Anket Sonuçlarını Göster:

Oylayanlar
0. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • 0 0%
+ Konuyu Yanıtla
68 / 87 Sayfa İlkİlk ... 818283848585960616263646566676869707172737475767778 ... SonSon
671 den 680´e kadar toplam 862 ileti bulundu.
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır

Slm arkadaslar,
    Bayramdan sonra askerlik icin Turkiye'ye donecegim. 3 haftadir Bangkok'ta hastaneye gidiyorum. Benim yakalsik 3 yildir bas donmesi hastaligim var. Yolda yururken, araba kullanirken veya gece uyurken bir anda uyaniyorum absim cok hizli bir sekilde donuyor. Hastanede koyduklari teshis Meniere's Disease hastaligi . ( Meniere Hastalığı: Meniere hastalığı iç kulakta bulunan ve dengeden sorumlu sıvılardaki basınç artışının neden olduğu ve en önemli bulgusunun ataklar halinde baş dönmesi olduğu bir hastalıktır. İç kulak sıvılarındaki bu basınç artışının sebebi genellikle belli değildir.) Yani bu bas donmelerinin ne zaman olacagi ne siklikta olacagini bilmek imkansiz.
    Sizlere sormak istedigim, Turkiye' ye dondugumde askerlik subesine bu hastaligimdan bahsedeyim mi? eger bahsedersem ne gibi bir prosedur islenir? bu hastalikla tecil veya curuk olma ihtimali var mi?
    Simdiden hepinize tesekkur eder,
    Kurban Bayrami' nizi tebrik ederim.

Selim ( Bangkok, Tayland)

Hukuki NET Güncel Haber

Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu yargıtay kararı ara
    Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba arkadasşlar
    yaklaşık 3 ay önce bir motor kazası geçirdim kaval arka baldır ve dizim kırldı damarlarım koptu ve 12.ayda tecil sürem doluyor ayagımda su anda fiksatör demir bulunuyor yaklaşık 2 ay kadar hastanede ve 10 günde yoğun bakımda kaldım tecilim bittiği için bu şekilde askere almayacakları kesin ama şunu öğrenmek istiyorum çürük verme ihtimalleri var mıdır yoksa sağlık sorunları nedeniyle 1 sene falan ertelerler mi bilginiz var mı bu konuda

İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hipertansiyon + Kilo Elverişsiz raporu

--------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar ben 1. 83 boyunda 110 kilodayım. İleri derecede hipertansiyonum var. Tansiyon değerlerim ortalama 160/100 ve 180/112 arasında ve düşmüyor. Bu rahatsızlıkla ilgili çürük raporu veriliyormu herhangi bir bilgiye rastlayamadım araştırmalarımda. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhabalar.bir yıl önce teşhisi konulan iki rahatsızlığım var.çektirdiğim eko sonucunda;kapak yapısı;fibrotik kalsifik,mpv. mitral yetmezlik;minimal. kapak alanı;3.6 cm sonuç kısmında;mitral kapak fibrotik,açılımı iyi,mpv gözlendi.minimal mitral yetmezliği minimal aort yetmezliği yazıyor.bu rahatsızlıktan dolayı 50 mg. beloc başlandı.şuan 3 aylık askerim.ve burda çarpıntılarım sıklaştı.ayrıca bilateral alt ekstremite venöz sistem renkli dopler incelemesindede sol yüzeyel femoral vende valsalva ile minimal venöz geri kaçış,bilateral krural bölgelerde derin yerleşimli venöz yapılarda varikoz genişlemeler yazıyor.bundan dolayıda bacaklarımda ağrılar oluyor.bu raporlarımı askerlik müracatımdada gösterdim komando olamaz yazıldı o kadar.sizden ricam bu rahatsızlıklarım askerliğime engel teşkil edermi yada tekrar revire başvursam bundan dolayı spor istirahati verilirmi ? ilginize şimdiden teşekkürler.

Nerede
    rio
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhabalar.. benim doğuştan kalça çıkığı rahatsızlığım var. daha bebekten ameliyat olmuşum. şimdi 27 yaşımdayım ve sağ kalçamdaki hareket kabiliyetim epey sınırlı ve yürürken bile sürekli ağrı çekiyorum ve gene bu rahatsızlıktan dolayı sağ bacağım sol bacağımdan daha kısa..

böyle bir durumda askere gitmemek için çürük raporu alabilir miyim? bunu umut ediyorum çünkü çalışmam lazım..

teşekkürler..

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

herkese merhaba

yaklaşık 7 yıl önce bir rahatsızlık geçirdim.konulan tanı psikotik bozukluk.o dönemde öğrenciydim.okuluma devam ettim ve okulumu bitirdim.ardından önemli işlerin altına imza attım.bir dönem ilaçları kullandıktan sonra ilaç kullanmayı bıraktım.ama tekrardan kullanmaya devam etme kararı aldım.ve bir fiil kullanıyorum.askeri hastanede muayene edildim ve bir yıl sevk tehiri aldım.ama test falan uygulanmadı.ilkin doktor benimle konuşunca biraz bocaladı.yan kapıyı açıp ordaki doktora1hocam bu normal konuşuyor , ne yapayım"dedi.o doktor"bana gönder "dedi.orda sadece klasik muayene soruları sordu doktor.kullandığım miligramın ne kadar düşük olduğunu söyledi.ve sonucunda bir rapor.sonraki sene farklı bir hastaneye sevk ettiler.ordaki doktor çok detaya inme gereği görmedi.ilaç kullanıyor musun,dozajı nedir gibi sorulardan sonra.durumun gayet iyi dedi ve bir yıl sevk tehiri verdi.tanı kısmi remisyonda psikotik bozukluk.şimdi bu sene tekrar gittiğimde muhtemel ilaç kullanmayı da bırakmış olcam.doktor önerisiyle.bu yıl gittiğimde yeniden sevk tehiri mi verilir?ben artık hayatımı kurma aşamasındayım.artık bir netlik kazanmasını istiyorum.çürük verme durumları nedir ve ya beni alır çiçek mi sulatırlar.çok iyi derecede ingilizce ve ileri düzey bilgisayar programları kullanma bilgim var.
    Konu yardımamuhtac tarafından (28-12-2008 Saat 04:23:57 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    67
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşım bir hastalığının olduğunu nasıl anlarsın çürük raporu alman için. Bana birşeyin varmı dediler. Yok dedim. Çevreme bakıyorum birkaç kişi askere gidince curuk raporu alarak döndü.

Nasıl bir testten geçmemiz lazım. Check-up yaptırmak mı gerekli ?

İletiler
    210
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı yardımamuhtac rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    herkese merhaba

yaklaşık 7 yıl önce bir rahatsızlık geçirdim.konulan tanı psikotik bozukluk.o dönemde öğrenciydim.okuluma devam ettim ve okulumu bitirdim.ardından önemli işlerin altına imza attım.bir dönem ilaçları kullandıktan sonra ilaç kullanmayı bıraktım.ama tekrardan kullanmaya devam etme kararı aldım.ve bir fiil kullanıyorum.askeri hastanede muayene edildim ve bir yıl sevk tehiri aldım.ama test falan uygulanmadı.ilkin doktor benimle konuşunca biraz bocaladı.yan kapıyı açıp ordaki doktora1hocam bu normal konuşuyor , ne yapayım"dedi.o doktor"bana gönder "dedi.orda sadece klasik muayene soruları sordu doktor.kullandığım miligramın ne kadar düşük olduğunu söyledi.ve sonucunda bir rapor.sonraki sene farklı bir hastaneye sevk ettiler.ordaki doktor çok detaya inme gereği görmedi.ilaç kullanıyor musun,dozajı nedir gibi sorulardan sonra.durumun gayet iyi dedi ve bir yıl sevk tehiri verdi.tanı kısmi remisyonda psikotik bozukluk.şimdi bu sene tekrar gittiğimde muhtemel ilaç kullanmayı da bırakmış olcam.doktor önerisiyle.bu yıl gittiğimde yeniden sevk tehiri mi verilir?ben artık hayatımı kurma aşamasındayım.artık bir netlik kazanmasını istiyorum.çürük verme durumları nedir ve ya beni alır çiçek mi sulatırlar.çok iyi derecede ingilizce ve ileri düzey bilgisayar programları kullanma bilgim var.
    Size sevindirici bir şey söyleyim: Psikotik bozukluklarda eğer hastalığınız 6 aydan uzun sürmüş ve şu anda tamamen geçmiş olsa bile askere alınmıyorsunuz. Birden çürük vermezler ama 1 yıl 1 yıl tecil vere vere giderler, bu şekilde 5.yılın sonunda yönetmelik diyor ki; 6. seneye tecil veremezsin, e hastalık da 6 aydan uzun sürmüş, o zaman ne olacak çürük alacaksınız. Psikotik bozukluk o derece ileri bir vakadır, şizofreniden biraz daha iyicedir, içiniz rahat olsun. Bakın TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinin sizi ilgilendiren kısmını da aşağıda aktarıyorum, içiniz rahat etsin diye, bunu yönetmelik söylüyor ben söylemiyorum, sizinki madde 15'in B dilimine girer, eğer hala hastaysanız da C'ye girer, her ikisi de askerlikten muafiyet sebebidir. Rahatsızlığınız ağır, ciddi bir hastalık; geçmiş olsun.

RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI

Madde 15 - (Değişik madde: 30/1/1997 - 97/9106 K.;Değişik madde: 06/12/2004 - 2004/8202 S.Yön/34. mad)

A) (Değişik dilim: 16/06/2008 - 2008/13831 S.Yön/33.mad) 1. Şizoid, şizotipal, paranoid ve borderline kişilik.

2. Tek hecme hâlinde geçirilmiş ve tamamen iyileşmiş, altı aydan kısa süren psikotik bozukluklar.

3. Tedavi ile düzelmiş ya da tek hecme halinde geçirilmiş bipolar bozukluklar.

B) 1. Altı aydan uzun süren tek hecme halinde geçirilmiş psikotik bozukluklar.

2. Bir hecmeden fazla tekrarlayan psikotik bozukluklar.

AÇIKLAMA : Bu fıkraya gireceklerin hastalıklarının süreklilik göstermemesi, rezidüel bulgular taşımaması, çalışma güç ve verimliliklerinin azalmamış olması gerekir.

3. (Ek fıkra: 16/06/2008 - 2008/13831 S.Yön/33.mad) Bir hecmeden fazla tekrar eden bipolar bozukluklar.

AÇIKLAMA: Bu fıkraya gireceklerin uygun tedaviler uygulanmasına karşın mani, depresyon ya da karma epizodlar geçirmesi gerekmektedir.

C) 15 inci maddenin A, B, ve D dilimine giren bozuklukların tedavi ve nekahet hâlleri.

D) 1. Kronik nitelik kazanmış psikotik bozukluklar.

(Değişik paragraf: 16/06/2008 - 2008/13831 S.Yön/33.mad) AÇIKLAMA: Bu fıkraya gireceklerin tedavilerden yararlanmamış olması ya da tedaviye rağmen rezidüel bulgular taşıması gerekir.

İletiler
    210
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Renaissance rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaşım bir hastalığının olduğunu nasıl anlarsın çürük raporu alman için. Bana birşeyin varmı dediler. Yok dedim. Çevreme bakıyorum birkaç kişi askere gidince curuk raporu alarak döndü.

Nasıl bir testten geçmemiz lazım. Check-up yaptırmak mı gerekli ?
    Eğer şüphelendiğiniz bir şey varsa yani rahatsız olabilirim diyorsanız mutlaka ilgili hekime danışın, gerekirse check-up yaptırın ama çoğu zaman check-up gerekmiyor. Daha önce geçirdiğiniz rahatsızlıklar varsa tamamen iyileşmiş de olsa kontrolden geçin.

İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba arkadaşlar

Size bir sey sormak istiyorum gecen hafta cuma subemden sevk alıp muayneye
    gittim tansiyon hastasi olduğumu söyledim ve beni askeri hastaneye sevk etiller dokor tansiyonumu ölcükten sonra 150 / 90 cıktı sonra ilacları kesmemi söyleyip 5 gün sonra gelmemi söyledi 5 gün sonra tekrar gittiğimde yine tansiyonum 150 / 90 cıktı akibetinde yatırmaya karar verdiler ve 8 gün hastanede kaldım tansiyonum en yüksek 155 / 10 cıktı tabi bu değerler sadece sabah 9 ve akşam 9 da ölcülen değerler. bir sürü tetkik yapıldı en son 24 saatlık idrar toplandı ve 20 gün sonra tekrar sevk alıp gelmem istendi . bu arada kap atışım 110 ve 130 arası cıktı hep . sizce bundan sonraki durum ne olur ??? 20 gün sonra tekrar beni yatıracaklarmı ???

tşkler

+ Konuyu Yanıtla
68 / 87 Sayfa İlkİlk ... 818283848585960616263646566676869707172737475767778 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

jinekomasti askerlik

varikosel askerlik

pectus excavatum askerlik

safra kesesi olmayan askere gidebilir mi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage22

pes cavus askerlik

bronsektazi ve askerlik

b58 f8

spontan pnömotoraks askerlik

testis kanseri askerlikten muaf

ülseratif kolit hastaları askerlik yapabilirmi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage63

varikosel askerliğe engel mi

6 ay hava değişimi çürük

anksiyete curuk

varikosel çürük raporuf29 organık olmayan psıkoz ankara gata hava degısımı renk körlüğü çürük raporunefes darlığı çürük raporuc15 remisyonda psikotik bozuklukbronşektazi hastaları askerlikorganik olmayan psikotik bozukluk rapor koduhttp:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage2747 c raporub 58 raporu
Forum