Üniversiteden çıkış almak için başvurduğumda tarih 1 dersi karşıma çıktı..Tarih 1 dersi ile alakalı hiç bir kayıda rastlanmadığı görüldü ve çıkış belgemi alamadım.Bunun üzerine dersin hocasından ve tarih bölüm başkanlığından dersi alıp geçtiğime dair evrak ve danışman hocamdan ders kayıt fişinde sehven unutulduğuna dair resmi evrakla dekanlığın yönetim kuruluna başvurdum.Yönetim kurulundan aleyhimde karar çıktı ve 3 ders sınavlarında geçtiğim derslerinde iptal edilerek kayıt yaptırmam gerektiği söylendi. Tekrar itiraz dilekçesi ile Rektörlüğe başvurdum.Rektörlüğün avukatı final sınav kağıdımın bulunduğunu ancak vize sınav kağıdının bulunmadığını gerekçe göstererek kararın yerinde olduğunu belirttiler..Daha sonra idare mahkemesine başvurdum.Yürütmeyi durdurma kararı çıktı.Ama henüz hem okula hem şahsıma tebliğ edilmedi.Bu arada okul, kayıt zamanı geçtiğini ve kayıt yaptırmam gerektiğini söyledi. Bu karara rağmen kayıt yaptırmamam sorun teşkil edermi. Asıl kararın çıkması ne kadar sürer ve sizce sonuç ne olur.Yardımcı olursanız çok sevinirim.