+ Konuyu Yanıtla
1 den 10´e kadar toplam 10 ileti bulundu.

Konu: Boşanma

Boşanma Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Boşanma

Ben iki aylık evliyim. Eşim iki kez kıskançlık sebebi ile evimden abisinin evine kaçtı. Annem hasta yanında neden durmadın dedim diye küstü tekrar tartıştık abilerini aradı.Arka kapı yerine değişiklik olsun diye ön kapıdan çıktım tartıştık evden kaçtı.İş yerimde doktor haftada iki kez geliyor, diğer günler duyuru ile tansiyonlara, kesiklere acil durumlarda ilk müdahale yapmam için görevlendirdi.Ben 26 yaşındayım, 15 yaşında bir kızın tansiyonunu ölçtüm diye evden kaçtı ( abi evine ).Konuşarak her türlü sorunun çözülüceğine inansamda anlayışım eşimi daha çok cesaretlendirir oldu.Her kaçışında ikna etmek için gittiysemde gurur kırıcı konuşup benimle gelmedi (söylediği sözleri not aldım) .
    En son arife günü kaçtı ve artık kabul etmedim. İşin kötü yanı birbuçuk aylık hamile. Çocuğumuz için olgun bir kadın olmasını söylesemde beni dinlemeyip her eve geldiğimde surat astı.Biz annem ve babamla kalıyoruz annemi öz ablamlara bana iş yaptırıyor diye şikayet edip, aile huzurumuzu kaçırdı.Daha önce hiç ev işi yapmadığından annem yemek nasıl yapılır diye mutfakta vakit geçirmesini istediği için tüm sebep.Eşimi sonkez ikaz ettiğim halde ramazanın son günü verdiğimiz iftar yemeğinde üç aileyi çağırdık. Herkese eşit ikram ve hizmet etmesi için uyarıda bulunduğum için tekrar tartıştık ve ertesi günü bayramlık almaya çıkarken yine kavga ettik. Eve geri getirirken 2 dk. bir boşlukta tekrar kaçtı.Abisi ve Annesi tarafından geri getirildi ama artık kabul etmedim kararım asla değişmicek nasıl bir yol izlemeliyim sonucu ne olur ?

Hukuki NET Güncel Haber

Boşanma konulu yargıtay kararı ara
    Boşanma konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Boşanma

Sorunuz somut değil, somutlaştırırsanız ve hukuki danışmanlık niteliğinde sorular sormazsanız yanıt alabilirsiniz.

Özetle şunu söylemek mümkündür, eşinizi her saferinde affetmiş sayılacağınız için daha önce yaşadığınız olaylara dayanarak boşanma davası açmanız halinde davanız reddedilecektir.

Bir meslektaşımdan hukuki yardım almanız yararınıza olacaktır.

İletiler
    292
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle yazdıklarınızı okurken çok üzüldüm. Çok zor bir hayatınız olacak,
    bu kesin.
    Benzer nedensiz, yersiz kıskançlık hadiselerini ben de yaşadım. Şimdi boşanmaya çalışıyorum (çocuksuz olarak).

Hamilelik konusu haraket serbestisini azaltan bir unsur tabi.

Kıskançlık psikolojik bir hastalıktır ve bu hastalık kadınlarda maalesef çok yaygın. İyileştiği pek görülmeyen ve biraz iyileşse bile çok uzun zaman, enerji ve çaba alan bir gerçektir.
    Kendine güveni olmayan kadın doğal olarak kıskanç olur. Erkeği kıskanır çünkü önce kendisine güvenmez ve bunun sonucunda eşine güvenmez.

İkna edebilirsen eşini, psikolojik yardım almak "biraz" fayda sağlayabilir.
    Ancak mucize bekleme.
    Hayatın zor olacak maalesef.
    Hukuki yardımı, psikolojik destek aldıktan sonra düşünmekte fayda olabilir.

Erkeklere Not: "Dakka bir Gol bir" anlayışından vaz geçmek gerek.

İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Efendim alakanıza teşekkür ederim

Başımdaki sıkıntılı olayı daha nasıl açıklayacağımı inanın bilmiyorum. Önceki affedişlerim düzelir umuduyla görmezden geldiklerimdir, ben önceki hatalarını anlatırken, affedişlerimi kullanmak için değil en son olayda onu kabul etmeyip iki aylık bir evliliğin bir erkeği nasıl bu kadar sıkar sorusuna cevaben yazmıştım. peki o halde son kaçışını affetmedim bunun içinde davam düşermi ? ve bir avukatla görüşsem boşanmak için %'de kaç şansım olur. Efendim şimdiden teşekkür ederim.

İletiler
    292
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yazdıklarınız tam anlaşılmıyor.
    "davam düşer mi? diye sordunuz. O halde boşanma davası açtınız mı ?

İyi düşünmenizde fayda var çünkü eşiniz hamile ve öncelikle evliliği kurtarmaya çalışın. Kendi ailenizin evinde yaşıyorsunuz belki eşinizle birlikte ayrı eve taşınmak fayda sağlayabilir.

Fakat ne olursa olsun evi terk eden taraf siz olmayın !!!
    Eşlerin ortak yaşadığı evi terk eden erkek, mahkeme kararıyla mutlaka nafaka ödemek zorunda kalır.

Kadın boşanmak istemezse uzun yıllar boşanamazsın.

Çünkü devletimiz/mahkemelerimiz/hakimlerimiz evli insanların boşanmasını özellikle kasıtlı olarak zorlaştırıyor.
    Bir avukata danışın.

İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı boşanma

Mahkemeye başvuruda bulunmadım. Sorunum eşimin aşırı kıskançlığının yanı sıra (Evimizdeki özellerimizi kendi ailesine anlatması,ailemiz içinde fesatlık dedikkodu yapması,saygısız davranması) kaçmasıdır.
    Evimi asla terk etmem bu bilgiyi verdiğiniz için de ayrıca ''teşekkür ederim mrtecetin''.
    Amacım sadece tüm uyarılara rağmen düzelmeyen,beni sinirsel bir hastalığa doğru götüren ve bu pisikolojimle suç işletmeden ayrılmaktı. Dediğiniz gibi bir şans vermeye karar verdim. Elimden gelen fedakarlığı yapmaya devam edicem.
    Fakat ayrılık gerektiren davranışları sergilemeye devam ederse o zaman en hukuki şekilde nasıl bir sebep göstermeliyim.İnanın komik gelebilir belki ama insanın aklına aileler arası senet yapası bile geliyor. Tabi bu düşünce üç gündür doğru,düzgün uyku uyayamamış, sinirden sağlıklı düşünemeyen birine aittir.
    Verdiğiniz cevaplardan ve gösterdiğiniz yollardan ötürü Allah cümlenizden razı olsun.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar ben 14.02.2007 Tarihinde eşimle evlendim onu Çok sevdiğim için özel bir günde onu mutlu etmek istedim .

Çok güzel bir başlangıcımız oldu ama evliliğimizin 3.haftasında Eşimin ailesi tarafından gelen telefon görüşmeleriyle mutluluğumuza gölge düşmeye başladı Eşimin annnesi her arayışında eşime Evlendiğine inanamadığı ve gittiğine alışamadığı gibi sözler söylerek eşimi manevi açıdan devamlı tedirgin ettiler.

bu yüzden eşimle aramızda sadec ağız dalaşı diyebileceğimiz tartışmalar oldu eşime hiç bir zaman şiddette bulunmadım .

eşim her tartışmadan sonra ailesine telefon açarak ailemiz içinde olan en ufak tartışmaları dahi Kendi ailesine bildiriyor ve gelip evden eşimi alıp gidiyorlardı bu olay 2-3 kez tekrarladı ve ben her seferinde eşimi sevdiğim ve yuvamı yıkmak istemediğim için ılımlı taraf oldum ve gidip barıştım.

Ama en son olayda yine eşimin ailesi yüzünden çıkan ufak bir tartışma sonrası eşim tekrar ailesini aradı ve telefonda babasına ağlamaya ve beni burdan alın demeye başladı bende telefonu elinden alarak babasına aile içi ufak bir tartışma yaşadığımızı hiç bir kimsenin zarar görmediğini ve aile geçimimize karışmamaları gerektiğini söyledim.
    Kayınpederin telefonda bana hakaretler etmeye ve tehditler savurmaya başladı.ve bende hiç bir şey söylemeden telefonu kapattım.

Ardından eşimi arayarak benimle konuşmaya geleceklerini söylediler bende kabul ettim.
    eve geldiler kapıdan girince içeri otrun konuşalım dedim bunun üzerine kayın pederim ve kayınbiraderim bana saldırdılar kayın pederim beni yumruklarkan kayınbiraderim beni bacağımdan bıçakladı ben kendimi zar zor odaya kapattım ve kapıyı kilitledim kayın pederim kapı camını kırarak içeri bıçağı savurmaya ve hakaretler etmeye devam etti ben bu sırada halsiz bir şekilde yerde yatarken eşim odanın kapısını açtı ve kardeşiyle beraber eşyalarını toplayıp gitti .

