Anket Sonuçlarını Göster:

Oylayanlar
0. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • 0 0%
+ Konuyu Yanıtla
9 / 66 Sayfa İlkİlk 1234567891011121314151617181929394959 ... SonSon
81 den 90´e kadar toplam 655 ileti bulundu.
    Nerede
    İzmir, Karşıyaka, Turkey.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Adli sicil kaydının silinme süreci

Merhabalar

Benim 04/10/2001 tarihinde kesinleşen bir dava sonucum vardı.Bu sicilim 5 yıl sonra silineceği söylendi.benim üniversite ve askerlik zamanlarımdan sonra 5 yıl tamamlandı.ve ben bugün yani 21/12/2006 tarihinde asli ceza mahkemesine müracat ettim bunun silinmesi için.işte dilekçe yazdım,asliye ceza nöbetçi hakimine onaylattım ve oradaki görevli bayana verdim evrakları.onlarda bana bu evrakları ankaraya göndereceklerini söylediler.ancak 4 ay kadar sürüyormuş silinme işlemi yani evrakların sırada bekleme olayından dolayı.4 ay sonra da gidip sabıka kaydı çıkartıp öğrenebileceğim.
    eskiden bu şekilde olmuyordu direkt ''adli sicil ve istatistik genel müdürlüğüne'' dilekçenizi gönderebiliyordunuz.onlarda cevabı 1 ay kadar sonra adresinize postalıyorlardı.ben bir ara denemiştim.tabi o zaman süre dolmamıştı.ve gelen mektupda da aynen şöyle yazıyordu ''....haber numaralı erteli kaydınız deneme müddetinin henüz tamamlanmamış olması nedeniyle silinme şartlarının oluşmadığı,ancak;5352 sayılı Adli Sicil Kanunun Geçici 2.maddesi gereğince yasal koşulları oluştuğunda gereğine tevessül edilebileceği hususunda,
    bilgi edinilmesini rica ederim.''
    altında da işte daire başkanının isim soyisim ve imzası vardı.

ben sabıkamın silinmesini istiyorum bir an evvel çünkü işe girmem lazım.acaba 3-4 ay zaman dilimi çok uzun değil mi?bunu kısaltmamın bir imakanı var mı?adli sicil'e telefon mu edeyim?e-posta mı atayım?
    bir de merak ettiğim bir şey var ya silinmezse ne olacak?hukuk bu hep değişiyor.silinir mi yani?bana gelen resmi mektup silineceğini doğruluyor mu?

siz ne dersiniz bu konuyla ilgili merak ediyorum.gidip bir avukata danışayım mı?bütün iş yerleri istiyor çünkü sabıka kaydını
    mesajlarınızı bekliyorum.teşekkür ederim.

Yönetimin Notuu konuda çok detaylı forumlarımız mevcut. Lütfen "forum arama" seçeneğini kullanınız.

Hukuki NET Güncel Haber

Adli sicil ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu yargıtay kararı ara
    Adli sicil ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

merhabalar,1988 yılında 17 yasında iken cezaevinde yattım fekat 1995 yılında sabıka kaydı belgesi aldığımda sabıkam çıktı, sonra bir daha sabıka kaydı almadım adliyeden.Acaba aradan 18 yıl geçti silinmişmidir silinmemişse ne yapmalıyım,bu sabıka silinebilirmi ?
    saygılarımla.

Nerede
    İzmir, Karşıyaka, Turkey.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

bu konu ile ilgili forum menüsünde başka bir bölüm bulamdım ve yazacağım en uygun yerin burası olduğunu düşünüyorum.diğer bölümler ilgisiz gözüküyor.soruma cevap verecek ve merakımı giderecek birileri var mı?mesajlarınızı ve cavaplarınızı bekliyorum......saygılar.......

