Merhaba değerli vaktinizi ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim.

Aslında sözlerime nasıl başlayacağımı tam olarak bilemiyorum.
1875 - 1900 yılları arasında olduğunu tahmin ettiğim dedemin dedesi Ömer bey sebebini bilmediğim bi olay yüzünden (Adam öldürdüğü için kaçmış diye geldi bize kadar) Mısırdan türkiyeye gelerek buraya yerleşmiş asiye isimli bi bayanla evlilik yapmış.Mısırda çok fazla mal varlığı varmış orda evlimiymiş çocuğu var mı bilmiyoruz. izzet isminde bir çocuğu olmuş(dedemin babası) 1900 yılında. Ben soy kütüğümü tckimlik sitesinden çıkardım ve sıralama yaptım.

1 İzzet 1900 Ömer Asiye
2 Neslihan 1909 Mehmet Emine
3 Mehmet Bali 1928 İzzet Neslihan
4 İlhan 1932 İzzet Neslihan
5 Ümmü 1931 Mehmet Cennet

ömer beyede burdan ulaşıyoruz . Dedemin babası izzet beyin babası kendisi. izzet bey neslihan hanımla evli. Mehmet bali ve ilhan isimli iki çocukları oluyo. Ümmü babaannem. Dedemin kardeşi ilhan bey evlenmeden ölmüş. Şimdi 1903 osmanlı sayımından itibaren kütük bilgilerimize ulaşabiliyoruz bildiğim kadarıyla. 1900 Yılında doğan dedemin babası izzet beyden başlıyor soy ağacımız. izzet beyin babası Ömer bey bi şekilde 1. sıra değil 1900 yılında izzet doğuyor ve sayılıyorsa ömer bey neden sayılmamış diye düşünüyorum.

Aile kısa bilgisi bu . şimdi sormak istediğim dedemin dedesi Ömer beyin mısırdaki mal varlığına biz mirasçı olarak nasıl hak talep edebiliriz. üzerinden çok zaman geçtiği için mısır devletine kalmış olabilir mi ? veya bizim hak talep etmemiz için ömer beyin mısırda soyunun devam etmiş olması mı gerekmektedir. Biz o mirascılara mı dava açmak zorundayız. mirasçı yoksa ne yapmamız gerekli.?

İkinci sorum.
Dedem Mehmet Bali 1980 lerde irana gitmiş. Turgut özal hükümeti zamanında dış işlerinden bi mektup gelmiş. Mısırdan kira vs.. şeyler için 50 trilyon civarında bir paranın geldiği haber olmuş dedem irandan gelmiş ve bu parayı alamamış. Dedem ve babaannem öldüğü için o belgenin nerde olduğunu bilmiyorum.Dedemlerin evini araştırıcam. Eğer böyle bir para gelmiş ise bu 1984 - 1985 yılları demektir. mirascı çıkmaz ise veya para alınmaz ise ne kadar süre geçtiğinde bu para devlet hazinesine kalmıştır.

Sizce ne yapmalıyız .? Yasal son mirascı babam ve amcalarım.

Teşekkür ederim. Lindsay Lohan saver