Kilitli Konu
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 22 ileti bulundu.

Konu: Gürültü

Gürültü Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Gürültü

Merhaba,
    Benim danışmak istediğim konu gürültü kirliliği hakkında.5 katlı bir apartmanın 4.katında ikamet ediyoruz.Üst kat komşumuzun evinden sürekli olarak gürültü geliyor.Bu bazen çocuklarının evin içinde sürekli zıplaması,koşması,birşeyler devriliyormuş gibi çıkan sesler,bazen izledikleri tv kanalının yada dinledikleri müziğin sanki bizim evdeymiş kadar çok çıkan sesi.
    Son günlerde oldukça fazla şekilde çocuklarının yaptığı hop güm zıplamalar,evin içinde bir odadan diğer odaya paldır küldür beynimizde zıplar gibi gibi koşmalar başladı.Bende bebek bekleyen bir anne adayıyım.Asla "çocuktur,yapar."sözüne katılmıyorum.Toplu olarak yaşanan,müstakil olmayan yaşam alanlarında herkes birbirine saygı göstermek zorunda.Bu konuda ne yapabiliriz ? Polis yoluyla tutanak tutturmak caydırıcı olurmu ?yada bu konuyla ilgilenen başka birimler varmı ?
    Teşekkürler,

Hukuki NET Güncel Haber

Gürültü konulu yargıtay kararı ara
    Gürültü konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

mkocagul Misafir

Tanımlı Re: Gürültü

Çocuk bekleyen anne adayıyım demişsiniz. Sanırım henüz çocuğunuz yok.
    Doğacak çocuğunuzun sabaha kadar ağlayıp hem üst hem alt kat komşunuzu uyutmayacağı günlerde komşularınızın size ayni şeyi yapması halinde ne düşünürsünüz? Bizde olmaz demeyin olacak hemde elinizde olmadan olacak, ateşlenecek, dişi çıkacak , size göre sebepsiz ama belki gaz sancısından durmadan ağlayacak. O zaman, o ruh halinizle kapınızda polis görmek istermiydiniz? Empati yapın sadece. sonra koşmaya başlayacak. Eline geçirdiği şeyleri atmaya başlayacak. Elbette çocuktur yapar denilecek şeylerde vardır. Çocuklarını ikaz etmeliler belki ama hiç iki yada daha fazla çocuk bir araya geldiğinde neler olur izlememişsiniz bence.
    Saygılarımla.

İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Angry Re: Gürültü

Sizinle bu platformda çocuk nasıl yetiştirilir ? çocuk yetiştirirken anne ve babayı neler bekler? vb konuları tartışacak değilim..Hepimiz çocuk olduk,hepimizin çocuğu var,yeğeni var,kardeşi var...kimsenin çocuğuna verdiği terbiyeyi,eğitimi de oturup burada tartışacak değilim sizinle..bahsi geçen konu aynı apartmanda kaç hane yaşıyorsa insanların birbirlerine saygı göstermesi,müzik,tv sesi,çocuklarının ağlamak,diş çıkarmak,rahatsızlık dışında yani elde olmayan nedenler dışında keyfe keder yaptıkları gürültüyü diğer sakinlerin evlerinde de bebek,yaşlı,hasta,belki bakıma muhtaç insanlarında yaşayabileceğini düşünerek kimsenin yaşam kalitesini,apartman huzurunu bozmadan dengelemeye en azından verdiği aile içi eğitim,terbiye ile en aza indirgemeye çalışmasıydı.Ama siz konuyu tamamen saptırmışsınız...Önyargılı yaklaşmışsınız...Ne benim çocuk sevgime,ne şu anki anne adaylığıma ,ne çocuğuma vereceğim terbiyeye,yorum yazacak dengim değilsiniz.Bana bununla ilgili akıl da veremezsiniz...siz kimsiniz ?Haddinizi bilin lütfen !
    Buraya yazma amacım da zaten bu konu komşularımız tarafından çirkinliğe dökülerek çocuğu uyarmadan devam ederse ne yapılabilir bir yetkiliye [/I][/B]danışmaktı.

