uzerinden ucret pusulasi imzalatiyorlardi ve ben 5 ay oncesinden bu aya kadar ucret pusulasini imzalamadim. Isveren bu kez gercek maasimin sadece askeri ucret kismini benim banka hesabimi bi sekilde bularak oraya yatirmaya calisti 2 kere ve bunda basarili oldu, bende en sonunda banka hesabimi kapattim bu olaylardan sonra ki, tekrar boyle birsey yapamasin diye. Simdi ismahkemesine basvurmak istiyorum ama bunu nereye hangi basvuru evraklari ile yapacagimi bilmiyorum. Ayriyeten maasimi ispat etmek icin 1'isi bana maasi elden veren onmuhasebedeki bayan, diger 2 si calisma arkadasim olmak uzere 3 sahit gosterecegim. Sizce bu durumlar benim lehime mi aleyhimemi. Bilisim sirketinde Teknik Destek Uzmani olarak calismaktaydim.