+ Konuyu Yanıtla
4 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
31 den 40´e kadar toplam 45 ileti bulundu.
    İletiler
    42
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Yabanci anneden evlilik dışı dogan çocugun velayeti

Ani bir gelisme daha oldu!!
    çocugu Almanyada alikoyan annesi Almanyadaki aile mahkemesinde velayetin kendisine verilmesi için dava açmis dün tebligat elime ulasti.
    Simdi Hem Türkiyede hem Almanyadaki aile mahkemelerinde dava açilmis oluyor!!
    Bu durumda Hangi mahkemenin karari geçerli olacak isler iyice karisti!!Bu durumda uluslararasi anlasmalar nasil ?Bu olay nasil çözülecek?
    Konu hakkinda bilgisi olan yokmu?

Hukuki NET Güncel Haber

Yabancı anneden evlilik dışı doğan çocuğun velayeti konulu yargıtay kararı ara
    Yabancı anneden evlilik dışı doğan çocuğun velayeti konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    42
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ULUSLARARASI ÇOCUK KAÇIRMANIN HUKUKÎ VEÇHELERİNE DAİR LAHEY
    Sözleşmenin 17’nci maddesine göre, talepte bulunulan Devlette velâyete ilişkin bir karar verilmiş olması, bu Sözleşme hükümleri çerçevesinde çocuğun iadesi talebinin reddine gerekçe oluşturmayacaktır. Bu madde hükmüyle, çocuğu kaçıran kişinin, bu eylemden hemen önce veya kaçırdıktan hemen sonra almış olduğu bir velayet kararını ileri sürerek çocuğun iade edilmesini engellemeye yönelik girişiminin bertaraf edilmesi amaçlanmaktadır. Çocuğun götürüldüğü veya alıkonulduğu Devlet mahkemesince verilmiş bir velâyet kararı bulunsa dahi, çocuğun iadesine karar verilebilecektir
    .
    Diyor!! Bu durumda Annesi Tarafindan Almanyada açilan velayet davasi çocuk iade edilene kadar bekletilecektir.
    islemleri basladi yerel savciliga suç duyurusunda bulundum olayin tekrarlanamamasi için gerekli önlemlerin yetkili makamlarca alinmasini isteyecegim.Böyle bir olay her halde sadece benim basima geldi bir benzeri yok!! çocugun hem Almanyada hem isviçrede ikameti var velayette dönüsümlü haftalik priyodlarla el degistidiginden çocuk kapanin elinde kaliyor burasi Avrupanin göbegi nasil böyle bir karara göz yumulabilinir anlamakta zorluk çekiyorum zararini acisini tek bir taraf çekmiyor çocuk dahil herkez çekiyor iskence ediliyor.Yetkili makamlar elerini tasin altina sokmak istemiyorlar bu yasadiklarim bana avrupa denilen iki yüzlü kan emici sadece kendi çikarlarini düsünen insanlarin gerçek yüzünü tekrar hatirlatti.
    Adaleti kendilerine göre uyguluyorlar oysa adalet herkez için aynidir.Bu yüzden perisan olan birçok aileler var.
    Allah Gurbetteki herkezi buralardan kurtarsin Allah diyorum çünki ondan baska bize buralarda yardim edecek kimse yok Devlet bizlere sahip çikmiyor!!ama bizler vatanimizi çok seviyoruz elbet bir gün dönecegimiz yer vatanimizdir belki yarin,belki yarindanda yakin!!
    Neyse!!
    Durum hakkinda düsüncelerinizi bekliyorum

İletiler
    42
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Konu hakkinda düsüncesi olan yokmu?

İletiler
    42
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Türkiyedeki avukatimin verdigi bilgiler dogrultusunda isviçredeki avukatim annesinin Almanyada Açmis oldugu velayet davasina itiraz ederek halen Türkiyede Aile mahkemesinde daha önce açilmis bir velayet davasi oldugunu Almanyadaki mahkemenin Türkiyedeki sürmekte olan davayi beklemisi gerektigini bildiren bir yazi yolladi.
    Bu durumda uluslararasi hukuk nasil isliyor iki ayri ülkede açilan davalarin Hangisinin geçerli oldugu nasil belli olacak.Bunu belirleyen bir uluslararasi anlasma varmi?

