+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 29 ileti bulundu.

Konu: Velayeti anneye ait olan çocuk ve babanın hakları

Velayeti anneye ait olan çocuk ve   babanın hakları Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Velayeti anneye ait olan çocuk, babanın hakları

Eğer annenin velayeti verildiği donemdekı yaşantısına devam edıyorsa veya mahkemenin velayetini size verme nedenleri halen devam etmekte ise lehinize
    veya sizin velayet görevinizi yerine getirmede kusurunuz varsa bu konuda açılan dava aleyhinize sonuçlanabilir.

Hukuki NET Güncel Haber

Velayeti anneye ait olan çocuk ve   babanın hakları konulu yargıtay kararı ara
    Velayeti anneye ait olan çocuk ve   babanın hakları konulu hukuk haber
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

[B]MADDE 348.- [/B]Çocuğun korunmasına ilişkin diğer önlemlerden sonuç alınamaz ya da bu önlemlerin yetersiz olacağı önceden anlaşılırsa, hakim aşağıdaki hallerde velayetin kaldırılmasına karar verir:

1. Ana ve babanın deneyimsizliği, hastalığı, özürlü olması, başka bir yerde bulunması veya benzeri sebeplerden biriyle velayet görevini gereği gibi yerine getirememesi.

2. Ana ve babanın çocuğa yeterli ilgiyi göstermemesi veya ona karşı yükümlülüklerini ağır biçimde savsaklaması.

Velayet ana ve babanın her ikisinden kaldırılırsa çocuğa bir vasi atanır.

Kararda aksi belirtilmedikçe, velayetin kaldırılması mevcut ve doğacak bütün çocukları kapsar

MADDE 349.- Velayete sahip ana veya babanın yeniden evlenmesi, velayetin kaldırılmasını gerektirmez. Ancak, çocuğun menfaati gerektirdiğinde velayet sahibi değiştirilebileceği gibi, durum ve koşullara göre velayet kaldırılarak çocuğa vasi de atanabilir.

MADDE 351.- Durumun değişmesi halinde, çocuğun korunmasına ilişkin önlemlerin yeni koşullara uydurulması gerekir.

Velayetin kaldırılmasını gerektiren sebep ortadan kalkmışsa hakim, re'sen ya da ana veya babanın istemi üzerine velayeti geri verir.

Yukarıda belirtmiş olduğum maddelerde de açıkça belirtilmiş olduğu üzere ; Eğer ki velayet gerektiği gibi kulanılmıyorsa yada çocuklarınızı görmeniz için hakimin tayin etmiş olduğu günler size yeterli gelmiyorsa , velayeti geri almak ya da tekrar düzenlenmesi hususunda dava açabilirsiniz. Ancak bu demek değildir ki dava mutlaka sizin lehinize sonuçlanacak... O noktada davadaki sunacağınız deliller ile hakimin kanaati çok önemlidir...

İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı kamil09 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Evet çeken bilir!!

Allah hepimize sabir versin!!!
    Malesef banada çocuğum ayrılma sürecinde çocuğum gösterilmedi.çocuğunu sırf kendi kininine alet etmek annelere artık dur diyecek bir kanun yapılmalı.unutmamak gerekirki o çocuğun anne sevg
    isine ihtiyacı varsa baba sevgisine de ihtiyacı var . bu sevgiyi velayet bende ben istediğimi yaparım anlayışıyla çocuğunuzdan esirgeyemezsiniz .bunu allah sizlerden öyle bi alırki...

şehir dışındayım ve mahkeme ayda 4 gün şehir dışında olduğum için cumartesi - pazar bana verdi çocuğumu. ilk zaman lar anlaşmazlık oldu ama eşimle aramı iyi tuttum telefon ettim ve şimdi çocuğumla istediğim kadar görüşebiliyorum . tavsiyem nekadar nefret etsenizde kırşı karşıya gelmek istemesenizde çocuğunuz ciğeriniz onun elinde olduğu için bişekilde iyi geçinmek lazım .yasalar malesef bu konuda keyfi bence . savcılığa suç duyurusunda bulunsan görevsizlik çıkıyor.hiç bi şekilde yüreği evlat sevgisiyle hasretiyle kor olmuş babalara acıma yok . ama ay sonunda baba oluyorsunuz bitek nafaka öyle bi alınıyorki sizden .. göstermeye gelince babası değilsiniz bu hangi vicdana sığar soruyorum.yasalar neden bukadar erkeklerin karşısında ?bizler hayata gelirken cinsiyetimizi kendimiz seçmedik .çocuklarımızda isteyerek ayrılmış paramparça olmuş bir aileye gelmeyi kendileri seçmediler.artık bu velayet konusu ve cezaları artırılsın . hersene binlerce kanun yapılıyor ama bitek bu konu her nedense unutuluyor. nafaka icraası istendiği zaman devreye sokuluyor çatır çatır para alınıyor . erkek hapse bile düşebiliyor ama her nedense çocuğunu göstermeyen bayana hiç bişey olmuyor .neden çünkü o bir bayan ?kutsal varlık.erkeklerse aşağılık . para makinesi nerde bayan erkek eşitliği ?bu kanun eminim 20 sene sonra herkesi yaktıktan sonra değişir . bi medet ummayın arkadaşlar. kaderinize razı gelin .zaman a bırakın .hayat bizlere neler yaşatmadıki bunlarıda yaşatmasın .şuda unulmamalı hayatta zulüm yapan zulüm bulur. zulüm yapan hayatında aynı zulümü tatmadıkçada ölemez .bırakın yapsınlar belki bu insanlar kanun karşısında üstün olabilir ama bunu gören Allah var .....herkese allah sabır versin arkadaşlar allah biran önce çocuğunuza kavuştursun ..

Nerede
    istanbul, şişli, Türkiye.
    İletiler
    1.653
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    1

Hayat anlık bir süreç değildir. Uzun bir maratondur. Müşterek çocuğu sırf intikam hisleriyle babaya göstermeyen anne en azından ileriki bir tarihte bunun açıklamasını yapmak ve malesef çocukta doğacak psikolojik rahatsızlıkları da göğüslemek durumundadır.
    Müvekkillerime her zaman söylediğim gibi bir çocukta anne veya BABA sembolünü yıkmamak gereklidir. Çocuğun cinsiyeti ne olursa olsun bu sembol yıkılırsa veya yok olursa, ileride çocuğun cinsel tercihlerinde sapmaya kadar gidebilecek ruhi hasarlara neden olabilir. Bu konular için muhakkak bir psikologtan destek alınması gerektiğini de önemle hatırlatırım.

İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Feyz Pazarbaşı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hayat anlık bir süreç değildir. Uzun bir maratondur. Müşterek çocuğu sırf intikam hisleriyle babaya göstermeyen anne en azından ileriki bir tarihte bunun açıklamasını yapmak ve malesef çocukta doğacak psikolojik rahatsızlıkları da göğüslemek durumundadır.
    Müvekkillerime her zaman söylediğim gibi bir çocukta anne veya BABA sembolünü yıkmamak gereklidir. Çocuğun cinsiyeti ne olursa olsun bu sembol yıkılırsa veya yok olursa, ileride çocuğun cinsel tercihlerinde sapmaya kadar gidebilecek ruhi hasarlara neden olabilir. Bu konular için muhakkak bir psikologtan destek alınması gerektiğini de önemle hatırlatırım.

hadi bunu yaptı diyelim . bunun hesabını kime verecek çocuğamı verecek . çocuğun psikolojisi bozulduktan sonra ne işe yarayacak .

bakın benim boşanma davam halen devam ediyor mahkeme ayda 4 gün ve cumartesi pazar görme hakkı verdi .arakararında böyle yazıyor .ramazan bayramına evime gideceğim . malum tatilim 9 gün bu sene karşı tarafa bildirdim ancak adalet velayeti herzamanki eski eşime verdi .benimle bayramlaşmasına bile izin vermek istemiyor nedenmi ?
    çünkü ben erkeğim
    çünkü insan değilim kendi kanımı canımı ayda 4 gün bu devlet bana veriyor
    velayet hakkı tazminat hakkı nafaka hakkı hep kadınlarda
    şimdi soruyorum sayın hukukçular ben bir babamıyım ?
    babasıysam ve boşandıysam 4 gün görme hakkı bilkjr baba için yeterlimidir ?
    soruyorum hukukçular çokcuklarını gösgtermeyen kadınlara ne gibi bir yaptırım uygulanıyor ?
    icraa derseniz çokcuğumu görebilmek için neden 400 ytl veriyorum . bu benim için bir maddi yük getirmiyormu ?
    nasıl adalet bu neyin adaleti kadınlara erkeklere eşitlik veren bu adalet neden eşit velayet vermemiş .neden ben çocuğumu ciğerimi görebilmek için 400 ytl gibi bir ücret ödüyorum . bu parayı ödemezsem hiçmi göremiycem .

madem kadın bu kadar masum bir varlık neden çocuğumu görmeme engel oluyor
    ben ganstermiyim çok büyük bir azılı katilmiyklim ki bu devlet bana 4 gün izin veriyor .üstelik bu gördüğüm çocuk benim çocuğumken neden kadınlara bu kadar hak varda benim hakkım sadece icraadan ibaret .

savcılığa şikayete gitsen bizim işimiz deiğil diyorlar .soruyorum bu kimin işi ?
    soruyorum nafakaya geldimmi çatır çatır alıyor bu adalet ama velayete geldimmi neden babaya 4 gün veriliyor .

bu adalet hepmi kadını korur biz insan değilmiyiz .

biz hayvanmıyız bir para kazanma makinesimiyiz ?

ciğerim yanıyor dostlar ciğerim yanıyor .3 bayramdır sırf kadın benden nefret ediyor diye çocuğumla bayramlaşamıyorum .bu nasıl bi adalet dostlar ? nasıl bir adaletki benim ciğerimi yakıyor
    sayın hukukçular artık bu kanunların değişmesinin zamanı gelmedimi ?

Nerede
    ANKARAM
    İletiler
    171
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhabalar,babaların yazılarını okudukca üzüldüm.Ben boşanacak bir anneyim ve ısrarla çocuğumu her fırsatda veriyorum,biliyorumki çocuk benim değil bizim,eşler arasında ne olursa olsun çocuklara fatura ödetdirmemek gerekir.Dünyaya gelirken bize sormadılar ki ,onlara acıdan başka bir şey vermez babayla görüşmemek.Herşeyden önce ben biliyorum görüyorum babaya ne kadar ihtiyacı olduğunu ve bunu tüm anneler iyi biliyor.Çocuklarını göstermeyen tüm anneler çocuğun yerine bir 5 dk.kendilerini koysunlar hepimize ihtiyaçları var.Ne olur daha fazla acı vermeyin çocuklara....

İletiler
    52
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Boşanmiş çiftlerden şunu Rica Ediyorum Allah Kimseye Vermesin Gerçekten çok Zor Bir Durum Hele çocuklar Varken Hakikaten Zor Burda Mesela Annesinden Nefret Ediyorum Yada Babasinda Nefret Ediyorum Filan Yaziyor Işte Sorun Burda Boşanan çiftlerin Birbirinden Nefret Etmesi Evlenirken Nasildi Bu Kadin Yada Adam Toplum Kurallarina Uyuyormuydu Yada çocuk Doğduğunda Bence Insanlar Evlenmeden Taniyor Esasinda Birbirini Ayrica çocuk Yapmaya Karar Verincede Tabii Insan Oğlu Bu Ne Gelir Insanlarin Başina Bilinmez Ama Benim Acizane Fikrim Bir Evladi En Iyi Taniyan Anne Ve Babasidir Ve Bu Iki Kişiden Başka Onlarin Iyiliğini Başka Birisi Düşünemez Insanlar Yollarini Ayirabilir Ama Ikisine Ait Olan Parça Başkadir Bence çocuklar Ne Anneden Ne Babdan Sakinilmali Eğer Sakinacaksan Bu Insanlarla Neden Evlendinzki

İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn. dalgıc5733,

'' toplum norm kurallarına aykırı bir yaşantısı olduğundan dolayı mahkeme bana verdi.Anneside itiraz ederek yargıtaya baş vurdu. Yargıtay ise yerel mahkemenin kararını onayarak velayeti bana verdi.Şimdi oğlum benim yanımda ve 1 e gidiyor. ''

Su an bende yaklaşık 2 senedir bir boşanma davası içindeyim ve 7.5 yaşında olan oğlumun velayeti için uğraşıyorum.
    Avukatım bile pek fazla çaba harcamıyor.

Bu neden ile yaşadığınız tecrüberleriniz benim için çok önemli !

Bana Avukatınızın bilgilerini verebilirseniz çok sevinirim.
    Ayrıca yazınızda bahsetiğiniz kurallara aykırı kelimesini söylemeniz mümkün mü ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekküler

Atalay
    atalaysutcu@yahoo.de

İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn. religion,

dilerim velayet Anneye geçerde bizlerin yaşadığını yaşarsınz ve buda sizin ders verme kavramınızı geliştirip '' medeniyet dersi vermeye ne vakitleri ne zorunluluklari '' olur.

Sn. Av.Duygu Tekay,

'' iyi bir eğitim ve kariyer yapmasını sağlamak sizlerin elinde.'' cümlesini yazariken isterseniz bir daha düşünün.

Velayeti olmayanın elinde ne olur bu toplumda ???

Atalay

İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Teşekkürler zehrabetül.

Atalay

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

velayeti annede olan cocugun babasinin haklari

http:www.hukuki.netshowthread.php20123-Velayeti-anneye-ait-olan-cocuk-ve-babanin-haklari

velayet annede ise

velayet sahibinin haklarıvelayeti anneye verilen çocuğun baba ile görüşmesiçocuğun velayetini baba nasıl alırvelayet annede ise babavelayet haklarivelayeti annede olan cocugu baba kac kez gorurVelayeti anneye ait olan cocugun babanin haklarivelayeti annede olan cocugu babasinin gorme haklari nelerdirvelayeti annede olan cocugu babanin gorme haklarivelayet sahibi annenin haklarıvelayeti babada olan cocugun bakilmasindan annenin yasal haklari nelerdirkarar babadayken cocuklar nasil gorunurvelayet davası nasıl kazanılırKız çocuğunun velayetini baba nasıl alabilir cocugun velayeti annede ise baba ne zamanlarda alabilirVelayeti annede velayetin anneye verilmis cocugun babasi alma hakki varmisekiz yasindaki cocugun velayeti annedeyse babvelayet anned eyken babasi kac gun gorurvelayet kac yasina kadardirvelayeti olmayan baba cocugu alirsacocuk velayeti kac yasinda babaya verilir
Forum