+ Konuyu Yanıtla
5 / 10 Sayfa İlkİlk 12345678910 SonSon
41 den 50´e kadar toplam 97 ileti bulundu.
    Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    1.823
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Saldırıya Uğrayan ve hayatını kaybeden Hukukçular

Alıntı ibrahimgokalp rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hukuk adına üzücü bir durum...Şiddetle KINIYORUM...
    Ben de şiddetle kınıyorum.Bir kaç hukuk sitesinde bu sorunu dile getirdim.Çok az hukukçu üyeden destek geldi.Benim de başıma geldi,duruşmalar sırasında.Bir kaç hukukçu üyeden-onlar da şehir dışı- destek geldi.Hatta duruşma tarihini ,saatini v.s belirtip destek olmalarını yazdım.İst.barosuna dilekçe ile belirttim.Sağolsunlar müdahil olarak vekilliğimi üstlendiler; ama mezkur mahkemeler İstanbul barosnunun müdahil-vekilliğini bile kabul etmediler.Ne gerek var ki;"Baro'nun vekilliğine" dediler.
    Sanık ceza aldı.Ama; "Avukata hakaretten" değil.Alalede hakaretten.

Hukuki NET Güncel Haber

Saldırıya Uğrayan ve Hayatını Kaybeden Hukukçular konulu yargıtay kararı ara
    Saldırıya Uğrayan ve Hayatını Kaybeden Hukukçular konulu hukuk haber
    Konu av.ferda tarafından (06-11-2008 Saat 17:27:37 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

DAHA 3 GÜN ÖNCE GENÇ BİR MESLEKTAŞIN ÖLÜM HABERİNİ VERDİK. 7' Sİ ÇIKMADAN BİR SALDIRI HABERİ DE ADANA'DAN GELDİ.

Adana'nın Kozan ilçesinde alacak-verecek meselesi yüzünden tartıştığı kişilerin silahlı saldırısı sonucu yaralanan avukata, ilk müdahaleyi polisler yaptı.

Edinilen bilgiye göre, Cumhuriyet Mahallesi Andıl Caddesi üzerinde zirai ilaç ve tarım malzemeleri satılan iş yerine gelen Adana Barosu'na kayıtlı Avukat Şaban Özbiçen (27) ile iş yeri sahipleri M.C., A.C., O.C. ve E.N.C. isimli kardeşlerle alacak-verecek meselesi yüzünden tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine 01 AF 378 plakalı otomobiline binerek olay yerinden uzaklaşmaya çalışan Avukat Özbiçen tabanca ile göğsünden vuruldu. Otomobilini çalıştırarak yakındaki Önleyici Hizmetler Büro Amirliği'ne kadar giden Özbiçen, aracından inerek kapıda nöbet bekleyen polisten yardım istedi. Karakolun kapısında yere yığılan Özbiçen'e, ilk müdahaleyi karakoldaki polisler yaptı.

Çağrılan ambulansla Kozan Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Özbiçen, ilk tedavisinin ardından Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edildi. Caddeyi trafiğe kapatan polis, otomobilde yaptığı incelemede 1 adet patlamamış tabanca fişeği buldu. Olayın ardından M.C.'nin gözaltına alındığı, diğer şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Cumhuriyet Mahallesi Andıl Caddesi üzerinde zirai ilaç ve tarım malzemeleri satılan iş yerine gelen Adana Barosu'na kayıtlı Avukat Şaban Özbiçen (27) ile iş yeri sahipleri M.C., A.C., O.C. ve E.N.C. isimli kardeşlerle alacak-verecek meselesi yüzünden tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine 01 AF 378 plakalı otomobiline binerek olay yerinden uzaklaşmaya çalışan Avukat Özbiçen tabanca ile göğsünden vuruldu. Otomobilini çalıştırarak yakındaki Önleyici Hizmetler Büro Amirliği'ne kadar giden Özbiçen, aracından inerek kapıda nöbet bekleyen polisten yardım istedi. Karakolun kapısında yere yığılan Özbiçen'e, ilk müdahaleyi karakoldaki polisler yaptı.

Çağrılan ambulansla Kozan Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Özbiçen, ilk tedavisinin ardından Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edildi. Caddeyi trafiğe kapatan polis, otomobilde yaptığı incelemede 1 adet patlamamış tabanca fişeği buldu. Olayın ardından M.C.'nin gözaltına alındığı, diğer şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldığı öğrenildi.

BİZ DE Mİ SİLAHLANALIM
    BÜROMUZA

ADLİYEYE

HACZE

KEŞFE

EVİMİZE

PİKNİĞE

GİDERKEN TETİKTE Mİ OLALIM...

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Adana'da avukata silahlı saldırı

Adana'nın Kozan ilçesinde alacak-verecek meselesi yüzünden tartıştığı kişilerin silahlı saldırısı sonucu yaralanan avukata, ilk müdahaleyi polisler yaptı : https://www.hukuki.net/modules.php?na...rticle&id=1610

Yaralıya acil şifalar diliyorum. Kınamakla bir şeyin değiemeyeceğini biliyorum ancak yine de şiddetle kınıyorum bu tür saldırıları...

Bir deyim vardır, " su içmekte olan yılana bile dokunulmaz" diye... Ekmeğini kazanmak için mesleğini/işini yapmak zorunda olan her insan gibi avukat da işini yapıyordur, aldığı görevi yerine getiriyor diye bir insanı suçlayıp hayatına kasdetmek hangi vicdana sığar anlayamıyorum!

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    1.823
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Mehtap Deniz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Adana'da avukata silahlı saldırı

Adana'nın Kozan ilçesinde alacak-verecek meselesi yüzünden tartıştığı kişilerin silahlı saldırısı sonucu yaralanan avukata, ilk müdahaleyi polisler yaptı : https://www.hukuki.net/modules.php?na...rticle&id=1610

Yaralıya acil şifalar diliyorum. Kınamakla bir şeyin değiemeyeceğini biliyorum ancak yine de şiddetle kınıyorum bu tür saldırıları...

Bir deyim vardır, " su içmekte olan yılana bile dokunulmaz" diye... Ekmeğini kazanmak için mesleğini/işini yapmak zorunda olan her insan gibi avukat da işini yapıyordur, aldığı görevi yerine getiriyor diye bir insanı suçlayıp hayatına kasdetmek hangi vicdana sığar anlayamıyorum!
    Elçiye zeval olunmaz ! Avukat bir yerde elçidir.Borç yiğidin kamçısıdır.Tabi ki bu lafım yiğit olana!

Avukat alacaklı vekili olarak mesleğini ifa etmek üzere senin kapına geliyor.Sen tabi ki borcunu biliyorsun; O zaman niye husumetini mesleğini ifa eden vekile yöneltiyorsun.Adamsan ve yiğitsen borcunu ödemenin bir hukuki yolunu bul.Orman kanunlarını uygulamak istiyorsan,paşa paşa cezaevlerinde senelerce sürünürsün; zeka katsayın düşükse..
    Konu av.ferda tarafından (07-11-2008 Saat 09:42:07 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    5.751
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Biz avukatlar, adalet sistemi ile vatandaş arasındaki temas noktasıyız.
    Birçok müvekkil, adalet sistemine, hakime, savcıya yanlış kararlarından veya yanlış uygulamalardan dolayı sitem edemez, hatta buna cesaret edemez, bunu biz avukatlara yansıtırlar. Çoğu zaman anlayışla karşıladığımız bu durum son zamanlarda avukatlara karşı fiili hareketlere dönüştü. Oysa avukata yapılan saldırının hakim ve savcılara yapılmış fiillerle aynı derecede cezalandırılacağı da göze alınırsa nedir bu hukuka ve hukuk adamına karşı hışım? Hukuku bilmek mi? Yasaları temsil etmek mi? Yoksa saldırganın bunlardan bihaber biçare bigane murtabit ensafel hücreleri mi?

Peki Avukatlar ne yaptı? Hiçbirşey. Örneğin her bir avukat, yasalar gereğince çok kolay bir şekilde silah taşıma ruhsatı alabilir. Neden almıyorlar? Hiç düşündünüz mü?

O zaman şöyle diyorum: Ey anneler, babalar; Çocuklarınıza hukuk okutmayın, sakın sakın oğlum/kızım avukat olsun, hak savunsun demeyin. Çünkü hukukun üstünlüğünün yılmaz bekçisi olacak yavrunuzu komşunuz darp edecek, öldürecek. Başkası yapacağına şimdi siz yapın, dövün, parçalayın, işkence edin, ama hukuk fakültesine girip, bitirmesine izin vermeyin!
    Para mı kazanacak? Ona para demiyoruz biz! Roma hukukunda denildiği gibi biz ona "Şeref hakkı" diyoruz.
    Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    1.823
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Benim bir çok hukukçu arkadaşım aynen şunu söylüyor: "Biz hacizlere ruhsatlı silahlarımızla gidiyoruz.Her ne kadar yanımıza haciz sırasında polis de alsak"; Can güvenliğimiz yine de bize emanet.Daha ötesini de aktarmak istemiyorum.
    Ama biz hukukçuların can güvenliğimizi korumak adına gerek bürolarımızda mesleğimizi ifa ederken,gerekse de diğer yerlerde silahlanmamız gerçekten elzem haline geldi.Bilmem yanılıyor muyum? Değerli meslektaşlarım siz ne diyorsunuz? Artık bir ses vermeyi düşünnmüyor musunuz?
    Yoksa benim başıma gelmez gerek yok mu diyorsunuz?
    Konu av.ferda tarafından (07-11-2008 Saat 09:43:28 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    1.823
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben bu konuyu bir başka hukuk sitesinde yaklaşık bir sene önce dile getirdim.
    http://www.turkhukuksitesi.com/showp...76&postcount=1
    ve devamı

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    1.823
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Ferda Aydın rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben bu konuyu bir başka hukuk sitesinde yaklaşık bir sene önce dile getirdim.
    http://www.turkhukuksitesi.com/showp...76&postcount=1
    ve devamı
    Bir kaç kişi dışında meslektaşlarımdan ne yazık ki destek göremedim.Umarım bu sitede böyle olmaz.Hiç bir hukuk sitesini suçlamak değil kastım.Sadece meslektaşlarımızın her an kendilerine de yöneltilebilecek bir saldırı karşısında neden bu kadar sessiz ve duyarsız kaldıklarına şaşıyorum doğrusu...

Nerede
    Ankara, Yenimahalle, Turkey.
    İletiler
    2.490
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ne yazık ki avukatın kim olduğu, görevinin ne olduğu, işinin ne olduğu henüz idrak edilememiş. Avukat vekili olduğu kişinin menfaatini, haklarını koruyan kişi olarak değil, borçlunun karşısında, suçlunun yanında, mağdurun(haklı yada haksız herkes kendisini mağdur gibi görnekte) zararına hareket eden kişi olarak tanınmaktadır. Halbu ki avukat kanunların uygulanmasına yardımcı olan veya sağlayan yargı organı içinde çok net bir yeri olan kamu görevlisidir. Müvekkilinin kanuni menfaatlerini gerektiği gibi, özenle korumaması da ağır ceza mahkemesinde yargılanmak gibi çok ağır bir neticeye bağlanmıştır. Müvekkilinin menfaatini korumaya çalışan avukatlar da karşı taraf tarafından saldırıya uğramak bazen de hayatını kaybetmek gibi bir tehditle karşı karşıyadır. Bütün avukatlara sabır diliyorum.

Av. Şaban Özbiçen'e acil şifalar, yaşaması muhtemel travmayı atlatmasında da kolaylıklar diliyorum.

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    1.823
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı admin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Biz avukatlar, adalet sistemi ile vatandaş arasındaki temas noktasıyız.
    Birçok müvekkil, adalet sistemine, hakime, savcıya yanlış kararlarından veya yanlış uygulamalardan dolayı sitem edemez, hatta buna cesaret edemez, bunu biz avukatlara yansıtırlar. Çoğu zaman anlayışla karşıladığımız bu durum son zamanlarda avukatlara karşı fiili hareketlere dönüştü. Oysa avukata yapılan saldırının hakim ve savcılara yapılmış fiillerle aynı derecede cezalandırılacağı da göze alınırsa nedir bu hukuka ve hukuk adamına karşı hışım? Hukuku bilmek mi? Yasaları temsil etmek mi? Yoksa saldırganın bunlardan bihaber biçare bigane murtabit ensafel hücreleri mi?

Peki Avukatlar ne yaptı? Hiçbirşey. Örneğin her bir avukat, yasalar gereğince çok kolay bir şekilde silah taşıma ruhsatı alabilir. Neden almıyorlar? Hiç düşündünüz mü?

O zaman şöyle diyorum: Ey anneler, babalar; Çocuklarınıza hukuk okutmayın, sakın sakın oğlum/kızım avukat olsun, hak savunsun demeyin. Çünkü hukukun üstünlüğünün yılmaz bekçisi olacak yavrunuzu komşunuz darp edecek, öldürecek. Başkası yapacağına şimdi siz yapın, dövün, parçalayın, işkence edin, ama hukuk fakültesine girip, bitirmesine izin vermeyin!
    Para mı kazanacak? Ona para demiyoruz biz! Roma hukukunda denildiği gibi biz ona "Şeref hakkı" diyoruz.
    Sayın Admin,başıma gelen olayı aktardım.avukata yapılan saldırının hakim ve savcılara yapılmış fiillerle aynı derecede cezalandırılacağı bir gerçek.Ama aktardığım gibi; duruşma sırasında borçlu-davalı; bana ağza alınmayacak kelimeler söylüyor.Duruşmanın bayan hakimi bu kelimelerin tutanağa geçirilmesini istediğimde;"Avukat hanım davalı çok yaşlı geçirmeyelim" diyor.
    Aynı davanın başka bir duruşmasında mezkur hakim yerine nöbetçi olan hakim; yine tekrarlanan hakaretleri ben daha tutanağa geçirilmesini talep etmeden derhal tutanağa geçiriyor. Olması gereken de bu değil mi?

+ Konuyu Yanıtla
5 / 10 Sayfa İlkİlk 12345678910 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php20535-Saldiriya-Ugrayan-ve-Hayatini-Kaybeden-Hukukcularpage9

https:www.hukuki.netshowthread.php20535-Saldiriya-Ugrayan-ve-Hayatini-Kaybeden-Hukukcularpage8

avukat erkan sabri ünüvar

https:www.hukuki.netshowthread.php20535-Saldiriya-Ugrayan-ve-Hayatini-Kaybeden-Hukukcularpage4

https:www.hukuki.netshowthread.php20535-Saldiriya-Ugrayan-ve-Hayatini-Kaybeden-Hukukcularpage10

koycegizde vurulan avukat

öldürülen avukat bagajda bavul içinde bulundu

av.erkan aydemir

uğur özdemir cinayeti

dervis tumuklu gorsel

biçare bigane

avukat uğur Mersinde öldürüldü

mezitli altunizade sitesi cinayet

Forum