+ Konuyu Yanıtla
11 / 15 Sayfa İlkİlk 123456789101112131415 SonSon
101 den 110´e kadar toplam 147 ileti bulundu.

Konu: Sizce Cumhuriyet mitingi amacına ulaştı mı?

Sizce Cumhuriyet mitingi amacına ulaştı mı? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Konya
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Sizce Cumhuriyet mitingi amacına ulaştı mı?

Sayın Commadore...
    İletilerinizin tümüne bakıldığında kimin laf kalabalığı yaptığını akıllı her insan tesbit edebilecektir.İsterseniz bu sitede ki tüm konulara sadece siz yazılar yazın ve gece gündüz cumhuriyet mitinglerinin amacına ulaşıp ulaşmadığı ile uğraşın.Zaten yazıp duruyorsunuz.Ama müsaade edinde sizin de aydınlabilmenizde faydası olacak insanların ifadeleri de bu sitede yer alsın.Her düşüncenize farklı bir düşünce ve ifadelerle yaklaşanlara laf kalabalığı olarak adlandırmalar yaparsanız kendi yazılarınızdan başka kimsenin yazılarının yer almasını istemediğinizi ortaya koyarsanız.Mümkünse daha saygılı ve geniş olmaya çalışmak isabetli olmazmı...

Hukuki NET Güncel Haber

Sizce Cumhuriyet mitingi amacına ulaştı mı? konulu yargıtay kararı ara
    Sizce Cumhuriyet mitingi amacına ulaştı mı? konulu hukuk haber
    Konu Stj.Av.Ali Erdem tarafından (26-05-2007 Saat 09:21:25 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Stj.Av.Ali Erdem ; ( Bakın sizin gibi yanlışta yazmıyorum tam doğrusu)
    Gene sözde bol özde sıfır bir yazınızı okudum. Teşekkür ederim böyle yazılar hep yazınız.
    Herkesin fikrini söylemesinden yanayım ve sonuna kadarda bunu savunurum. Ama ortada bir fikir ve dostoğru bir savunma olması koşuluyla ortada bırakılmış yazılar bol takiye kıvırtma ile işim olmaz onu demek istemiştim anladınızda anlamamazlığa geldiniz.
    Ben size açık ve net sordum dedim ki '' Sayın Ali Erdem laf kalabalığını bırakında milyonların ne anladığını diyin hele bize . Bizim anlamadığımız ama orada olduğumuz milyonların....Yani ben niye gitmişim oralara bileyim bir sayenizde... '' Bunun yanıtı gene yok Peki ben bunu neden yazdım durduk yere mi ?
    Siz buyurmuşsunuz ki ''Dünya neyi konuşuyor,Türkiye de neler oluyor farkında olmayan eskimişler hiçbir getirisi olmayan bu mevzuyu konuşuyorlar.Zorla mı amacına ulaştıracaksınız ya.Bence amacına ulaşmadı hiçbir zaman da ulaşamaz.Halka rağmen hiçbir şey sürekli devam etmez...'' İşte buna sorulmuştur o ? Bu ne demek ? Ankara Tandoğan dan başlayıp Devam eden mitinglere katılım 14 milyon 750 bini aşmıştır. Siz şimdi bunu halk saymıyorsunuz. Bende size diyorum ki Halk kim o zaman ? Eskimişler kim yobaz takiyeciler kim azıcık dürüst olun anlaşılır yazın. Herkes biliyor ki yobaz ve takiyeci oolan Ak partinin ta kendisi sizin yazınızda bunun Ak partiye söylenmediği de açık o zaman kim ? Bunu de hele yiğidim.....
    Bence amacına ulaşmadı hiç bir zamanda ulaşmaz ne demek ? Şeriatı getireceğiz bağırsanızda çığırsanızda mı demek ? Ne ? Sonra bunun altına gidip ''Siz bu mitinglerin amacını anlamak istediğiniz gibi anlamışsınız bizde farklı şekilde kabul ediyoruz.Milyonlar da bu şekilde kabul ediyor.'' yazmakta neyin nesi ? Ufacık bir paragrafta kendisiyle çelişen cümle kurulur mu? Sorum siz ne şekilde algılıyorsunuzdu ? ama gene yanıt yok O milyonlar kim ?
    Yazınız (ilk yazınız ) tam bir AK parti yanlısı ve takiye dolu ben AK partiyi tutmuyorum demekte Ak partililiğinizin ispatı ama anlamıyorum neden utanıyorsunuz Ak partili olmaktan. Yoksa gerçekten bu çağda bilim ve teknoloji ilerlerken akıl ve mantık gelişirken geçmişin karanlığına duyulan özlemin utancı mı?

