+ Konuyu Yanıtla
27 / 33 Sayfa İlkİlk ... 71718192021222324252627282930313233 SonSon
261 den 270´e kadar toplam 325 ileti bulundu.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kredi kartı üyelik (azalık) ve Hesap İşletim ücreti

merhaba
    hesap ısletım ucretı ıle hakem heyetıne basvurdum ve 219.5 lıranın bana ıadesı ıcın lehıme karar alındı fakat sımdı banka bana karsı dava acmıs gerekcedede sozlesmenın 9 maddesı demıs ama tabı boyle bı sozlesme yok olsa dahı sozlesmede belırlı bır ucret yok ve bır kac tane daha gerekce sunmus acaba ben bu davayı kazanabılırmıyım? kaybedersem yaklasık 600 lıra para odeyecegım 220 lıra alalım derken 600 lıradan olmayım sonucta hakımın kararına kalmıs bısey hakım o gun aleyhıme karar cıkarırsa yapabılecegım bısey yok gıbı sızın tavsıyelerınız nedır?

Hukuki NET Güncel Haber

Kredi kartı üyelik (azalık) ve Hesap İşletim ücreti konulu yargıtay kararı ara
    Kredi kartı üyelik (azalık) ve Hesap İşletim ücreti konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Bursa, Türkiye.
    İletiler
    52
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bankanın dava dilekçesindeki gerekçelerini çürütecek bir cevap vermeniz gerekir mahkemeye. Ancak genellikle hakem heyeti kararlarına karşı tüketici mahkemeleri olumlu kararlar veriyorlar. (Önceki mesajdaki gibi bir iki istisnai durum da olmuyor değil.)

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı kartalhasan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bankanın dava dilekçesindeki gerekçelerini çürütecek bir cevap vermeniz gerekir mahkemeye. Ancak genellikle hakem heyeti kararlarına karşı tüketici mahkemeleri olumlu kararlar veriyorlar. (Önceki mesajdaki gibi bir iki istisnai durum da olmuyor değil.)
    hocam mahkeme kagıdında 2. asliye hukuk mahkemesi yazıyor acaba hakim bizim aleyhimize karar verirse bu kararı bozdurabileceğimiz başka bir yol varmıdır? bu mahkemeyi kazanma yüzdemiz kaçtır acaba gerekçeleriniz burada yazsam çürütecek cevaplar bulabilirmiyiz? teşekkürler ilginiz için..

İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Başak Şahin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın unhappy,

Bence iadeli taahhütlü olarak bankanın genel müdürlüğüne gönderin.

Ben kredi kartı başvurusu yaptığımda sözleşmeye aidat ödemeyeceğimi not düşmüştüm, ama kart başvurum kabul edilmedi
    Merhaba,

Göndermiş olduğum ilgili dilekçeden ancak yanıt geldi ve iade yapılamayacağını, sözlemede bu hususların belirtildiğini yazmışlar. 2006/1 sayılı Mevduat ve Kredi Faiz Oranları ve Katılma Hesapları Kar ve Zarara Katılma Oranları ile Kredi İşlemlerinde Faiz Dışında Sağlanacak Diğer Menfaatler Hakkında Tebliğ'in 4'üncü maddesi ile 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ile bu kanunun 13'üncü maddesinin ikinci fıkrası gereğince iade yapmadılar.

Şimdi benim merak ettiğim bir konu var. Acaba bu bahsedilen hususlar hangi yıldan itibaren sözleşmelerde yer aldı? Yoksa artık herkes parasını iade alamıyor mu?

Bilgi alabilirsem çok sevinirim.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

18.01.2010 tarihi itibari ile uzun yıllardır kullandığım, tüm ödemelerimi günü gününe yaptığım, ve yoğun kullanımımdan dolayı Bonus Plus kullanmaya hak kazandığım Bonus Plus Kredi Kartımı kart aidatı alınması yüzünden tamamen iptal ettirdim.

Fakat 07.04.2010 tarihi saat 11:10:31 de Garanti Pazarlama Müşteri Temsilcisi beni arayarak, kartımı neden kapattırdığımı sordu ve bende kapatma gerekçemin Kart Aidatı olduğunu kendilerine ilettim. Müşteri Temsilcisi bunun üzerine uzun süredir Bonus kart kullanıcısı olduğumu, ödemelerimi tam ve zamanında yaptığımı ve Garanti Bankasının özel müşterileri arasında bulunduğumu söyledi. "Eğer kartınızı tekrar açtırırsanız sizden yıllık kart bedeli tahsil edilmeyecek, 1 haziran 2010 a kadar kazandığınız bonusların 5 katı hediye edilecek ve kredi kartınız 20 TL bonus yüklü olarak gönderilecektir" dedi. Tabii ben bu vaadedilenlere inanmayarak 3-5 kere daha tekrar ettirdim beni arayan müşteri temsilcisine. Vaadedilenler karşısında tekliflerini kabul ettim ve kredi kartımı açtırttım. Bekleme sürecine başladım.

19.04.2010 saat 14:00 civarında kartım elime ulaştı ve kuryeden teslim aldım. Zarfı açınca bana eski kartımla aynı numaralı kredi kartı gönderildiğini görünce ufakta olsa vaadedilenlerin gerçekleşmediği yönünde bir kuşku uyandı. Derhal Garanti Bankası İnternet şubesine girerek kredi kartı bilgilerimi gözden geçirmeye başladım ve gördüm ki bana Vaadedilenlerin yerinde yeller esiyor. Derhal Haklı Müşteri Hattını aradım.
    Bana Vaadedilenlerin hiç birinini gerçekleştirilmediğini Haklı Müşteri Hattı aracılığı ilede teyyit ettirdim. Vaadedilenlerin hiç biri yok. Tüm bunların üzerine sizlerede detaylı anlattığım gibi Müşteri Temsilcisine 19.04.2010 tarihinde sorun kaydı açtırdım. Artık garanti bankasına güvenmediğim için www.garanti.com.tr adresinden Bize Yazın linkinden başından geçen olayları birde oradan anlattım. Yazılı birşeyler olsun diye. Fakat bugüne kadar bu sorun kaydım hakkında da bana geri dönüş yapılmadı.

Tüm bunların üzerine ben kredi kartımı kullanmaya devam ettim. Çünkü ortada Garanti Bankasının Vaadettikleri vardı, Garanti Bankası'na güvenim sonsuzdu, nasıl olsa Garanti Bankası bu sorunu elbet müşterisini mağdur etmemek açısından bir çözüme kavuşturacaktı. 01.05.2010 tarihinde hesap kesim tarihim geldi. Hesap kesim tarihimden sonra kredi kartı borç bilgime baktığımda 45 TL fazladan bir borç farkettim. Detay bilgilere baktığımda Kredi Kartı Yıllık Aidatı 45,00 TL ekstreme yansıdığını gördüm ve enayi yerine konmak beni çok sinirlendirdi.

Hemen 4440333 numaralı Garanti Müşteri Hizmetlerini aramak için telefonuma sarıldım (02.05.2010 saat 13:43). Sesli yanıt sisteminden yönergeleri takip ederek Kredi Kartları - Diğer Kredi Kartları İşlemleri menüsünden kredi kartı numaramı ve şifremi tuşlayarak müşteri temsilcisine bağlandım. Müşteri temsilcisi Ebru Hanım telefonu cevapladı ve derdimi onada anlattım. Ebru Hanım tekrar sorun kaydı oluşturmamız gerekmekte diyince ben bir nebze daha sinirlendim ve yetkili biriyle konuşmak istediğimi söyledim. İlk önce Ebru hanım yetkili biriyle görüştürmek istemedi fakat ben defalarca üsteleyince yetkili birine durumu izah etmek için telefonunun ahizesini bıraktı ve mikrofonunu kapatmayı da unuttu. Yetkilisi Sinem Hanımı yanına çağırarak durumu anlatmaya başladı ve bana hakaretlerde bulunmaya başladı ("Gerizekalı sorun kaydımı açtırmış ne yapmışsa" vs). Sonra Sinem Hanım telefonu aldı ve onunla sorunu konuşmaya devam ettik. Tüm olayları baştan sona Sinem Hanımada anlattım. Sinem Hanım pazartesi günü muhakkak bana sonuç iletileceğini, bana vaadedilenlerin muhakkak tutulacağını söyledi ve Ebru hanıma da gerekli uyarıların yapılacağını bildirdi.

Şuana kadar Garanti Bankasından yapılan en ufak bir açıklama yok. Çözüme ulaşan hiç birşey yok.

