+ Konuyu Yanıtla
3 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 77 ileti bulundu.

Konu: Ilımlı İslam Modeli - Türkiye ve Malezya

Ilımlı İslam Modeli - Türkiye ve Malezya Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    104
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Ilımlı İslam Modeli - Türkiye ve Malezya

Alıntı karabudun1944 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ya kusura bakmayında bir tek eyaletlere bölünmek eğer malezya'ya benzemek için yeterli bir sebepse veya sizin bildiğiniz tek farkımız buysa malezyayla aramızda diyecek bir şey yok.İlkine adlı şahısın (kusura bakma cinsiyetini bilmediğim için bey bayan gibi unvanlar kullanamıyorum) bu halk isterse olur diye RTE den alıntı yapmış evet bence doğru bir söz.Çünkü halk isterse her şeyi yapabilir.Cumhuriyetimizde her daim halk ne isterse o olmuştur.Tabi bazı özel durumlarda asker müdahale etmiştir fakat halk şeriat isterse o da olur.Unutmadan belirteyim bunu toplumun tüm kesimleri tarafından istenmesi gerekmektedir.

Sayın Karabudun1944,

Sitede genellikle rumuz kullanıldığı için cinsiyete önem verilmeden sayın sıfatı kullanılıyor. Hitaplarınızı bay ya da bayan diye yapmak isterseniz benim için bey'i kullanabilirsiniz.

Saygılarımla.

Hukuki NET Güncel Haber

Ilımlı İslam Modeli - Türkiye ve Malezya konulu yargıtay kararı ara
    Ilımlı İslam Modeli - Türkiye ve Malezya konulu hukuk haber
    Konu ilkine tarafından (24-09-2007 Saat 20:44:06 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bırakın komployu, kompleye bakın...

komple

Komple komple komple bitiğiz
    Komple komple komple kritiğiz
    Komple komple komple tikiz

Bıraktı mı hadi ya
    üzülme be abi ya
    hayat kısa tabi yaya
    yürü başka kız mı yok
    sevmeyi versin bas git
    taksit taksit

yani değerini bilemeyen aşkın
    başını vuracak elbet şaşkın
    bırak da bi kire pasa iyice bulaşsın
    bu alem adamı yutar anında
    dünya dönüyor bunun etrafında
    demeki gel etme güzelsin özelsin
    çarpa çarpa kendisi öğrensin

gece ayazından sabah ezanına
    akıştayız yine rakı beyazına
    yazık ediyorsun niye geliyorsun
    sen bu kızın gazına
    o da özeniyor ama çözemiyor
    ayranı yok içmeye pastadan söz ediyor
    ee haksız da değil ama
    sahip olmak istiyor marka imtiyazına
    hiç kimsenin hiç kimseden
    ne bir farkı var ne fazlası
    ama bu alemin tuhaf bir tarzı var
    kuzunun kurda habire tav olması
    bu alem adamı yutar anında
    dünya dönüyor bunun etrafında
    demeki gel etme güzelsin özelsin
    bırak çarpa çarpa kendisi öğrensin

komple komple komple bitiğiz
    komple komple komple kritiğiz
    komple komple komple tikiz

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    104
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı karabudun1944 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ya kusura bakmayında bir tek eyaletlere bölünmek eğer malezya'ya benzemek için yeterli bir sebepse veya sizin bildiğiniz tek farkımız buysa malezyayla aramızda diyecek bir şey yok.İlkine adlı şahısın (kusura bakma cinsiyetini bilmediğim için bey bayan gibi unvanlar kullanamıyorum) bu halk isterse olur diye RTE den alıntı yapmış evet bence doğru bir söz.Çünkü halk isterse her şeyi yapabilir.Cumhuriyetimizde her daim halk ne isterse o olmuştur.Tabi bazı özel durumlarda asker müdahale etmiştir fakat halk şeriat isterse o da olur.Unutmadan belirteyim bunu toplumun tüm kesimleri tarafından istenmesi gerekmektedir.
    Sayın Karabudun1944,

Evet ne yazık ki bende aynı şeyi düşünüyorum. Halk isterse tabii ki olur. Ama yazımın devamından da alıntı yapmış olsaydınız bunu engellemek için yapılabileceklerden birini de yazdığımı gösterebilirdiniz.