Nerede
    Konya
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Commodore1tr oldumu efendim...
    Size göre "sözde bol özde sıfır.."yazılarıma devam edeceğim elbette.Ama sizin ki inanın çok özde ve yüzde yüz yazılar...
    Mitinglere katılan insan sayısı ile vermiş olduğunuz öznel bilgiler sizin dışınızdaki inanlara göre nesnel olabilir.Diyelim ki sizin vermiş olduğunuz bilgiler gerçekten doğru ise bu sayı neden 2002 Kasım seçimlerine yansımamıştır!!14 milyon 750 bin demek 41.407.015 milyon seçmenin üçte birinden fazla bir sayı demektir.2002 seçimlerinde 10 milyon insan oy kullanmamıştır.Yani Toplam Seçmen : 41.407.015 ve 2002 seçimlerinde Toplam Kullanılan Oy : 32.753.386 ve yine Toplam Geçerli Oy : 31.510.007 dır.
    Şimdi sayın commodoretr1;
    2002 seçimlerinde
    S. Parti Adı Oy Oranı Toplam Oy
    1 AKP 34,43 10.848.704
    2 CHP 19,41 6.114.843
    3 DYP 9,54 3.004.949
    4 MHP 8,35 2.629.808
    5 GP 7,25 2.284.644
    6 DEHAP 6,14 1.933.680
    7 ANAP 5,11 1.610.207
    8 SP 2,49 784.087
    9 DSP 1,22 383.609
    10 YTP 1,15 363.671
    11 BBP 1,02 321.486
    12 BAĞ. 0,96 302.801
    13 YP 0,93 294.517
    14 İP 0,51 160.227
    15 BTP 0,48 150.154
    16 ÖDP 0,34 105.862
    17 LDP 0,28 89.177
    18 MP 0,22 68.077
    19 TKP 0,19 59.515
    Bu geçerli oyların üçte birini AKP almıştır.Cumhuriyetin elden gittiğini iddia eden sözde hassas olanlar ve bu mitinglere tamamının gittiğini düşünerek hesaplamaya çalıştığımız CHP-DSP ve bu çizgide ki partiler ile diğer aşırı sol partiler ve dün anarşistlik,bölücülük yapıp da bugün sözde Atatürkçü,cumhuriyetçi olanlara oy verenleri topladığımız zaman 7 milyon 500 bin gibi bir sayı çıkıyor.Siz buna diğer partilerden bir kısım insanları da hesaba katarsanız zorlarsak 8 milyon gibi bir sayı buluruz.Siz ise 14 milyon 750 binden bahsediyosunuz.Gülük hayat koşulları ve daha önceki yıllarda yapılan mitingler dikkate alındığında bu oy verenlerin tümünün o mitinglere çeşitli nedenlerle gidemeyeceği birçoğunun da muhalefet edeceği değerlendirildiğinde toplamda bu mitinglere katılım sayısının gerçekten çok çok abartılı ve gerçekçi olmadığı ortaya çıkacaktır.
    Zaten 10 milyon insan oy kullanmamıştır.Bu on milyon içerisinde cumhuriyet mitinglerine kayde değer bir sayının katılmış olabileceği düşünülebilirmi?Hem oy kullanmayan hemde cumhuriyet elden gidiyor nidaları ile o mitinglerde yer alabilecek insanın bu sayının içerisinden çıkması mümkünmüdür!!!Lütfen değerlendirmelerimize abartı katmayalım.
    Eğer demokrasiye inanıyorsanız halkın çoğunlukla iktidara getirdiği siyasi otoriteye saygılı olmalısınız.Ama siz marjinal tutum ve düşüncelerle kendi ideolojiniz dışındakileri halk saymaz ve Türkiyede sadece sizin meydanlarda söylemlerinizin ifade edildiğini düşünerek yok şeriat gelecek yok başka şey gelecek derseniz günden güne erirsiniz.Nitekim Türk Milleti bu durumun farkındadır.Demokratik sistemimizin ve temel ilkelerimizin mormal gittiği dönemde bu bunalım,kriz,panik yaratma girişimleri ile bir sonuca ulaşmak isteyen CHP ve benzeri düşünce sahiplerinin amaçları boşunadır.Bu yüzden işte ben bu mitinglerin bir iç çatışma ortamına,halkta gerginliğe,ekonomide,ticarette,darbe ortamına zemin hazırlamaya ve diğer unsurlarda pek çok zarara sebebiyet verme girişimi olarak kabul ettiğimi ve anladığımı ifade etmek isterim.Bu mitingleri algılayış biçimim budur sayın Commodore1tr.Hem "ne şeriat ne darbe tam demokratik Türkiye" diyeceksiniz hemde bu gerilimden faydalanarak aslında darbe ortamının içtenlikle gelmesini umacaksınız.Bu sizce çelişki değilmidir...
    Konu Stj.Av.Ali Erdem tarafından (26-05-2007 Saat 11:26:30 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Bursa, Türkiye.
    İletiler
    2.735
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Erdem
    Mecliste çoğunluk olmak ve bu çoğunlua dayanarak karar almak ne zamandan beri demokrasi oluyor.
    Bu halki Anayasaya %98 evet oyu verdi. Anayasamız demokratik mi oldu sizce.
    Bulgaristanda Türklerin isimlerini değiştiren yasa çoğunluk ile veridi. Demokratik bir yasa mı okyor?
    Peki Alman meclisi, camileri kaldırnma ve namaz kılma yasağı getirse; Hem de nerdeyse tümü hırıstiyan olan bir meclis tarafından ve oy birliği ile bu karar alınsa, demokrasi mi oluyor?
    Yüzde 34 oy ile %64 çoğunluk demokrasi mi sizce?