Bu aşamadan sonra ne yapmalıyım?

Teşekkürler.
    Saygılar.

Nerede
    Amasya
    İletiler
    41
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bankaların kart aidatı konusundaki tutumları değişiklik gösteriyor.
    Kullandığım kartların birinde telefonla aidatı iptal ettirdim.
    Diğeri ise biz her şartta alıyoruz dedi ve aldı bu parayı.

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bankalar kesinti yapamayacak

merhabalar dediğiniz gibi kesinti olmaması gerekiyor duygu hanım ama bu bankalar bizden habersiz hesaptan veya kredi kartından hemen çekebiliyorlar biz bunu nasıl engelleyebilriz yani hep önce banka parayı çekiyor onayımız olmadan sonra biz peşine düşüyoruz işletim ücreti yasal değil geri ödeme istiyoruz ama onunla uğraşana kadar da bilindiği üzere 2 hesap işletim ücreti daha cebimizden çıkıyor şimdiden teşekkürler değerli yorumlarınız ve bizi aydınlattığınız için ... iyi günler

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı panick rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    18.01.2010 tarihi itibari ile uzun yıllardır kullandığım, tüm ödemelerimi günü gününe yaptığım, ve yoğun kullanımımdan dolayı Bonus Plus kullanmaya hak kazandığım Bonus Plus Kredi Kartımı kart aidatı alınması yüzünden tamamen iptal ettirdim.

Fakat 07.04.2010 tarihi saat 11:10:31 de Garanti Pazarlama Müşteri Temsilcisi beni arayarak, kartımı neden kapattırdığımı sordu ve bende kapatma gerekçemin Kart Aidatı olduğunu kendilerine ilettim. Müşteri Temsilcisi bunun üzerine uzun süredir Bonus kart kullanıcısı olduğumu, ödemelerimi tam ve zamanında yaptığımı ve Garanti Bankasının özel müşterileri arasında bulunduğumu söyledi. "Eğer kartınızı tekrar açtırırsanız sizden yıllık kart bedeli tahsil edilmeyecek, 1 haziran 2010 a kadar kazandığınız bonusların 5 katı hediye edilecek ve kredi kartınız 20 TL bonus yüklü olarak gönderilecektir" dedi. Tabii ben bu vaadedilenlere inanmayarak 3-5 kere daha tekrar ettirdim beni arayan müşteri temsilcisine. Vaadedilenler karşısında tekliflerini kabul ettim ve kredi kartımı açtırttım. Bekleme sürecine başladım.

19.04.2010 saat 14:00 civarında kartım elime ulaştı ve kuryeden teslim aldım. Zarfı açınca bana eski kartımla aynı numaralı kredi kartı gönderildiğini görünce ufakta olsa vaadedilenlerin gerçekleşmediği yönünde bir kuşku uyandı. Derhal Garanti Bankası İnternet şubesine girerek kredi kartı bilgilerimi gözden geçirmeye başladım ve gördüm ki bana Vaadedilenlerin yerinde yeller esiyor. Derhal Haklı Müşteri Hattını aradım.
    Bana Vaadedilenlerin hiç birinini gerçekleştirilmediğini Haklı Müşteri Hattı aracılığı ilede teyyit ettirdim. Vaadedilenlerin hiç biri yok. Tüm bunların üzerine sizlerede detaylı anlattığım gibi Müşteri Temsilcisine 19.04.2010 tarihinde sorun kaydı açtırdım. Artık garanti bankasına güvenmediğim için www.garanti.com.tr adresinden Bize Yazın linkinden başından geçen olayları birde oradan anlattım. Yazılı birşeyler olsun diye. Fakat bugüne kadar bu sorun kaydım hakkında da bana geri dönüş yapılmadı.

Tüm bunların üzerine ben kredi kartımı kullanmaya devam ettim. Çünkü ortada Garanti Bankasının Vaadettikleri vardı, Garanti Bankası'na güvenim sonsuzdu, nasıl olsa Garanti Bankası bu sorunu elbet müşterisini mağdur etmemek açısından bir çözüme kavuşturacaktı. 01.05.2 0 10 tarihinde hesap kesim tarihim geldi. Hesap kesim tarihimden sonra kredi kartı borç bilgime baktığımda 45 TL fazladan bir borç farkettim. Detay bilgilere baktığımda Kredi Kartı Yıllık Aidatı 45,00 TL ekstreme yansıdığını gördüm ve enayi yerine konmak beni çok sinirlendirdi.

Hemen 4440333 numaralı Garanti Müşteri Hizmetlerini aramak için telefonuma sarıldım (02.05.2010 saat 13:43). Sesli yanıt sisteminden yönergeleri takip ederek Kredi Kartları - Diğer Kredi Kartları İşlemleri menüsünden kredi kartı numaramı ve şifremi tuşlayarak müşteri temsilcisine bağlandım. Müşteri temsilcisi Ebru Hanım telefonu cevapladı ve derdimi onada anlattım. Ebru Hanım tekrar sorun kaydı oluşturmamız gerekmekte diyince ben bir nebze daha sinirlendim ve yetkili biriyle konuşmak istediğimi söyledim. İlk önce Ebru hanım yetkili biriyle görüştürmek istemedi fakat ben defalarca üsteleyince yetkili birine durumu izah etmek için telefonunun ahizesini bıraktı ve mikrofonunu kapatmayı da unuttu. Yetkilisi Sinem Hanımı yanına çağırarak durumu anlatmaya başladı ve bana hakaretlerde bulunmaya başladı ("Gerizekalı sorun kaydımı açtırmış ne yapmışsa" vs). Sonra Sinem Hanım telefonu aldı ve onunla sorunu konuşmaya devam ettik. Tüm olayları baştan sona Sinem Hanımada anlattım. Sinem Hanım pazartesi günü muhakkak bana sonuç iletileceğini, bana vaadedilenlerin muhakkak tutulacağını söyledi ve Ebru hanıma da gerekli uyarıların yapılacağını bildirdi.

Şuana kadar Garanti Bankasından yapılan en ufak bir açıklama yok. Çözüme ulaşan hiç birşey yok.

Bu aşamadan sonra ne yapmalıyım?

Teşekkürler.
    Saygılar.
    Bu saatten sonra artık bence bu banka ile çalışmanıza gerek yok. tabi eğer kredi kartı borcunuzu kapatabilirseniz. garanti bunu ilk defa yapmıyor, bende bonus kart kullanıyorum ama borcu bitmediği için katlanmak zorunda kalıyoruz işte. borcu biter bitmez kapatacağım. şunu unutmayalım ki ? hiçbir zaman hiçbir banka verdiği sözde durmaz. telefonda ses kaydı yapıldığı zaman sadece kendi işlerine yarayan bölümleri bize karşı kullanırlar. bonus yüklü kartlar falan hepsi koca bir yalan. 20 lira bonus verirler 40 lira faiz alırlar. siz garanti ye güvendiğinizi söylediniz yazınızda ama benden size tavsiye hani klasik bi laf vardır ya bu devirde kimseye güven olmaz diye kimseyi boşverin güveneceğim en son yer bankalardır. iyi günler...

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Fikir ve düşüncelerinizi iletebilirseniz sevinirim...

Konu1: Akbank ve Hesap İşletim Ücreti...

Akbank hesabımdan 6 aylık hesap işletim ücreti ve toplu olarak 6 aylık ekstre gönderim ücreti kesmiştir.

- Bankaya yazılı olarak bunların iadesiyle ilgili dilekçe verdim. Fakat maille olumsuz yanıt verdiler.
    - Sonrasında telefonla tekrar iadesini talep ettim uygun olmadığını ilettiler.
    - Hesap talebim olmadan ev kredisi çekmem nedeniyle banka tarafından açılmıştı. Banka bu davalardan kurtulmak için sanırım sözleşmeyi yakın bir zamanda yenilemişti. Gişe işlemi sırasında acelece imza attırmışlardı kontrol etme imkanım bulunmamıştı.
    - Sözleşmenin bir nüshasını vermemişlerdi.
    - Sözleşmeyi talep ettiğimde ilk sayfası ve son sayfasını verdiler sanırım kendilerini korumak için yazdıkları maddeyi içerdiği için son sayfayı verdiler.
    - Sözleşmede imzalarım bulunmakla birlikte başka hiç bir ibare bulunmamaktadır. Yani tarih karşı tarafın imzası kendi ismim ..
    Bunları sonradan doldurabilirler mi bilemiyorum. Yani kendi yazımla imzam dışında birşey bulunmamaktadır. zaten işlem sırasından acelece ne olduğunu anlamadan yenileme için önemli değil denilmişti.
    - Ben illk olarak tüm sözleşmeleri talep ettiğim bir dilekçe verdim.
    - Aynı gün içerisinde hesap işletim ve ekstre ücretleri kesilen vadesiz hesabımın kapatılmasını kapatılmayacaksa nedenlerinin tarafıma iletilmesini istediğim bir dilekçe verdim. (Şubeden kapatılmasını istediğimde kredi ödemeleri nedeniyle kapatılmayacağını sözlü olarak iletmişlerdi.)

Sonuç olarak;

Ortadada talep etmediğim ve kapatılmasını istediğim fakat kredi ödemesi nedeniyle kendilerinin kapatmadığı ve hangi hizmete ait olduğunu anlamakta güçlük çektiğim hesap işletim ücreti çekilen faizsiz olarak paramı kullanmaktan başka ne işe yaradığını pek bilemediğim bir hesap var ortada. Kredi çekerkende vadesiz hesap açılacak biz ondanda sözde hizmet olarak para alacağız demedikleri bir hesap.

Artı ekstre ücretlerini toplu çekmişler 6 aylık. İlk ay alsalar yada bilgi verseler farkedip ekstreleri durdurma imkanım olurdu.

Kredim 10 ay daha devam edecektir. Sonrasında bankayla olan tüm ilişkilerimi keseceğim.

Bankadan dilekçelerime cevabı bekledikten sonra ne yapmalyım.
    Kaymakamlık tüketici heyetine başvuruda bulunacağım. Kendim neresinden bakarsam haklı olduğumu biliyorum fakat yasalar olarak haklı durumdamıyım. Yoksa uğraşmamalımıyım. Nasıl bir dilekçe sunmalıyım. Banka itiraz için dava açarsa savunmam zor olur mu.

Konu2: HSBC ve hesap işletim ücreti.
    İlgili bankada 2 yıldır hesap işletim ücreti kesmiş. Bunları internet üzerinden bankadan iadesini iade adilmemesi durumunda sözleşmemi ve son 2 yıllık ekstremi talep ettim. Daha cevap gelmedi. Buradaki sözleşme çok eski hatta bulabilirler mi ondan bile emin değilim.Buradada cevaba göre başvuruda bulunmayı düşünüyorum. Hemde tüm bankacılık işlemlerini durduracağım.

Umarım bizi enayi yerine koymayan dürüst doğru çalışabileceğim tek bir banka bulabilirim. Tüm bankacılık işlemlerini o bankaya yönlendireceğim.

Saygılar, Yorum yapabileceklerede teşekkürler...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ben de başvurayım bakalım verecekler mi?

+ Konuyu Yanıtla
27 / 33 Sayfa İlkİlk ... 71718192021222324252627282930313233 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kredi kartı aidatı peşin mi alınıyor

kart aidati pesin mi alinir

taksitli avanslarin isletm ucretlerini geri almak icin emsal karar varmi

garanti bankasi fleXsi kart aydatlarini geri alabilirmiyim4355 ile axesskredi karti aiati pesin mikredi karti yillik abonelik ucreti pesin mi alinirkredi karti aydati pesin mi alinir5571 ile başlayan kredi kartikredi kartı abonelik ücreti peşin mi alınıraxess kart ucreti icin tuketici hakem basvuru nasilkredi karti uyleik ucreti gecmis yil icinmi gelecek yil icinmi alinir taksitli nakit avans çekim ücreti ni geri alabilirmiyim Sn.AHMET YILDIRIM MALATYA subesinden yapilan Axess kart basvurunuzu www.akbank.comHGK 20101-93-88kredi karti uyelik iadeyıllık kart ücreti peşinmi alınıyorkesilen kmh tahsilatini geri alabilirmiyizbetrettin dalkıranhesap işletim hemenmi yoksa dönem sonumu kesilirtaksitli nakit çekim işletim ücretinin iadesine örnek mahkeme kararıkredi kargti uyelik ucreti pesinmi alinirkredi kartı üyelik ücreti geri ödemeleri hangi yıldan başkıyorhwsap islwtim ucreti uywlik ucreti
Forum