İletiler
    42
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

isviçre`den Almanya`ya Kaçirilan çocugun iadesi için Açilan iade davasindan ilginç karar çikti!¨
    Alman Kadin hakim çocugun her iki ülkede`de esit sekilde yasadigina kanaat getirerek ve uluslararasi çocuk kaçirma anlasmasinin islemesi için mutad meskeninin degistirilmis olmasi gerektigini belirterek bu durumdada mutad meskeninin degistirilmedigini bildirerek kendinde yetkisizlik karari vererek olaydan siyrildi!!!!
    çocuk annesinin yaninda 13 yasamisti benim yanimda 24 aydan beri yasiyordu çocukla Türkiyede kaldigim (7 ay) zamani hesaba katmadi ve annesinin isviçre`dede açmis oldugu velayet davasi tarihinden itibarende saymadi!!!
    Yani kafasina göre bir karar aldi.

Davayi Almanyada annesinin açmis oldugu velayet davasina karar vermek üzere havale etti.
    Daha önce benim Türkiyede açmis oldugum velayet davasi var ve hala devam ediyor.Bu durumda annesinde almanyada açtigi dava ne kadar geçerlidir?
    Türkiyede devam eden velayet davasi bitmeden almanyada böyle bir dava açilabilinirmi?

İletiler
    31
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı kamil09 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Peki o zaman Diyelimki ben çocugumla bereber Türkiyeye kesin dönüs yaptim dogal olarak benim ve çocugun yerlesimini seçme hakkim var çocugun velayeti%50 Müsterek olarak verilmis ve annesi benim yanimda yasamasina yazili izin vermis daha sonra karar degistirip ben çocukla geldikten sonra beni çocugu kaçirmakla suçlayip sikayetçi olmus,bu durumda çocugun Türk vatandasi olmasi annesinin yabanci olmasi ve Almanyada Yoksulluk yardimi alarak yasamasi ve bir baska birinden de çocuk dogurmus olmasi sonuçta annenin 4 çocugu ve Bu çocuklari 3 ayri babasi olmasi kadinin Sadece kendi çikari için çocuklari kullanmasi ifetsiz bir yasam sürdürmesi burda velayet davasinda verilecek kararda etkili olurmu?
    bizim hukukumuz %50 velayet diye bir şey yok çünkü diğer ülkelerin dışında örneğin gelmiş olduğunuz ülke olan isviçre'de velayet hem ana hem de babaya verilebilir bizim hukukumuz bunun aksine sadece bir eş de kalması konusunda karar kılınmıştır annenin 4 çocuğunun olması veya haysiyetsiz yaşam sürmesi size bir avantaj olabilirdi ancak izinsiz olarak türkiyeye gelmeniz sizi haksız duruma düşürebilir.yine bazı ülkelerden farklı olarak bizde evlilik dışı çocuğun velayeti annede kalır

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Yabancı anneden evlilik dışı doğan çocugun velayeti

Merhabalar. Benim kız kardeşım Ukraina vatandaşı. Burda bir türk adamla tanışmış ve iki buçuk sene beraber (adamın babaların yanında )yaşadıktan sonra hamile kalmış.
    Evlenmemek için hep bahane buluyodu yada biraz bekle diyodu,aşırı kıskançlığın yuzünden çocuğunu kabul etmetı '' benim deil'' diye ve kardeşim doğum için Ukrainaya döndü. Fakat ilişkiler kesilmedı. En son, orda doğum yaptıktan sonra Türkiyeye gelecek diye anlaştılar. Ama yinede herşey boş olduğuna anladık. Benim bilmek istedığım tek şey var : kardeşimin burda bir hakkı varmı,yada çocuğun. Ve eğer öyle bişi varsa ne yapmalı. Yardım için şimdiden teşekür ederim.

Nerede
    helsinki, Finland.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Yabancı anneden evlilik dışı doğan çocugun velayeti

Benim finlandiyada 4 yaşında evlilik dışı 1 oğlum var ben kesin dönüş yaptıktan 8 ay sonra doğdu 2 aylıkken 1 kere gördüm ve konsololuğa gidip babalığımı kabul ettim onlar finlandiyaya döndü oğlumun annesi benim tüekiyede evlendiğimi duyunca kıskançlıktan ne yapacağını şaşırdı. bana çocuğumu göstermiyor yasal süre dolduğu için finlandiyaya dönemiyorum turist vizesi dahi vermiyorlar Oğluma Nüfus cüzdanı çıkartmak istedim nüfus müdürü bunun ancak Türk büyükelçiliğinde veya konsoloslukta olabileceğini benim elimdeki belgeyle kimlik veremeyeceklerini belirtti. Annesi oğlumu gizli gizli 3 kez Türkiyeye getirmiş bana göstermeden benim elimdeki tanıma belgesi iele ne yapabilirim bana bir yol gösterebilirmisiniz?

Nerede
    paris
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Yabanci anneden evlilik dışı dogan çocugun velayeti

Merhaba Kamil bey, sizin yazilarinizi zamanla izliyorum.
    Acaba, sorulariniza ve mahkeme endiseleriniz sonuçlandimi?
    Lutfen cevaplayin,çunki ben'de ayni durumdayim.
    Saygilar.

İletiler
    42
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Yabanci anneden evlilik dışı dogan çocugun velayeti

Selam Bibi 77.
    Seninde aynı durumda olmana üzüldüm.Bu duruma Allah kimseyi düşürmesin çok zor.
    Benim durumum hala devam ediyor.
    Ben bu arada Almanyadaki iade davasından çıkan karardan sonra Almanyaya gidip Çocugumu ziyaret ettim Çocuğun pisikolejisinin ve ruh halinin ne kadar bozulduğunu görüp bu çocuğa bunları yaşatmaya kimsenin hakkı olmadığı kanaatına varıp Çocuğumu bu olumsuz ortamdan kurtarmaya karar verip Çocuğumu alıp tekrar isviçreye getirdim kısa bir zaman sonrada Türkiyeye kesin dönüş yaptım.
    Bu sefer annesi Çocuğumu kaçırdı diye Alman makamları aracılığıyla Türk yetkililerine çocuğun iadesi için talepte bulunmuş.
    2008 yazından beri Hakkımda ade ile ilgili kamu Davası açılmiş durumda Bir buçuk senedir devam ediyor yakında 12.Duruşmaya gireceğim elimdeki belgeler ve sahitler çocuğun iadesini engeleyecek durumda
    Adalet bakanlığı bu iade davasıyla benim daha önce açmış olduğum Velayet davasını birleştirme talebinde bulundu Velayet ve iade davasına bakan hakimler karşı gelip her iki davanın ayrı ayrı görülmesi karaını verdiler.
    Yani velayet davasına bakan hakim iade davasından çıkacak karar doğrultusunda kararını verecek.
    Bu arada Çocuk 5 yaşında yakında 6. yaşına girecek Türkiyede ana okuluna gidiyor Ve Türkçeden başka bir dil bilmiyor Annesi olacak kişi ise bu güne kadar ne aradı ne sordu.
    Çıkacak En kötü kararda bile Çocuğun uluslar arası anlasmalar gereğince iadesi,çocuğun burda sosyal çevreye ve kültüre ayak uydurduğu çocuğun bu çevreden kopartılıp dilini kültürünü anlamadığı bir ülkeye gönderilmesi Çocugun ruhi ve fiziki gelişmesini bozacağından Kültür deprasyonu yaşayacağından Çocuğun menfaati göz önüne alınarak çocuğun iadesini engeleyeci sebep olarak gösterilmektedir.
    Yani olan benim senelerdir çalışıp çocuğum için biriktirdiğim paralar avukat ve mahkeme masrafları olarak yok oluyor.Tabiki bu durumdan en memnun olanlar Avukatlar oluyor)
    Malesefki bu güne kadar Avukat ve mahkeme masraflarına 50 Bin TL.civarında ödeme yaptım halende bitmiş değil Yazık günah değilmi bu paralar benim çocuğumun geleceği için ayrılmış paralardı!!!
    Malesef bunu anlayaman kendilerini sadece doğurmakla anne olduklarını sanan kisiler var!!
    Durum şimdilik bundan ibaret.

+ Konuyu Yanıtla
4 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

yabanci anneden evlilik disi cocuk

yabanci anneden dogan cocugun velayeti

hukuki.net yabanci cocuklara ikamet

yabanci anneden evlilik disi cocuk nasil kabul edilir

turk birinin yabanci anneden evlilik disi cocugu

yabanci anneden evlilik disi dogan cocugun

evlilik disi dogan cocuk turk baba yabanci anne

yurtdisinda evlilik disi cocuk

yabanci anne turk baba evlilik disi cocukta nufusa alma nasil

yabancı uyruklu evlilik dışı cocugumu nufusuma almak istiyorum.

yabancıyla evlilik disi dogan bebeklerin velayeti

yabancidan dogan cocugun velayeti

yhs-ddc_bd

yabancı anneden evlilik dışı doğan çocuğun velayeti

turkiyede dogan yabanci bebek

türk vatandasi olmayan çocuğun velayeti

yabancı evlilik dışı olan çocuğun velayeti

velayet davası ne kadar sürer

yabancı anneden evlilik dışı çocuk ve velayeti

yabanci anneden evlilik.disi çocuk

yabanci kadindan evlilik disi sogan cocugun velayeri

Forum