mkocagul Misafir

Alıntı DONMEZ79 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba,
    Benim danışmak istediğim konu gürültü kirliliği hakkında.5 katlı bir apartmanın 4.katında ikamet ediyoruz.Üst kat komşumuzun evinden sürekli olarak gürültü geliyor.Bu bazen çocuklarının evin içinde sürekli zıplaması,koşması,birşeyler devriliyormuş gibi çıkan sesler,bazen izledikleri tv kanalının yada dinledikleri müziğin sanki bizim evdeymiş kadar çok çıkan sesi.
    Son günlerde oldukça fazla şekilde çocuklarının yaptığı hop güm zıplamalar,evin içinde bir odadan diğer odaya paldır küldür beynimizde zıplar gibi gibi koşmalar başladı.Bende bebek bekleyen bir anne adayıyım.Asla "çocuktur,yapar."sözüne katılmıyorum.Toplu olarak yaşanan,müstakil olmayan yaşam alanlarında herkes birbirine saygı göstermek zorunda.Bu konuda ne yapabiliriz ? Polis yoluyla tutanak tutturmak caydırıcı olurmu ?yada bu konuyla ilgilenen başka birimler varmı ?
    Teşekkürler,
    Sorduğunuz soru bu. Yazdığım yanıtı ise en azından anlayamayacak kadar anlama özürlü olabileceğiniz önceden tahmin edemem. Ben hiçbirşey bilsesem bile en çok haddimi bilirim. Asıl siz kimsiniz ki başkalarına haddini bildiriyorsunuz? Ben İki tane aslan gibi evlat yetiştirmiş.(belki sizin yaşınız da olan) Hayatın tüm cilvelerini yaşamış, yol yordam bilen, halen bir apartmanın yöneticiliğini de yapan, 9 eylül Hukuk fakültesi mezunu ancak ve malesef hukuk ile ilgili görev yapmayan, Yabancı birkaç ünlü markaya üretim ve ihracat yapan teksil firması sahibi 46 yaşında bir insanım. Evet size katılıyorum kesinlikle sizin denginiz değilim. Sizin seviyenizi hayal bile edemem.Önce okuyun ve okuduğunuzu anlamaya çalışın.Yazmak kolay ilk okul birinci sınıftan itibaren herkes yazabiliyor ama ne yazdığı ve içeriği önemli tabiki. Sizin ne çocuğunuza vereceğiniz terbiyeye, nede bir hayatınızla ilgili başka bir konunuza asla yorumum yoktur.(Birkaç kere tane tane okuyun lütfen. Öfkenizi kontrol ederek yapın bu okuma işini) Sadece Empati yapmanızı ve çocuk beklemeniz nedeni ile kendinizinde birgün bunları yaşayacağınızı yazdım. Bir çocuğun oynaması, oynarken sesler çıkarması, gürültü yapması ve bu gürültünün sonuçlarını idrak edememesi hayatın içinde normaldir. Bir çocuğun yaptığı gürültüler için polis yolu ile tutanak tutturmayı yazan ben değil sizsiniz. El insaf ,el vicdan. (Eskiler Allahtan kork bile derler.)Yapın hanımefendi lütfen bu işi yapın ! ve cevabınızı da alın.! " O polis aynı sebeple sizin kapınıza gelse siz ne yaparsınız"? Sorum bu idi. Herkes kendi kusurunu ayıbını bilmez ve duymaz. Siz üstünüzden duyduğunuz sesler için yorum yapabilirsiniz ama şimdiki apartmanlarda alt katınıza hangi seslerinizin gittiğini siz bilemezsiniz. Alt komşunuz bunları bilir ve duyar. Çocuğunuz olduğunda sizde aynı şeyi yaşayacaksınız dedim. Apartmanınızda herkes sizin gibi olsa ne yapacaksınız? Alt katınızdaki insanlar çocuğunuzun gürültüsü için bırakın polis zaptını falan, yöneticiye şikayete gitse ne yaparsınız?
    Duymak istediklerinizi mi yazacağım yoksa gerçekleri mi? Hangisini arzu istiyorsunuz? Sitede bu konu daha öncede defalarca tartışıldı açıp bir zahmet okuyun.
    Tepenizde gıcıklık olsun diye gümbür gümbür tepinsem ve siz bunu görevliye ispat edebilirseniz cezası 50 YTL. Önemli olan birbirine saygı ve HOŞGÖRÜ göstererek bir arada yaşamayı becerebilmektir.

Kör cehalet çirkefleştirir insanları !
    Suskunluğum asaletimdendir. ..
    Her lafa verecek bir cevabım var...
    Lakin bir lafa bakarım laf mı diye,
    bir de söyleyene bakarım adam mı diye
    Konu mkocagul tarafından (17-09-2007 Saat 21:13:36 ) de değiştirilmiştir.

mkocagul Misafir

KABAHATLER KANUNU
    Kabul Tarihi: 30 Mart 2005
    Resmi Gazete ile Neşir ve İlânı: 31 Mart 2005 - Sayı: 25772 (1. Mükerrer)
    Gürültü
    MADDE 36.- (1) Başkalarının huzur ve sükununu bozacak şekilde gürültüye neden olan kişiye, elli Türk Lirası idari para cezası verilir.
    (2) Bu fiilin bir ticari işletmenin faaliyeti çerçevesinde işlenmesi halinde işletme sahibi gerçek veya tüzel kişiye bin Türk Lirasından beşbin Türk Lirasına kadar idari para cezası verilir

Medeni Kanun:
    III. Komşu hakkı
    1. Kullanma biçimi
    MADDE 737.- Herkes, taşınmaz mülkiyetinden doğan yetkileri kullanırken ve özellikle işletme faaliyetini sürdürürken, komşularını olumsuz şekilde etkileyecek taşkınlıktan kaçınmakla yükümlüdür.

Özellikle, taşınmazın durumuna, niteliğine ve yerel âdete göre komşular arasında hoş görülebilecek dereceyi aşan duman, buğu, kurum, toz, koku çıkartarak, gürültü veya sarsıntı yaparak rahatsızlık vermek yasaktır.
    Yerel âdete uygun ve kaçınılmaz taşkınlıklardan doğan denkleştirmeye ilişkin haklar saklıdır.

Hadi diyelim şikayet ettiniz, hadi diyelim cocuk gürültüsünü yetkililer kabul ettiler ve 50 YTL ceza yazdılar. Çocuğu için şikayet ettiğiniz bu aile yada insanlar size hoşgörümü gösterecek yoksa çocuğunuzun ağlaması dahil her gürültüsünde aynısını size misliyle iade mi edecektir.?
    Saygılarımla

ÖRNEK ALINTI:
    Ev sahibinden komik intikam...

Balıkesirli emekli üzeyir aslan boğanın (63) evine sık sık torunları geliyordu komşular çocuk gürültüsünden şikayet edince aslan boğan evini satışa çıkardı.
    Önce komşularına inat olsun diye evini satın alacak on çocuklu aile aradı bu arada komşularıyla arası iyice açılınca kızdı ve evini satacağı ailenin çocuk sayısının en az (15) şartını koydu aslan boğan evini satamazsa yılbaşından sonra çocuk sayısını yirmiye çıkaracak

Emrah ERDOĞAN
    (dha)
    Konu mkocagul tarafından (17-09-2007 Saat 17:13:17 ) de değiştirilmiştir.

mkocagul Misafir

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Gürültü

komşumuz çok rahatsız ediyor.
    gecenin bir yarılarına kadar çocukları evin içinde koşuyor hopluyor zıplıyor.
    kadın deli gibi sulu sulu çamaşırları balkondan asıyor. halılarını çırpıyor.
    bu kadın da ankaranın göbeğinde oturuyor.
    bu kadınla nasıl baş edebiliriz?
    bütün apartman rahatsız.
    50 ytl para cezası demişsiniz bu para cezasını kim kesiyor
    polismi? polisse hangi birimi?
    belediyemi?
    zabıtamı?
    yardımcı olursanız sevinirim?
    erdemkara06@hotmail.com
    macerac@mynet.com

mkocagul Misafir

Biraz tartışmalı bir konu çünkü yasa zabıta diyor ama bu zabıta deyimi belediye zabıtasımı yoksa polisimi kastediyor açık değil.
    Uygulamada iki birim de konuyu birbirine aktarıyor.Ama sizin halı silkmek ve sulu sulu çamaşır asmak fiilleriniz belediye ye daha yakın geliyor.
    Saygılarımla.

İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Wink Re: Gürültü

Alıntı virtue06 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    komşumuz çok rahatsız ediyor.
    gecenin bir yarılarına kadar çocukları evin içinde koşuyor hopluyor zıplıyor.
    kadın deli gibi sulu sulu çamaşırları balkondan asıyor. halılarını çırpıyor.
    bu kadın da ankaranın göbeğinde oturuyor.
    bu kadınla nasıl baş edebiliriz?
    bütün apartman rahatsız.
    50 ytl para cezası demişsiniz bu para cezasını kim kesiyor
    polismi? polisse hangi birimi?
    belediyemi?
    zabıtamı?
    yardımcı olursanız sevinirim?
    erdemkara06@hotmail.com
    macerac@mynet.com
    (Aman siz ne yaptınız ??? mkocagul'e böyle sorular sorulurmu ? aaaaaaa çok ayıpppppp!siz nasıl olurda " çocukları evin içinde koşuyor hopluyor zıplıyor."dersiniz ? bu ne cüret aaaaaaaa ne kadar ayıp ? çocuktur yahu yapar !sizin çocuğunuz yokmu?siz hiç çocuk büyütmediniz anlaşılan,aynı şey size olsa siz napardınız ??aaa ne ayıp ne ayıpppppppp !tü tü tü hiç yakıştımı ?"sulu sulu çamaşırları balkondan asıyor. halılarını çırpıyor."demişsiniz amaaaan ne olucak canım sizde ! hay allah ne ayıp böyle şeyler) ))))))))))))

Sn.Erdem ;
    Sizin sorduğunuz tarz da ben konunun EHLİ,Örnir avukat mesela ?danışmak isteyerek forum açıp yazmıştım yukarda okuyun,RUMUZ: mkocagul,atlayıp foruma,böyle yanıt verdi de ona göndermedir efendim latife yaptım!...ay şimdi buda ayıptır tüh !diğer cevaplarına da gülmekten katıldığım için (kendisi rüştünü ispat etme gereği duymuş ki ki ki )parmaklarımı yorup da yorum bile yazmadım hala da gülüyorum..

Bilen birine danışın boşverin Sn.Erdem,

SYG,

Nerede
    Evrensel, Turkey.
    İletiler
    644
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın dönmez soru sordunuz cevabını aldınız. Sorularınıza cevap verenlerinde size yönelik hiç bir saygısızlığı olmamasına ragmen olayı şahsileştirip saldırganlaştınız. Cevaplayan arkadaşların maddi menfaat beklemeden cevapladıklarını unutmayın. Bu tip olaylarda yasalar çok fazla caydırıcı değildir. Dostluk ilişkileri çerçevesinde çözülmesi tavsiye edilir. Bunun dışında empati yapmanın kimseye bir zararı olmaz. Bir arada yaşamanın birinci kuralı "benimde başıma gelebilir" düşüncesine sahip olabilmey yeteneğidir.

Sağlıklı bir şekilde çocuğunuzu doğurur ve yetiştirirsiniz inşallah. Başkalarının çocuklarına bakıp kendi çocuklarınız ile ilgili büyük laflar etmemek gerek. Büyüklerimiz neyi kınarsan başına gelir derken belkide bunu ifade etmek istemişlerdir.

İki cocuğum var genel olarak sakin çocuklardır. Ancak ne kadar sakin olursa olsunlar onlar çocuktur. Apartmana kısılı kalmış çocuklar. Büyümeleri ve gelişmeleri için hareket etmeleri oynayıp zıplamaları gerekir. Bunu iç güdüsel bir şekilde yaparlar. Ne ceza ne uyarı onları engelleyemez çünkü doğalarına aykırıdır. Elimizden geldiğince komşuların rahatsız olmaması için uyarırız ama bir yere kadar. Kendi çocuklarımızın neler yapıp neler yapmayacağı hakkında şimdiden büyük laflar etmek çoğu zaman büyükleri utandırmıştır.

Doğum günü yaptığımız bir gün komşum kapıma gelmişti şikayet için. Üstelik iki çocuk büyütmüş evlendirmiş birisi idi. Ne zaman torunları oldu onun kapısına da gelmeye başladılar.

Kilitli Konu
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

çocuk gurultusu şikayet

gürültü cezasını kim kesercocuk gurultu sikaywtgürültü yapanın cezasını kim kesercocuklarin gurultusunden itraz edip agliyan badkangeceninu bi yarısına kadar gürültü yapan komşugürültü yapan üst komşu www.hukuki.netçocuk gürültüsücocuk gurultusu sikayetkabahat suçuna polis mi yoksa zabıtamı ceza uygularsitede dugun yapilirmi
Forum