Nerede
    yozgat, sorgun, Turkey.
    İletiler
    21
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Adli sicilin silinmesi

slmlar 18 temmuzda basit tehdit davasından 200 ytl ceza almıştım, 15 aralık 2006 da ödedim. Sorum şu: adli sicilimeden silinmesi için üç yıl mı beş yıl mı beklemem lazım. Kararı veren hakim üç yılda silinir mrk etme demişti ama bazı hukukçular beş yıl olduğunu söylüyor. Ayrıca nereye ve neşekilde müraacat etmem lazım. Çok mağdurum ilgilenirseniz sevinirim. İyi bayramlar, iyi çalışmalar.

Yönetim: Bu forumdan devam ediniz. https://www.hukuki.net/topic.asp?topic_ID=19086

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Adli sicil kaydı

18.02.2002 tarihinde eski TCK 179. maddesi gereğince özgürlüğü tahdit suçlaması ile çıkarıldığım mahkemece tutuksuz olarak yargılanma sürecinden sonra 10.01.2003 tarihinde Ağır Ceza mahkemesince suçlu bulunup hafifletici sebeplerle 20 ay ağır hapis ve 120 Ytl civarında ceza aldım.Ceza Yargıtayca 23.01.2004 tarihinde onandı ve 27.05.2004 tarihinde eski infaz yasasına göre 8 aylık cezamı çekmek üzere cezaevine girdim.Ceza infaz sürem bitmeden yeni TCK ile cezai süremin değişmesi nedeniyle 6 üzerine salıverildim.Yeni TCK ile cezam 1 yıl 1 ay 10 güne düşürülmüş ve sabıkasız olmam nedeniyle mahkemece 11.08.2005 tarihinde ek kararla cezai sürem kadar ERTELENMESİNE ve cezai sürem boyunca da denetlemeye tabi tutulmamın gerekmediğine karar verildi ve bu ertelenme süresi geçtiğimiz aylarda bitti.

Sorum:1 yıl 1 ay 10 günlük denetim süresinin bitmesi ile yeni adli sicil kanununa göre Adli sicil kaydımın silinmesi için yapmam gerekenler nelerdir,ve bu ceza halen adli sicil kaydımda eski haliyle göründüğü için Memuriyet haklarından yoksun kalırmıyım.

ilginize teşekkürler iyi çalışmalar...

Nerede
    Sivas
    İletiler
    365
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

1 yıl 1 ay 10 günlük deneme sürenizin iyi halle geçirilerek bu süre içerisinde kasıtlı bir suç işlemediğinizden dolayı adli sicil kaydınızın Adli Sicil Genel Müdürlüğü kayıtlarından düşürülmesi için mahkumiyet hükmünü veren mahkemeye yerine getirme fişi tanzim etmesi için dilekçe ile müracaat etmeniz gerekecektir.Müracaatınıza müteakip adli sicil kaydınız derhal silinecektir.
    Mahkumiyet hükmü veren mahkemece tarafınıza hükmedilen 1 yıl 1 ay 10 günlük deneme süresi belirlemiş olup bu deneme süresi içerisinde 5237 sayılı yasanın 53/1 md sinde belirtilen hakları deneme süresi boyunca kullanamayacağınız mahkemece belirtilmiştir.Fakat deneme sürenizin iyi halle geçirildiğinden ve cezanın infaz edilmiş olmasından ötürü hak yoksunluklarınız derhal kalkmış olup şu an için herhangi bir (kamu görevi dahil) hak yoksunluğunuz bulunmamaktadır.

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Arkadaşlar,
    1987 yılında Kadıköy 2.asliye ceza mahkemesinde 6ay ceza alıp cezamı çektim.
    5-6ay evvel sabıka kaydı çıkardığımda bu sicil görünmemişti,fakat bugün tekrar çıkardım busefer sabıka kaydında bu sicilim göründü.Sildirmek için ne yapmam gerektiğin 2.asliye kalemine giderek sordum bana karar metninin fotokopisini vermeleri gerektiğini fakat bunu bulmalarının imkanı olmadığını bugüne kadar nerede olduğumu sordular.Neyse,sonra sabıka kaydımı ve nufus cüzdanı fotokopisi ile birlikte Ankara adli sicil müdürlüğüne başvuru yapmamı artık bilinmeyen bir zaman içersinde silinebileceğini söylediler.Bu süreç gerçekten böylemi işliyor yoksa benimi başından attılar bilgi sahibi arkadaşlar cevap yazarsa ona göre hareket edeceğim.

