elektronikçiyim ve yaşım 30 evli ve 7 yaşında 1 çocuk babasıyım....öncelikle busitede yeni üyeyim bi takım yazılarınızı gördüm bana yardımcı olabileceğinize inanarak sorunumu yazarak sizden yardımcı olmanızı rica ederim!
1,sorunum şu: 2004 senesinde bi dükkan açmıştım ev ve işyerimin kira olması ve 19 senedir yapmış olduğum mesleğinde artık beyaz eşyaların ucuzlamasından tamir sektörünün düşmesinden dolayı daha fazla batmadan işyerimi kapamak zorunda kaldım doğol olarakta borçlanmıştım işyerimi kapamadan 1 hafta önce işyerime icra geldi bi takım şeyleri yazdırarak mal beyanında bulunmuştum fakat ne yazıkki o mallarıda parasızlıktan sattım. garanti bankasına o zaman 1.500 ytl borcum vardı 2006 eylül ayında garanti bakasının avukatını aradım taksitlendirmek için fakat olumlu bir yanıt alamadım başka bir yerde eleman olarak çalışıyordum fakat borcumun 6,500 ytl olduğunu ve icrada olduğunu söylediler fakat istedikleri en az 3,500 ytl peşin gerisini 4 taksit ama faizin durmayacağını söylediler mümkün değil ben veremem dedim saten işçi olarak çalışıyordum ve aldığım para yetmezdi hepsine taksit istedim olmaz dediler bu konuda ne yapmalıyım ?
2,sorum: esnaf kefalet ve esnaf kefaletin kredi kartına da borcumda vardı bu borcumuda kefil olduğum kişi ödemek zorunda kaldı ama icrada olup olmadığını bilmiyorum,acaba kefil olan kişi ne gibi şey yapabilir onun için de yorumunuzu bekliyorum.

şimdi ise memleketimi terk etmek zorunda kaldım çünki evime haciz gelmesinden ve ailemi kaybetmekten korktum saten fazla eşyam yok ve zor almıştım 1 senedir memlekette değilim ve ailemi seviyor ve çocuğumu seviyorum ben dürüst bir insanım fakat borçlarımı ödemek istiyorum şimdi maaşlı bir işte çalışıyorum fakat oğlum okula başlıyacak ikametgah adresimi yerimi bulurlar diye alamıyorum yani kısacası hayatımı düzeltmek istiyorum borçlarımı ödemek istiyorum param yok ama sigortalı sağlam bir işyerinde çalımaktayım 600 ytl maaş alıyorum tahmini toplam borcum : 18,000 ytl yani :onsekizmilyar oldumuştur diye düşünüyorum hapse girmek ve evime icra gelmesini istemiyorum çaresizim aldığım maaşla zor hepsini ödemek ne yapmalıyım ? lütfen yardımlarınızı bekliyorum. msn adresim : s.s.kaan@hotmail.com mail de atabilir veya bana tel numarası verebilirseniz telefondada konuşabiliriz teşekkürler iyi çalışmalar...