+ Konuyu Yanıtla
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 40 ileti bulundu.
    Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: İsmail Türüt'ün türküsü ve ona destek çıkan Baro Başkanı

Abbas Bey,

Hatırladığım kadarıyla sizinle bir konuda mutabıktık.

Muhalefet ettiğimiz insanların her sözü yanlış değildir. Herşey ak ve kara değildir. Gri de vardır. Bunlar sizin, benim de katıldığım sözleriniz ve zaman zaman bunu dile getirip haklıya hakkını teslim ettiğimi gözlemlemişsinizdir.Konuda sözü geçen şair ve türkücüden hazetmiyorum ve siyaseten de taban tabana farklı görüşlere sahibiz. Buna rağmen bu hal, bu adamların her dediğinin yanlış olduğuna karine teşkil etmez. Şiirin bazı bölümlerinde yer alan ifadeleri savunmak mümkün değildir. Bunu daha önce de ifade ettim, çekincelerimi dile getirdim. Bir bütün olarak değilse bile, 2 satırı bile doğruysa , bu iki satırın doğru olduğunu söylemek geçmişte sizce demokratlık sayılırken şimdi nasıl , bu adamlarla aynı kefede olmakla suçlanırız o da ayrı...

Liberal demokrat olduğunuzu dile getirirken sizi doğru bulduğunuz AKP uygulamalarını dile getirdiğiniz için o görüşte olmakla itham edenlere bundan sonra ne yanıt vereceksiniz , merakla bekliyorum.

Bildiğim kadar sizin oraların bir lafı vardır: "Doğru söze hacı emmin ne desin"; demişler, ne dersiniz?

Selamlar,

Hukuki NET Güncel Haber

İsmail Türüt'ün türküsü ve ona destek çıkan Baro Başkanı konulu yargıtay kararı ara
    İsmail Türüt'ün türküsü ve ona destek çıkan Baro Başkanı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    87
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ilkine arkadaşım yazımı bir daha okuyun. ben burada solu eleştirmiyorum. sol zaten kendi başına tutarlı ve bütünsel bir ideolojidir onun için karşılaştığımız her olayda sol kendi başına bu olayları analiz etmeye ve sonucunda bir duruş sergilemeye muktedirdir. ama bazıları bir ırkçı gibi olayları analiz eder ve duruş sergilerse solla alakaları kalmamış demektir. bunu birçok solcuyum diyen insan veya eskiden solcu bildiğimiz insanlar yapmaktadır.bir de son zamanların popüler bir sloganı var :"ideolojilerin devri bitti". bu aslında yeni kapitalizmin, emperyalizmin sloganıdır. onların istediği, dünyada istedikleri gibi at oynatmak onun için bu yanılsamayı yaratıyorlar ve maalesef de tutmuş görünüyor.
    Konu taylan_666 tarafından (21-09-2007 Saat 12:03:58 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Çankaya/ANKARA
    İletiler
    99
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Abbas Bilgili rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ayrıca, şu Pontus meselesi de bana düşman yaratma paranoyasının bir ürünü gibi geliyor.

Pontus AB'ye gidiyor
    Yunanistan'daki Pontus Cemiyetleri Federasyonu'nun Başkanı Parharidis, Milliyet'e soykırım iddialarını Yunan hükümetinin de desteğiyle AB gündemine taşımak için yoğun çaba içinde olduklarını açıkladı

Taki Berberakis - Atina

Yunanistan'da hazırlığı tamamlanan "Pontus Rumları soykırımı" dosyası, Türkiye-Avrupa Birliği (AB) üyelik müzakerelerine malzeme olması amacıyla Brüksel'de AB yetkililerine sunulacak. Pontus Cemiyetleri Federasyonu (PCF), Yunan hükümetinden konuyu AB gündemine taşımasını talep ettiklerini açıkladı.
    PCF Başkanı Yorgo Parharidis, Milliyet'e yaptığı açıklamalarda, hedeflerinin, "Pontus soykırımının uluslararası alanda tanınması" olduğunu belirterek, "Pontus Helenizminin soykırımı tarihi bir olay. Türkiye için en iyisi bunu kabullenmesi. Atalarının yaptığı bir şey için özür dilemek kötü değildir" diye konuştu. "Türk ve Yunan halkları arasında iyi ilişkiler istiyoruz, halkları ayıran bir şey yok" diyen Parharidis, "Bu tarihi bir olay, özür dilenirse, tarihimiz teyit olacak" ifadesini kullandı.

Erdoğan özür dilesin
    Parharidis sözlerini, "Almanya başbakanı Yahudi halkından soykırım için özür dilemişti. Bugünkü Türk Başbakanı da özür dilesin" diye sürdürdü. Parharidis, "Bu talebimizi Yunan hükümeti nezdinde gündeme getiriyoruz. Talebimizi Brüksel'de de gündeme getireceğiz ve oraya dosya göndereceğiz" dedi. "Sunulacak dosyada Pontus soykırımını kanıtlayan belgeler olduğunu" öne süren PCF Başkanı, Türkiye ile AB arasında üyelik müzakerelerinin yapıldığı şu sıralarda, böyle bir girişimde bulunarak AB'yi uyarmaya çalışacaklarını da iddia etti.

Haziranda dünya kongresi
    Parharidis, önümüzdeki haziran ayında Atina'da "Dünya Pontus Helenizmi Kongresi" yapılacağını açıklayarak, "Bu kongrede soykırım ele alınacak ve kongrenin alacağı karar BM'ye götürülecek" dedi.

Yunan merceğinden 'Pontus soykırımı'

Yunanlılar "Pontus soykırımı" iddialarıyla, 1914-1923 yılları arasında Doğu Karadeniz'de yaşayan 353 bin Pontuslu Rum'un Osmanlılar tarafından öldürüldüğünü ileri sürüyor. Parlamento kararıyla resmi bir nitelik kazanan iddialar çerçevesinde Türkiye'nin de "Pontus soykırımı"nı tanıması isteniyor. Yunan basınında yer alan yorumlarda, "Pontus soykırımı, Ermeni soykırımından sonra 20. yüzyılın ikinci soykırımı. Ne yazık ki ilkinin gölgesinde kaldı. Soykırımlar ister büyük, ister küçük olsun, rakam-muhasebe işi olmamalı" deniyor. Ortaya atılan iddialara göre "Pontus Rum soykırımı" ile ilgili kronoloji ve öteki ayrıntılar şöyle:
    1914: 1. Dünya Savaşı'nın patlak vermesiyle Pontuslu Rumlara karşı sistematik baskı başlıyor. Pontuslular Almanya'nın yanında savaşmak üzere seferber ediliyor fakat çoğu dağlara kaçıyor.
    1915: "Ermeni soykırımı"nın zirveye çıktığı dönemde, Rum gayrimenkulleri yağma ediliyor.
    1916: Samsun ve Bafra'daki Pontuslular Anadolu içlerine sürgün ediliyor.
    1918: 250 bin Rum'un öldüğü hesaplanıyor, ilk soykırım safhası tamamlanıyor.
    1919: Soykırımın ikinci safhası başlıyor. Atatürk'ün 19 Mayıs'ta Samsun'a çıkışı bunu simgeliyor.
    1920: Kısa ömürlü Pontus-Ermeni devleti kuruluyor. Ermeniler, Mustafa Kemal'e Erzurum'da yenilince Pontuslular, Türkler karşısında yalnız kalıyor.
    1921: Türkiye, Sovyetler'le sınırlarını garantiye aldıktan sonra sistematik olarak Pontus soykırımı yapıyor.
    1922: Yunan ordusunun Anadolu faciasından sonra Pontus soykırımı zirveye çıkıyor.
    1923: Pontuslu Rumlardan ilk grup Samsun'dan Yunanistan'a gidiyor.
    1924: Kalan Pontuslular da Yunanistan'a gidiyor.

Türkiye'de karşı eylem

Yunanistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu önünde geçen pazar toplanan bir grup, Selanik'teki "Pontus soykırım anıtı"nı protesto etti. Grup, konsolosluğa siyah çelenk bıraktı.

Soykırım Günü Yasası 1994'te çıktı

Yunanistan'da "Pontus soykırımı" iddiaları ilk kez 1992'de dönemin ana muhalefet lideri Andreas Papandreu tarafından gündeme getirildi. Papandreu, "19 Mayıs Pontus soykırımı günü olmalıdır" önerisinde bulundu. Papandreu, başbakan olduktan sonra önerisini 1994'te Yunanistan Parlamentosu'na taşıdı. Şubat 1994'te ele alınan öneriyle parlamento 19 Mayıs'ı "Pontus Rumlarının soykırımını anma günü" olarak tanıdı. Şimdiki Başbakan Kostas Karamanlis'in amcası olan dönemin cumhurbaşkanı Konstantin Karamanlis'in imzaladığı yasa 8 Mart 1994'te Yunan resmi gazetesinde yayımlandı.
    Yunan resmi gazetesinde yayımlanarak yürürlüğe giren Pontus soykırımı yasası şöyle:
    Madde 1: 19 Mayıs Pontus Yunanlılarının soykırımını anma günü olarak kabul edilir.
    Madde 2: Anma törenlerinin karakteri, içeriği, düzenleyecek mercii ve düzenleme türü, yasal Pontus cemiyetlerinin görüşü alındıktan sonra, İçişleri Bakanı'nın önerisiyle yayımlanacak bir kararname belirlenir.
    Madde 3: Kanunun geçerliliği, resmi gazetede yayımlanma tarihinden başlar.
    İmzalar: Cumhurbaşkanı Konstantin Karamanlis, İçişleri Bakanı Akis Çohacopoulos, Adalet Bakanı Yorgo Kuvelis. 8 Mart 1994.

Milliyet

Olaylara tek taraflı bakmayın, konular hakkında biraz bilgilenin!!!

Rahip Santaro cinayeti, Hırant Dink cinayeti, küçük küçük yeraltı yapıları, mafyanın para kaynaklarının Karadeniz mafyasından (belli odaklarca bunlar etkisiz hale getirilerek) Kürt mafyasına akıtılması ve ortaya çıkan muazzam para!!! Bu paranın kullanıldığı yerler!!! Her pis taşın altından bir Trabzonlunun çıkması, pıtrak gibi çoğalan Karadenizli türkücüler (hepsi aynı kefede değil elbette) , farklı kültür vurguları.

Yok yok, durduk yere düşman yaratıyoruz. Bunları yapanlar, Karadenizlileri çok seviyor. Türkiye'ye hayranlar, aşklarından kuduruyorlar.

Sayın Gür, Sayın milo, meseleye farklı bir bakış açısı getirdiğiniz için sizi kutlarım. "At izi it izine karıştı", doğrudur ama en azından her ikisi de 4 ayaklıdır!!!

Atız ya, 4 ayaklı olduklarını söylemeyelim, ne de olsa onlar it!!! Yok yok bu memlekete, insanlara olan güvenimi kaybediyorum!!!

başka türlü bir şey benim istediğim
    ne ağaca benzer, ne de buluta
    burası gibi değil gideceğim memleket
    denizi ayrı deniz,
    havası ayrı hava..

bir başka yolculuk dalından düşmek yere
    yaşadığından uzun

bir tatlı yolculuk dalından inmek yere
    ağacın yüksekliğince
    dalın yüksekliğince rüzgarda
    ve bir yeni ömür
    vardığın çimen yeşilliğince

nerde gördüklerim
    nerde o beklediğim
    rengi başka
    tadı başka..

Can Yücel

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı taylan_666 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ilkine arkadaşım yazımı bir daha okuyun. ben burada solu eleştirmiyorum. sol zaten kendi başına tutarlı ve bütünsel bir ideolojidir onun için karşılaştığımız her olayda sol kendi başına bu olayları analiz etmeye ve sonucunda bir duruş sergilemeye muktedirdir. ama bazıları bir ırkçı gibi olayları analiz eder ve duruş sergilerse solla alakaları kalmamış demektir. bunu birçok solcuyum diyen insan veya eskiden solcu bildiğimiz insanlar yapmaktadır.bir de son zamanların popüler bir sloganı var :"ideolojilerin devri bitti". bu aslında yeni kapitalizmin, emperyalizmin sloganıdır. onların istediği, dünyada istedikleri gibi at oynatmak onun için bu yanılsamayı yaratıyorlar ve maalesef de tutmuş görünüyor.
    Bu tez doğruysa en büyük ayıbı Atila İlhan, Aslan Bulut ile buluşmakla yapmış mı oluyor?

Sayın taylan bey bu forum konusunu bir solcu olarak bir de sizden dinlesek?

Nerede
    Adana, Seyhan, Turkey.
    İletiler
    2.930
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Gür;
    En azından bazı konularda mutabık olduğumuza sevindim. Bu sitede bir çok defa değişik vesilelerle dünyanın iki renkten ibaret olmadığını, siyah ve beyaz dışında gri tonlar da olduğunu yazmıştım. Siz de bu konuda aynı şeyleri yazıyorsunuz.

Ancak, İsmail Türüt denen adamın okuduğu parçadaki sözlere kısmen katılmanızı eleştirmemin, benim yukarıdaki görüşümle çeliştiğini ifade ediyorsunuz. Ben o şiiri bir bütün olarak düşünüyorum . Hiç katılmadığımız bir makalenin, bir şiirin içinden zararsız bir kaç kırıntı alarak, bunlara katılmak mümkün olabilir. Ama sonuçta, bu şiirin savunduğu, ima yoluyla da olsa gönderme yaptığı bir maksat var ve ben buna karşıyım.

Hiç katılmadığım, beğenmediğim bazı yaarların çok beğendiğim bazı yazıları da olabiliyor. Toptan karşı çıkmak veya toptan beğenmek gibi total düşüncem yok.

Selam.

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Abbas Bilgili rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

Hiç katılmadığım, beğenmediğim bazı yaarların çok beğendiğim bazı yazıları da olabiliyor. Toptan karşı çıkmak veya toptan beğenmek gibi (total )düşüncem yok.

Selam.

Sayın Abbas bey hoş görünüze sıgınarak.Abi depoyu kurşunlumu,kursunsuzmu doldurayım? Total pompacısı!
    Türkçe sözlük:Fıransızca işim total

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Abbas Bilgili'ye katılıyorum lakin şair burada edebi sanat yapmış yasin iki anlamda dolayısıyla açılacak dava sonuçsuz kalır zaten ha açıkça konuşalım İsmail Türüt'ün kim olduğu aşikar... anlatmaya lüzum yok ha bu ülkede A B hatta C olmak suç mu ? tabiki hayır bu şiiri bilmem ama ben Abbas Bey'in söylediklerinin altıma imzamı atarım çünkü bizler hukukçuyuz meseleye hep derinden bakmak zorundayız,bu ülkenin teminatı bizleriz onun için diğer meslek gruplarına ait vatandaşlarımız olaya farklı bakabilir.
    (Bu arada ne A yım ne B ne de C ben sadece T.C'yim.Milliyetçiliğe kem gözle bakan bir toplumdan ne bakleyebilirsiniz ki? Bir çift sözümde İsmail Türüt gibi milliyetçilere...
    MİLLİYETÇİLİK: Vatanı seven,ülke değerlerini üstün tutan bu uğurda kendinden fedakarlık eden Türk milletine karşı beslenen derin sevginin ifadesidir
    Sayın İsmail Türüt milliyetçilikte ülkesine zarar verme yoktur,bu türküyle ülkemiz kötü izler bırakmaktadır o halde siz bu eylemle milliyetçiliğinize gölge düşürüyorsunuz bırakın bu Atatürk milliyetçiliği,Türrk milliyetçiliği,ulusalcılık işlerini lütfen milliyetçilik tektir prof.Ünsal Oskay'ın da hususiyetle belirttiği gibi;bizim asıl meselemiz kavram kargaşasıdır,bizler daha kelime anlamını bilmediğimiz sözcüklerin alt ve üst kavramlarıyla uğraşıyoruz...''

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    104
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Yasin Dilbaz,

Sayın Bilgili'ye katıldığınızı söylemişsiniz ama sanırım sayın Bilgili'nin konu hakkındaki tüm yazılarını okumadan bu kanıya vardığınızı düşünüyorum. Tek son yazdığına bakarak bir yorumda bulunmanız ve altına imza atmanız biraz garip. Çünkü zaten o yazıyı da yanlış anlamışsınız.

Sayın Bilgili ben de sizin adınıza yorum yaptım ama kızmazsınız umarım.

Saygılarımla.

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tam bir " körler sağırlar birbirini ağırlar " muhabbeti.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    104
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alın size bir tane daha. Sırada Erzurum Baro Başkanı Naci Turan var.

Gazetelerden alınmıştır.

Erzurum Baro Başkanı'ndan Türüt'e destek

Erzurum Barosu Başkanı Naci Turan, ''Plan yapmayın plan'' adlı şarkıda suçun ve suçlunun herhangi bir şekilde övülmediğini savunarak, ''Yerli Ermeni diasporası ve dışardan beslenen medyanın kışkırtmaları sonucu İsmail Türüt ile şarkının söz yazarı 'Ozan Arif' hakkında soruşturma açılmıştır'' dedi.

Turan, ''Plan yapmayın plan'' adlı şarkının sözlerini dikkatli bir şekilde incelediğini ancak suçu ve suçluyu öven herhangi bir ibareye rastlamadığını söyledi.

Söz konusu şarkının yargıya ve gazete manşetlerine taşınmasına anlam veremediğini ifade eden Turan, ''Ülkemiz çok karanlık bir dönemden geçiyor. Ozan Arif, türküsünde 'Karandeniz'de oyun oynamayın tutmaz' diyor. Ben ise artık bu oyunların ülkemizde tuttuğuna inanıyorum'' diye konuştu.

Şarkıdan dolayı, İsmail Türüt ve Arif Şirin'in (Ozan Arif) herhangi bir şekilde ceza almasının söz konusu olamayacağını savunan Turan, şöyle konuştu:

''Türküde 'iyi yapmış Hrant'ı öldürmüş' denmiyor ki ceza alsın. Yerli Ermeni diasporası ve dışardan beslenen medyanın kışkırtmaları sonucu İsmail Türüt ile şarkının söz yazarı Ozan Arif hakkında soruşturma açılmıştır. Parçada 'Ogün ve Yasinlerin bitmeyeceği' telaffuz ediliyor. Doğru, ülkemizde ne Ogünler ne de Yasinler bitmez.''

-''TÜRKÜM DİYEMEZ OLDUK''-

Özellikle medyanın söz konusu olayı işleyişini ve sürekli gündeme getirişini şaşkınlıkla izlediğini belirten Turan, şöyle devam etti:

''Bu tür olaylara medyanın yaklaşımı nedeniyle artık Türküm diyemez olduk. Medya, Türk kelimesine, vatanseverliğe, milli bütünlüğe, kutsal değerlere dayanamıyor. Dışardan beslenen medya şimdi de İsmail Türüt'ün 'Karadeniz'de oyun oynamayın' cümlesine tahammül edemiyor.

Ülkede, 'Vatanımı seviyorum' diyenler artık cezalandırılmaya başlandı. Buna karşın vatana kurşun sıkanlar ile vatanı ihbar edenler ödüllendiriliyor.

Orhan Pamuk, Türk coğrafyasına ve devletine hakaret etmeseydi, Nobel Edebiyat Ödülü'nü alamazdı.''

İzmir Baro Başkanı Nevzat Erdemir'in şarkıda suç ve suçlunun övülmediğini söylediğini anımsatan Turan, ''Nevzat Erdemir, doğruyu söyledi diye hakkında söylenmeyen kalmadı. Nevzat Erdemir'i sonuna kadar destekliyorum. Şimdi benim hakkımda da denmedik kalmasın'' şeklinde konuştu.

+ Konuyu Yanıtla
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

ismail türüt son albüm ne zaman cikacak

ozan arifin son yazdigi sihirler

muhsin yazıcıoğlu yazılan türküler

ismail türütün siyasete türküsü

ismailturutun unlu insanlara soylediyi turkuler

ozan arif lazda benim cerkezde canakkale siiri

ismail türüt son kaseti

ismail türüt yine terör yine kan

ozan arifin 2015 yılı en son cıkan siiri