Merhaba arkadaşlar öncelikle kusura bakmayın en uygun burayı bulduğum için bu konuyu buraya açtım, eğer yanlış ise düzeltirseniz sevinirim.

Adana seyhan de oturuyorum. Apartmanımızın aynı zamanda 3 bloktan oluşan sitemizin Hemen önünde küçük boş bir arazi var belediyeye ait olduğunu ve park yapılacağını biliyorduk. birgün bir çalışma başladı sonra baktık birde tabela asmışlar Cami inşaatı diye, Bunda ne var diyebilirsiniz, Ancak Cami apartmanlarımıza daha doğrusu evlerimizin yatak odalarına çok yakın, 100 kişinin sığmayacağı bir yere 1.500 kişilik cami yapılacaksa bu mutlaka çok katlı olacaktır. Caminin pencereleri bizim evlerin yatak odasına bakıyor, aramızda 3 metre ya var ya yok, ayrıca caminin bir tarafında ana okulu ve ilköğrteim okulu var, ve bu okullarada çok yakın, birde bu arazi de çocuklarımız çıkıp oynuyorlardı şimdi cami için temel açtılar çocukarın oyun alanıda kalmadı. Çoculara oyun alanı olarak caddeler kaldı, şimdi biz (biz derken aprtmanlarda ben ve bir kaç kişiyi kasdediyorum, söz konusu cami olunca karşı olan kişilerin çoğuda sesini çıkaramıyor camiye karşımısınız diye azarlanıyoruz. çünkü) bu caminin buraya yapılmasını istemiyoruz. ama kimseye söz dinletemiyoruz. Camiye Karşı çıkarsanız sizde devletin yerini gasp etmişsiniz bizde bunu ihbar ederiz diye bizi tehdit ediyorlar, Aslında caminin yeri başka bir yermiş ama mahalenin muhtarı ve bazı kişiler ısrarla burayı istemişler belediye de burayı tahsis etmiş biz bu caminin daha uygun bir yere yapılmasını sağlamak için hukuki olarak ne yapabiliriz, bu camiyi devlet yaptırmıyor, hayır sever biri yaptıracakmış, burada ısrar etmesi biraz düşündürücü; çocuklar ortada kaldı çevrede ne yeşil alan var ne boş alan çocukalrımız çıkıp caddede oynuyorlar apartlarında boş alanı yokki orda oynasınlar, sonra o kadar çevresindeki yollar o kadar darki düşünün cuma namazlarında cadde kapanacak, trafik tıkanacak patırtı gürültü, oldukça uygunsuz bir yer. Bu konu itiraz edebileceğimiz bir yer ve yol gösterecek hukukçu arkadalara varsa cevaplarlarsa çok memnun kalırım. herkese iyi günler şimdiden teşekkürler. Not: Lütfen Benim Camiye Karşı olduğumu Düşünmeyin "Elhamdülillah Müslümanım" ancak bu caminin yapıldığı yerin yanlış olduğunu düşünüyorum o nedenele itiraz edecek yer arıyorum. Saygılarımla