+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 22 ileti bulundu.

Konu: Utanıyorum ama gurur duyuyorum - engelliler

Utanıyorum ama gurur duyuyorum - engelliler Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Utanıyorum ama gurur duyuyorum - engelliler

Onlar

Tribündeki sesleri
    yüreklerinde hissettiler
    olmayan bacaklarının yerine
    inancı ve umudu koydular
    hep ızdırap dolu gözleri
    güçlü kolları ile
    potaları zorladılar
    ve...........
    bir rüyayı gerçekleştirmek için
    hep birlikte yola çıktılar

Erol Gökçe
    Bedensel Engelliler
    Spor Kulübü
    Başkanı

Hukuki NET Güncel Haber

Utanıyorum ama gurur duyuyorum - engelliler konulu yargıtay kararı ara
    Utanıyorum ama gurur duyuyorum - engelliler konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Utanıyorum ama gurur duyuyorum - engelliler

Engelli Gençler, Adana Hipodromu’nda coştu

46 engelli okulu ve bağlı dernekleri ile bu yıl Kıbrıs, İsveç, Azerbaycan, Suriye, Bulgaristan ve Romanya’dan katılan konuk öğrenciler, “Engelli Gençler Festivali” coşkusunu bu yıl da Yeşiloba Hipodrom’unda kutladı. Bu anlamlı günde yine ortak noktada buluşuldu.

Festivalin sunumunu, Adana Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkan Yardımcısı Ali İhsan Çay gerçekleştirdi. Törende, Adana Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İpek Kobaner ile kurduğu Sabancı Vakfı ile kendini engellilere ve onların sorunlarını çözmeye adayan Dilek Sabancı birer konuşma yaptılar.

Devamı: http://www.haber7.com/haber/20090521...7nda-costu.php

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Utanıyorum ama gurur duyuyorum - engelliler

Engelliler için dev proje

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün himayelerinde, Türkiye Beyazay Derneği ve ilgili bakanlıkların işbirliğiyle engellilerin eğitimine yönelik yürütülen “Eğitim Her Engeli Aşar” kampanyası çerçevesinde Dolmabahçe Sarayı'nda Hayrünissa Gül'ün katılımıyla bir gece düzenlendi.

Hürriyet (AA) / Gündem - 24 Temmuz 2009

“Eğitim Kayıtla Başlar” adı altında düzenlenen ve Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın eşi Saime Toptan, Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın da katıldığı gecede bir konuşma yapan Hayrünnisa Gül, kampanyanın üç ay önce başladığını ve toplumun her kesiminden büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Yeni eğitim ve öğretim yılı için okul kayıtlarının yapılacağı bugünlerde eğitimle bütün engellerin aşılacağına bir kez daha dikkati çekmek için burada olduklarını dile getiren Gül, engelli insanların çalışan ve üreten bireyler olarak toplumsal hayata kazandırılmalarının ilk ve tek şartının eğitim olduğunu ifade etti.

Hayrünnisa Gül, engellilerin eğitim hakkından faydalanması için çok önemli uygulamalar başlatıldığına dikkati çekerek, “Bugün devletimiz, engelli öğrencilerin özel eğitim ve rehabilitasyon gelirlerini karşılamak için maddi destek sağlıyor. Çocuklar okullarına ücretsiz olarak ulaştırılıyor. Üniversitede okuyan engelli öğrenciler için de öncelikler ve kolaylıklar sağlanarak her türlü eğitim araç ve gereci vergiden muaf tutuluyor” dedi.

ENGELLİLER İÇİN KOLEJİN YARIN TEMELİ ATILACAK

Devletin yanında sivil toplum kuruluşları, iş, sanat ve spor camiasından pek çok kişinin engellilerin eğitimi konusuna büyük bir duyarlılıkla sahip çıktığını belirten Hayrünnisa Gül, yarın engellilere eğitim verecek yeni bir okulun temelini atacaklarını bildirdi.

Okulun yapımını üstlenen Fikret İnan'a teşekkür eden Gül, bu tür örneklerin artması dileğinde bulundu.

Hayrünnisa Gül, engelli çocukların topluma kazandırılması için atılan adımlara rağmen bazı ailelerin çocuklarını okula gönderme konusunda hala isteksiz davrandığını üzülerek gördüğünü dile getirdi. Gül, “Çocuklarınıza güvenin, sizi başarılarıyla gururlandırmaları için onlara bir şans verin. Kendi kararlarınızın bedelini onlara ödetmeyin. Önlerine bir engel de çıkartmayın. Yeni eğitim öğretim döneminde çocuklarınızı okula kayıt ettirin. Onların hayatında yeni bir sayfa açın” diye konuştu.

Engelli çocukların eğitiminde eğitim camiasının temsilcilerine, vali, belediye başkanı, kaymakam ve okul müdürlerine de iş düştüğünü ifade eden Gül, bu kayıt döneminde gerekirse engellileri ve ailelerini tek tek ziyaret etmelerini onlara mevcut imkanları anlatmalarını istedi.

Devlet Bakanı Kavaf da kampanyanın Bakanlığa bağlı Özürlüler İdaresi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Beyazay Derneği işbirliği ile yürütüldüğünü hatırlatarak, “Eğitim her engeli aşar” diyerek yola çıktıklarını ve bunun toplumda çok önemli bir safha olduğunu söyledi.

Başta eğitim ve istihdam olmak üzere engelli vatandaşların toplum hayatına katıldıkları bir Türkiye hedeflediklerini ifade eden Kavaf, son dönemde bu konuda çok önemli çalışmalara imza attıklarını vurguladı.

“Türkiye, bu yolda sağlam adımlarla ilerlemekte” diyen Bakan Kavaf, çıkardıkları engelliler yasası ile engellilere bakım, istihdam ve sosyal güvenlikle ilgili adımların atılması için gerekli yasal zeminin sağlandığını kaydetti. Kavaf, bu kanunla özel eğitim destek hizmetinden herkesin faydalanmasının sağlandığını belirtti.
    Bu hizmetten yararlanan engelli sayısının 210 bine ulaştığını aktaran Kavaf, engellilerin ücretsiz taşıma projesi ile okullarına gönderildiğini, yemeklerinin de devlet tarafından karşılandığını anlattı. Devlet Bakanı Kavaf, engellilere devlet desteği sağlandığını hatırlatarak, hükümet olarak hizmet politikalarının temelini önce insan ilkesinin oluşturduğunu vurguladı.

Kavaf, toplumda engellilere yönelik duyarlılığın artması için yapılan çalışmaların da son derece önemli olduğuna işaret etti. Bu ve benzeri kampanyaların önemine dikkati çeken Kavaf, “İnanıyorum ki, binlerce başarı hikayesi doğacak. Engellilerin kendi rüyalarını gerçekleştirmeleri sağlanacak” dedi.

Türkiye Beyazay Derneği Başkanı ve AKP İstanbul milletvekili Lokman Ayva da engellilerin eğitim almasının önemine değinerek, bu konuda sanatçıların önderliğinin toplum için önem taşıdığını ifade etti.

Toplumun özürlülerin de eğitim alabileceğine inanmasının çok şeyi değiştireceğini dile getiren Ayva, ailelerin “çocuğuma kim bakacak” diye endişe ettikleri dönemden onlar için imkanların yaratıldığı bugünlere gelindiğini söyledi.

Engelli çocukların da imkan verilmesi halinde büyük başarılar elde edebileceklerini dile getiren Ayva, üniversite sınavında iki engelli öğrencinin derece aldığını anımsattı. Ayva, “Bunlar uzak şeyler değil, hayallerimizin gerçekleşeceğini biliyoruz. Asıl olan sizlerin desteği kamuoyumuzun ikna edilmesi lazım. 'Artık niye çocuğunu okulu göndermiyorsun?' diyen komşular yetiştirmek lazım” şeklinde konuştu.

Kampanya sponsoru FİYAPI'nın Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan ise engellilerin ilk olarak eğitime ihtiyaç duyduğunu bu nedenle ilk engelliler okulu olan Fikret İnan Engelliler Koleji'nin temelinin yarın atılacağını söyledi. İnan, bu okulların sayısının artmasını temenni ettiklerini belirtti.