Demokrasi, yalnızca parlemento çoğunluğu değildir. Sanırım Anayasa hukuku dersinde demokrasinin ne olduğunu okumuşsunuzdur.
    Tersini düşünelim. İlk seçimde AKP nin iktidardan düştüğünü varsayalım. Meclis Çoğunluğu AKP nin yasadışı parti olduğunu iddia etse ve mal varlığına el koysa; Demokratik mi olacak?

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Ne yazık ki bu tarz şeyler ülkemde çok az oluyor...

Merhaba
    Bu mitinglere katılamasam da coşkusunu hissedebilmek güzeldi. Zaten demokrasi de sadece zamanı geldiğinde sandığa gitmek değil yeri geldiğinde de birebir müdahil olabilmekdir, inancındayım. Ancak beni üzen bir husus da bu duyarlılıkların ender yaşanması. Bugün basının yaşanan yolsuzlukları gerektiği gibi gündeme getirmediğinden şikayetçi olurken, gündemde olan bir çok olay karşısında da tepkisiz kalabiliyoruz. Manşetlerde okuduklarımıza şöyle bir söylenip geçiyoruz. Sanırım bunun nedeni de büyük oranda örgütsüz bir toplum olmamızdan ileri geliyor. Sivil toplumu gerektiği gibi destekleyememizden.
    İşte bu noktada bir sorun daha ortaya çıkıyor. Güçsüz olduğumuz durumda bir güce sarılma ihtiyacı. Demokrasi halkın iktidarıdır ki iktidarlar da özü gereği kolay el değiştirir. Bu nedenle demokratik bir ülke istiyorum diyenler sürekli birebir mücadeleyi de göze almak durumundadır. Topu başkasına atıp kaçamayız. Devamlı en derine inmek, sorunu yerinde çözmek durumundayız. Bu nedenle, öyle düşünüyorum ki miting alanlarında görüldüğü söylenen (katılamadığım için kulakdan dolma bilgilerle yazıyorum) askeri göreve çağırır bir tavır hiç hoş değildi inancındayım. Öyle ki, kendi varlığımızın güvencesini kim veya ne olursa olsun başka güçlere bırakabiliyorsak bu demokrasiden vaz geçtiğimiz anlamındadır. Çünkü birileri veya yasalarca denetlenemeyecek tek olgu bir bütün olarak toplumdur, toplum bu görev için kendi öz denetim mekanizmasını kullanır. Yasalar, yine toplumca belirlenir ve yürürlüğe konulur. Bu gücü tek tek insanlara ya da kurumlara vermek toplumu bu konuda yetkisiz kılmak iktidarı da devr etmek demektir. Yeri geldiğinde toplumca belirlenen yasalar gereğince her kurum veya kuruluş görevini icra etmekle yükümlüdür. Belirli özel şartlar gündeme getirilerek, yetki alanları dışında yürütülen faaliyetlerin görmezden gelinmesi veya yine yetki sınırlarını aşan faaliyetlere davet edilmeleri tehlikelidir. Stalin'in bu konuyla yakından ilişkili bir sözü vardır. "Toplum için hizmet vermiş, fedakarlıklarda bulunmuş kişiler zannetmesinler ki bir gün bu fedakarlıkları nedeniyle toplumdan üstün olabileceklerdir. Yasalar tüm toplum içindir ve herkese uygulanır. Eğer toplumun suç saydığı veya yetkili kılmadığı bir konuda faaliyet yürütürlerse bu durumun sonuçlarına da katlanmak durumundadırlar." Altının çizilmesi gerektiğini düşündüğüm tek olgu, her ne şartla olursa olsun kendi sorumluluklarımızı üstlenemeyeceksek. Orada demokrasi bitmiş demektir. Bir konuda görüş belirtmeden önce şunu düşünebilmeliyiz: Korkularımız yargılarımızda ne kadar etkili?
    Bu güne kadar toplumca aldığımız kararların büyük kısmını korkularımız belirledi. En önemli kararların alındığı dönemlere bakılınca hep bir korku faktörünün devreye girdiğini ve alınması gereken kararları alamadığımızı göreceğiz. Bizi hep demokrasiyle değil, korkularımızla güttüler. Bugün gerçek bir tehlike var. Ve biz yine korkuyoruz ama bu korkularımızın bizi yine sorumluluklarımızdan fedakarlık yapmaya itmemesi çok önemli. Yargılarımızı ortaya koyarken kendimize taraf belirlemememiz de. Tek bir taraf tutabiliriz, o da kendi varlığımız. Korkularımızı neden göstererek bir defaya mahsus bile olsa karar gücümüzü devr etmemiz imkan dışıdır. Çünkü hep bir defaya mahsusdu zaten ve bugün tekrar aynı arayıştayız endişesindeyim.
    Yapmamız gereken zor bir şey değil sivil toplumu güçlendirip yani birebir katılım gösterip, sivil denetimi sağlamak. Ve her ne olursa olsun gücün değil barışın sesi olabilmek. Birilerine sırtını dayamak kolaydır ve kestirmeden gitmenin hep bir külfeti vardır. En güzeli zoru başardıktan sonra keyfine bakmaktır.
    Kısaca şöyle diyelim Atatürk hilafeti yıkmak için ingilizlerle veya fransızlarla veya sovyetlerle anlaşabilirdi. Ama zor olanı yaptı hem ülkesini kurtardı, hem çağdaşlaştırdı. Biz de zor olana mahkumuz.

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Stj.Av.Ali Erdem ;
    İstatistik iyi matematik , mantık ve yorum ''O''
    Sayıları sizin istatistikten alalım.
    Toplam seçmen :41.407.015
    AK parti oyu :10.848.704
    Seçmene oranı :% 26 ( Bunu yazmamışsınız aldığınız yerde yoktu herhalde )
    Kul. oya. Oranı :% 34
    Ve yazınız : '' Eğer demokrasiye inanıyorsanız halkın çoğunlukla iktidara getirdiği siyasi otoriteye saygılı olmalısınız.''
    Çoğunluk hesaplaması böylemi hesaplanıyor sizin oralarda ? Siz de çok iyi biliyorsunuz ki oy kullanmayanlardan Ak partiye oy verecek yüzde bir bile yoktu 2002 seçimlerinde. Bunu Ak parti bizzat kendisi söyledi. Yani 30.558.311 kişi Ak partiye oy vemedi Ama 10.848.704 çoğunluk oldu . Vay vay vay. O zaman sizin istatistik verilerinize bakarak iktidar olması gereken parti aslında TKP imiş , 59.515 oy almış. Oran daha açık sizin mantıktan hareketle halkın daha bir çoğunluğu kabul edilmez mi ?
    Kaldıki Ak partiye giden oyların tamamı Ak partiye verilen oy değildir. Tepki oylarının büyüklüğünün hesaplanması gerekmektedir o dönemde. Özellikle sağ partilerden çok bütük bir tepki oyu Ak partiye gitmiştir. Sol partilerden bile gittiği göz önünde tutulursa bu rakam anormal değildir.
    Yine kaldıki seçimde 4 milyon oyun yasadışı kullanıldığı sayımla resmen belli olmuştur. Ve bu oyların nedense siyasette ''tulum''çıkarmak olarak adlandırılan Ak partinin kazandığı yerlerde olması da ayrıca düşündürücüdür. Sultanbeyli denilen yerde 218 bin oy kullanılması beklenirken bu sayının 311 bin olması ve buradaki oyların 287 bininin Ak partiye çıkmasını izah edecek bir istatistik matematik bulunmamaktadır.
    Size garip gelecek ama meydanlara akanların büyük çoğunluğu 2002 seçiminde sandığa gitmeyenlerdir. Nasılsa malum partiler çıkacak diye sallanan ama gelinen durumu görünce ayan bir çoğunluk yani üzerinden ölü toprağı kalkan bir çoğunluk.
    '' CHP-DSP ve bu çizgide ki partiler ile diğer aşırı sol partiler ve dün anarşistlik,bölücülük yapıp da bugün sözde Atatürkçü,cumhuriyetçi olanlara oy verenleri topladığımız zaman 7 milyon 500 bin gibi bir sayı çıkıyor.'' İfadeniz içindeki sözcükler bir hukuk fakültesi mezununun kaleminden çıkmaması gereken sözcüklerdir. Ortaya laf söylemek hiç hoş değil kim bu bölücüler anarşistlik yapanlar ? Bakın ben size söyleyeyim bunları...
    Belediye başkanıyken oğluna bile sahip olamayıp ehliyetsiz ölümlü kaza yaptıranlar. Bu olayı örtmek için hemen yıkatanlar, bilirkişileri ayarlayanlar, sonra onları taltif edenler...
    Belediye başkanıyken tüm akçeli işlerden rüşvet alanlar, bilboard akbil yolsuzluk dosyaları tirilyonları geçenler,
    Belediye başkanıyken resmen KANUNEN BÖLÜCÜLÜKTEN CEZA ALANLAR ,
    Laikliği dinsizlik sayarak halkı birbirine düşürenler,
    Ülke bütünlüğünü hayasızca satanlar,
    8,5 milyar dolara asker kanını satanlar,
    Laiklik yeniden tanımlanmalıdır diye halkı kışkırtanlar,
    Dürüstlüğü elden bırakıp kadınları çocukları öne sürenler,
    Kubilay ın kafasını kesen aileyi savunanlar
    Kanunları anayasayı saymayanlar biz dedik oldu diyenler
    hem müslüman hem laik olamazsın diyenler
    Hacı hoca takımına inanıp önlerinde diz çökenler
    BOP saçmalığına sarılıp gizli anlaşma yapanlar
    Amerika uşaklığından çıkamayanlar
    Görgüsüz düğünler yapanlar...
    Daha yazarım ama tarifler net ve anlaşılır... Ve emin olunuz ki bu halk öyle bir tokat atacak ki bu Dinsiz dincilere anlayamayacaklar...
    Şeriat gelecek diyen biz değiliz bizzat sizin inandığınız iktidar. Birazıcıkta okusanız konuşmalarını dinleseniz. RTE nin en az 50 beyanı var bu konuda daha ne istiyorsunuz ki ?
    Mitingler son paragraf yazılarınızın tam karşıtı olarak yapılmıştır. Gerginliklere iyi bakarsanız merkezde duran tek bir partiyi AKP ve üçlü troyakasını görürsünüz. Ama birde bakabilseniz.... Nerde......

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Ali Erdem bey Kişi ne görmek isterse onu görür siz bu mitinklerde
    ne gördünüz size rahatsızlık veren bu mitinglerdeki sehitlerimizin kanlarıyla kazanılmış yüz binlerce bayrağımızı görmekmi?
    Bu mitinkler tek bir kimlik tek bir bayrak altında belli deyerleri taşıyan yurt sevgisi bayrak sevgisi CUMHURİYET sevgisi ATATÜRK ilkelerine olan bağlılık
    o insanları o alanlara toplamıştır.
    Bu insanlar topluluğu koyun sürüsü deyildir Belli yerlerde toplanması için belli deyerleri taşıması gerekir.
    ali bey 18-05-2007 yazınız 20-05-2007 yazınız aynı şeyleri tekrarlıyor.
    mitinge katılanları küçümser bir haliniz var.
    25-05-2007 yazınızda Dünya neyi konuşuyor Türkiyede neler oluyor diyorsunuz onu size sormak lazım ?Türkiyede neler oluyor Asker 1 ay önce kuzey ırağa girmemiz lazım diyordu Hükümet macera aramayalım diyordu Askere
    aynı yazınızda mitingleri bizde farklı bir sekilde kabül ediyoruz diyorsunuz?
    Mitinklerin kabul edmediğiniz tarafı her yerin herkesin her tarafın TÜRK BAYRAKLARI yla olmasımı 10 yıl marşının çalınmasınımı kabül edmiyorsunuz?
    ABD nin yuh lanmasınımı kabül edmiyorsunuz
    Sizin anladıgınız sekil nedir ne olması gerekiyor size göre o mitinglerde
    insanlar ellerinde ne tasısınlar? alanlara ne assınlar? alanları ikiye ayırsınlarmı?harem selam anlamıda
    ayrıca benim haklarıma saygı duymayan siyasi oteriteye ben de saygı duymuyorum.yobazlığı seriatı getirmek için CUMHURİYETİ basmak olarak görenleri görmeniz temenisiyle esen kalın.

Ayrıca Tarafsızlık ot gibi yaşamak değildir eğer bende tarafım CUMHURİYTÇİYSENİZ LAİK SENİZ Taraflısınızdır bi taraf değilsinizdir

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın justsedat;
    İletiniz çok doğru mantıklı ve güzel. Katılmadığım tek noktayı belirtmek isterim izninizle.
    '' Bu nedenle, öyle düşünüyorum ki miting alanlarında görüldüğü söylenen (katılamadığım için kulakdan dolma bilgilerle yazıyorum) askeri göreve çağırır bir tavır hiç hoş değildi inancındayım.'' demişsiniz. Böyle bir şey olmadı. Bu bir takım basının ki malum partinin şakşakçılığını para ve baskı ile yapıyorlar uydurmaları. Miting alanlarında '' NE ŞERİAT NE DARBE TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE'' sloganı en değerli slogandı. '' ASKERE UZANAN ELLER KIRILSIN'' sloganı ise darbe istenmesi değil üç mitingde de BİR KENDİNİ BİLMEZİN '' ASKERLİK YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİLDİR. '' sözünün arkasından geldi.
    Darbe hiç bir zaman istenmeyen bir durumdur. Demokrasi çağdaş sistem içerisinde sözü bile edilmemesi gerekir. Rejim demokratik laik sosyal hukuk devleti olma özelliğinden sapmadıkça darbe sözcüğü telafuz dahi edilemez. Dolayısı ile sapmaya karşı halkın tepkisinin doruğa çıktığı bir ortamda darbe çağrısının yapılması mümküün değildir. Çünkü Tandoğandan başlayarak Aziz Türk halkı darbeyi yapmış ve BAZI AYMAZLARA TOKAT GİBİ YANITI YAPIŞTIRMIŞTIR.
    Bazılarının halk deyiminden ne anladığını bilemem ama halk 19 Mayıs 2007 de kutlamalarda '' memleketim dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet delalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilir...'' cümlesi edildiğinde kopardığı alkış , şehit cenazesinde İzmirde ezanı bile bastıran bir gürültü ile ''“Bu asker yatmadı vatanını satmadı” ve ''başbakan istifa'' sözleri ile kendisini göstermiştir. Bazı arkadaşların bahsettiği halk ise bilinmemektedir .
    Kapkara gözlüklerle sonurtuk bir ifade ile oturan kişi dikkat edilirse tüm devletle kavgalı ve tüm devlete KÜS tür. Son olarak Cumhurbaşkanına küsmüş yüzünü asmış somurtmuştur. Ama nedense Ankarada 6 ölüm ve onlarca yaralı , 6 şehit onlarca yaralı bırakan PKK ya direk koruma sağladığı belli olan ABD ye Barzaniye ve Talabaniye küsmemektedir. Muhtemelen banada küs ama benim umrumda değil...

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Stj.Av.Ali Erdem ;
    Bu resme bakın bir daha bakın günde elli kere bakın Cumhuriyet mitinglerinin amacını çok daha iyi ve net anlayacaksınız. Karanlığın çekici gücüne kapılmayın.

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Değiştik dediler tutmadı, yutulmadı...

Mağduruz dediler, aslında mağdur olanın, açlarımız, yoksullarımız, işsizlerimiz, şehit ana ve babalarımız, çiftçilerimiz, köylülerimiz, kadınlarımız, eğitimsizlikten ve de gelecek endişesinden kültürleri yozlaştırılan çocuklarımız, gençlerimiz, kısacası ellerinden tutup da servetlerine servet kattıkları dışında, üç beş kuruş ile bir günlük mutfak erzakı ile kandırılıp oyları satın alınmaya çalışılan tüm halkımız olduğu ortaya çıktı, bu da tutmadı, tutmayacak...

E ne kaldı, basit, ucuz, aşağılık oyunlar, hileler, desiseler...

Vızır vızır faaliyette olan okullar (Ki bizzat şahit oldum, 2005 yılında faaliyete başlayan ilköğretim okulu geçtiğimiz aylarda seçim mitingi havasında açıldı), hastahaneler, sağlık ocakları vs... açılıyor. İktidar olarak, hükümet olarak çok daha fazla hizmeti sunması zaten görevi olan bu akıllılar, lütfediyorlar açıyorlar, biz de helal olsun bir millet bu kadar salak yerine koyulabilirdi diyoruz...

Takiyye her zamanki gibi diz boyu, ama artık bunlara da karnımız tok...

Şimdilerde de Atamızın ismi, resmi her türlü oyuna alet ediliyor...

Ama bu da tutmayacak, başka çarelerinin kalmadığını anladıklarından değil mi bu iğrençlikler, bu kendini bilmezlik, bu halkı salak yerine koymalar...

Yarım kalan (Hem yargı hem de Cumhurbaşkanımız tarafından önleri kesildi ya...) işlerini tamamlamak amacıyla bir kez daha iktidara gelme çabalarının ve çabaladıkça bataklığa gömüldüklerini görmelerinin çaresizliği değil mi bu?

+ Konuyu Yanıtla
11 / 15 Sayfa İlkİlk 123456789101112131415 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: