Anket Sonuçlarını Göster:

Oylayanlar
0. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • 0 0%
+ Konuyu Yanıtla
83 / 87 Sayfa İlkİlk ... 3132333435363737475767778798081828384858687 SonSon
821 den 830´e kadar toplam 862 ileti bulundu.
    Nerede
    Antalya
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır

Merhaba Arkadaşlar.

Kolum 3 yaşında geçirdiğim bir kaza neticesinde yamuk olarak kaynadı. Bunun neticesinde yıllar içerisinde çeşitli sorunlarla karşılaştım. Bilgisayarla ilgili bir işim olduğu için kolumun işlevinin azlığını hiç hissetmedim. Ama son zamanlarda 2 saat bilgisayarda oturduğum zaman elimi hissedemez noktaya geliyorum. Bu güne kadar spor gibi bir merakım olmadığı için bu sorunu fark edemedim. Ancak vakit geldi çattı.

Aşağıda sizlere kolumun fotoğraflarını paylaşıyorum. Acaba bu kol ile bana askerlik yaptırırlar mı?

Hukuki NET Güncel Haber

Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu yargıtay kararı ara
    Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba arkadaşlar.
    şöyle bir sorum olacak, başka bir konu altında yazmıştım fakat buraya yazmayı daha uygun gördüm.

Ben akciğer ve karaciğerimden kist hidatik ameliyatı oldum. Ve doku kaybıda var. Yönetmelikteki 45. maddenin B) kısmında;

"11. (Değişik: 16/6/2008-2008/13831 K.) Karaciğer ve dalakta ameliyat sonrası nüksettiği görüntüleme ve parazitolojik veya histopatolojik
    yöntemlerle kanıtlanmış kist hidatikler; birden fazla organda yerleşimli veya birden fazla cerrahi girişim geçirmiş kist hidatikler ve safra yolu fistülü
    ile seyreden karaciğer abseleri ve bunların ameliyatları; laboratuvar bulguları ile doğrulanan komplikasyonlu karaciğer hemanjiomları; karaciğer
    rezeksiyonları (birden fazla düzenli segmentektomi veya lobektomiler ile ateşli silah ve travmalarla, delici ve kesici aletlerle yaralanmalar sonucu
    birden fazla segmentte doku kayıpları); nüks veya rezidü intrahepatik safra yolu taşları ve yapılmış biliodigestif anastomozları; karaciğerde
    fonksiyonel, komşu organlarda ise anatomik ve fonksiyonel bozukluklara yol açmış komplikasyonlu karaciğer rüptür ameliyatları; safra yollarının
    Alanso-Lej sınıflandırmasına göre Tip-II’nin dışında kalan kistleri ve bunların ameliyatları."

Şöyle bir şık var. Altını çizdiğim yer benim geçirdiğim ameliyatları kapsıyor sanırım. Buna benzer durumu olan oldu mu? Yahut bu maddede benim anladığım gibi askerliğe elverişli olmuyor muyum?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

cürük almak için kaç kilodan fazla olmak gerekiyor

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba arkadaslar ben diyarbakırda askerligimi yaparken yasadıgım bazı sıkıntılardan dolayı askeri cezaevine girdim sivildede farklı suclardan cezaevine girdim askerligin basında saglam olarak bitirmeyi planlıyordum son 4 ay rdmye cıktım daha sonra son 2 ay kala psikiyatri bölümünden çürük verdiler yaptıgım askerligin tazminatını veya askeri cezaevinde yattıgım sürenin tazminatını alabilirmiyim cok farklı söylentiler var ama konu hakkında yardımcı olabilecek birileri varsa simdiden cok tesekkür ederim

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

boya göre standart ağirlik çizelgesi
    boy ağırlık ağırlık
    ayakkabısız üst sınır alt sınır
    cm. kg. kg.

150 55 43
    151 56
    152 56 45
    153 57 45
    154 57 46
    155 58 46
    156 59 47
    157 60 48
    158 61 48
    159 61 49
    160 61 50
    161 62 50
    162 63 51
    163 64 51
    164 64 52
    165 65 53
    166 66 53
    167 67 54
    168 68 54
    169 68 55
    170 69 55
    171 70 57
    172 71 58
    173 71 58
    174 72 58
    175 72 59
    176 73 60
    177 75 61
    178 75 61
    179 76 62
    180 77 63
    181 78 64
    182 79 65
    183 80 66
    184 81 66
    185 82 67
    186 83 68
    187 84 69
    188 85 69
    189 86 70
    190 87 71
    191 88 72
    192 89 73
    193 90 74
    194 91 75
    195 92 76
    196 93 77
    197 94 78
    198 95 79
    199 96 80
    200 97 81
    201 98 82
    202 99 83
    203 100 84
    204 101 85
    205 102 86
    206 103 87
    207 104 88
    208 105 89
    209 106 90
    210 107 91

Sayın Muammer Yoldaş, yukarıdaki çizelge boyunuza göre kilonuzun alt ve üst sınırını vermektedir. İlgili yönetmeliğe göre kilo üst sınırından 31 kilo üstünde olanlar B fıkrasından, 41 kilo üstünde olanlar D fıkrasından askerliğe elverişli değildir raporu alır.

Yaşınızı boyunuzu ve kilonuz yazarsanız daha ayrıntılı bilgi verebilirim.

madde 32 - a) (değişik: 2002/3627 - 7.1.2002 / m.33) 1. 20 yaşına girdiği halde boya göre ağırlıkta, boya göre standart ağırlık çizelgesindeki ağırlıkların alt sınırından 10 kg. (dahil)'a kadar eksiklik (daha önce geçirilmiş hastalığa bağlı olsun veya olmasın).
    2. boyu 210 cm.'den fazla olup vücut kitle indeksleri (vücut ağırlığı kg./boy uzunluğunun karesi m2) 19-35 kg/m2 arasında olanlar.
    b) (değişik: 93/4398 - 4.5.1993) 1. 20 yaşına girdiği halde boya göre ağırlıkta, boya göre standart ağırlık çizelgesindeki ağırlıkların alt sınırından 11-20 kg. (dahil) arasında eksiklik.
    not: bu fıkra subay ve astsubaylarda 6 aylık bir rejimden sonra, yükümlülülerde en az bir defa ertesi yıla bırakma ya da bir yıl sevki geciktirme işleminden sonra uygulanır.
    2. 20 yaşına girenlerde boy'un 152 (dahil) santimetreden kısalığı.
    not: bu fıkra yükümlülerde en az bir defa ertesi yıla bırakma ya da bir yıl sevki geciktirme işleminden sonra uygulanır.
    b) (değişik: 2002/3627 - 7.1.2002 / m.33) 1. 20 yaşına girdiği halde boya göre ağırlıkta, boya göre standart ağırlık çizelgesindeki ağırlıkların alt sınırından 11 ila 20 kg. (dahil) arasında eksiklik.
    açiklama: bu fıkra subay, astsubay, erbaş ve erlere 6 aylık bir rejimden sonra; yükümlülerde en az bir defa ertesi yıla bırakma veya bir yıl sevki geciktirme işleminden sonra uygulanır.
    2. kemik yaşı 19 ve üzerinde olanlarda boy'un 152 (dahil) santimetreden kısa olması.
    açiklama: bu fıkra yükümlülerde en az bir defa ertesi yıla bırakma ya da bir yıl sevki geciktirme işleminden sonra uygulanır.
    3. boyu 210 cm.'den fazla olup vücut kitle indeksleri (vücut ağırlığı kg./boy uzunluğunun karesi m2) 19 kg/m2 (dahil) altında olanlar ve 35 kg/m2 (dahil)'den yukarı olanlar.
    c) 32. maddenin a, b, d dilimlerindeki hastalık ve arızaların tedavi ve nekahat halleri.
    d) 1. hiç bir askerlik görevini yapamayacak derecede düşkün ihtiyarlık.
    2. (değişik: 93/4398 - 4.5.1993) konjetinal ya da kronik besleme yetersizliğine bağlı beden gelişmesinin ileri derecede geriliği, boya göre ağırlığın, boya göre standart ağırlık çizelgesinde gösterilen alt sınırdan 21 kg. ve daha fazla eksiklik.
    not: 2 nci ve 3 üncü fıkralar en az bir defa ertesi yıla bırakma ya da bir yıl sevki geciktirme işleminden sonra uygulanır.
    3. 20 yaşını bitirdiği halde boy'un 150 (dahil) cm.den kısalığı.

madde 33 - (değişik: 97/9106 - 30.1.1997) a) 1. 20 yaşına girdiği halde boya göre ağırlığın, boya göre standart ağırlık çizelgesindeki üst sınırdan 30 kg. (dahil) fazlalığı.
    b) 1. 20 yaşına girdiği halde boya göre ağırlığın, boya göre standartağırlık çizelgesindeki üst sınırdan 31-40 kg. (dahil) fazlalığı.
    not: bu fıkra subay ve astsubaylarda 1 yıllık istirahatsiz rejimden sonra; yükümlülerde en az bir defa ertesi yıla bırakma veya en az 1 yıl sevki geciktirme işleminden sonra uygulanır.
    c) 33 üncü maddenin a, b ve d dilimlerindeki hastalık ve arızaların tedavi ve nekahat halleri.
    d) 1. boya göre standart ağırlık çizelgesindeki üst sınırdan 41 kg. (dahil) veya daha fazla olan şişmanlıklar.
    not: bu fıkra subay ve astsubaylarda 1 yıllık zayıflama rejiminden sonra uygulanır.

Nerede
    bursa
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

2012 AĞUSTOS AYINDA KORONER DAMAR AMELİYATI OLDUM BANA KONULAN TANI ŞU :KORONER DAMARLARIN MALFORMASYONU
    SAĞ KORONER SİNÜSTEN ÇIKAN LMCA
    KARDİOPULMONER BYPASS + SOL VENTRİKÜL İSKEMİ
    göğüs kafesimde ameliyat izi var göğüs kemiği kesildi

benim durumum ne olur ? yardımcı olurmusunuz

Nerede
    kocaeli
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

arkadaşlar 187 boyunda 105 kiloyum ve uyku apnesi problemim var ilşk olarak çürük raporu alabilmek için ne yapmalıyım

Nerede
    ........
    İletiler
    4.959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Boy ve kiolnuza göre obez değilsiniz. bundan dolayı çürük vereceklerini sanmam. Uyku apnesi ile ilgili raporunuz var ise askerlik şubesine götürün. Muhtemelen askeri hastaneye gönderilirsiniz. Uyku apnesi indeksiniz kaç?

Nerede
    kocaeli
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ceceli341 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Boy ve kiolnuza göre obez değilsiniz. bundan dolayı çürük vereceklerini sanmam. Uyku apnesi ile ilgili raporunuz var ise askerlik şubesine götürün. Muhtemelen askeri hastaneye gönderilirsiniz. Uyku apnesi indeksiniz kaç?
    uyku apnesi konusunda sınır nedir . henüz ölçtürmedim ancak sınırın ne olduğunu tam olarak biliyorsanız paylaşabilirmisiniz

kocaeli web tasarım
    bağlama büyüsü

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar aranızda kulağında işitme problemi olup askerlikte çürük alabilirmiyim diyen arkadaşlar dikkatli okusun ;

Sivilde sağ ve sol kulak zarı ameliyatı olarak toplam 3 ameliyat oldum.

2008 Yılında okul tecilimi bozarak (21) askere gitmeye karar verdim.
    Acemiliğimi Antalya'da 30 Gün yaptım.İşitme sorunumu sadece girişte dosyamızı hazırlarken revirdeki doktora söyledim.(o da zaten usta birliğinde söyle rahatsızlığını dedi)

30 GÜnden sonra Usta birliğim olan Tekirdağa teslim oldum.
    Tabi teslim olurken sivilde olduğum ameliyatları ve işitme testlerini temsil eden resmi hastane evraklarını da yanıma almıştım.

Usta askerliğimin 2. ayında astsubay benim işitme kaybımı anlamış ve beni revire göndermişti.Bende yanıma evrakları aldım ve revirin yolunu tuttum.

Revirdeki teğmen beni ilçede asker hastanesi olmadığı için sevk etti.
    Hastanede görevini teğmen olarak yapan doktor bana kulağına su kaçırma bu kağıdıda başhekime imzalat sonra yanıma gel diyerek gönderdi beni.
    Bütün şevkim kırıldı çünkü gerçekten işitme kaybım vardı ve bunu komutanıma söylemeden kendi farkederek beni göndermişti.

Başhekimin yanına gittikten sonra tekrar doktorun yanına geldim bi kere daha baktı kulağıma ve nerde oldun ameliyatları dedi.Bende Dışkapı hastanesi dedim.Sanki Ankarada muayene oluyorum zannettim.

Doktorda Ankaralı mısın diyince bende evet dedim
    Bekle biraz sen kapının önünde ben seni çağırınca gir dedi ..
    Bende tabi biraz ümitlendim acaba göndereceklermi diye.
    15 dk felan sonra beni çağırdı ve komutanımız kulaklarına bakacak burda bekle dedi.
    Sonra komutan geldi ve beni karşısına aldı ve konuştu onu duyamıyodum oda anladı ve evraklara bakınca herşey ortadaydı.

Komutan beni İst/Kasımpaşa Asker hastanesine sevk etti.

İşitme testine girdikten sonra tekrar tekirdağ asker hastanesine geldim 1 hafta yattıktan sonra heyet önüne çıktım ve çürük raporu aldım.

Askere gitmeden önce 2008 yılında burdan çok araştırmıştım başına böyle bir olay gelen varmı diye ama hiç bir zaman çürük alırım ne de olsa diyipte gitmedim.

Çünkü askeriye mantığın bittiği yer o yüzden fazlada umut bağlamamak lazım çürük alırım nede olsa diye.

Sonuç olarak 100 gün askerlik yaptım..
    Dediğim gibi fazla önemsemeyip su kaçırma diyerek yollayabilirler.
    Birazda şansım yaver gitti sivilde 3 arkadaşımda 15 ay yapmış rapor alamamışlardı.
    Konu zafer1910 tarafından (21-05-2014 Saat 20:59:22 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
83 / 87 Sayfa İlkİlk ... 3132333435363737475767778798081828384858687 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

jinekomasti askerlik

varikosel askerlik

pectus excavatum askerlik

safra kesesi olmayan askere gidebilir mi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage22

pes cavus askerlik

bronsektazi ve askerlik

b58 f8

spontan pnömotoraks askerlik

testis kanseri askerlikten muaf

ülseratif kolit hastaları askerlik yapabilirmi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage63

varikosel askerliğe engel mi

6 ay hava değişimi çürük

anksiyete curuk

varikosel çürük raporuf29 organık olmayan psıkoz ankara gata hava degısımı renk körlüğü çürük raporunefes darlığı çürük raporuc15 remisyonda psikotik bozuklukbronşektazi hastaları askerlikorganik olmayan psikotik bozukluk rapor koduhttp:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage2747 c raporub 58 raporu
Forum