Teşekkürler

İletiler
    160
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Adli sicil kaydı silme

adlisicillerin silinmesi;1-Emniyette,G.B.T.diye bir bölüm bulunur sen eyer askeri okul,polis 0kulu gibi KAMU KURULUŞLARINA GİRECEKİSENİZ,(GÜVENLİTAHKİKATI İCİN ) bu kuruluşa (gizli yazı ile sorulur)2-Adli sicil(Sulh,Asdliy,Agır)ceza mahkemeleri vardır bunların hangisinde yargılanıp,ceza aldın ise (sulh,5,Aliye10,agır15)sene gectikten sonrabir dilekce ile ceza aldıgın mahkemeye baş vurup,mahkeme dosyanıadli sicsil'e gönderip silinmesisns saglar.G.B.T.'da kayıdın varsa,mahkemeden berat etmiş isen berat ettigin mahkeme karırı ile İçişleri Bakanlıgına başvurup kaydının silinmesini istiye bilirsiniz..

İletiler
    160
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı erenhalil rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhabalar c:000002003c0128452 (99021786-03)
    27.10.2000 ck:525/B-2;647SA 6.ŞİŞLİ;1.ASLCM 1Y H;91260000 AP. 15/11/2002 2001/2592-2002/920 25/12/2002 tarihinde DOLANDIRICILIK sucundan ceza aldım ve bu cezam 647 sayılı kanunu 6. maddesine göre tecil edildi. Şimdi sormak istiyorum bendemi 5 yıl bekliyecem sabıkamın kalkması için? Aldığın bu ceza memur olmamı etkilermi cevap yazarsanız cok memnun olurum.
    657 sayılı Devlet memurları kanunun ilgili maddesi derki;yüz kızartıcı suçlardan tecil edilmiş olsa dahi (1)gün ceza alsanız memuriyetten ihrac olusunuz,kabahat nev'inden suclardan ise (6)yani(180)güngecerse daha sonra bu ceza limiti(kabahat nev'i suclarda) 1 yıl'a cıktı sen ancak, sabıkalılar icin iş yerlerinde ayrılan kontenjandan iş baş vurusu yapabilirsin

Nerede
    Sivas
    İletiler
    365
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

765 sayılı yasa göre cezaya hükmedilip 647 sayılı yasa gereği cezası tecil edilen kimsenin suçun kesinleşme tarihinden itibaren 5 yıl içerisinde suç işlemediği takdirde mahkumiyeti vaki olmamış sayılır ve adli sicil ve arşiv kaydından çıkarılır.Bu suç yüzkızartıcı suç dahi olsa konuya esas olan mahkumiyetin vaki olmamış sayılacağından(suç hiç işlenmemiş sayılacak) bu süre sonunda devlet memuru olmanızda herhangi bir sorun bulunmamaktadır.Ancak sadece kamu görevlisi olamazsınız çünki; kamu görevlisi olmanız için hakkınızda güvenlik soruşturması yapılacak ve sonucu olumlu çıkmayacaktır.

+ Konuyu Yanıtla
9 / 66 Sayfa İlkİlk 1234567891011121314151617181929394959 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php28229-Adli-sicil-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage64

https:www.hukuki.netshowthread.php28229-Adli-sicil-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage63

asck 911 2015 para cezasina cevrilmesi emsal karar

konul durmuş sicili nede

https:www.hukuki.netshowthread.php28229-Adli-sicil-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktir

2451

apron

ekremiyican

curuk raporu gbt de gorunurmu

pitivoman

2a15g

sabika raporun da sicile bakarlar mi

ekremiyican gbt

adli sicil ile ilgili konular bu baslik altinda toplanacaktir

adli sicil ile ilgili konular

esasen vaki olmamış cezanın 2014te arşivden silinmesi

48534 ehliyet cezasi anlami

https:www.hukuki.netshowthread.php28229-Adli-sicil-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage59

Forum