+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 19 ileti bulundu.

Konu: 4 aylık evliyim ve ben boşanıyorum..

4 aylık evliyim ve ben boşanıyorum.. Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Unhappy 4 aylık evliyim ve ben boşanıyorum..

Merhabalar,
    Heralde benim başıma gelenler çiğ tavugun başına gelmemiştir.Yardımınıza ihtiyacım var.
    Evlendiğimizin ertesi gunu ve balayında eşim bana hakaretler yagdırmaya başladı.Nişanlıykenki olan yüzü bir anda değişti.Sanki o bana delicesine aşık olan adam gitmiş, yerine baska biri gelmişti.Evlenmemiz için bana çok baskı yapıyordu..Meger nedeni beni sevmesi degil, numara yapmaktan bıkması ve biran once gercek yuzunu gostermek istemesiymiş

Beni surekli boşamakla tehdit ediyor.Senden memnun degilim diyip hakaret ediyor.Surekli kavga halindeyiz ben de bu durum ilerde daha kotuleşir diyerekten ona boşanmayı teklif edecegim.Etraf, cevre ne der..ne dusunur..tek korkum bunlar..Size de birkaç sorum olacak..

1)Ben de çalışan bir bayanım ..Evliliğimiz 1. haftasından beri kotu oldugundan 2. ayda aldigim pirimi baska bir banka hesabına yatirmiştim.Onun haberi yok.Bosanma sırasında bunu mahkeme ortaya cıkarabilir mi ? Yani eslerin gizli hesapları varsa esler ispatlamadan da bu mahkemece ortaya cıkarilabiliyor mu? Ya da onun avukatı ortaya cıkarilabilir mi ? Tahmin edersiniz ki bu durumda ona 5 kuruşumun dahi gitmesini istemiyorum..

2)Evlenmeden önce ev aldık.Evin parasını ben verdim.Onun 18 milyar katkısı oldu.Bir de kredi çektim.Kredi benim uzerimde..Kredileri beraber odedik.Boşanırsak şimdiye kadar odedigimiz 4 aylık kredi ödemesine katkısını da geri isteyecektir sanırım.Peki bunu hakim nasil bölüştürecek ? Yarı yarıya mı olur ? Yani beraber odedigimiz kredilerin yarısını mı ona geri verecegim ? (Maaslarımız hemen hemen aynı)

3)Bana dugunde takılan ziynet eşyalarını geri alabilir mi benden ?
    4) Yaptigi ispatlanamayan harcamalarını da benden geri istiyor..Bu konuda ne yapmalıyım ? Bunlar cunku benim cebime de girmedi havaya gitti..

Lütfen buradaki avukatlarımız acil yardım edin bana..Beni goren herkes 4 ayda çoktugumu soyluyor cok moralim bozuk..Bayanlara tavsiyem asla iyi tanımadan kimse ile evlenmeyin.Evlendikten sonra anında değişiyorlar

Hukuki NET Güncel Haber

4 aylık evliyim ve ben boşanıyorum.. konulu yargıtay kararı ara
    4 aylık evliyim ve ben boşanıyorum.. konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: 4 aylık evliyim ve ben boşanıyorum..

1. Eşiniz araştırılmasını istemediği sürece, hakim kendiliğinden banka hesaplarınızın kontrol edilmesine karar vermez. Eşiniz ya da avukatı bu hususta varsa belge sunabileceği gibi, bankalara müzekkere yazılarak hesaplarınızın kontrol edilmesini talep edebilirler.

2. Kural olarak ev, evlenmeden önce alındığı için sizin kişisel malınız sayılmakta. Eşiniz ispat ettiği takdirde, eve yaptığı katkı oranında katılım payı talep edebilecektir. Krediyi ne için çektiniz?

3. Ziynet eşyaları sizin hakkınız.

4. Eşiniz, ne gibi harcamaları geri istiyor?

İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Dilek Kuzulu Yüksel rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

Yahu ne garib, bir adam yillar calisip bu ziynet esyalari alir, kendini borc'a sokup, kadin 20 gun sonra, yalnis yaptim, bosanmak istiyorum deyip bir altinlari cebe soksun. Ne iyi degil mi? bu altinlar neden kadin'nin hakki? boyle yaparsan, her kadin bosanma davasi acip, bu altinlari cebe sokmak ister, ortada evlilik kalmaz, zaten sebebsiz bosanma davasi acan kadina bide tedbir nafakasi, ohh gel keyfim gel. yazik be, uyanin, eger bosanma oranlarini dusurmek istiyorsak, kim sebebsiz dava aciyorsa, o altinlar, ve o tedbir nafakasi deger tarafa hukmedilmesi gerekir, kadin, erkek demeden, yuce adalet budur, gerisi bos......

saygilarimla
    Konu Tırı vırı 2 tarafından (19-02-2007 Saat 02:53:09 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sanki o bana delicesine aşık olan adam gitmiş, yerine baska biri gelmişti.Evlenmemiz için bana çok baskı yapıyordu..Meger nedeni beni sevmesi degil, numara yapmaktan bıkması ve biran once gercek yuzunu gostermek istemesiymiş.

Bir adam dusunun; evlenmek icin baski yapiyor ama cok baski yapiyor amaci da sadece mutlu bir yuva kurmak degilde, sadece o kotu yuzunu nisanlisina gostermek.. yani bunun icin yasiyor adam bu amac ugruna..

Sn Colored; kusura bakmayin ama ben buna inanamadim. mutlaka baska sebepler vardir.
    Boyle bir dusunce icinde olan insanin akli falan kalmamis demektir. siz bir dava acipta akli dengesi yerinde degil deseniz kazanirsiniz.

Daren

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    596
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Evet colored, eğer olay sadece sizin dediğinizden ibaret ise, başka birşey yok ise olayın tek açıklaması olabilir, eşinizin akli dengesi yerinde değildir.
    Akli dengesi yerindeyse aşağıdaki ifadeleriniz gerçeği ifade ediyor olamaz.
    Çünkü hiç de tutarlı değil. Adamcağızı dinlesek kim bilir ondan neler duyacağız?

"Evlendiğimizin ertesi gunu ve balayında eşim bana hakaretler yagdırmaya başladı.Nişanlıykenki olan yüzü bir anda değişti.Sanki o bana delicesine aşık olan adam gitmiş, yerine baska biri gelmişti.Evlenmemiz için bana çok baskı yapıyordu..Meger nedeni beni sevmesi degil, numara yapmaktan bıkması ve biran once gercek yuzunu gostermek istemesiymiş"

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Unhappy Re: 4 aylık evliyim ve ben boşanıyorum..

Alıntı Av.Dilek Kuzulu Yüksel rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    1. Eşiniz araştırılmasını istemediği sürece, hakim kendiliğinden banka hesaplarınızın kontrol edilmesine karar vermez. Eşiniz ya da avukatı bu hususta varsa belge sunabileceği gibi, bankalara müzekkere yazılarak hesaplarınızın kontrol edilmesini talep edebilirler.

2. Kural olarak ev, evlenmeden önce alındığı için sizin kişisel malınız sayılmakta. Eşiniz ispat ettiği takdirde, eve yaptığı katkı oranında katılım payı talep edebilecektir. Krediyi ne için çektiniz?

4. Eşiniz, ne gibi harcamaları geri istiyor?
    Merhaba,

arkadaşlar akli dengesi yerinde davulun sesi uzaktan hoş gelir aynen boyle oldu şu an yasadıgım hayalkırıklıgı uzerine bir de siz vurmayın..nedenini bilemiyorum sanırım komplekse kapıldı kendini surekli yetersiz hissettigini soyluyor...

avukat hanım cevaplarım şu şekilde...

2-Krediyi evin geri kalan parası yetmedigi için çektik.
    4-evi alırken içinde kiracı vardı..kiracı çıkmak için para istedi ve biz de adama 10 milyara yakın para verdik çıksın diye..daha dogrusu eşim verdi..şimdi onları geri istiyor..alabilir mi bunu benden ?
    ayrıca eve yaptigi masraflar da vardı mesela tadilatlar-banyo vs.. gibi..onları da istiyor..bunları alabilir mi?

bir de eşimden once bir banka hesabım vardı evlililigimiz boyunca o hesaba hiç para girişi olmadi o banka hesabında da param var..bundan faydalanabilir mi eşim mahkeme aracılıgı ile ?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    596
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kısa süreli evlilik sonrasında boşanma davası açan kadınlardaki artış endişe verici boyutlara ulaştı.

Sudan sebeplerle huzursuzluk çıkaran, sonra da altınlarını, eşyalarını toplayıp evi terk eden pek çok kadın var. Ardından mahkemeye başvurup fahiş maddi - manevi tazminat, nafaka taleplerinde bulunuyorlar.

Mahkeme sürdükçe alacağı tedbir nafakasını kar zannediyorlar.

Bu forumda da aratırsanız pek çok mağdur erkek bulabilirsiniz.
    Mesela şu mesaj mağdur erkekleri buluşturmuş:
    https://www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=16448

Sizin hikayenizin devamını da merakla bekliyorum. Bakalım davanız nasıl sonuçlanacak?

İletiler
    284
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar,
    Heralde benim başıma gelenler çiğ tavugun başına gelmemiştir.Yardımınıza ihtiyacım var.
    Evlendiğimizin ertesi gunu ve balayında eşim bana hakaretler yagdırmaya başladı. Nişanlıykenki olan yüzü bir anda değişti. Sanki o bana delicesine aşık olan kadın gitmiş, yerine baska biri gelmişti. Evlenmemiz için bana çok baskı yapıyordu.. Meger nedeni beni sevmesi degil, numara yapmaktan bıkması ve bir an once gercek yuzunu gostermek istemesiymiş

Beni surekli boşamakla tehdit ediyor. Senden memnun degilim deyip hakaret ediyor. Surekli kavga halindeyiz ben de bu durum ileride daha kotuleşir diyerek ona boşanmayı teklif edecegim. Etraf, cevre ne der..ne dusunur..tek korkum bunlar..Size de birkaç sorum olacak..

1)Ben çalışan bir erkeğim ..Evliliğimiz 1. haftasından beri kotu oldugundan 2. ayda aldigim pirimi baska bir banka hesabına yatirmiştim. Onun haberi yok. Bosanma sırasında bunu mahkeme ortaya cıkarabilir mi ? Yani eslerin gizli hesapları varsa esler ispatlamadan da bu mahkemece ortaya cıkarilabiliyor mu? Ya da onun avukatı ortaya cıkarilabilir mi ? Tahmin edersiniz ki bu durumda ona 5 kuruşumun dahi gitmesini istemiyorum..

2)Evlenmeden önce ev aldık. Evin parasını ben verdim. Onun 18 milyar katkısı oldu. Bir de kredi çektim. Kredi benim uzerimde.. Kredileri beraber odedik. Boşanırsak şimdiye kadar odedigimiz 4 aylık kredi ödemesine katkısını da geri isteyecektir sanırım. Peki bunu hakim nasil bölüştürecek ? Yarı yarıya mı olur ? Yani beraber odedigimiz kredilerin yarısını mı ona geri verecegim ? (Maaslarımız hemen hemen aynı)

3) Takılar kadının hakkı diyorlar. Bana dugunde takılan saat, künye ve paraları da geri alabilir mi benden ?

4) Yaptigi ispatlanamayan harcamalarını da benden geri istiyor.. Bu konuda ne yapmalıyım ? Bunlar cunku benim cebime de girmedi havaya gitti..

Lütfen buradaki avukatlarımız acil yardım edin bana.. Beni goren herkes 4 ayda çoktugumu soyluyor cok moralim bozuk.. Erkeklere tavsiyem asla iyi tanımadan kimse ile evlenmeyin, hatta mümkünse hiç evlenmeyin. Bu kadınlar evlenene kadar melek, evlendikten sonra anında değişiyorlar

Nerede
    adana, seyhan, Turkey.
    İletiler
    237
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Colored ve Karem siz ya burda da birbirinizi buldunuz ve aynı soruları soruyorsunuz veya bizlerle dalga geçiyorsunuz.
    Bu arada şayet ciddi olarak bu soruları soruyorsanız ,sizlere önerim bir avukattan profesyonel yardım alınız.Çünkü burda soracağınız her sorunun cevabını alamayabilirsiniz.Mutlaka kafanızda soru işaretleri kalacaktır.

İletiler
    284
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Colored'in notunu bir yıl önce okusaydım, hiç de inanılır gelmezdi. Ama birkaç ay önce benim de başıma benzer hatta kat kat kötü bir hadise geldi. Kötü niyetli erkeklerden çok daha şeytan kötü niyetli kadınlar var.

Benim hikayemin detayları şurada:
    https://www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=19466
    Yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

bosaniyorum

4 aylik evliyim nasil bosanirim

boşanıyorum

yeni evliyim bosaniyorum

bosaniyorum yardim edin

bosanıyorumhttp:www.hukuki.netshowthread.php19348-4-aylik-evliyim-ve-ben-bosaniyorum4aylik evliyim esimle her gin tartisma4 aylık evliyim boşanmak istiyorumkocamdan bosaniyorum3aylik evliyim bosaniyorum esimden ne talep ederim1 aylik evliyim bosanma davasi ziynet esyalari4 yillik evliyim nasil bosanirimesimle bosaniyorumben bosaniyorumben niye bosaniyorumyeni evliyim buyu yapildi bosaniyoruzbosanmak istiyorum ama cevre ne derbosaniyor3 aylık evliyiz nasıl bosanirimsanirim bosaniyorumyeni evliyim ve bosaniyoruzbosaniyorum.uc aylik evliyim ama bosaniyorumengelliyim eşim hakaret ediyor nasıl boşanırım
Forum