Çünkü bu memleket yobazlara bırakılmayacak kadar güzel.

Saygılarımla.

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Niçin malezya'ya benzemek meraklısıyız anlamadım boyalı basın da yanğına körükle gidiyor? Niçin diyemiyoruz biz japon'ya isvec'e Fıransa'ya benzemek istiyoruz diye bu baskı niye!

İletiler
    613
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Türkiye Malezya olur mu?
    Olmaz arkadaşlar. Biz ılımlı da da kesinlikle ayar tutturamayız. ızgın: Zaten ılık mılık nedir. Bozar bizi. Biz doğrudan İslam Cumhuriyeti oluruz. Bu Milli Eğitim Bakanıyla kısa sürede mevcud İslam devletlerine örnek bile oluruz.ızgın:

http://www.hurriyet.com.tr/egitim/an...348099.asp?m=1

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İslam ülkelerinin bakanlarının çoraplarında şöyle koka koka "Milli Eğitim Bakanı" yazmıyorsa daha henüz tam örnek olmuş sayılmayız.:o

Evveeet tempoooo...

bütün solcular toplandık toplandık toplandık
    sorduk neden yıprandık yıprandık
    biz onlardan hoşlandık hoşlandık hoşlandık (halk herhal onlar)
    şimdi niye zorlandık zorlandık zorlandık...

"Huzur veriyor, ılımlı nefesin, bu seçimde sen daha güzelsin" diyor, bas bariton koro...

Selamlar,

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Abbas Bilgili rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Türkiye'nin Malezya olmayacağı konusunda Hürriyet'ten Enis Berberoğlu da benimle aynı kanaatte. "İçiniz rahat etsin" diyor. Kısa yazısı aşağıda;

"Türkiye, Malezya olmaz

AYRICA olamaz da! Çünkü Malezya başta doğalgaz, petrol ve çinko zengini... Türkiye’nin aksine keyfine göre sermaye hareketlerini kısıtlayan, 22 yıl tek liderle yönetilmiş bir ülke...

Türkiye ise topraktan çıkarttığını değil, ürettiğini yurtdışına satan 40 bin ihracatçıya, 36 bin ithalatçıya ev sahipliği ediyor. Demokrasiyi kör topal da olsa yürütüyor.

