Kilitli Konu
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 33 ileti bulundu.

Konu: Hukuki.Net Antidemokratiz mi

Hukuki.Net Antidemokratiz mi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın ibrahim bey
    Hukukun, kanunların,adliyenin yüzü herzaman insanlara soğuk gelmiştir.Adliyeye düşmekten insanların ödleri kopar.Bu hukuk sitesi de insanlara hukuku tanıtmayı, sorunlarına çözüm bulmayı, yardımlaşma ve dayanışmayı hukukun bu soğuk ve ürkütücü yüzünü biraz yumuşatmayı amaçlamıştır.Bu sitenin diğer hukuk sitelerinden farkı hukukçu olsun veya olmasın herkesin katılımına açık olmasıdır. Yine bir başka farkı genel forumlardır.Burada ekonomiden siyasete, topluma ve insana dair hangi konu olursa olsun forum açabilmek mümkündür.Konu kısıtlaması yoktur. Yeter ki konular ve yazılar kanuna, ahlaka, adaba, nezaket ve site kurallarına aykırı olmasın.
    Sitede kurulduktan kısa bir süre sonra SİTE YÖNETİCİLERİNDEN özcan hukuk tarafından ŞİİR DE LAZIM başlıklı bir forum 2002 yılında açılmıştır. Bir hukuk sitesinde şiirin yer alması insanda tepki değil memnuniyet uyandırmalıdır.Böyle bir forumun site yöneticisi tarafından açılmış olması, bu sitede şiire de yer verildiğini açıkça gösterir.Hukuki bir sorununa sitede cevap bulan bir kişinin siteden ayrılırken (eğer meraklıysa) bir de şiirleri okuyup muhtemelen duygusallık yüklenerek siteden ayrılması her halde kötü bir şey olmasa gerek. Böylece hukukun insanlara soğuk gelen yüzü biraz ısınmış olur.
    Onun için bu sitede şiire yer verilmiş olmasını bize göre bir yanlış uygulama olarak değerlendirilmemekte, aksine teşvik edilmektedir. Bu size ters geliyorsa şiirleri okumazsınız olur biter. Şiir forumlarına yazanlara da artık yazmayın demek kimsenin haddine değildir. İsimlerini verdiğiniz commodore ile forumlarda karşılıklı yazışmalarınız olduğunu biliyoruz. Peki İpek hanımın şiirleri neden sizde sıkıntı yaratıyor. İpek hanım hukukçu değil, şiir de özel ilgi alanı ve bunu insanlarla paylaşmak istiyor, ne sakınca var bunda. Örneğin bir avukat arkadaşımız da hukuk sorularına cevap vermeyi reddettiği gibi cevap verilmesine de karşı çıkıyor ve sadece genel forumlarda görüşlerini açıklıyor. Kim bu arkadaşımızı hukuk sorularını da cevaplamalısın diye zorlayabilir.( nitekim zorladık ama bizi reddetti, saygı duyuyoruz)
    Forumlarda herkes kendi ilgi alanına giren, bilgisinin olduğu konularda yazıyor. Örneğin ben de genellikle iş hukuku forumunda yazıyorum, diğer forumlarda nadiren dahil oluyorum.
    Siz ise kendi açtığınız hukuk ve mafya sorusunun ilgi görmediğini şiirlerin daha çok ilgi çektiğini söylüyorsunuz.Sizin açtığınız konuya ilgi gösteren, yazısını yazar.Şiire çok ileti geliyor oysa bu konu şiirden daha önemli bir konu da diyemezsiniz. İnsanlara neyin daha önemli geldiği onların takdiri ve düşüncesidir. Buna müdahale etmek mümkün değildir.

