Merhaba arkadaşlar.
Bundan bir sene evvel askerden yeni gelmişken ağabeyimin açmış olduğu mobilya imalathanesine o zamanki şartlar gereği benim adıma bir şahıs şirketi kuruldu.Ancak daha sonra ruhsatı olmadığından belediye ekiplerince uyarı yapıldıktan sonra makinalardan biri mühürlenerek kapatıldı.Daha sonra gelen ekiplerde işyerine faal olduğu için tutanak tutup mehkemeye sevketmişler.Akabinde bende sanık durumuna düşmüş oldum.daha sonra savcıya ifade verdim ancak ordaki kalem arkadaşlar bana akıl vererek "bakmakla mesul olduğum ailem olduğundan ihtiyaçtan yaptım,zaten kapalı orası.."vb bi ifade yazdırdılar bana.şimdi kasım ayında mahkemem var ve ne yapacağımı bilmiyorum.benımle ılgısı olmayan suçsuz olduğum bir olay yuzunden sabıka yemek istemiyorum.çünkü benim bu şirketten bir lira bile kazancım olmadı yani sadece kağıt üzerinde sahibi benim.avukat tutacak maddi durumum yok zaten ağabeyım de aramız bozuk olduğundan ilgilenmiyor.bende mahkemede ne biliyorsam doğru olarak anlatmak istiyorum.22 yaşındayım ve kasımın 25 inde özel güvenlik görevlisi sınavına gireceğim.bu davada ceza alırsam güvenlik görevlisi olmama engel teşkil edebilecek bir durum yada ceza söz konusu olurmu???
sizlerden buyuklerım olarak bana yardımcı olmanızı ve akıl vermenizi istiyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.