Türkiye’yi Malezya gibi sermaye akımlarından, küresel ticaretten ve özgürlükçü bütünleşmeden kopartmak artık çok zor, hatta imkánsız... İçiniz rahat etsin. (23 Eylül 2007, Hürriyet, Enis Berberopğlu)."
    Ben Abbas Bey içiniz rahat etsin diyince ona güvenerek peki demiştim. Hele birde gazeteden büyük düşünür Enis Berberoğlunun yazısını koyunca tamam dedim bu iş kesin olmaz. Zaten Malezya nire Türkiye nire ? diyip kendimi rahatlatmıştım amma sonra baktım ki kazın ayağı pek öyle değil Abbas abi köşe yazısını okuyor ama manşete bakmıyor hemde manşette Malezyalı anlatmış Malezyayı ... Türkiye iyi okusun diye...
    '' Ne Malezyası dedik, biz laik bir devletiz, onlar değil ki! Bu cahil bir ifade, dedik. Fakat bir yandan AKP’nin 22 Temmuz’daki zaferi, Anayasa’daki türban ve laiklik değişikliği tartışmaları... Diğer yandan Malezya’dan gelen "Polis ramazanda oruç tutmayanları cezalandırıyor" haberleri... Başbakan Abdullah Bedevi’nin "Malezya bir İslam devletidir" sözleri... Her şey üst üste gelince, "Eyvah! Türkiye Malezya olabilir mi?" sorusu doğdu. Bazı yazarlara göre bu suni bir tartışma, bazılarına göre bunu konuşmanın tam zamanı. Şerif Mardin’e göre böyle bir ihtimal gerçekten var. "Türkiye Malezya olur mu" sorusunun cevabını bulmak için ilk önce Malezya’da gerçekten neler oluyor onu öğrenmeye çalıştık. Bunu için de, Malezya’da yoğun bir İslamlaşma var mı, iktidar ne diyor, güçlü İslam partisi PAS’ın tutumu ne, STK’lar ne yapıyor, liberal seküler kanadın fikri nedir, anlamak gerekiyordu. Sebati Karakurt ile Kuala Lumpur’a geldik, gözlerimizle görelim istedik. Bu yazı dizisinde, 3 gün boyunca gördüklerimizi okuyacaksınız.
    İkİ Müslüman avukat Malik İmtiaz (37) ve Haris Bin Muhammed (47), 2006’da "11. Madde Hareketi" adlı bir sivil hareket başlattı. Hareketin adı, Malezya Anayasası’ndaki "Herkes istediği dini seçmekte ve yaşamakta özgürdür" maddesinden esinlenilmiş. Bu maddenin artık uygulanmadığını savunuyor ve Malezya’daki İslamlaşmaya, "şeriat"ın anayasanın üstünde tutulmaya başlanmasına karşı, 11 sivil toplum kuruluşunu aynı çatı altında buluşturuyorlar. Bütün bunlar yüzünden, aynı zamanda Ulusal İnsan Hakları Derneği’nin başkanı da olan Malik İmtiaz hakkında Ağustos 2006’da "İslam’ı aşağılıyor, katli vaciptir" yazan posterler Malezya’nın her köşesine dağıtıldı. Fakat o ve arkadaşı Haris Bin muhammed yılmadı, 11. Madde Hareketi olarak mitingler ve forumlar düzenlemeye çalıştı. Son iki miting polis tarafından engellendi, artık forum düzenlemeleri de yasak. "Şimdilik davamızı internet üzerinden yürütüyoruz, çünkü başbakan bu sivil hareketten hiç hoşlanmıyor" diyor. Malik ve Haris’le Malezya’daki İslamlaşma sürecinde kimlerin rol oynadığını, geçmişini ve geleceğini konuştuk. İşte anlattıkları:
    İKİLİ HUKUK Malezya’da ikili hukuk sistemi var. Müslümanların evlilik, boşanma, miras gibi medeni konuları Şeriat Mahkemesi’nde görüşülür. Gerçi sivil mahkemelerde de 1970’lerin sonundan beri İslam’ı baz alan kurallar ve yasalar hep vardı. Örneğin "3 kez üst üste cuma namazına gitmeyen ya da oruç tutmayan bir Müslüman para cezasına çarptırılır" diyordu. Ama bu tamamiyle kağıt üstündeydi, hiç uygulanmıyordu. Çünkü 1980’lerde İngiliz eğitimi görmüş akıllı avukatlar ve hákimler vardı.
    İSLAMCI RETORİK 1988’de, eski Başbakan Mahathir bin Muhammed, İslam partisi PAS’ı çok ciddi bir tehdit olarak görmeye başladı. Oylarını onlara kaptıracağını düşündü. Partisinin başına Enver İbrahim’i getirdi ve İslamlaşma trendini başlattı. Biz de iyi Müslümanlarız demek istiyordu. 2001’e geldiğimizde ise "Malezya İslam devletidir" deyiverdi.
    METAMORFOZ OLDU Son 10 yıl içinde, İslam baz alınarak yazılan ve aslında hukukçuların umursamadığı yasalar, metamorfoz geçirip küçük böcekler halinde toplum hayatımıza sızdı. Gerçekten uygulanmaya başlandı. 10 yıl önce farklı dinden kişilerin evlenmesinde sorun yoktu. İsteyen din değiştirebiliyordu. Şimdi ise bir Müslüman’ın bir Budist ile evlenmesine, din değiştirmesine imkan yok.
    MÜSLÜMANLAR HARİÇ Malezya Anayasası’nın 11. maddesi şöyle der: "Herkes istediği dine inanmakta ve ibadet etmekte özgürdür." Fakat 1999’da Yüksek Mahkeme bu maddedeki "herkes" kelimesinin anlamını değiştirdi: "Herkes ama Müslümanlar hariç." Müslümanlar din değiştirmek istiyorlarsa şeriat mahkemesine gidecek bundan böyle dediler. O yıl din değiştirip bir Hıristiyanla evlenmek isteyen Lina Joy’un hüsranla biten hukuk savaşı bunun ilk örneğidir.
