Kilitli Konu
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 22 ileti bulundu.

Konu: Yeni Evliyim Boşanmak İstiyorum Ama ?

Yeni Evliyim Boşanmak İstiyorum Ama ? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    475
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Yeni Evliyim Boşanmak İstiyorum Ama ?

Sayyın xbilinmiyor,kanaatimce bir meslektaşa müracaatınız uygun olacaktır.

Hukuki NET Güncel Haber

Yeni Evliyim Boşanmak İstiyorum Ama ? konulu yargıtay kararı ara
    Yeni Evliyim Boşanmak İstiyorum Ama ? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı gecem1970 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın X
    Hukukçu olmadığımı birkez daha hatırlatarak size hukuki yardım almanızı öneriyorum tekrar. Avukat tutacak paranız yoksada hukuki yardıma ücretsiz sahip olabilirsiniz. Burada kimse sizi yargılamıyor. Kanunlar hoşunuza gitsede gitmesede böyle. Diyelimki aynı şey sizin başınıza geldi. Yani nikahlı eşiniz başkasıyla gitti. Aynı haklar sizin olacaktı. İmza attığınız o defter pekçok sorumluluk getiriyor. Siz sevdiğinize gittiniz ve eşiniz (yasal olarak nikahlı olduğunuz kişi) boşanmayı kabul etmedi diyelim. Üç yıl ne yapacaksınız?
    bakın şu konuda evet haklısınız ? aynı şey benim başıma gelseydi ? ama ben başkasını seven ve beni istemeyen birisini kocam olarak almam ? onu öyle alıyorsam ondan hiç bişi bekleyemem ne bana kocalık etmesini ? nede beni aldatmıcağını.. benim o hukuk alanında söylediğim şey şu. hakim karşısında kendimi anlattığımda yaşadıklarımı ? hakim beni suçlu görecekse o zaman saçma bulurum demek istedim. şuda var eğer ben kendi rızamla kendi isteğimle evlenmiş olsaydım yuva kurmak için. aradan belli bir zaman geçip. sonra başka birine aşık olsaydım ? ve evi terk etseydim ? O zaman bana açılan tüm davalar haklıdır. Benim öyle birşey yapmam saçma birşey olurdu. ve kabul edilebilecek bişi olmazdı. ben bunların farkındayım yane. ben sadece kendi yönümden düşünerek bişileri söylemiyorum. Sonuçta ben istemediğimi belirtmişim bunu o aile benim aile ve sülalem biliyor. ama baskı sonucunda kabul etmek zorunda kaldım. ben şimdi kaçarsam ? suçlu olabilirmiyim ? şu örneği vermek istiyorum ? Karşınızda çürük bir tahta var ? diyorsunuzki basarsam kırılabilir ve içine düşebilirim ? ama sen bunu bile bile o tahtaya basıyorsan ? ve kırılıyorsa.. o zaman suç tahtada değil sendedir ? bu örneği hiç bir zaman unutmayın.. herşeyi bu örnekle baya bi açıkladığıma inanıyorum. avukat arkadaşımızın dediği gibi kaçtıktan sonra artık avukata başvurcam. çünkü şimdi başvuramam ailem buna asla izin ve olanak tanımıcaktır. ancak kaçarsam özgür olarak bişiler yapabilirim. ilgilenenlere şimdiden tşk ederim. Saygılarımla. ALLAH kimseyi Böyle bir duruma düşürmesin. İnanın İNSANLIĞINIZDAN Utanıyorsunuz Bunları Gördükce..

Tek Sözüm.. Dünyaya Öyle Yada Böyle Geldik.. İyide Kötüde.. Yaşamak Zorundayız.. YETERKİ İNSANLIĞIMIZI KAYBETMEYELİM..
    Saygılar...

İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı xbilinmiyor rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    bu yukardaki sorular bana mı geldi bilmiyorum şu bölüm doğru erkek ile bayan arasında çok fark vardır ? bir bayan baskı kurulduığunda başkaldıramaz. psikolojik olarak çabuk etkilenir ? şu var ben evlendim ama evlendiğim kişiyle daha el ele bile tutuşmadık ? aynı yatakta değil ayrı yataklarda yatıyoruz ? Evlendiğim kişiye ben başkasına aitim onu seviyorum ve senle asla ama asla birlikte olmayacağım dediğimde. zamanla unutursun diye cevap verdi. Bir Erkek Böyle Birşeyi Kabullenebiliyorsa Yazık Ne Diyeyim. Hem Başımdan Geçen Bu Olayları Hakime Anlattığımda Beni Sizce Suçlu Görebilecek Kadar Bencil Olabilir mi? Bunu Hakaret Olarak Algılamayın. Hakim Mutlu Bir Yuva Kurulduığunda Ufak Sorunlar Varsa Ve Boşanılmak İsteniliyorsa. Ne Yapar ? Uyarır genelde O yuvanın bozulmamasını ister. Ama Benim Olayımda ? Bir Yuva Yok. Sadece Evlenilmek İçin Evlendirildim. Ben Koşa Zıplaya Kimseye Gitmedim ? Kendi istedğimle Kabul Etmedim ? Ortada Bir Yuva Yok. Hiç Birşey Yok. Altı Üstü Kağıtta Sadece Bir İmza Var ? Bu İmza Bu KAdar Önemlimi ? Ortada Yuva Yok. Bir İmza Var Diye Ömür Boyu Böyle Kalmak Zorundamıyım ? Psikolojik Olarak Çökeltildim Dediğimde herkez Başka Şeyler Diyor. gene Aynı şeyler kabul etmeseydin neden ettin ? Psikolojiye İnanmıyorsanız ? BU Psikolojiyi Okuyanlar Daha Ne Diyor Okuyor ? Psikoloji Yoksa Daha Ne Diye İnsanlar İntihar Ediyor ? Bişileri Sırf Söylemek İçin Söylemeyin.. İnsanların yerine Kendinizi Koyarak Söyleyin. Herşey Bu KAdar Basitse Bu İmza Bu KAdar Önemliyse ? herkez Zorlan birbirine Nikah kıydırtır.. Sonra Hayvan Gibi Kullanır.. Boşanma Olayına Gelince Ben Boşanmak istemiyorum Diyip.. gene Hayvan gibi kullanır.. ne basit herşey..
    Alıntı BiR_GeCe_VaKTi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bazen çevremdeki veya nette tanıştıklarımda sohbet esnasında geçen basit cümleler...

İstemiyordum evlendim
    zorla evlendirildim..

konu ile alakası belki yok ama sadece düşüncelerimi yazmak istedim..

Madem istemiyordun niye evlendin ?
    Madem istemiyordun istemediğin sevemdiğin insanla niye aynı yatağa girdin ?
    Madem zorla evlendirildin niye canın istediğinde seviştin ?
    Madem zorla evlendin niye çocuk yaptın ?

tamam bir bayan için belki farklıdır,baskılara, dayanmak maddi ve manevi çökünyüye uğramak zor olabilir hadi bi bayan bunu söyledi istenilmediği haldede hala evlenmeye uğraşan ve diyelimki bir şekilde evet demek zorunda kalan bir insanla aynı evi aynı yatağı aynı yaşamı nasıl oluyorda yürütebileceğine inanıyor veya kabullenebiliyor ?

bunları anlıyamıyorum ? ızgın:

şu anda bulunduğun durum nedeniyle burayı atlamışsın sanırım ilk 3 cümle önemli

konu ile alakası belki yok ama sadece düşüncelerimi yazmak istedim..

+ konu ile alakası yok ama yazmak istedim

birde farklı yönden bak..
    kaçççççççç

diyelimki kaçtığın kişi seni gerçekten seviyor ve mutlu olacaksan..
    yürümüyecek bi evliliği başlamak/başlatmak 'tansa ve seni cidden seviyor istiyorsa..

kaç hemen evlilik veya boşanma işlemlerine başlama..gerçi başlasan senin içinde daha iyi olur.çünkü her ne kadar senin tarafından zor olacağı gibi sevdiğin adam içinde zor olacak..her nekadar belirttiğin gibi "eli eline" değmemiş olsada sevdiğin adama karşı kimbilir neler denilecek.

istemediğin kişi zaten sana boşanma davası açmak durumunda kalıcak.
    etraftaki kişilerin sözleri ve bakışlarına maruz kalmamak için senden daha çok boşanma dava açmak isteyecektir..
    ya kaçıp dava açarsın yada kaçıp dava açmasını beklersin.
    beklemiyeceğin tek şey MUTLULUĞUN olsun
    Konu BiR_GeCe_VaKTi tarafından (19-08-2007 Saat 22:48:49 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sevdiğim insanı görseniz inanın çok şaşırırsınız. bunu belirtmek istemezdim ama şöyle diyim. sevdiğim insan çok iyi biri. ben bu zamana kadar DEĞER, SEVGi, MUTLULUK Yane Hayata Anlam Veren Bu Önemli Şeylerin Anlamını Bilmeden Yaşadım Taki Onu Tanıncaya Kadar. Bizimkilerin Onu Kabul Etmesini Bekledim. Ama Kabul Etmediler. Nedenine Gelince Yane Onu Öyle Görmüyorum Ben Ama Sevdiğim İnsan Fiziksel Olarak Birkaç Engele Sahip Birisi. Bu Yüzden Kimse İstemedi Onu. İnsanlara Herşey Bu Kadar Basit Geliyor Herşey. Sevginin ne olduğunu kimse bilmiyor. Sevdiğim İnsan O KAdar Mert.. O KAdar DeliKanlıki Anlatamam. Evlenmeden Önce Ona Kaçacaktım Aslında Ama Onunla Konuştuğumu Öğrendikleri Anda Birden Beni Sıkıştırdılar Baskı Kurdular. Kaçma Olanağı Vermediler Ve Kendimi Birden Nikah Masasında Buldum. okadar Psikolojim Bozulduki Artık Delirmek Üzereydim İKi Arada Kaldım. Ama Sevdiğim İnsanın Şu Sözü yetti Bana. Ne OLursa Olsun.. Kimler Ne Kötülük Etselerde. Bizi Hiç Bişi Ayıramıcak. ENİNDE SONUNDA BİZ KAZANCAZ. Ve Onun BU Sözünü Gerçekleştircem ALLAH'ın İzniyle.. Biz Kazancaz. Her İnsan Değişmez Bunu Öğretcez Herkeze. Zati ben Kaçtıktan Sonra Arkadaşın Dediği Gibi Karşı Taraf Kendisi Boşanma Davası Açacak. Sonuçta Şöyle Diyim Serseri Bir Aile Değil.. yane Kaçan Kızı ve Onlarıda İstemediklerini Bilen Birini Daha Geri çağırcak Kadar Gurursuz Değillerdir. Eh beni Alarak Şanslarını Denemek İstediler Ama Öğrencekler Bu İşler Şansla OLmaz Diye.. Yane Boşanma Olayı karşılıklı Olacak. Karşı Tarafın Boşanmak İstememesi Gibi Bişi OLmucak. Bunu Gönül rahatlığıyla Söyleyebilirim. Ondan Bir Sıkıntım Yok. Tek Sıkıntım. Boşanma Olayını İlla Ordudamı Yapmamız Gerekiyor ? Avukata Vekalet Verebilirsin Demişti Bir Arkadaşım. O Halleder Diye. Yane Orduya Gidip Bu İşlemleri Yapamam ben Orda. Şurdan Şurası Değilki 13 - 15 Saatlik Yol. Birgünde Boşanmada Olmayacağına Göre Buna Bir Çare OLmalı..

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sen reşit birisin. İstemediğin sürece,zorla alıkoyma yoksa ve de senin kısıtlı olma gibi bir durumun yoksa hukuken seni geri alamazlar.
    Boşanma isteği karşılıklı olduğunda anlaşmalı boşanma sebebiyle değil de (evlilik üzerinden 1 yıl geçmedikçe anlaşmalı boşanma olmaz) boşanma sebeplerinden herhengi birini neden olarak sunabilirsiniz. Evlilik istemediğiniz halde gerçekleşmiş bundan dolayı evlilik nisbî butlanla sakattır. Bu sebeple de dava açma hakkınız var(TMK 149.madde: aşağıdaki durumlarda eşlerden biri evlenmenin iptalini dava edebilir:*1.evlenmeyi hiç istemediği veya evlendiği kişiyle evlenmeyi düşünmediği halde yanılarak bu evlenmeye razı olmuşsa*, 2……
    151.maddeorkutma ile evlenmeyi dava etmeyle ilgili)yalnızdavalarda hak düşürücü süre etkili(TMK 152.madde:iptal davası açma hakkı,iptal sebebinin veya korkunun etkisinin ortadan kalktığı tarihten başlayarak altı ay ve her hâlde evlenmenin üzerinden beş yıl geçmekle düşer.)
    (TMK 168.madde.boşanma veya ayrılık davalarında yetkili mahkeme,eşlerden birinin yerleşim yeri veya davadan önce son defa altı aydan beri birlikte oturdukları yer mahkemesidir.) bu maddeye göre dava Ordu’da açılacaktır;ama Bursa’dan bir avukat tutulmasında bir sakınca yok sanırım. Eğer ki bu şekilde uzaktan işlem yapmayı düşünüyorsanız,dava sürese muhtemelen uzayacaktır.
    Anladığım kadarıyla bu kadar yardımcı olabilirim ancak.
    Her şey gönlünüzce olsun…

İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bir şey eklemek istiyorum,Şayet sevdiğine kaçaran,nikahlı eşinde boşanma davası açarsa tazminat talep edebilir sennden bunu göze almalısınız..!

İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı DENİZ06 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bir şey eklemek istiyorum,Şayet sevdiğine kaçaran,nikahlı eşinde boşanma davası açarsa tazminat talep edebilir sennden bunu göze almalısınız..!
    bana ne gibi bir dava açabilir ? Evim mi var .. Arabam mı var ? Malım Mülküm mü var ? neyi alacaklar ? Ha param pulum var ama hepsi ailemde. dava açarlarsa alırlar bizimkilerden. ne diyim başka. ve dediğim gibi o kadarda yüzsüzlük yapacak birileri değiller. bu işi uzatmazlar. ve karıştırmazlar. ben onların yüzüne söyledim. ailemin isteğiyle evet demek zorunda kalıyorum. ama size karşı gelin olacağımın garantisini vermiyorum. bunu bilen bir aile. hem herşeyi göze aldım. ve aldıkta. Onların Yapacakları herşey. Beni ve Bizi Değil. Onları Etraflarına Utandıracaktır. Kendileri Bilir.. Dava Açma Nedenim Zati Kendi İsteğimle Evliliği Kabul etmediğim ve Baskı Yüzünden Kabul Etmek Zorunda kaldığım. ve Kabul Ettiğim Aileninde Bunu Bildiği Üzerine Olacaktır. Kanunları Bilmiyorum ama böyle bir olayda artık bu iş uzarsa anlamsız olacaktır. Uzamasının Bir Anlamı Olmayacaktır. Her İki Taraf İçinde.

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ukelalık yapmak ıstemem ama bıldıdım kadarıyla yenı medenı kanunumuza goer evlılıgın ılk altı ayı ıcerısınde es secımınde yanılma nedenıyle nıkahın ıptalı ıstenebılıyor. once bosanıp sonra sevdıgı ınsan ıle yasamaya baslamak daha etık degıl mı? neden hersey hemen olsun ıstıyorsunuz ısrarla?

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

nikahlı olduğunuz eşinizin toplum içinde düştüğü durum göz önüne alınırsa suçlu duruma düşersiniz. Önce boşanıp daha sonra sevdiğiniz insanın yanına gitmeniz daha uygun.

İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba gerçekten yazılanları okudum çok üzüldüm nası bir adalet bu ben seni anlıyorum arkadasım erkek olmama rağmen bizler gibi ailelere çok önemli konularda tepkilerinizi ortaya koyamıyorsunuz ve hep ailenin dedikleri oluyor senin sözde iyiliğini düşünüylar ki sen baskasını seviyosun deliler gibi
    ...
    özeelikle evlendiğin kişiye bir sey dicem ama yanlış anlama o insan dimi
    nası sana zamanla unutursun der bu kadar kolaymı sen öyle dediğinde ben olsam utancımdan yerin dibine girerdim ama o çok raha davranıyor sonuna kadar mücadele et adalette senden yana olucaktır zorla evlendirildin bunun ötesi de yok...

hepimiz azda olsa şu hayatta mutlu olmayı hak ediyoruz...

Kilitli Konu
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Yeni evliyim daha

ailesi yüzünden bosaniyoruz www.hukuki.net

Forum