Ben KPSS-2007/5 yerleştirmeleri ile Afyonkarahisar ilinde Maliye' yi 657'ye tabi devlet memuru olarak kazandım. Ankara'da oturuyorum. Hamileliğim nedeni ile Afyonkarahisar'da aileme yakın olmak için Sandıklı ilçesini tercih ettim ancak kadro olmadığı gerekçesi ile Sandıklı'ya yakın bir ilçe olan Kızılöeren'de göreve başlatıldım. Yaklaşık üç haftadır burada görevimi sürdürmekteyim. Ancak, fiziki ortam şartları olarak bazı sıkıntılar yaşamaktayım.
Burası köy sayılabilecek çok küçük bir ilçe. Mal Müdürlüğü de bu oranda küçük.. Dar bir alanda 8 kişi çalışıyoruz. Tek bayan benim. Rahatsız olduğum konular ise; burada büyükçe bir server bulunuyor. Ben muhasebede görev yapıyorum. Bu server da muhasebe alanı içersinde yani benim masama çok yakın, masa değiştirme şansım pek yok. Hamileliğimden dolayı bu durum beni endişelendiriyor. Diğer sorun ise; tuvalet.. Tek tuvalet var ve ben bu tuvaleti 7 erkekle paylaşmak durumundayım. Tuvaletin çalışma ortamının içersinde olması da beni zorluyor ve rahatsız ediyor. Yine hamile olmam çok temiz ve sağlıklı olmayan bu tuvaleti kullanmaktan imtina etmemi gerekli kılıyor. Ama mesai uzun kullanmak zorunda kalıyorum.
Sizlere sorum şu; bu sorunları gerekçe göstererek Sandıklı ilçesine tayinimi aldırabilir miyim ya da bu fiziki şartların en kısa zamanda iyileştirilmesini sağlayabilir miyim?
Çalışanların çalışma ortamları ile ilgili hakları var mıdır? İnternette ve sitenizde Memur Hakları kapsamında böyle bir kanun bulamadım. Var ise bana örnek bir yazı verebilir misiniz?
Böyle bir iyileştirme veya tayin hakkım var ise bunu Maliye Bakanlığı Personel müdürlüğü'nden mi, İl Defterdarlığından mı talep etmeliyim?
En kısa sürede cevap verirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar.