+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 15 ileti bulundu.

Konu: Kendimi Tebrik Ederim

Kendimi Tebrik Ederim Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Kendimi Tebrik Ederim

Baktım kimsenin ettiği yok kendimi tebrik edeyim dedim bari. Hukuki.net te yazdıklarımı 1 hafta ile 9 ay arasında basında ''yetkili ''bir ağızdan duymaktan bıksamda basının mal bulmuş...... ginbi saldırmasına şaşırıyorum.
    Yazılarımı takip edenler bilecekki türbanın islamla ilgisi olmadığını bu yapılanların şirk olduğunu bu hükümetin komple aslında şirk yaptığını yazmıştım hem de kaç kere... Dindarlığı dinci olarak görünce ve yönlendirince olayın şirke gittiğini belirtip gerçekleri bin kere dile getirdim. Sonuç koca bir foss çıktı.
    Dün prof. Yaşar Nuri Öztürk dediklerimin onda birini dedi ''kamuoyunu şaşırtacak''iddia olarak basında anormal yer buldu. EEe yapılacak iş kavga etmek değil kendimi tebrik etmek olarak algılandı tarafımdan beni okuyanlarda Türkiye nin gündemini en az altı ay önce yakalamanın zevkini yaşadı
    Buyurun buradan yakın ....
    'Türban Müslüman örtüsü değildir' 25 Eylül 2007

HYP Genel Başkanı ve eski İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, 22 Temmuz seçiminden sonra AKP döneminde Türkiye’nin adım adım “ılımlı İslam” devletine doğru kaydığı yorumları yapılırken, yine kamuoyunu şaşırtacak bir değerlendirme yaptı. Öztürk, Türkiye’nin “dinsizliğe” doğru gittiğini iddia etti.
    Siyasi gelişmelerle ilgili sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Öztürk, “Kuran’ın anladığı manada bir dinden söz ediyorsak, Türkiye dinsizliğe doğru gidiyor” dedi. Öztürk, “Türkiye’yi taşıdıkları yer şirktir, din değil. Biz yıllarca buna karşı mücadele verdik. Ama şimdi Türkiye doğrudan doğruya müşrik zihniyete, şirk zihniyetine doğru gidiyor. Yelken açmış gidiyor hem de. Zaten Kuran’dan ve Hz Muhammed’den onay almayacak sahte bir dini, morfin gibi kullanıp Türkiye üzerinde her istediklerini yapıyorlar, hurafe dinini anestezi gibi kullanıyorlar” diye konuştu.
    “TÜRBAN, ST PAUL’ÜN İNCİL’E SOKTUĞU KIYAFETTİR”
    Prof. Dr. Öztürk, son yıllarda “türban” adı verilen ve değişik tarzda bağlanan örtünün ise Müslümanlıkla ilgisinin olmadığını söyledi.
    Öztürk, bunun St Paul’ün İncil’e soktuğu rahibe kıyafeti olduğunu belirterek, şu değerlendirmeyi yaptı:
    “Türkiye’de iki büyük operasyon yapılıyor. Kuran dininin birinci vasfı anti emperyalizmdir. Atatürk de tarih önünde bu konuda en başarılı adamdır. Ama onun anti emperyalist yanını kınıyorlar. Türkiye kullanılarak İslam’ın, anti emperyalist ruhunu yok etmek istiyorlar. Her 50 metreye kurulan camilerde bu ruhu katlediyorlar. Bize, ‘İslam’ın diğer taraflarını bırakın, size bol cami yapmak, hanımların başını örtmek kafidir’ diyorlar. Hanımların başındaki örtü, rahibe kıyafetidir. Saint Paul’un İncil’e soktuğu kıyafettir. O bizim Müslüman insanın örtüsü değildir. ‘Cami ve bu örtü size din olarak yeter’ deniyor. Müslümanlara din diye başka bir şey bırakmadılar.”
    “DARBELER İÇİN DUA EDİLECEK NOKTAYA GELİNEBİLİR”
    Önümüzdeki döneme ilişkin karamsar bir tablo çizen Öztürk, Türkiye’nin “iyiye ve hayra” gittiğini düşünemediğini söyledi. Öztürk, türban, lokantada mescit, şehirlerarası otobüslerde namaz molası konuları tartışılırken, Türkiye’nin kaydettiği tek gelişmenin borçlarını artırmak olduğunu belirtti.
    Öztürk, şunları söyledi:
    “Türkiye örtülü bir şekilde sömürgeleştiriliyor. Hüzün duyarak söylüyorum ki, Türkiye’nin geleceğine ilişkin hiçbir irade Türkiye’yi yönetenlerin elinde değil. Türkiye büyük bir rüzgarın elinde, birilerinin istediği yöne doğru götürülüyor. Birileri en berbat şekilde yorumlayabilirler ama şunu söyleyebilirim: Benim en çok tedirgin olduğum şey, meselelerin siyasetle çözümlenemeyeceği bir noktaya sürüklenilmesi. Bu nokta ya felaket ya da kanlı kavgadır. Felaket nedir, Türkiye, dışardan istedikleri şekilde paramparça edilir. İkincisi, Türkiye iç kavgaya gider. Darbe olur deniyor, ama bana öyle geliyor ki, Türkiye darbeleri bile Allah tan niyaz edecek duruma gelebilir. Şimdi ‘darbe,darbe’ laflarıyla cambaza bak oyunu oynanıyor. Türkiye, darbelere bile el açıp dua edilecek bir noktaya sürükleniyor, Türkiye onu bile arayacak. Çok kaygılıyım bu noktada ben.”
    “İKİ MİLLETLİ PARLAMENTO”
    Öztürk, 22 Temmuz’da seçim yapılmadığını belirterek, “Bu, bir tsunami, nevi şahsına münhasır, bir nevi yarı işgal, bütün batılı güçlerin ortaklaşa belirledikleri hedefe 2-3 milyar dolar para harcayarak Türkiye’de halkın iradesinin bir yöne sevkedilmesidir. O sebeple biz bunu bir seçim saymıyoruz. Bunun ne menem bir şey olduğu, yıllar sonra anlaşılacak” dedi.
    Seçim sonra tablo konusunda da kaygıları bulunduğunu ifade eden Öztürk, şöyle konuştu:
    “Türkiye, tarihinde ilk defa adeta iki milletli parlamentoya mecbur ve mahkum bir hale getirildi. Böyle bir manzara var. Şu anda parlamentonun en aktif unsuru, en azından göründüğü kadarıyla, bölücü temayüller taşıyan unsur. Parlamentonun ilk gündem yaptığı konulardan biri, parlamentoya yeni giren bu unsurun, terör başının yaşam şartlarının iyileştirilmesidir. Buna dikkat etmek lazım. Onun arkasından Türk ordusunu bölücülükle itham demeçlerini dinledik. Arkasından ‘PKK’ya terör örgütü demeyiz’ demecini dinledik. Öbür tarafta henüz anayasayı değiştirme çalışmaları dışında bir şey görmüyoruz.”
    “DOKUNULMAZ ZIRHI KİRLENDİ”
    Öztürk, bu parlamentodan bir “hayır” gelecekse, bunun bir numaralı göstergesinin milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması olacağını söyledi.
    Öztürk, “Eğer parlamento işe dokunulmazlıkları kaldırarak başlarsa, buradan bir hayır çıkacağını düşünebiliriz,aksi takdirde hiçbir hayır çıkmaz. Dokunulmazlık zırhının içi kirlendi, pislendi, bu zırhı kaldırıp atmak lazım” dedi.
    Haaa hepsi doğrumu ? Hayır değil yarın yazarım neden değil )

Hukuki NET Güncel Haber

Kendimi Tebrik Ederim konulu yargıtay kararı ara
    Kendimi Tebrik Ederim konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    613
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Kendimi Tebrik Ederim

Arkadaşım fırsat bırakmıyorsunki önce biz tebrik edelim :p .

Bende sabahtan beri düşünüyorum. Bir yerden benzer birşeyler okumuş/duymuştum diye.:mahcup:

Nerede
    Antalya
    İletiler
    113
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Smile

yarını bekliyorum...15 dk.sonra devamını okumayı umuyorum..

Nerede
    mugla
    İletiler
    87
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sızı tebrık ederim... isinizi cok iyi yapıp :o ayrıca takipte edebılıyorsunuz:o :rolleyes:
    umari ciceklere alerjiniz yoktur...

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sooooooooooooooo what?
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

Nerede
    Gavur İzmir
    İletiler
    249
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

commodore1tr arkadaşım bir değil iki tebrik benden size. Biri bu konu için, diğeri de "Anımsatma" başlıklı konunuz için...

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Geçen gün bir şey yazacağım demiştim ama ben onu unuttum. İşin ilginci neyle ilgiliydi unuda unuttum muhtemelen başka bir şey yazarken de o aklıma gelecek asıl yazacağımı unutup onu yazacağım.
    Bu gün tarihe bir not düşmek amacıyla DİNCİLERİ çok kızdıracak bir şeyler yazacağım. Dinciler gerçekten çok kızacak çünkü kendilerini görecekler diğer tarafta olarak. Gerçek dindarlarımızsa umarımki uyanırlar üzerlerine serpilen ölü toprağını atarak kendilerinin nasıl kullanıldığını anlarlar özellikle kadınlarımız kızlarımız ....
    Ramazan ayından mıdır nedir bilemiyorum ''islam'' la ilgili yoğun düşüncelere dakıyorum sonra elimde ilgisiz bir kitap okurken buluyorum kendimi. Bedir Uhud ve Hendek savaşları öncelikli olmak üzere İslamın doğuşuna bakıyorum. İlginç bir yapı var. İslam dini hiç bir şekilde doğuşunda zenginlerin kabul alanına girmiyor red dediyorlar karşı çıkıyorlar. Peygambere rüşvet öneriyorlarhatta daha da ileri gidiyorlar ki onun nedenini anlayınca aslında çok berraklaşıyor durum.
    İslamdan önce Kabede Hübel (toprak tanrıçası/ bereket tanrıçası), lat (yunan mitinin leto su), uzza En saygın put!!), menat Bu çok ilginç bir put buna taşlanarak tapılıyordu sonradan şeytan taşlama oldu ama bunu dememiş olayım!!), yeuk diye isimlendirilmiş yüzlerce put vardı. Ama enteresan bir özellik daha vardı islamdan önce Kabede yani Mekkede Putperest olmalarına rağmen Mekke'de tek Tanrı inancının olduğunu görüyoruz. Fakat buna rağmen, taptıkları bir çok put vardı. Ulu Tanrı'ya inanıyorlar ve buna «Allah» diyorlardı, İslamiyet de bu kelimeyi muhafaza etmiştir. Ve bu Allah için Kabe'yi inşa etmişlerdi ki, buna «Beytullah, Allah'ın Evi» diyorlardı. Çünkü onlar da Allah'ın görünmez olduğuna inanıyorlardı ve sembolik olarak ona bir ev inşa etmişler ve onun önünde ibadet ediyorlardı.Mescidü'l-Haram denen Kabe'nin, kendine has bazı ibadet tarzları vardı. Senede bir defaya mahsus olmak üzere sadece Mekkeliler değil, Kabe'ye hürmet eden diğer Araplar da hac için Mekke'ye gelirlerdi. Tabii, bu İslam’dan evvelki tatbikattı. Ama günümüze de çok uygun haccın aynısıydı.
    Bu kısa bilgiden sonra akla şu soru takılıyor ''Tek Allah A inanıp Nasıl Putperest oluyorlar ? '' İşte burası zurnanın zırt dediği yer. Kureyş kabilesi ki mekke yi yöneten kabile ve bunların yakınları tüm ticareti ellerinde tutuyor ve en büyük ticaret ipek ve halıdan da çok hediyelik putlardı. Put yapıp yapıp satıyorlar ve zırt pırt ta put uyduruyorlardı. Zaten bu yüzden islam öncesi putların sayısı hakkında sağlıklı bir kaynak bulmak imkansız gibi. Üç en büyük putu da Kabeye koyarak iyice ruhani bir durum yaratıyorlardı. İşte tam bu noktada peygamberin çıkıp putların tamamını reddetmesi ve Allah ın asla görünmediğini ve bundan dolayı DİN TACİRLİĞİNİN yapılamayacağını söylemesi savaşların ana nedenlerinden birisini oluşturuyordu. Hatta Ebu Süfyan denen zat peygambere '' Allah nasıl bir şeyse yap onuda başta satarız''' diyecek kadar ticarete işi döküyor doğal olarakta red ediliyordu...
    Konunun nereden nereye gideceğini alayanlar anladı ama ben devamını yarın yazacağım. Dincileri ufak ufak kızdırıp tespitleri yapalım. Zaten iki üç köşebaşını tuttuk.( Ankara Hukuklular olmadan)

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    104
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Commodore1tr

Çok enteresan bir hikaye. Daha önce hiç duymamıştım. Gerçeklik payı da olabilir diye düşünüyorum. Kaynak olarak gösterbileceğiniz kaynaklar varsa öğrenmek isterim. Mesala İslamdan önce de putlara secde ederek taptıklarını biliyordum fakat bu kadar derinlemesine benzerlikler olması çok ilginç. Kaynaklarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

Saygılarımla.

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Müsade buyurun sayın ilkine nüsade buyurun hele bir konuyu toparlayayım kaynakçaları yazarım. Yoksa şimdi yazmaya kalksam şuda vardı diye otarafa gideceğimi bildiğimden yetmiş değişik konu olacak... Ben sırayla yazma azmindeyim bu sefer...
    Kaldıki buradaki amacım tek tanrılı dinlerle çok tanrılı dinlerin ibadet alışkanlıklarını kıyaslamak değildi. Gene çenem düştü geniş yazdım. Kaldıki o konuyu bilahare daha detaylı yazarım. Benim anlattıklarımı başka yerde duymamış olmanız gerekiyor zaten yoksa ben ben olmazdım.
    Konu commodore1tr tarafından (29-09-2007 Saat 15:27:41 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Körler sağırlar birbirini ağırlar dese çok mu kabalık etmiş olurum. Yoksa bu lafımdan da ideolojik bir bakış açısı çıkarılabilir mi bilmiyorum. Mal bulmuş ve başı göğe ermiş MAĞRIBİ gibi hezeyanlar bir hayli komik olmuş ama ne diyebilirim ki, EMPATİ yapmayı bilmeyen zihniyetlerden SEMPATİK olması beklenilemez sanırım.

Gene da saygılarımı muhafa ederek, saygılarımla diyorum.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: