Anket Sonuçlarını Göster:

Oylayanlar
0. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • 0 0%
+ Konuyu Yanıtla
82 / 87 Sayfa İlkİlk ... 212223242526272737475767778798081828384858687 SonSon
811 den 820´e kadar toplam 862 ileti bulundu.
    Nerede
    konya
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği

Arkadaşlar yaklaşık 6 senedir belirlenemeyen bi karaciğer rahatsızlığı çekiyorum.Hastalık hepatit b gibi ama hiç bir kan testinde hiç bir hastalık gözükmüyor.Dermanım takatim yok,çok güçsüz hissediyorum kendimi ve çok çabuk yoruluyorum.
    kan değerlerim;
    alt:330
    ast:180
    ggt:463
    total kolestrol:300
    trigliserit:430
    ldl:187
    rf:250
    genel olarak burusella-hcv rna-hbv dna ve diğer bütün hepatit tetsleri negatif çıkıyor.Biyopsi sonucu ise hafif kronik hepatit çıktı.Günde 5 adet ursofalk adlı haptan atıyorum tam 6 senedir ve değerler aşşa yukarı hep aynı.
    Birde üstüne sol dizim koşarken sendelemem sonucu döndü ve sol diz ön çapraz bağım koptu.Bir senedir iyileşmedi ameliyatta olmadım.Kesinlikle koşamıyorum,düzgün yürüyemiyorum ve 15dk dan fazla ayakta duramıyorum.

Sizce çürük raporu alabilirmiyim?

Hukuki NET Güncel Haber

Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu yargıtay kararı ara
    Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba,

Benim mitral kapak ve triküspit kapak rahatsızlıklarım mevcut. 1. Derecede Mitral Yetersizlik ve 1. Derecede Triküspit yetersizliği.(GATA raporumda mevcut) TSK Sağlık Yönetmeliği'ne göz attım bunlar tek başına askerliğe elverişsiz nedenler değil ancak benim dizlerim de kıkırdak problemi var. Dizlerimi bükmem yasak, eğer bükmeye devam edersem dizlerdeki kıkırdaklar dağılıyor. Hastalığın adı patellar kondomalazi ama TSK sağlık yönetmeliğinde de bulamadım.

Benim sormak istediğim hastalıklar tek başlarına çürük sebebi olmasalar dahi arızaların toplamı çürüğe neden olabiliyormuş. Bütün rahatsızlıklarım hem istirahatte hem de eforda beni ciddi anlamda zorluyor. Askerliğe elverişsiz alabilir miyim acaba?

Nerede
    Ankara
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar herkese merhaba;

25 yaşındayım ve yeni çift taraflı bel fıtığı ameliyatı oldum. Doktor raporunda yazan tıbbi ifadesi şu şekilde: "Lomber Diskektomi Tek Seviye Bilateral". Yapılan işlemler içinde de şunlar yazıyor: "L5' e bilateral hemiparsiyel laminektomi, bilateral L5-S1 diskektomi ve bilateral S1 foraminotomi yapıldı" ifadeleri yer almaktadır epikrizde.

Bugün TSK Sağlık Yönetmeliği' ni de okudum ve orda ise rahatsızlığımla ilgili şu ifade geçmektedir: "Radyolojik olarak kanıtlanmış, aynı seviyeden bilateral veya iki ayrı seviyeden tek taraflı açılarak yapılmış disk hernisi ameliyatları, semptomatik, nörolojik defisit yapmış veya ameliyat sonrası nörolojik defisitleri düzelmiş veya devam eden en az iki seviyeli hemilaminektomi ile (diskektomi yapılmamış olsa bile) tedavi edilmiş, radyolojik olarak kanıtlanmış spinal stenozlar, reoperasyona rağmen düzelme göstermeyen yetersiz spinal cerrahî."

Benim ameliyat raporumu ve sağlık yönetmeliğini karşılaştırdığımızda muaf olma şansım nedir acaba? Kendimce alakalı gördüğüm yerleri koyulaştırdım. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Nerede
    Ankara, Yenimahalle, Turkey.
    İletiler
    2.490
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı demonade rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba,

Benim mitral kapak ve triküspit kapak rahatsızlıklarım mevcut. 1. Derecede Mitral Yetersizlik ve 1. Derecede Triküspit yetersizliği.(GATA raporumda mevcut) TSK Sağlık Yönetmeliği'ne göz attım bunlar tek başına askerliğe elverişsiz nedenler değil ancak benim dizlerim de kıkırdak problemi var. Dizlerimi bükmem yasak, eğer bükmeye devam edersem dizlerdeki kıkırdaklar dağılıyor. Hastalığın adı patellar kondomalazi ama TSK sağlık yönetmeliğinde de bulamadım.

Benim sormak istediğim hastalıklar tek başlarına çürük sebebi olmasalar dahi arızaların toplamı çürüğe neden olabiliyormuş. Bütün rahatsızlıklarım hem istirahatte hem de eforda beni ciddi anlamda zorluyor. Askerliğe elverişsiz alabilir miyim acaba?
    Bir kişinin askerlik yapıp yapamayacağı konusu, bir kişinin tüm bedeni ve beden sağlığı kontrol edilerek değerlendirilmektedir. Bu hukuki bir konu olmayıp tıp bilimini ilgilendirmektedir. Elbette ki bir rahatsızlık bunu belirleyebileceği gibi birden fazla rahatsızlık veya vücut yapısının bir özelliği de askerlik yapmaya elverişli olup olunmamasında belirleyici olabilir.

Nerede
    Ankara, Yenimahalle, Turkey.
    İletiler
    2.490
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı muratdem rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaşlar herkese merhaba;

25 yaşındayım ve yeni çift taraflı bel fıtığı ameliyatı oldum. Doktor raporunda yazan tıbbi ifadesi şu şekilde: "Lomber Diskektomi Tek Seviye Bilateral". Yapılan işlemler içinde de şunlar yazıyor: "L5' e bilateral hemiparsiyel laminektomi, bilateral L5-S1 diskektomi ve bilateral S1 foraminotomi yapıldı" ifadeleri yer almaktadır epikrizde.

Bugün TSK Sağlık Yönetmeliği' ni de okudum ve orda ise rahatsızlığımla ilgili şu ifade geçmektedir: "Radyolojik olarak kanıtlanmış, aynı seviyeden bilateral veya iki ayrı seviyeden tek taraflı açılarak yapılmış disk hernisi ameliyatları, semptomatik, nörolojik defisit yapmış veya ameliyat sonrası nörolojik defisitleri düzelmiş veya devam eden en az iki seviyeli hemilaminektomi ile (diskektomi yapılmamış olsa bile) tedavi edilmiş, radyolojik olarak kanıtlanmış spinal stenozlar, reoperasyona rağmen düzelme göstermeyen yetersiz spinal cerrahî."

Benim ameliyat raporumu ve sağlık yönetmeliğini karşılaştırdığımızda muaf olma şansım nedir acaba? Kendimce alakalı gördüğüm yerleri koyulaştırdım. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Bunlar tıbbi terimler, ancak bir hekim size bu konuda bilgi verebilir diye düşünüyorum.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

2008'den beri asker kaçağı olduğumu tahmin ediyorum. 150 kiloyum. Her zaman n'asolsa almayacaklar diye ihmal ettim askerlik şubesine gitmeyi. Şimdi de cezadan korkuyorum fena halde.

1. Soru: Gittiğimde bana çürük raporu verseler, yine de ceza öder miyim?
    2. Soru: Ceza kesilirse, sağlık sebeplerini gerekçe gösterip itiraz edebilir miyim? İtiraz olumlu sonuçlanır mı?

Askere gidebilsem hemen giderdim. Şirketten tazminatımı alır cezayı da öderdim. Ama öyle bir ihtimal de yok. Ne önerirsiniz?

İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba.

ben 22.05.2012 sevk tarihim ile askere başladım ve 17.05.2013 tarihinde askeri hast. den 17.05.2013 tarihli 7/B/4 e göre çürük raporu aldım. ve şuan 1(01.12.2013) ay içinde çalışma arkadaşlarımdan öğrendiğim tsk ya tazminat davası acıp maddi manevi (askerlik süresinde yaşadığım olaylar (firar kavga hakaret küfür darp, 12 ay)) olarak tazminat almak.

muaf rapor göz hast. alınmıştır. çocukluğumdan beri kullandığım dereceli hipermetrop,astigmatizma gözlüğüm mevcut.
    göğüs kafesimin sağ tarafındaki kemiklerin 4-5 tanesi ileri doğru çıkık. sol taraf normal
    pskyatri olarak sivil hayatta 2008den beri tedavi görmekteyim farklı tanılar ile. depresyon, kisilik bozuklugu,davranıs bozuklugu vs.

sonuc olarak ilk askerlik yoklama muyanesinde yapılan işlem şu şekilde.
    çorlu asker hast. aile hekimligine gittim. bir sorunum hastalıgım olup olmadıgını sordu. doktor bir binbaşı ve göğüs kafesimin dışarı doğru çıkık olduğunu söyledim. tsortümü cıkartıp ne derece etkilediğine baktı göz kararı ile ve başka hastlıgımı sordu. pskyatriden tedavi gördügümü ve son aldıgım raporu gösterdim pskyatriye sevk etti. pskyatride görünüş olarak baktı askerlik yapmak isteyip istemedigimi sordu bende yapmak istemedigimi söyledim ve bana 5dk dışarı cık ben seni cagırıp sonucu verecegim dedi. ve beni cagırıp askerliğin zorunlu olduğunu bunu herkesin yapacağını söyleyerek rapor ile beni aile hekime gönderdi. ve son olarak gözlerimin bozuk olduğunu söylediğimde elime bir kagıt vererek bunu askerlik şubesine götürüceksin dedi.

ek olarak : 21.11.2013 tarihinde çorlu devlet hast. %44 ile engelli raporu almış bulunmaktayım.(%25pskyatri ,%25göğüs hast.)

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

mrb siteye az once uye oldum, 1980 dogumluyum ve 27 aralik 2013 e kadar yoklamami yaptirmamistim, cocukluktan gelen miyop hastaligim var, askeri hast. ye gitmeden once devlet hast. den goz muayenesi oldum ve doktor sol gozumun 8,75 miyop,sag gozumun de 8,50 miyop oldugunu soyledi, ayrica her 2 gozde de 1,50 astigmatim varmis, bu gozlerle askerlikten muaf olacagimi ama son kararin askeri doktor ve kurulun verecegini soyledi, askeri hastaneye gittim ve erleri muayene eden doktor beni muayene etti ama hayatimda hic bu kadar kisa muayene olmadim, 2 defa yazi okuttu ve 1 resim gosterdi, sol gozum 6,50 sag gozum 6,75 miyop, 1,25 her 2 gozde astigmat sonucu cikti ( sol gozum v sag gozumun miyopu 2 numara dusuk cikti devlet hast. se gore, astigmatlarda 0,25 dusuk cikti ) odasindan cikmadan 3 er defa her 2 gozumede goz damlasi damlatti ( 3-5 dak aralar ile ) sonra 1 saat sonra muayene edecegini soyledi tekrardan, 1 saat sonraki muayenede numaralarim iyicene dustu, sol gozum ve sag gozum 6 numara miyop, astigmatlarda sol 1 sag 0,75 oldu, damla gozlerimi hipermetrop yapmisti ( yakini gorememek ) goz bebeklerini buyutuyormus bu damla, beni mahvetti, onumu goremez olmustum ve basim felaket donuyordu 2. muayeneye kadar, benim ogrenmek istedigim bu durumu nereye kime sikayet etmeliyim, miyoplarim tam 5,25 dusuruldu, boyle bir seye imkan yok, doktor farki, kullanilan tibbi aletleri fasrki vs. 5,25 degisiklik olamaz diye dusunuyorum, 13 yillik yoklama kacagiyim diye bana adil davranmadigi dusunuyorum, miyop yada hipermetroplarin toplam numarasi ( iki hastaligin birlikte olmasi da dahil ) 14 den yuksek olmali muaf olmak icin ( en azindan askeri kurula girmek ve onlarin tekrar muayene etmesi icin ) ama bu art niyetli ustegmen doktor ne yapti etti beni 14 numaradan assagi yapti, 7 sene onceki goz numaralarim bir goz 7,50 digeri daha yuksekti ( receteye her zaman daha dusuk numaralar yazilir, sanirim hastanin goz sagligini dusundukleri ve birden yuklenmemek icin ) 7 seneki goz numaralarim sol 6,50 sag 6 miyop ( recete degerleri ) az once dedigim gibi receteye daha azini yazarlar cunku recete ile gozluk camalrini aliriz / degistiririz, 7 sene onceki recetem 12,50 miyop toplamindan bahsediyor, ama ben 14.50 diye hatirliyorum ( recetesiz yani gercek numaralar ) belki daha yuksek, simdi bu yaslarda niyoplarimda gerileme olmayacagina gore ( en iyi ihtimal buyumesi durur ) ben cokr rahat askeri kurula girer ve bir kez daha muayene sansini yakalardim ( en kotu ihtimal ) ama askeri doktor bana damlasiz muayenede bile 7 sene onceki numaralarimdan daha dusugunu verdi, lutfen yol gosterin, kimi avukat tut diyolar, kimi savciya git suc duyurusunda bulun diyolar, askerlik subesindeki ast subay ( rutbesinden emin degilim ) durumumu anlattigimdan sonra '' bimer '' e sikayet edebilecegimi, bu sartlarda askerlige elverisli olduguma dair onay belgesini gosterdi, ayni hastaneden ( askeri hast. ) bu defa sivil olarak muayene olucam ( 1 baska doktora ve bu sefer docent doktor falan secebiliyormusuz istersek ) eger miyop numaralarim ustegmenin verdigi numaralarin cok ustunde cikarsa ( yani devlet hast. verdigi numaralar duzeyinde ) o zaman ne yapmaliyim, nereye basvurmaliyim? cok uzun yazdigim icin afedersiniz, derdimi nasil anlatacagimi bilemedim, lutfen hukucu ve hukukcu olmayan beyler ve hanimefendiler en kisa zamanda yardimci olsun bana, tesekkurler

Nerede
    ankara
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır

selamlar arkadaslar

ben gecen salı hipertansyon nedeni ile 1 sene erteleme aldim lakin 6-7 ay sonra ya askerlige gitmek veya durumum kotu ise curuk almak istiyorum.

cunku calisan ve evli bir insan olarak onumu gormek istiyorum.

acaba 1 yildan once basvurma sansim var mi?

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır

İyi günler arkadaşlar. 22 yaşındayım miyopum . Miyopluk derecem sağ sol 9 astiğmat 0.75 acaba bu durumda askerlikten muaf olabilir miyim? Birde üniversite okuduğum için tecilliyim şuanda herhangi bir askeri muayene için tecili bozdurmam mı gerek yoksa okulun bitmesini mi beklemem lazım?

+ Konuyu Yanıtla
82 / 87 Sayfa İlkİlk ... 212223242526272737475767778798081828384858687 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

jinekomasti askerlik

varikosel askerlik

pectus excavatum askerlik

safra kesesi olmayan askere gidebilir mi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage22

pes cavus askerlik

bronsektazi ve askerlik

b58 f8

spontan pnömotoraks askerlik

testis kanseri askerlikten muaf

ülseratif kolit hastaları askerlik yapabilirmi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage63

varikosel askerliğe engel mi

6 ay hava değişimi çürük

anksiyete curuk

varikosel çürük raporuf29 organık olmayan psıkoz ankara gata hava degısımı renk körlüğü çürük raporunefes darlığı çürük raporuc15 remisyonda psikotik bozuklukbronşektazi hastaları askerlikorganik olmayan psikotik bozukluk rapor koduhttp:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage2747 c raporub 58 raporu
Forum