+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 21 ileti bulundu.
    Nerede
    Zonguldak-Ereğli
    İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Disiplinsizlik nedeniyle Polis Meslek Yüksek Okulundan Çıkarılma

cevap verenlere çok teşekkür ederim

Hukuki NET Güncel Haber

Disiplinsizlik nedeniyle Polis Meslek Yüksek Okulundan Çıkarılma konulu yargıtay kararı ara
    Disiplinsizlik nedeniyle Polis Meslek Yüksek Okulundan Çıkarılma konulu hukuk haber
    Konu vedatkılıçel tarafından (07-06-2007 Saat 16:55:41 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

geçmiş olsun Vedat bey, Devlet Memurlarının işyerine geliş ve çıkış saatleri talimat ve yönetmeliklerle düzenlenmiştir. Buna göre yanlış hatırlamıyorsam işyerinin bulunduğu yerden başka bir ilçede bulunan memurun 10 dk, aynı şehir içindeki memurun da 5 dk geç gelebilme hakkı var. Durumlarına göre bu sınırları geçenler hakkında cezai işlem başlatılır. Siz anladığım kadarıyla 7 dk gecikmişsiniz. Okulunuzun da yönetmeliğinde böyle bir madde varsa ve siz o gün okula şehir dışından gelmek durumunda idiyseniz bunu kullanabilirsiniz. İsterseniz yönetmeliğinizi iyice bir araştırın. Allah yardımcınız olsun. Bu arada bir arkadaşımdan ricada bulundum durumunuza uygun bildiklerini paylaşarak o da yardımcı olur size inşallah.

Nerede
    Zonguldak-Ereğli
    İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı suheyla80 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    geçmiş olsun Vedat bey, Devlet Memurlarının işyerine geliş ve çıkış saatleri talimat ve yönetmeliklerle düzenlenmiştir. Buna göre yanlış hatırlamıyorsam işyerinin bulunduğu yerden başka bir ilçede bulunan memurun 10 dk, aynı şehir içindeki memurun da 5 dk geç gelebilme hakkı var. Durumlarına göre bu sınırları geçenler hakkında cezai işlem başlatılır. Siz anladığım kadarıyla 7 dk gecikmişsiniz. Okulunuzun da yönetmeliğinde böyle bir madde varsa ve siz o gün okula şehir dışından gelmek durumunda idiyseniz bunu kullanabilirsiniz. İsterseniz yönetmeliğinizi iyice bir araştırın. Allah yardımcınız olsun. Bu arada bir arkadaşımdan ricada bulundum durumunuza uygun bildiklerini paylaşarak o da yardımcı olur size inşallah.
    süheyla hanım teşekkür ederim,yönetmelikte sizin bahsettiginiz gibi bir durum yok.Ben verilen cezayı iptal ettirdim zaten ancak yukarıdaki mesajlarımdada belirttiğim gibi,konu iptal ettirdiğim bu cezaya karşılık 4 yıl geçmesine ve öğrencilikle ilişkim kalmamasına rağmen bu konuyla ilğili yeniden ceza verilmesi.Tekrardan çok teşekkür ederim cevap yazdığınız için...Saygılar

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

vedat kardesim şimdi olayları cok yonlu bir şekilde anlatmıs belki beni yazımın ilerki bolumlerinde tanır bende polis okulundan cıkarılmıs eski bir ogrenciyimki benim de mezuniyetime takribi 15 gun kalmıstı aynı seyleri yasadım cıkarılma sebebimi anlatmak istemiyorum fakat şimdi vedat kardesimin bahsettigi tazminat için asliye ceza mahkemesine yazı itiraz dilekcesi hazırlamaya calısıyorum soz konusu tazminattan şahsıma 20 kusur olarak cıkarıldı fakat bu tutar okula girerken yapılan akti sozleşmede belirtildigi uzere asıl tutarın yani takribi 5000 ytl nin 4 katı 20 000 ytl ben bu tutar için gerekli mal mudurlugune oncesinde taksitlendirme talebinde bulundum fakat bana onermiş oldugum surenin cok oldugu soylenerek izin verilmedi bu 4 katlık tazminatın hukuka uygun olup olmadıgını ve dusurulebilirse nasıl veya en fazla ne kadar taksitlendirilecegini ogrenmek istiyorum yardımcı olabilecek birisi varsa şimdiden teşşekkurer

Nerede
    Zonguldak-Ereğli
    İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı aleyna81 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    vedat bey deminden beri mesajlarınızı okuyorumda başınıza gelenler zaten başlı başına hukuksuzluk. Aynı olmasa da kısmen benzer olayları ben de yaşadım. Öyleki artık hukukçu değilim ama %50 hukukçu oldum ben de. :o Amirlerimin gazabına geldim :o onlar ceza verdi ben şikayet ettim, onlar savunma aldı ben şikayet ettim ... çok başım ağrıdı, çok uğraştım, çok sıkıntı çektim hala da devam ediyo idari yönden incelemeler ama sonuçta doğruyum ve dimdik ayaktayım Allah'ın izniyle. :o haklıysanız korkmayın sizi bu duruma düşürenler korksun sizden :o artık iş çığırından çıkmış bundan sonra sussanız daha çok gelirler üzerinize en iyi ihtimalle aldığınız cezalar yanınıza kar kalır. Şimdi susmayıp napayım diceksiniz, yapılacak şey basit hakkınızı yasal yollardan sonuna kadar arayacaksınız. Yılmayacaksınız, yıkılmayacaksınız, karamsarlığa kapılmayacaksınız, size bu cezayı veren kişilerle sözlü bir şekilde dalaşmayın savaşınızı kağıt üzerinde vereceksiniz soğuk kanlı olacaksınız. olaylar sizinle değil siz olaylarla eğlenmeye bakacaksınız. Mücadele işte budur..
    Sonunda davalar bitti ve okuldan atılmama sebep 5 davayı kazandım 72 ay sonra 28.05.2009 tarihi itibariyle yeniden okula kabulüm için okula çağırıldım. Okuldan atıldığımda egitim öğretimin bitmiş olması ve benimde alttan dersimin olmaması sebebiyle 10.7.2009 tarihinde mezun olacaklarla kura çekip göreve başlayacağım şu an o tarihi bekliyorum.