    HÁKİMLER YAPIYOR Nüfus kağıdına, "Dini İslam’dır" ibaresi eklendi. Müslümanların yaşam biçimini etkileyen konularda sivil mahkemeler bir anda ortadan kayboldu, yetkiyi Şeriat mahkemelerine devretti. Anayasa resmen çarpıtılmaya başlandı. Bazı hákimlerin şöyle dediğini duyuyoruz: "Önce Müslüman’ım sonra hákim."
    YAVAŞ VE DERİNDEN İslamlaşma programı, hem devlet hem de başsavcı ve hukuk adamları tarafından yürütülüyor. Yavaş ve derinden, yeraltından ilerliyorlar. Anayasa değişmedi, ama onu yorumlayanların ve uygulayanların kafa yapısı değişti. Şimdi de toplum hayatına sızdı.
    ARAPLAŞMA YAŞANIYOR İslamlaşmanın ötesinde Araplaşma yaşıyoruz. Ahlak polisi daha görünür hale geldi, hayata müdahale etmeye başladı. Artık türban takmayan Müslüman kadınlar garipseniyor. Geçen sene dini ne olursa olsun kadın polislerin türban takması zorunlu hale geldi.
    ASLINDA AZINLIK AMA Aslına bakarsanız radikal İslamcıların azınlık olduğunu düşünüyorum. Ama sesleri çok gür çıkıyor. Sessiz çoğunluk ise dışlanmamak için onlara uyuyor. Şehirdeki aydınlar, "İslamcılık asla Malezya’ya hákim olamaz" deyip gülüp geçiyorlar. Ama böyle şeyler hız kazandıktan sonra durdurulamıyor.
    Türban 10 yılda yüzde 80’e ulaştı
    ÜLKENİN yüzde 50’ı Malay, yüzde 30’u Çinli, yüzde 8’i Hintli. Yüzde 61’i Müslüman, yüzde 19.2’si Budist, yüzde 9.1’i Hıristiyan, yüzde 6.3’ü Hindu. Başkent Kuala Lumpur’da, Malezya’nın farklı etnik yapılarının hepsi, kendi kimliğini, kültürünü ve dinini yaşıyor. Malezya’da türbanlı kadınların sayısı, son 10 yıl içinde yüzde 10’dan 80’e ulaşmış. Metroda karşılaştığımız genç kız Surinia, türban takma gerekçesini şöyle açıklıyor:
    "Çünkü normal olan bu. Biz Malayların yaptığı böyle, ailem, arkadaşlarım, komşularım hepsi türbanlı."
    Fakültede bacılar ve erkekler
    Üniversite "Brothers-Sisters" yani "erkek kardeşler" ve "kız kardeşler" diye ikiye ayrılmış. Kütüphanedeki, kantindeki, bilgisayar odasındaki masaların üstünde kimin nereye oturacağı yazıyor, yani bir kız "Brothers" yazısı yapıştırılmış masaya oturamaz. Üniversitenin girişinde kıyafet kurallarını anlatan büyük bir afiş var. Erkekler gömleği pantolonun içine sokacak, kadınlar türban takıp bol kıyafetler giyecek, ağır makyaj yapmayacak, açık ayakkabı giymeyecek.
    ORUÇ POLİSİ
    Malezya’da kadın polislerin türban takması zorunlu. "Oruç Polisi" adıyla tüm dünyada haber olan ekip ise, polisin dinden sorumlu bir birimi. Oruç tutmayanları ve iftar vaktinden önce Müslümanlara servis veren lokantaları tespit etmekle görevliler.
    SOKAK İZLENİMLERİ
    Petronas’tan uzaklaşınca İslami baskı hissediliyor
    BAŞKENT Kuala Lumpur’un en kalabalık yeri olan Bugit Pintag’taki ışıklarda 3 türbanlı kadının yanında, süper minisi ve göbeğini açıkta bırakan dar bluzuyla duran Çinli kızın belki konuşacak fazla ortak konusu yok. Ama aynı kenti rahatlıkla paylaşıp yan yana yeşil ışığın yanmasını bekliyorlar. Ramazan olmasına rağmen gün içinde sokakta yemek satılıyor, Müslüman olmayanlar hapur hupur yiyor. Kendilerine ayrılmış özel restoranlarda içki içebiliyor, sarmaş dolaş oturabiliyor.
    İKİNCİ SINIF Fakat şehrin vitrini haline gelen Petronas Kuleleri’nden uzaklaşıp, turistik olmayan bölgelerine doğru ilerledikçe işin rengi değişiyor. Son birkaç yıldır İslam’ın bir devlet politikası olduğunun vurgulanması, Çinli ve Hindu vatandaşların kendilerini ikinci sınıf hissetmesine neden olmuş. Açıkça söylenmese de Malezya Anayasası’ndaki "Malezya’nın resmi dini İslamdır" ibaresi de Malay’ların ülkenin gerçek sahipleri olduğunu bir şekilde hissetmeleri, bunun teminatını Anayasa’da görmek istemelerinden kaynaklanıyor. Özellikle Çinli nüfusun ekonomik olarak güçlenmesine karşı da, Malaylara pozitif ayrımcılık uygulanıyor.
    PET ŞİŞENİ SAKLA Şehrin devasa reklam panolarında hep türbanlı kadın kullanılıyor. Afişlerde Malayca’nın altında bir de Arapçası da yazılı. Bütün alışveriş merkezlerinde mescid bulunması zorunlu. Şehrin diğer ucundaki Malay İslam Üniversitesi’ni ziyaret ettiğimizde elimdeki su şişesini saklamam öğütleniyor. Ramazanda oruç tutmadığımı ima eden bütün ipuçlarını yok ediyorum ki rahatça dolaşabilelim.
    DAVUTOĞLU’NUN KIZLARI Başbakan Tayip Erdoğan’ın eski Başdanışmanı Ahmet Davutoğlu’nun kızlarını okuttuğu bu üniversitede çalışan, adını vermek istemeyen yabancı bir hocanın söylediğine göre burası Malezya’nın İslamlaşma sürecinde önemli rol oynuyor, bir sürü genç mümin yetiştirip topluma servis ediyor. Karşılaştığımız erkek öğrenciler, kadın olduğum için elimi sıkmaktan kaçınıyor.

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sonra pek sık okumasamda Mine Kırıkkanat a gözüm takılıdı . Başlık enteresandı Tecavüz düşkünleri Mine abla ne demişki diye okudum yüzüm kızardı ee o koskoca gazetede böylesine yazdığına göre buraya izniyle almalı diye düşündüm.
    Kendisini dindar sanan bir takım aşağılık yaratıkların ettikleri küfüre ve gitgide artan cüretlerine şaştım kaldım.
    ''Dün bu sütunda, 2516 yıl önce çok tanrılı din kültürüyle yetişen genç bir Romalı’nın üstlendiği görevde gösterdiği cesaret ve irade gücünü okudunuz. Bugün buyurun, yaşadığımız çağın tek tanrılı kültürüyle yetişen bir “Türkiyeli”sinin, neyi görev bildiğini, nereden cesaret alıp neresiyle irade gösterdiğini çözün:

“sevgili mine hanım başörütüsü hakında yaptığınız yorumlardan dolayı bu küfürleri size etmeyi kendime görev bildim senin ananı sınıfta namaz kılanlar s..sin sen nişantaşında değnekle geziyorum dedin ya o değnek a.ına girsin o..spu karı sen şimdi bizim laik olmadığımızı sanarsan biz laik oğlu laiğiz ananıda tüm laik cumhuriyet s.ksin atatürk yaşasa ilk sizin gibi düşünenleri s.kerdi a.ına zürriyetini s.ktiklerim din üzerinden prim yapmaya çalışmayın... Yavuz Alibaşoğlu, pulipotomya@hotmail.com (21.09.2007)”

Sayın Başbakan, bazılarının uyruğunu “Türkiyeli” diye tanımlamakta haklı. Türkiye’de yaşayan belli bir nüfusa, benim de içimden “Türk” demek gelmiyor artık. Türkiye doğasına özgü yaratıklar “Türkiyeli” diye anılabilir ancak, herhangi bir uyruk tanımı yapılamaz. Üstelik bu yaratıklar, duymadıklarını uyduruyor: Ben televizyonda Cihangir’de bu yaz bizzat rastladığım eli değnekli tarikat güruhunu anlattım, yaratık beni Nişantaşı’nda değnekle gezdiriyor!

Böyle mesajları gönderenlerin “register”ini çıkarıp savcılığa suç duyurusunda bulunuyorum, avukatlarım aracılığıyla. Sonuncu suç duyurusunu, 15 Ağustos 2007 tarihinde aşağıdaki mesaj ve sahibi için yaptık:

“O...pu Mine!
    Senin a..mını s.keyim. Sen yazında anlattığın devenin ta kendisisin. Sen o...puluğuna devam et. Sana akşamın sabahın olduğunu soran yok. SEN GENERALLERİNE SAKSAFON ÇEKMEYE DEVAM ET! SEN GENERALLERİNİN D.SSAKLARINI YALAMANA DEVAM ET! Merak etme, Abdullah Gül cumhurbaşkanı olunca senin saksafon çekmene de, d.ssak yalamana da engel olmayacak. SİZ YİNE İSTEDİĞİNİZ B.KU YEMEYE DEVAM EDEBİLECEKSİNİZ. Faruk Sözel (faruksozel@yahoo.com)”
    Elifi elifine gazeteden alınmadır. İsteyen Bugünkü gazeteden okuyabilir. Şimdi buna dindarlık diyen şerefsizlere ne demeli diye düşünüyordum ki Aklıma gene Abbas abinin teminatı geldi. Yoksa teminatın karşılıksız çıkma olasılığı mı vardı ?

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şimdi birisi mesaj atmış demişki.
    '' “Şimdiye kadar namaz kılanlar oruç tutanlar fişlendi be. Askeriyede namaz kılanlar hemen YAŞ kararıyla uzaklaştırılıyor. Namaz kılmak irtica olmuş bu ülkede, siz neden bahsediyorsunuz? Aslında o oruç tutmayanların alnına kızgın demirle mühür basmak lazım, oruç tutmuyor diye... Biraz saygılı olun ya. Şeytana uşaklık etmeyin.” Ali Rıza Köse E ne yazmak lazım cevabı mesajda ? Nasıl bir mühür olduğunu sormak lazım çünkü bilirsiniz hayvanlara mühür nereye ait olduğunun belirlenmesi için basılır adam bizi nasıl bir şey görüyorsa gerçi bir yanıtım var ama burada yazmam ayıp olur...
    Sonra birisine daha bir mail gelmiş ama o mahkemeye gitmiş gelen yazı şu
    ''“Acı var mı Mustafa? Biliyom 22 Temmuz seni bayağı üzmüş ama ne yapalım, böyle pe..venklikler dönemi bitiyor. evet türban girecek üniversiteye... Hemde bal gibi. sende burda saçmalamaya devam edecen. Rektörlerinin tümü şer..siz. iyi valla bırakalım rektörler ülkeyi yönetsin sende dahil olursun. Başbakan az bile dedi, artık darbe ürünü YÖK gidecek yerine demokrat bişi gelecek. trübanda girecek zorunamı giyor. Alışacan canım benim, alışacan ya se se, ya sii.. sii.. başka yolu yok. Bak Çankayaya nasıl alıştınız, buna da alışacan yavru kuş. Biz sabırlıyız üç beş gün böyle ötersiniz, sonra sesiniz kesilir. Başbakanın Allahına kurban, daha sertini bekliyoruz. Dün ben de rektörleri izleyince oruç oruç ana bacı küfrettim Allah affetsin. P.çler bide anayasa uzmanları. Hepsi piç o..... ç... (...) Başbakan bence daha sert olmalı hiç taviz vermemeli yoksa i...ler azıyor. AHİM’e nereye isterlerse gitsinler. Şe..fsiz insanlar. Bu ülke çok çekti onlardan yeter ya. (...) Artık seçkinci i..eleri hükümet yok etmeli. (...) Hadlerini bilecekler.Sende haddini bilecen gelecek seçim yüzde 60 oalacak
    Saygılar kolay gelsin
    Yahya TETIK [yahyatetik@hotmail.com]”
    Maşallah dedim...
    Sonra bir gazetede şu haberi okudum...
    ''Ayvalık’ta yapılan Cumhuriyet Okurları toplantısında bir kadının anlattıkları bana çok ibret verici geldi. Yeni dönemin Türkiye’deki yaşam biçimine “mahalle baskısı” yöntemiyle nasıl müdahale ettiğinin tipik bir örneği bu çünkü.
    İsterseniz olayı anlatan kişinin ağzından aynen siz de okuyun: Markette, 8-9 yaşlarındaki bir kız çocuğu yanıma yaklaşıp “Yenge, gözlerini niye maviş boyadın? Başını niye örtmüyorsun? Cehenneme gideceksin. Açıkta görünen saç tellerin bir bir yılan olacak, boynuna sarılacak, başın yılanlarla dolacak” dedi. Şaşırdım, kim bunun annesi diye bakınırken, çağdaş giyimli bir bayan “Ah sormayın. Kızı bu yaz Kuran kursuna gönderdik. Bunları öğrenmiş. Ne yapacağız bilemiyorum” dedi. Niye gönderdiniz diye sormadan “Mahallede herkes Kuran kursuna gidince, mahalleli sen niye göndermiyorsun, Müslüman değil misin diye baskı yaptı. Kursta da bunları öğrenmiş. Herkese bunu yapıyor. Çok pişmanız.” Bu çocuk nasıl bir mücadele içindedir, geceleri nasıl rüyalar görüyordur düşünebiliyor musunuz?
    Şaka gibi değil mi? CHP’ye yüzde 46 oy çıkan Ayvalık’ta durum böyleyse, AKP’ye yüzde 46-65 çıkan yerler ne alemde tahmin edebiliyor musunuz? Kuran kursları vasıtasıyla irticanın eriştiği boyuta bakın.
    “Tehlikenin farkında mısınız?” değil. “Tehlikenin içindeyiz.”
    Doğru bir tespit ama biraz geç ancak dönülemez değil dedim...
    Sonra biriside şunu dedi yada okudum anımsamıyorum...
    '' Geçen gün oruç tutamadım oğlum bana ne dedi biliyor musunuz? Namaz da kılmıyorsun orucuda bugün tutmadın hacca gitmedin senin kanını dökmek müslümana helaldir. Şaşırdım dondum kaldım.''
    Bende bir gözüm havada kaldım baştan duyduklarıma inanmak istemedim ama heyhat gerçekti yok yok kesin kararımı verdim Abbas Beyin teminatı bu gidişle karşılıksız çıkacak... Ben gene yazmaya başlayayım...

Nerede
    istanbul, kadiköy, Turkey.
    İletiler
    1.580
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ata'nın üstüne tabela!

Hatay'ın İskenderun ilçesinde bir ilköğretim okulunun tabelasının bahçe duvarındaki Atatürk resminin üzerine asılması tepkiye neden oldu. Okul müdürünün açığa alındı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Sakarya Mahallesi'ndeki Yunus Emre İlköğretim Okulunun 15 metre uzunluğundaki bahçe duvarının dışına, geçen yıl okulun resim öğretmeni Mehmet Yücel ile öğrenciler tarafından yağlı boya ile Kurtuluş Savaşı'nın anlatıldığı figürler çizildi.

Cepheye mermi taşıyan köylü kadınlar ile askerlerin geniş yer tuttuğu resmin en sağında, Büyük Önder Atatürk'ün Sakarya cephesinde çekilen
    bağdaş kurmuş, dürbünle cepheyi izleyen resmine yer verildi.

Okul tarafından yaptırılan okulun isminin yer aldığı tabela ise Atatürk'ün başını ve Türk bayrağını kapatacak şekilde bu resmin üzerine monte edildi.

Durumun bildirilmesi üzerine Milli Eğitim Müdürü Hasan Yiğit ile okula giden Kaymakam Cengiz Horozoğlu, yapılan yanlışın kabul edilemez
    olduğunu belirterek, tabelayı indirtti.

Horozoğlu, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını, Okul Müdürü Murat
    Şahin'in açığa alındığını bildirdi.

Şimdi bu net bir haber ve tam Atanın üzerine Bu öylesine bir tesadüf mü Abbas bey ?

+ Konuyu Yanıtla
3 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

malezya yönetim bicimi

malezya yonetim

malezyada dini yonetim

aybarof ne demek

malezya yonetim sekli

malezya yönetim şekli

onun bir ismi de aybarof

abdnin ilimli agi

kuala lumpur avukatlar barosu