Gecede daha sonra sanatçılar Metin Şentürk, Zerrin Özer, Emel Sayın, Gökhan Tepe, Hakan Altun, Burak Kut ve Linet sahne aldı.

Oktay Kaynarca'nın sunuculuğunu üstlendiği gecede Eda Pala da engelli çocuklardan oluşan koro ile “Düş Bahçeleri” adlı şarkıyı seslendirdi.

Ülke genelini ve tüm engelli gruplarını kapsayan ve 3 yıl sürecek bir sosyal sorumluluk projesi olan “Eğitim Her Engeli Aşar” kampanyası ile eğitim kurumlarının engellilerin eğitimlerine devam etmelerini mümkün kılacak fiziki şartlara kavuşturulması ve eksiklerinin giderilmesi planlanıyor.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tekerlekli basketçilerden büyük başarı

Adana'da 5 Ekim tarihinden bu yana devam eden Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası'nda 4. maçında Türkiye, İsveç ile karşılaştı. İlk üç periyotu başa baş geçen karşılaşmanın son dakikalarında Ay-yıldızlılar farkı açtı ve salondan 10 sayı farklı 57-67 galip ayrılmasını bildi.

Adana'da 5 Ekim tarihinden bu yana devam eden Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası'nda 4. maçında Türkiye, İsveç ile karşılaştı. İlk üç periyotu başa baş geçen karşılaşmanın son dakikalarında Ay-yıldızlılar farkı açtı ve salondan 10 sayı farklı 57-67 galip ayrılmasını bildi.

Şampiyonanın ilk maçında Yüreğir Spor Salonu'nda İsviçre'yi 65-53 yenen Türkiye, Fransa ve İngiltere yenilgilerinden sonra 4. maçında İsveç karşısına çıktı. Menderes Spor Salonu'nun da birinci periyodu 13-13 biten Türkiye-İsveç karşılaşmasında devre 30-26 konuk ekibin lehine sonuçlandı. Üçüncü periyoda da hızlı başlayan Türkiye, bu periyodu 46-52 önde kapadı. Son periyoda girildiğinde seyircinin de desteğini alan milliler peş peşe kazandığı basketlerle farkı açtı. Son dakikalarda da üstünlüğünü sürdüren
    milliler karşılaşmadan 57-67 galip ayrıldı.

Milliler 10 sayı farkla İsveç maçını kazanması, salonda bayram havası yaşattı. Taraftarlar, millileri alkışlarla soyunma odasına gönderildi.
    Türkiye yarın A Grubu'ndaki son maçında Polonya ile saat 19.00 Yüreğir Serinevler Spor Salonu'nda karşı karşıya gelecek.

http://www.haber7.com/haber/20091012...yuk-basari.php

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

TEKERLEKLİ Sandalye Basketbol Milli Takımımız, Avrupa ikincisi oldu

Adana’da düzenlenen Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nın finalinde İtalya’ya 64-52 yenilen millilerimiz, şampiyonluğu rakibien kaptırdı. Şampiyonada, İngiltere üçüncü, Polonya dördüncü, Fransa beşinci, Almanya altıncı, İspanya yedinci, İsrail ise sekizinci oldu.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/dige...r/12702260.asp

Nerede
    Konya
    İletiler
    1.366
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Engelleri Birlikte Aşıyoruz...

Edirne/Keşan Ortopedik Engelliler Derneği Yardım Gecesi

Katılacak olan sanatçılar;
    - Popstar Firdevs
    - Vaçe
    - Pınar Cashmor
    - Grup Cromonals

Sunucu;
    KeşanFm DJ'yi Ayşin Seçil Gezer

Tarih: 3 - Aralık - 2009 Perşembe
    Yer : Keşan Kapalı Spor Salonu
    Saat: 19.30

Bilet Satış Noktası: Keşan Ortopedik Engelliler Parkı

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

'Engelsiz-siniz'

Aralarında, ilk kez kurulan engelli bale grubunun da yer aldığı çeşitli sanatsal gösteriler sunacak olan Antalyalı 63 engelli, ‘Engelsiz-siniz’ projesiyle sahneye çıkmaya hazırlanıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Antalya Gönüllüler Derneği Engelliler Birliği'nin düzenlediği ortak projede, çeşitli yaşlardan bedensel ve zihinsel 63 engelli, Haşim İşcan Kültür Merkezi'ndeki Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin (ANTDOB) sahnesine çıkacak. Hiphop, kolbastı, halk oyunları, zeybek, tango, solo enstrüman performans gibi gösterilerini 28 Şubat'ta sunacak olan Antalyalı engelliler, sağlıklı olan herkese bu dünyada kendilerinin de var olduğu mesajını verecek.

Gösterilerden en ilginci, Türkiye'de ilk kez kurulan engelli bale grubunun sunacağı 7 dakikalık bale olacak. Antalya Sakatlar Derneği'nden seçilen ve yaşları 25 ile 35 arasında değişen 10 kişilik grup, 1.5 aydır bu gösteri üzerinde çalışıyor. ANTDOB'un balerin ve baleti Sevgim Aksoy ile Ali Basmacı'nın çalıştırdığı grup, ‘Sonbahar Hikayesi’ adlı vals müziği eşliğinde ‘Dansın Büyüsü’ adını verdikleri danslarının ilk gösteri heyecanını yaşıyor.

Projenin genel sanat yönetmenliğini üstlenen ANTDOB koristlerinden tenor Devrim Demirel, projede yer alan özellikle çocuk engellilerin duydukları heyecanın görülmeye değer olduğunu söyledi. Onları topluma kazandırmak, sosyal yaşantılarına renk getirmek ve sorunlarını çözmek amacıyla bu projenin yapıldığını belirten Demirel, engellilere, kültür ve sanatın insani değerler olduğunu ve herkes tarafından izlenip uygulanabileceğini göstermek istediklerini vurguladı. Engelsizlere ise bütün bunları engellilerden çok daha rahat yapabileceğini hatırlatmayı amaçladıklarını kaydeden Demirel, engellilerin önüne ‘fiziksel’ engel çıkaranlara seslenmek istediklerini söyledi.

http://www.hurriyet.com.tr/kultur-sa...r/13873758.asp

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs up Cevap: Utanıyorum ama gurur duyuyorum - engelliler

Zihinsel Engelli Milli Sporcular Yurda Döndü

Polonya'nın Başkenti Varşova'da 17-24 Eylül Tarihleri Arasında Düzenlenen "özel Olimpiyatlar Avrupa Yaz Oyunları"nda 7 Altın, 6 Gümüş ve 7 Bronz Madalya Kazanan Zihinsel Engelli Milli Sporcular Yurda Döndü.

Polonya'nın başkenti Varşova'da 17-24 Eylül tarihleri arasında düzenlenen "Özel Olimpiyatlar Avrupa Yaz Oyunları"nda 7 altın, 6 Gümüş ve 7 bronz madalya kazanan zihinsel engelli milli sporcular yurda döndü.

Milli sporcuları Atatürk Havalimanı'nda Özel Sporcular Derneği Başkanı Necmettin Aydın ve yönetim kurulu üyeleri çiçeklerle karşıladı.

Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Aydın, Polonya'daki şampiyonada ülkemizi basketbolda ve atletizmde 8'er, masa tenisi ve bowlingde de 4'er Oyuncu olmak üzere toplam 24 sporcunun temsil ettiğini kaydetti. Karma basketbol takımının son maçında Ukrayna'yı yenip şampiyon olduğunu, diğer madalyaların ise atletizm, masa tenisi ve bowling dallarından geldiğini belirten Necmettin Aydın, bundan sonraki hedeflerinin Atina'da 2011 yılında yapılacak Dünya Özel Olimpiyatları'nda başarılı olmak olduğunu sözlerine ekledi.

Video İçin Tıklayınız

Başarılarının devamını dileyerek kutluyoruz.

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

2010 Dünya Ampute Futbol Şampiyonasına katılan Türkiye Ampute Milli Takımı finalde son maçını yenerek dünya üçüncüsü oldu.
    http://www.trtdari.com/Haber/HaberDe...9-e9dd5d9dbc3e

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

3-Aralık Dünya Engelliler günün'de sizleri tekrar anmak tüm engelli spor'cularımızın başarılarının devamını diler saglıklı mutlu günler dilerim.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Kurmay albay ceyhun harput

Forum