Benim sormak istediğim 20.05.2003 tarihinde gerçekleştirilen 6 yıl sıkıntısını çektigim bu olay gerçekleşmemiş olsaydı,7 gün sonrası 27.06.2003 tarihinde kura çekip göreve başlayacaktım.Gerek ailem gerek eşim ve ben 6 yıl boyunca maddi manevi çok büyük sıkıntılar yaşadım ve 6 yıl hiç bir işte çalışamadım.Şimdi ben 6 yıl çektiğim sıkıntımın telafisi için tazminat davası açacağım.Ben maddi manevi 500 bin tl tutarında bit tazminat talebinde bulunabilirmiyim?Bu talebimin uygun olması durumunda dava sonucunda bu parayı alabilirmiyim veya ne kadar alabilirim?500 bin TL çokmu uçuk bir talep olur veya sizin önereceginiz bir makul miktar varmı.Bu konuda beni ayfınlatırsanız çok memnun olurum.SAYGILARIMLA
    Konu vedatkılıçel tarafından (10-06-2009 Saat 15:08:18 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    327
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı vedatkılıçel rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İstanbul A.S.Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulunda ögrenci iken ,mezuniyetime 1 hafta kala disiplin puanımın sınırın altına düşmesi nedeniyle okuldan atıldım.Okuldan atılmama konu olan 5 disiplin suçunun iptali için davalar açtım.Açmış oldugum bu 5 davanın hepsini ilk dava açtıgım yerel mahkemede kaybettim.Daha sonra yerel mahkemenin kararını Danıştayda temyiz ettirdim ve Danıştay yerel mahkemede kaybettigim 5 davanın kararını bozdu ve yeniden karar verilmesi için ilk mahkemeye gönderdi.İlk mahkeme Danıştayca bozulan 5 kararın 3 tanesine uydu 2 tanesine direnme kararı verdi ve bu direnme kararına karşılıkta tekrardan Danıştaya temyiz başvurusunda bulundum ve davalar halen devam etmektedir.
    Yukarıdada belirttigim gibi,disiplin puanımın müsade edilen sınırın altına düşmesi sebebiyle Polis okulundan atıldım.Ancak,ceza puanımın sınırın altına düşmesine neden olan 5 ayrı disiplin suçunun iptali için açtıgım davalar sonucunda 3 disiplin suçunun iptal olması, benim yeniden müsade edilen disiplin puanının üstüne çıkmamı sağladı ve böyleliklede okuldan atılma gerekçem ortadan kalkmış oldu.Ben Polis okulundan 20.06.2003 yılında atıldım ve şu an itibariyle okuldan atılma olayım gerçekleşeli 4 yıl oldu.Ancak Polis Okulu İdaresi iptal olan mahkeme kararlarına karşı yeniden disiplin kurulunu toplayarak,08.05.2003 yılında verdikleri ve mahkemecede iptal ettirdigim 20 ceza puanı ve 5 gün oda hapsi cezasını yeniden degerlendirip,2 gün hafta sonu çarşı izinsizligi cezası ve gün başına 3+3 puan olmak üzere 6 disiplin puanı olarak degerlendirip tekrar bir ceza vererek benim yeniden ceza puanımın müsade edilen sınırın altına 3 puan düşmemi sağladılar ve bu sebeplede okuldan atılmama gerekçe yeniden ortaya çıkmış oldu.Benim sormak istedigim şudur;
    Okuldan atılmama neden olan disiplin cezalarını Polis okulu İdaresi bana 4 yıl önce verdi ve verilen bu cezaları Mahkemenin iptal etmesine ragmen İdare,bana verilen bu cezayla ilgili ,4 yıl sonra disiplin kurulunu yeniden toplayıp yeni veya yeniden bir ceza verebilirmi ? Ayrıca bana 4 yıl önce 20 ceza puanı ve 5 gün Oda hapsi cezası (okuldan uzaklaştırma) vermişlerdi.Mahkemenin bu cezayı iptal etmesi ve kendilerininde iptal olan bu cezayı 6 disiplin puanı ve 2 gün çarşı izinsizligi cezası olarak yeniden degerlendirmesi sonucunda,benim 5 gün boş yere hem özgürlügüm ve ögrenim hakkım kısıtlanmış olmazmı.Hukuka uygunmudur bu işlemler?

Mahkemenin vermiş oldugu iptal kararı aynen şu şekildedir;

"Dava dosyasının incelenmesinden;davacının almış oldugu hafta sonu izinsizliği cezasının uygulandığı 15.03.2003 tarihinde 08.00 ve 09.00 saatler arasında imzalaması gereken takip çizelgesini 1 saat imzalamamış olduğu kendi ifadesi ile de sabit bulunduğundan disipline aykırı bir eylemin bu hali ile gerçekleşmiş olduğu anlaşılmaktadır.
    Öte yandan,davacının anılan gün okulda olmadığıve almış olduğu cezanın bütünüyle bütünütle uygulanmasına engel oldugu yolunda bir belirleme olmadığı gibi,sadece söz konusu saatlerde imzasının bulunmadığı imzalaması gereken diger 12 saatin imzasını atmış olduğu ve ifadeside dikkate alındığında,söz konusu saatlerde imza atmak için geç kalmış olduğunun kabulü gerekmektedir.Disipline konu suç olarak nitelendirilebilecek söz konusu eylemin anlatılan özelliği ile ceza verilirken dayanak alınan Yönetmelik maddesinde tanımlanan suçun oluştuğundan söz edilemeyecektir.Bu hali ile disipline konu suç ile bu suça uygulanan ceza arasında disiplin hukuku kuralları gereği bulunması gereken danklik sağlanamamıştır.Bir diğer ifadeyle,Yönetmelikte öngörülen suç ve ceza tanımı olayla örtüşmemektedir.
    Bu durumda,davacı hakkında tesis edilen işlemde hukuka ve hakkaniyete uyarlık görülmemiştir"

Bu konuda bana yardımcı olursanız size çok teşekkür ve dua ederim...Saygılar.

CEVAP;

1-"Okuldan atılmama neden olan disiplin cezalarını Polis okulu İdaresi bana 4 yıl önce verdi ve verilen bu cezaları Mahkemenin iptal etmesine ragmen İdare,bana verilen bu cezayla ilgili ,4 yıl sonra disiplin kurulunu yeniden toplayıp yeni veya yeniden bir ceza verebilirmi ?" dİYE SORMUŞSUNUZ.

Sorunuzun cevabı evet. İdare Mahkemelerinin ve Danıştayın kararları geçmişe yürür. Mahkeme kararı tekrar işlem tesisini mümkün kılıyor ise, idare tekrar mahkeme kararı sonrasında aynı hususu değerlendirip karar verebilir.

2-"Ayrıca bana 4 yıl önce 20 ceza puanı ve 5 gün Oda hapsi cezası (okuldan uzaklaştırma) vermişlerdi.Mahkemenin bu cezayı iptal etmesi ve kendilerininde iptal olan bu cezayı 6 disiplin puanı ve 2 gün çarşı izinsizligi cezası olarak yeniden degerlendirmesi sonucunda,benim 5 gün boş yere hem özgürlügüm ve ögrenim hakkım kısıtlanmış olmazmı.Hukuka uygunmudur bu işlemler?" diye sormuşsunuz...

Disiplin yönetmeliğinde bu yönde bir tutarsızlık var. Yani hafta sonu izinsizliği gibi bir alt cezanın nihai sonucu ceza puanı olarak daha ağır nitelikte olabiliyor. Tekrar dava açın ve "ölçülülük" ilkesi dairasinde hakkınızı tekrar arayınız. Zira İdare Mahkemelerinin 2577 sayılı yasanın 7/4.maddesine göre, "ilk önce iptal davası açarak bu davanın karara bağlanması üzerine, bu husustaki kararın veya kanun yollarına başvurulması halinde verilecek kararın tebliği veya bir işlemin icrası sebebiyle doğan zararlardan dolayı icra tarihinden itibaren dava süresi içinde tam yargı davası açabilirler" hükmü uyarınca, yönetmeliği ihmal edip uygulamayarak üst normlara dayalı biçimde lehinize karar verme imkanları var. Bu şansınızı mutlaka değerlendirin.

3-Tekrar mesleğe dönme şansınız bence yüksek. Zira lehinize verilen mahkeme kararları, ölçülülük ilkesine dolaylı biçimde değinmiş ve eylem ile ceza arasında denlik olmadığına karar vermiştir.

4-Lehinize verilen kararlar sonrasında, idarenin 2577 sayılı yasanın 28.maddesine göre sizi tekrar öğrenci statüsüne döndürüp, bu statü içine alıp, sonra da hakkınızda tekrar uzaklaştırma kararı alıp ondan sonra karar vermesi gerekir di bence. Zira mahkeme kararı lehinize olduğuna göre, eski statünüze geri başlamanız ve tekrar bu statüden verilen yeni karar ile ayrılmanız, mahkeme karanının yerine getirilmesi anlamında tartışılabilir.

5-Davalarınızı kazanmanız halinde, 2577 sayılı yasanın 12.maddesinde yer alan "ilk önce iptal davası açarak bu davanın karara bağlanması üzerine, bu husustaki kararın veya kanun yollarına başvurulması halinde verilecek kararın tebliği veya bir işlemin icrası sebebiyle doğan zararlardan dolayı icra tarihinden itibaren dava süresi içinde tam yargı davası açabilirler" hükmü uyarınca tazminat davasını açmayı ihmal etmeyin.

Geçmiş olsun....
    Konu önder71 tarafından (10-06-2009 Saat 15:37:43 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı vedatkılıçel rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sonunda davalar bitti ve okuldan atılmama sebep 5 davayı kazandım 72 ay sonra 28.05.2009 tarihi itibariyle yeniden okula kabulüm için okula çağırıldım. Okuldan atıldığımda egitim öğretimin bitmiş olması ve benimde alttan dersimin olmaması sebebiyle 10.7.2009 tarihinde mezun olacaklarla kura çekip göreve başlayacağım şu an o tarihi bekliyorum.

Benim sormak istediğim 20.05.2003 tarihinde gerçekleştirilen 6 yıl sıkıntısını çektigim bu olay gerçekleşmemiş olsaydı,7 gün sonrası 27.06.2003 tarihinde kura çekip göreve başlayacaktım.Gerek ailem gerek eşim ve ben 6 yıl boyunca maddi manevi çok büyük sıkıntılar yaşadım ve 6 yıl hiç bir işte çalışamadım.Şimdi ben 6 yıl çektiğim sıkıntımın telafisi için tazminat davası açacağım.Ben maddi manevi 500 bin tl tutarında bit tazminat talebinde bulunabilirmiyim?Bu talebimin uygun olması durumunda dava sonucunda bu parayı alabilirmiyim veya ne kadar alabilirim?500 bin TL çokmu uçuk bir talep olur veya sizin önereceginiz bir makul miktar varmı.Bu konuda beni ayfınlatırsanız çok memnun olurum.SAYGILARIMLA

vedat bey yazınızı uzun zaman önce okumuştum ve cok üzülmüştüm ancak son mesajınızı görünce sizin adınıza çok sevindim ve sizi tebrik ederim anladığım kadarıyla burada sizin bir zaferiniz söz konusu ki gerçekten baya zorlu ve çetin bir yoldan geçmişsiniz ama kazandığınız hukuk bilgileri ve tecrübeleriniz sanırım size meslek hayatınız boyunca ışık tutacakdır mesleğiniz şimdiden hayırlı olsun başarılar dilerim

Nerede
    Zonguldak-Ereğli
    İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Disiplinsizlik nedeniyle Polis Meslek Yüksek Okulundan Çıkarılma

Alıntı hukuk ve adalet rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İzinsiz çarşıya giden, disiplinsiz polis koleji öğrencisi Sayın Vedat bey;

Sanırım, polis koleji yönetimi, sizi okuldan atma, bu diplomayı vermeme kararı almış. 4 yıl hukuk mücadelesi vermişsiniz. Ömrünüz el verdikçe uğraşın.

İnternete tıklayın, polis koleji tarikat yazın,çıkan yüzlerece sayfanın çıktısını alın,dava ve itiraz dilekçelerinze bu verileri ekleyin. Demokratik, laik hukuk devletimizin disiplinli polis koleji okul yönetimilerinin gerçek yüzünü, başvuracağınız adli makamların gözlerine, beyinlerine sokun.

Bir Örnek;
    Polis akademileri
    09 Ekim 2006 Pazartesi 10:00- Gençlerimiz üzerinde oynanan bu oyunlardan da anlaşılacağı gibi devletin bazı önemli mevkileri ile birlikte teşkilatımız bünyesinde bulunan başta Polis Koleji ve Akademisi olmak üzere, birçok eğitim kurumumuz adı geçen tarikatın ilgi alanına girmiş teşkilatlanmaları adeta bir sistematiğe bağlanmış gibi devam etmektedir.

Fethullah Gülen cemaatinin devlet içindeki yapılanması alışılmış örgütlenme modelinin dışındadır. Tarikata göre; makamlar öncelikli, kişiler ikinci plandadır. Bu nedenle kişiler makamlara tercih edilmekte ve gerekirse ya da herhangi bir nedenle güç durumda kalındığında kişiler feda edilerek yerlerine hazır tutulan kendilerinden olan kişilerin getirilmesi için yoğun çaba sarf edilmektedir. Mümkün olmaması halinde mevcut bürokrat ya da siyasetçilere hoş görünmek suretiyle kendi tabirleriyle 'Kullanabildiğin sürece ya da sana zarar vermeyecekse istifade et' taktiği ile yönetim kademelerini kontrol altında tutmaya çalışmaktadırlar.

Son Durum;
    Polisin yetkilerini artıran, yaklaşık 30 milyon kişinin parmak izinin alınmasını sağlayacak olan ve bu nedenle "fişleme yasası" eleştirileriyle karşılanan yasa teklifi, TBMM’de kabul edildi.

Teklifte son anda değişiklik yapılarak, eğitim ve öğretim kurumlarında polis ve jandarmanın "idarecilerin talebi" olmadan önleme araması yapmasının önüne geçildi. CHP’liler, AKP’yi "İzinsiz açılan tarikat kurs ve yurtlarında arama yapılmasının engellenmesini" sağlamakla suçlarken, CHP’li Mehmet Küçükaşık, "İzinsiz yurt, kamp kuran adam, ’arama yapın’ mı diyecek?" diye tepkisini dile getirdi. CHP İzmir Milletvekili Hakkı Ülkü ise "Aramaları, savcılıkları devre dışı bırakarak mülki amirlere bırakmak çok vahim. Bazı polislerin, Fethullah ile el ele oluşu, bu teklifin ileride neler getirebileceğini gösteriyor" diye konuştu.

Dilekçelerinizin sonunda; disiplinli olmak için, bu izinsiz katı disiplinli açılan kamp, yurt, kurs ve ışık okullarına kayıt yaptırarak mı diploma alacağınızı sorun.

4 yıl geçmiş,4-10-40 yıl mücadele edin, bu diplomayı alın. Ancak alsanız da bu tabloda, mesleğinizi icra etme şansınız hakkında bir yorum yapamıyorum.
    Huukuk mücadelesi için insan yaşamında geçen 4 yıl !!!!!! sonunda gelinen nokta. Bu kısmın yorumu hukukçu arkadaşlara kalıyor.
    Beni ne güzel hemen suçlamışsınız bravo size.Ben mahkemeleri kazandım 2 yıldır Zonguldak Ereğli ilçe emniyet müdürlüğü olay yeri enceleme gurup amirliğinde çalışıyorum,ayrıca mahkeme ve savcılığa bilirkişilik yapıyorum ara sıra.Beni ne güzel yarğılayıp cezamı kesmişsiniz hemen bravo size.Ben o anki yazdıklarımı okudum inan kendi kendime üzüldüm,ne kadar çaresiz ve zor durumdaymışım,aleyna81 ,hukuk ve adalet isimli kardeşlerim,benim azmime katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim sizlere.Sağlıcakla kalın

Nerede
    Zonguldak-Ereğli
    İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Disiplinsizlik nedeniyle Polis Meslek Yüksek Okulundan Çıkarılma

Alıntı ekremiyican rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sn.Vedat kardeşim Polis meslegi "DİSİPLİN" meslegidir, siz (5)disiplin sucu işlemişsiniz ve polis adayısınız ASALET'iniz tastik olmamış siz bu meslegi sevmiyorsunuz, boşuna zaman kaybetmeyin .. diye düşünüyorum.Bundan sonra idare size ceza verse ne olur vermese ne olur geri dönme olanagın bitmiş,Siz asil memur degilsiniz hiç bir hak talep edemezsiniz.İdare, yargı kararına bu durumda zaten uymaz.
    Ekrem iyican kardeşim eğer sen hukukçu isen vay senden fayda bekleyenlerin haline.Masumiyetlik karinesi diye bir kavram olduğunu size hatırlatırım.Sizin bundan bi haber olduğunuzu gördüm ,zira siz beni hemen mahkum edip boşa uğraşma sen bunu hak etmişsin gibi sözler söyleyerek beni yargılamadan suçlu buldunuz.Oysaki ben masum olduğumu mahkeme kararları ile ıspatladım ve o 5 disiplin cezasınında haksız verildiğini kanıtladım ve şu an 3 yıldır görevdeyim.Destek olmuyorsanız bari köstek olmayında insanların azmi kırılmasın sizin gibi düşünenler yüzünden

Nerede
    şırnak
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Disiplinsizlik nedeniyle Polis Meslek Yüksek Okulundan Çıkarılma

Şahsım halen Emniyet Teşkilatında görev yapmaktadır.Başımdan bir olay geçti ve bu konuda ne yapmalıyım ortada kaldım .Takdirinize bırakıyorum herşeyi.
    01/05/2010 Tarih ve 27568 sayılı resmi gazetede bir genelge yayımlandı ve dediki yeni kayıt araç tescil ettirecek vatandaşlarımız ikamet adresleri nereyse orada işlem yaptıracaklar.Şahsım Trafik bürosun da bilgisayar kayıt memuruyum.Hal böyle iken 15/07/2010 tarihinde evrak takipçisi muameleci araç fatura adresinin fotokopisini çekip üzerine çalıştığım ilçenin adresini yapıştırmak suretiyle işlem yapmış bulunmaktadır.İLK müracaat memuru işlemi almış.Evrak bana gelmiştir.Bende KTY 31/f maddesince tescile esas evraklar vardır ve faturanın fotokopisi gerekir der aslını gördükten sonra.AMA ilk müracaat memuru aslını görür bana fotokopi şeklinde gelir evrak.Bu aşamada ben de bilgisayar kaydını yapmışımdır.Benim müracaatla alakam ilgim yok.sadece kayıt memuruyum.Lakin daha sonra evraklarda olan kaşenin bana ait olmadığı yani benim kaşemin vurulmayacağı yerde kaşemin olmasından dolayı soruşturma geçirdik.Ama olan kaşeler de ki imzalar bana ait çıkmadı ekspertiz raporunda.Ve evrak takipçisi bu sahteciliği kendi yaptığını kabul etti evrak başına 13 tl para kazandığını bildirdi.Hal böyle iken muhakkik EMNİYET ÖRGÜTÜ DİSİPLİN TÜZÜĞÜNÜN 8/7 Nüfuzunu kullanarak kendisine veya başkalarına çıkar sağlamaktan meslekten çıkarma istedi ve İL polis disiplin kurulu onadı.Şimdi kaşeler bana ait değil imza bana ait değil.Kriminal raporu var.Evrak takipçisi demiş ki bu sahteciliği ben yaptım.Fatura fotokopileri üzerinde düzeltme yaptım.Hiç kimse şahsımın aleyhine ifade vermemiş.Evrak takipçisiyle aramda ne bi tel kaydı ne bi alışveriş v.s yok .olduğu varsayılırsa....kanaati oluşmuştur...Yani kanaat bildirmiş hal bu şekilde ilerlemiş.Durumum nasıl olacaktır.NE YAPMALIYIM.DOSYA YÜKSEK DİSİPLİN KURULUNDAYMIŞ.Varsayımlarla şahsım meslekten çıkartılabilinir mi.Kİ aynı suçu işleyenlere 1 günlük maaş kesimi cezası verilirken bana bu ceza verildi.NE YAPMALIYIM

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

polis okulundan istifa eden mahkeme karariyla geri donebilir mi site:www.hukuki.net

polis akademisi ogrencisi imza atmadan istifa etmek

Forum