Selam ben kamu kuruluşunda memur olarak çalışıyorum.

Çalışma sistemi şu şekilde idi:Vardiyalı olarak çalışmaktaydık.Toplam 7 adet motorin tankımız mevcuttu.Görevli bulunduğum Vardiyada hangi tankta çalışacağımı idare tarafından belirlerdi.Görevli olduğum dönemlerde üç adet çekim makinesi mevcuttu.Son zamanlarda bu sayı ikiye inmişti.Arızalanan çekim makinelerı devre dışı bırakılırdı.Arızalanan pompaları idareye bildiriyordum.Pompaların ayarı TİPİC’ın teknik personelleri idarenin gözetiminde yaparlardı. göreve başlayacağımız zaman idareden Müdür yada şef ve orada görevli diğer personellerle birlikte çalışacağımı tankın ölçümü yapılmasını müteakip idare tarafından kayıt altına alınmasından sonra göreve başlıyordum ...... Gümrük Muayene Memurları tarafından şöfürlerin yurda soktukları fazla motorinlerin tespitini yapıp saha takip fişinin arkasına çeklimesı gereken miktarını yazıp boşaltmak için bize gönderiyordu,orda görevli bulunan hangi personeller hangisi boşaltımı yapıldıysa saha takip fişinin arkasına boşalttığına dair miktar ve çekildığıne dair parafını atıktan sonra sayaç fişini düzenleyıp imzaladıktan sonra, bizde kalan nüshasını alıkonup ilgiliye diğer diğer nüshayı veriyordum.Görevin bitmesine 30 dakika kala motorin alımı durdurulup,idareden şef yada Müdür gözetiminde ve orada bulunan diğer personellerle birlikte tankın ölçümü yapılıp,alınan motorin miktarı idare tarafından kontrol edildikten sonra sayaç fişleri ile alınan motorin karşılaştırılıp uygunluğu sağlanmasından sonra vardiyamız sona eriyordu.Hiç bir zaman motorin eksiğim olmadı.Sayaç fişlerinin kontrolü, bilgisayara işlenmesi, muhasebe kayıt tutanaklarının düzenlenmesi , TİPİC,Belediyelere ve diğer Kurumlara yapılan motorin teslimatları ise idare tarafından yapılıyordu.Çalıştığım dönemlerde benim vardiyamda motorin eksiğim olmamıştır.Eğer eksiklik, noksanlık ve yanlışlığım olsaydı idare tarafından işlem yapılması gerekirdi. Görevlendirmede yapılan işlemlerin sonucu ita amirine vermeme rağmen benım hakımda zimet çıkarılmış.izlemem gereken yol ne olmalı.İdareye itrazda bulundum ama itraz dilekçemı dikate alınmadı.Bundan sonra nerelere başvurmam gerekir.
1- Bendeki sayaç fişlerı ve Gümrük memurlarının göndermış olduğu sayaç fişlerı arasında uygunluk var ancak idaredeki bilgisayar kayıtlarında farklılıklar var.
2-makinaların başında işçiler oturmaktaydı onlar tarafından çekıldiğine dair paraflarını atıktan sonra sayaç fişlerı düzenleyıp veriyordum ilgili şahıslara.
3-Vardiyaya başlamadan çalışacağımız tankın ölçümünü alıp kayıt altına alıyordu idare.vardiya bitiminde de aynı işlem yapıyordu idare.
4-bu süreç zarfındaher hangi bir eksığım söz söz konusu değildi.
5-bilgisayar çıktılarında farklılıklar var.
Kurum orda çalışan 18 kişiye zimet çıkarılmış müdür şef güvenlıkçıler işçiler ve ben ambar memuru olarak çıkarılmış.
yardımcı olursanız sevinirim.