Beni en çok yaralayan şey ben yerde kan içinde yatarken eşimin ardına bile bakmadan çekip gitmesi oldu.

Şimdi elimde adli tıp raporum ve karakolda tutulan evraklarım var ve eşimden boşanmak istiyorum.

danışmak istediğim konu şu : ben boşanma davası açtığım zaman manevi tazminat talebinde bulunabiliryim ? ve eşim nafaka talep ederse kabul edilirmi?.

Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz teşekkür ederim..

İletiler
    104
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ess.musti rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ben boşanma davası açtığım zaman manevi tazminat talebinde bulunabiliryim ? ve eşim nafaka talep ederse kabul edilirmi?.
    Talep edebilirsiniz. Eşinizin boşanmaya neden olacak olaylar açısından daha kusurlu olduğunu ispatlarsanız manevi tazminat kararı çıkar. Tazminatın tahsili ancak eşinizin geliri veya malı olması halinde mümkün olur.

Eşinizin kendine ait geliri yoksa, (ailesinin ne kadar zengin olduğu önemli değil) dava süresince tedbir nafakası ödersiniz.

Dava sonuçlandıktan sonra da boşanmaya neden olacak kusurunuz olduğu takdirde yoksulluk nafakası ödersiniz.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı merhabalar

Ben iki aylık evliyim. Eşim iki kez kıskançlık sebebi ile evimden abisinin evine kaçtı. Annem hasta yanında neden durmadın dedim diye küstü tekrar tartıştık abilerini aradı.Arka kapı yerine değişiklik olsun diye ön kapıdan çıktım tartıştık evden kaçtı.İş yerimde doktor haftada iki kez geliyor, diğer günler duyuru ile tansiyonlara, kesiklere acil durumlarda ilk müdahale yapmam için görevlendirdi.Ben 26 yaşındayım, 15 yaşında bir kızın tansiyonunu ölçtüm diye evden kaçtı ( abi evine ).Konuşarak her türlü sorunun çözülüceğine inansamda anlayışım eşimi daha çok cesaretlendirir oldu.Her kaçışında ikna etmek için gittiysemde gurur kırıcı konuşup benimle gelmedi (söylediği sözleri not aldım) .
    En son arife günü kaçtı ve artık kabul etmedim. İşin kötü yanı birbuçuk aylık hamile. Çocuğumuz için olgun bir kadın olmasını söylesemde beni dinlemeyip her eve geldiğimde surat astı.Biz annem ve babamla kalıyoruz annemi öz ablamlara bana iş yaptırıyor diye şikayet edip, aile huzurumuzu kaçırdı.Daha önce hiç ev işi yapmadığından annem yemek nasıl yapılır diye mutfakta vakit geçirmesini istediği için tüm sebep.Eşimi sonkez ikaz ettiğim halde ramazanın son günü verdiğimiz iftar yemeğinde üç aileyi çağırdık. Herkese eşit ikram ve hizmet etmesi için uyarıda bulunduğum için tekrar tartıştık ve ertesi günü bayramlık almaya çıkarken yine kavga ettik. Eve geri getirirken 2 dk. bir boşlukta tekrar kaçtı.Abisi ve Annesi tarafından geri getirildi ama artık kabul etmedim kararım asla değişmicek nasıl bir yol izlemeliyim sonucu ne olur?
    Selamlar
    Olayınız ve sorularınız dilek hanımında soyledigi gibi somut değil ne yapmak istiyorsunuz öncelikle buna karar verin eger bu konular nedeni ile bir boşanma davası açmak istiyorsanız kendiniz mahkemeye başvura bilir veya bir avukattan yardım alabilirsiniz.kolay gelsin.
    Konu Bülent Talas tarafından (20-10-2007 Saat 20:40:42 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Merttek verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim .peki bu tedbir nafakasının miktarı nasıl belirlenir.

Benim aylık maaşım dışında hiç bir gelirim yok üzerime kayıtlı hiç bir mal varlığımda yok .aylık net gelirim 750 yt civarında bunun içerisinden 300 ytl ev kirası ödüyorum ve aylık 100 ytl civarında ödediğim borç senetlerim var bunlar göz önünde bulundurulmu nafaka tesbitinde.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: