Merhabalar, konunun başlığına uygun gödüğüm için buradan sormak istedim.Benimde noksan imali ile ilgili kafamda bir soru işareti var.Sulh hukuk mahkemesinde bir tapu iptali ve tescil davam bulunmakta,daha once satıs vadi sozlesmesı yapmıstım ve mahkemede davayı kazandım,karsı taraf temyız yoluna gitti ve temyizdende onama kararı cıktı.Bunun ustune karar duzeltme yoluna gıttı karsı taraf ve dosyam 1 ay kadar sonra noksan ıkmalı iade yazarak gerı geldı ve gerekcesınde veraset ılamını ıstedıklerı yazıyordu.Noksan ıkmalını gıderıp gerı yolladık ancak tekrar noksan ıkmalı ıade yazıyor yargıtay dosya sorgulamadan baktıgımda.Sormak istediğim yargıtayda temyızden sonra aynı hakımler mı bakıyor dosyaya aynı hukuk daıresını mı gıdıyor ve dıger sorum noksan varsa bu bı kerede soylenmesı gerekmez mı sonucta her seferınde farklı bır noksan ıcın gerı yollanması zaman acısından ve dosyanın kapatılması suresını uzatmaz mı? ve ıkıncı kere dosyanın noksan ıkmalıyle yollanması ılk noksandan tatmın olmaması sonucundan olabılır mı?Ben burdan onama beklıyordum noksan ıkmalı bozmaya sebep mıdır?
Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.