Kişisel taleplerimiz karşılanmayınca eleştiride bulunmak biraz haksızlık değil mi?

ceteris paribus

Hukuki NET Güncel Haber

Hukuki.Net Antidemokratiz mi konulu yargıtay kararı ara
    Hukuki.Net Antidemokratiz mi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Bagaytuy ;
    ben hukuki netin halen daha demokratik fikirlere saygılı olan bir platform olduğuna inanıyorum. Bir çok iletimin silinmesine rağmen ...
    Bu siteyi dikkatli takip ederseniz çok geniş bir yelpazede dağılım olduğunu görebilirsiniz. Örneğin türban konusunda türbanı savunanlar olduğu kadar kıyasıya eleştirenlerde bulunmaktadır. Hakeza zina konulu forma bakarsanız gerek oy dağılımında gerekse yazılarda çok farklı fikirler bulunmaktadır. Aynı şekilde idam konusundada bu durum böyle diğer bir çok konuda olduğu gibi
    Bu site kendisine ' boşta gezer avukat' olarak tanıtan 5 değişik nickle giren avukatlara saldıran ve hatta belden aşağı yazan kişilere bile belirli bir süre tolerans göstermiştir. Hatta bu sitede gerek yöneticilere karşı olan formlar ve hatta zaman zaman kişiler arasında (ama asla düzeyi düşürmeden ) çok ciddi tartışmalar olmuştur. Üzülerek mi sevinerek mi söyleyeceğimi bilemiyorum ama bu ciddi tartışmalardan ikisi benimle ilgili olmuş ve neticede tarihin karanlık sayfalarına gömülmüştür. Ancak bu tartışmalardan asla kırgınlık düşmanlık doğmamış tamtersine dostluk ve arkadaşlık doğmuştur.
    Sizin iletilerinizden bazılarını okudum hangisinin silindiğini bilmiyorum ancak neden silindiği konusunda yöneticilere mesaj atarak tatminkar bir yanıt alabilirsiniz. Ben 'zina' konusunda form açan birisinin iletisinin uygunsuz olduğunu yazmıştım ( o kim bilmiyorum ) ama yazanın öyle bir uslubu vardıki sanki ' zina suç değildir severek yaparım diyen kadınlara cep telini veren ' bir ileti idi. Ve bu sitenin etiğine yakışmadığını orada da yazmıştım.
    Bu sitede asla yazdıklarına yanıt dahi vermeyeceğim biriside bunu fırsat bilerek yani sizi kullanarak yine kişisel ve anlaşılamayan bir ekleme yapmış 'hukukçu olmayan kişilerin bilgiçliğini' en çok kendisi yaparken ve ilgili ilgisiz her platforma bunu taşırken kendilerine gösterilen hoşgörünün sınırlarını katbe kat açtığının da farkında değil ne yazık ki , Kendileri sayın İpek Derya hanımın formuna ileti yazarak değerli fikirlerini ortalığa saçarken hiç 'ben ne yapıyorum ' diye düşünmeden 'son söylenecek her şeyi ilk söyleyerek ' bilgiçlik yaparken aynı zamanda kişilere son diyeceğinizi demeyin diyebiliyor. Eleştirdiği şiirler konusunda ise kendilerininde değerli katkıları vardır. Örneğin sitemizin değerli üyelerinden bir kadın arkadaşımıza aşk şiiri olarak ' aşık olup düşünmektense uyuz olup kaşınmak iyidir demişler--alıntı ' diyerek muhteşem bir aşk beyiti döktürüp tabiiki tepki görüyor. İşin dahada garibi kızdığı formlarda kendisinin enteresan şiirleri bulunuyor.
    Kendisini demokratik ve bilgili görüp forma kendince doğru yanlış katkıda bulunan bir üyemize ' sen sus muhasebe ile ilgili bilgi isteseydim sana sorardım ..' diyebilecek kadar düzeyi düşürüp hekesi kendi fikrine amade sanıyor.
    Şüphesiz ki eğer doğru zamanda ve ilk olarak formu açmış olsaydı ekleme yapacak fikir yazacak birileri çkardı . Ancak hem daha önce daha düzgün bir şekilde bu formun açılmış olması hemde ( en azından benim için ) formu açan kişinin cemali yanıt yazmama engel teşkil etmektedir.
    Her sitede şiir gidi didaktik öykü gibi fıkra gibi özel formlar olur olmalıdır bunlar sitenin tuzu biberidir. Canı isteyen girer okur canı isteyen ekleme yapar hiç ilgisini çekmeyen ise okumaz. Bunun ortadan kalkması sadece adminin elindedir. Hukuk tada duygu düşünce vardır. Ben bu tip bir köşenin olmasından vede gelişmesinden şahsım olarak çok memnunum vede devamlı 'hukukçu olmayan konuşmasın yetkisi olamayn sussun hayt huyt' diye diktatör edası ile konuşan kişinin bu kadar yetkisizliği ile eleştiri yapmasına da karşıyım. Kendisinin mantığı ile gidersek ' hukuk ve mafya ' konulu bir formu hukukçu olmayan bir kişi nasıl açar ?
    Siteyi aşk sitesi haline kimler getirmiş ? Aşk şiiri veya romantik yazıların olduğu benim bildiğim iki form var yüzlerce diğer formların yanında bu iki formdada yazısı olan vede yanıt alamayan birisinin acısını bu şekilde saldırarak değil susmanın erdeminde beklemesini umardım.. Formda başka yazıp bazılarına mesaj atmakla olmaz bu işler sayın bayım... Aynaya bakın sonra 'bazılarına çektiğiniz mesajlara' ne demek istediğimi anlarsınız.
    Yazdığım iletilerin sonuna kadar arkasında durmaktayım gerek şiirlerin gerek öykülerin gerekse diğer formlardaki yazılarımın. Kimseyede hakaret edip saldırmadım . Artık lütfen kendinize geliniz...

bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum

Nerede
    Bursa, Türkiye.
    İletiler
    2.735
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Comodore1tr ağzına sağlık.(bu arada ismini kısaltsan diyorum.benim kafam o kadar çalışmıyor. yazana kadar canım çıktı)
    Bu siteyi, canı isteyenin istediği forumu açıp, tüm avukatların yanıtlayacağı ve kendilerinin de kenardan izleyeceği bir site sanıyorlar.
    Adı üstünde forum.İsteyen katılır, istemeyen katılmaz. Sayın İbrahimg, hukuki tartışmamamıza hukukçu olmayanların karışması hata diyor. Peki sayın arkadaşım, sen hukukçu musun? niçin hukukçu olmayan birinin araya girmesine kızıyorsun. Hatırladığım kadarıyla o forumda, bir hesap hatası vardı.
    Ve dikkat ettiniz mi? Forumu açanlar, forumu terkediyor. Ayrıca bu site, aşk sitesi de değil. sevgi üzerine yazılanları, aşk ile karıştırmayın. Sevgi sayfalarına yazı yazanlardan biri de benim. Son yazdığım, sen geldin başlıklı yazıyı dikkatli okursanız,(bu forumları okuduğunu biliyorum) neler hissetttiğimizi anlarsınız.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    116
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Khan, beni saldırgan olarak niteliyorsunuz ama çok iyi biliyorsunuz ki, bana, "ben senin..." diyen bir kullanıcıya destek verdiniz ve daha sonra bu forumu kapattınız, bu benim kişilik haklarıma ne derece saygılı bir hareket sizce? Kendimi savunmamalı mıyım yani size göre? Her neyse ne sizi ne de diğer kullanıcıyı muhatap almıyorum...

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Khan, "O bahsettiginiz insanın yazısını objektif ve tarafsızca okusaydınız gerçekten herhangi bir hakarette bulunmadığını anlarsınız" demişsiniz, o foruma katılanlardan biri de benim maalesef... Peki, "ben senin" diyen şahsın kim olduğunu ve yazı metnini buraya yazar mısınız? Madem forumu kilitleyip sonra da kapattınız, bunu da yapabilirsiniz herhalde... "ben senin" ne demek, adamsa devamını da yazsın o arkadaş, forum burası!

en iyiyi bulmak için çalışırken, iyiyi kaybetmeyin...

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    243
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Commodore, Yukardaki yazinda olan bir cumle uzerinde konusacagim.

Zina, Annelerimizin yaptigi bir sey degildir. Benim bildigim Turk Anneleri o yazdigin sekilde konusmazlar. Zina, Turkiye'de bazi evli erkeklerin yaptigi ahlaksizliktir, evliliklerine ihanettir. Santozleri, dansozleri, geleneksel Turk Annelerinden saymiyorum.

Ama bu ahlaksizligi, kanun onunde "suc" haline getirmek, yapilani "suc" olarak ispatlayabilmek vs bu zamanda imkansizdir. Saniyorum bu konuda bazi hukukcu arkadaslar en uygununu yazdi.

Kanimca Turk toplumu bu konuda ilerlemek istiyorsa, ilkonce, erkeklere bu konuda tanidigi musamahayi sona vardirir. Tamer Karadagli hos gorulmez, dizide isterse kalabilir denmez, onun yerine herkes tarafindan kinanir.

Turkiye'de sadakat iki tarafli tanimlanmiyor, ne buyuk hata. Hem toplum, evli erkeklerin bu ahlaksizliklarina goz yumuyor, hem de gostermelik zina yasasi cikarmak istiyor. 2-3 kadinla ayni anda imam nikahi ile "evli" AKP'li Milletvekilleri de ustune cabasi. Toplumun kendisiyle durust olmasinin zamani gelmedi mi?

Not: "Antidemokratik" hukuki.net konusunda konusmak isterdim, vaktim yok. Bu site aksine demokratik, ve yetkili kisiler de bize destek. Bana ilk geldigimde cok yardimci olan Kaan'a ve Firat Bayindir'a ben tesekkur borcluyum. Admin'ada site sahibi olarak tesekkur ederim.

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

eveeeett...
    ya konulara bakmadan cevap yazıyoruz, ya da başka bişeyler var.
    zina konulu forumu müslüman olmaktan utanıyor muyuza, hukuki.net hakkındaki bir forumu da zinaya çektiniz.
    müthiş!

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    243
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Mudahalenizi anlayamadim. Commodore'un yukardaki yazisinda olan bir cumleye cevap verdim. Yazi bu konu'da olduguna gore, cevapta buraya yazilir diye dusundum.

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sn. Lawless1, "Hakeza zina konulu forma bakarsanız gerek oy dağılımında gerekse yazılarda çok farklı fikirler bulunmaktadır."
    "Ben 'zina' konusunda form açan birisinin iletisinin uygunsuz olduğunu yazmıştım ( o kim bilmiyorum ) ama yazanın öyle bir uslubu vardıki sanki ' zina suç değildir severek yaparım diyen kadınlara cep telini veren ' bir ileti idi. Ve bu sitenin etiğine yakışmadığını orada da yazmıştım." diyen commodore1tr için bunları yazmanızı kastediyorum. Ya ben alakayı anlamadım, ya da siz konuyu saptırdınız.

Nerede
    işçi, Türkiye.
    İletiler
    85
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Bayındır,

Burada birçok konuda (hukuki anlamda ) konuşuluyor gayet güzel ve sitenin dogasına uygun ancak bu alanlar hukukun dışında başka konularla dolmaya devam ederse hukuk konularına yer kalmayacagını düşünüyorum,

Burada biri birşey söylese aksini konuşmak için çaba sarfedildiği gibi birkaç yerden sözlü saldırılara başlıyor.
    Ayrıca burası geniş bir yelpaze olabilir ancak konu olarak hukuk olmalı, başka konular olmamalı, olursa burası WC kapılarındaki yazılara döner.

Edebiyatcılar ve şiir sevenlerde hukuk konuşmalı o zaman. yani herkes başkalarının işini yapmaya başlarki esas karmaşada ozaman meydana gelir.

Siz avukatların birinci savunma kalkanı ortalığın karışmasımı yoksa gerçeklere objektif yaklaşımmı..?

bu iki ayrıcalığı iyi tespit edersek hukukun içindeki yanlış kişileride iyi tespit etmiş oluruz. ve erken çözüm bulunur.

Hukukcuların içinde yanlış yapanların olduğunu sizi hukukcularda inkar etmiyorsunuz. öyleyse sadeleştirin. siir okumanın ve yazmanın yeri ve saati ayrı olsun onada vakit ayırın tabiki. neticesinde bizler insanız.

Kilitli Konu
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: