TEBLİGAT KANUNU
ADRES DEĞİŞTİRMENİN BİLDİRİLMESİ MECBURİYETİ:

Madde 35 - Kendisine veya adresine kanunun gösterdiği usullere göre tebliğ yapılmış olan kimse, adresini değiştirirse, yenisini hemen tebliği yaptırmış olan kaza merciine bildirmeye mecburdur. Bu takdirde bundan sonraki tebliğler bildirilen yeni adrese yapılır.

Denmiş...
Ancak bildirimin ne şekilde yapılacağı belirtilmemiş.

Benim olayımda;
Alacaklısı olduğum şahıs icra dosyasına adres olarak ev adresini vermiş. Daha sonra da mal beyanında bulunurken dilekçesine işyeri adresini yazmış ve "İşyerim bu adrestedir" diye belirtmiş. Adresim değişmiştir diye bir ibare kullanmamıştır.
Mal beyanı dilekçesi dosyaya verildikten sonra tebliğ ettiğimiz kıymet taktiri raporu ev adresine tebliğ edilmiş ve borçlu tebliği elden almış. Son olarak giden satış tebligatı da ev adresine yapılmış borçlu evde bulunamadığından 35. maddeye göre tebligat yapılmıştır.
Bu şekilde taşınmaz satışa çıktı ve satıldı. İhale alıcısı tapuyu aldı. Ben de dosyadan alacağımı aldım. İki ay sonra borçlu ihalenin feshi davası açtı ve adres değişikliğini bildirdiğini beyan etti hakim mal beyanında iş yeri adresini yazdığı için davayı kabul etti ve ihaleyi fesh etti.

Sonuç olarak öğrenmek istediğim şudur:
Adres değişikliğini bildiren ilgili " Yeni adresim şurasıdır, eski verdiğim adresle ilgim kalmamıştır; yapılacak tüm tebligatların yeni adresime yapılmasını arz ederim." şeklinde bildirmek zorunda mıdır? Yoksa icra dosyasına verdiği herhangi bir dilekçede başka bir adres yazması yeterli midir?
Adres değişikliğinin nasıl yapılacağına dair bir içtihat var mıdır?

İyi akşamlar....