Kilitli Konu
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 13 ileti bulundu.

Konu: Yalan Tanıklık Yapan Avukat...

Yalan Tanıklık Yapan Avukat... Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Yalan Tanıklık Yapan Avukat...

Merhaba devam eden bir davada avukat yalan tanıklık yapmıştır. Bunu kesin belgeleriyle ispatladıktan sonra, dava açılması için mahkemeye başvurdum. Davaya ise aynı şirketten avukatın arkadaşı olan başka bir avukat girmektedir. Yalan tanıklık yapan avukatı aynı zamanda Türkiye Barolar Birliğine ya da Ankara Barosuna şikayet etmemi önerirmisiniz? Yoksa kendisiyle ilgili mahkemenin karar verdikten sonra mı barosuna yazı yazmamı önerirsiniz? Burada devam eden davayla ilgili şirketin adını bilerek vermiyorum ki yanlış anlaşılmasın diye. Diğer öğrenmek istediğim konu ise mahkemeye giren avukatın arkadaşı söylemediğim sözleri ifadeleri vermiş gibi göstererek mahkemeyi yanıltmak için özen göstermektedir. Bİr önceki davalarda ise mahkemede tanık olarak dinlenmeyen birisi için tanık olarak dinlenmiştir diye ifade verdi.Avukat burada değindiğim konulardan daha fazlasını yapmaya devam etmektedir. Bilinçli olarak yapmaktadır. Bunlar mahkeme evraklarına geçmektedir. Bu avukat için ne yapmamı önerirsiniz? Bende yasal hakkımı kullanarak mahkemeye 2100 sayfa savunma verdim?

Bilgilerinizi benle paylaşırsanız memnun olurum.

Hukuki NET Güncel Haber

Yalan Tanıklık Yapan Avukat... konulu yargıtay kararı ara
    Yalan Tanıklık Yapan Avukat... konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Yalan Tanıklık Yapan Avukat...

Hayırdır bu konu hakkında yol gösterebilecek Avukat arkadaşımız yok mu? Ya da konu Avukat olunca bu soruya cevap vermeyerek suç işleyen Avukatları korumak mı istiyorlar? Cevap gelmeyince insanın aklına böyle gelmesi normal. Umarım yanılırım...

İletiler
    5.751
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Yazmayı bildiğiniz kadar okumayı da bilseydiniz site kurallarında sorularınıza cevap vermek zorunluluğu olmadığını da görebilirdiniz. Önce paylaşmak istediğinizi yazıp, sonra da sitem etmeye hakkınız yok.
    Dünya sizin etrafınızda dönmüyor !
    Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kabul ettiğiniz sözleşmeyi bir kez daha okumanızı dilerdik. Tüm soruları tamamen ve hemen cevaplayacağımıza ilişkin bir taahüdümüz bulunmamkatadır.

mevcut anlatımlarınızla bir yorum yapmak oldukça güç o nedenle cevaplanmamış olabilir.
    Bunun yanında umuyorum bir avukatınız vardır : neden? çünkü;
    bu tür bir davada bir meslektaşımızdan yardım almanızın size faydası çok olurdu. Ve yalan tanıklık iddia ettiğiniz avukatın yalan tanıklık etmediğine karar verilirse ; karşılık olarak tazmınat davası ile karşılaşmanız olasıdır. Bu nedenle mutlaka avukat yardımı almalısınız.

Profesyonel yardım alınız.

Bunlara ek olaral üslüp sorununuzu belirtmek isterim şu cümlelerinizi hatırlatarak.
    "Hayırdır bu konu hakkında yol gösterebilecek Avukat arkadaşımız yok mu? " 2100 sayfalık layihanızdan korktuk ondan cevaplayamamışdır.
    Konu Av.Duygu Tekay tarafından (19-02-2007 Saat 15:13:30 ) de değiştirilmiştir.
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

Nerede
    eskişehir, merkez, Turkey.
    İletiler
    118
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın gunaydın,
    Hiçbir hukukçu sadece meslektaşı olduğu için "suç işleyen avukatları" koruma gibi bir düşüncede olamaz. Tabi bu avukat arkadaşın suç işlediği henüz bir iddiadır ve suçu ispatlanana kadar herkesin masum olduğu adil yargılanma hakkının en temel prensibidir. Ayrıca açtığınız davanın ne davası olduğu hakkında da bir bilgi vermemişsiniz.
    Ancak siz elbette ki bu iddianız doğrultusunda elinizde varsa belgelerinizi de ekleyerek avukatın bağlı bulunduğu baroya şikayette bulunabilirsiniz. Şikayetçi olduğunuz avukat yalan tanıklığı, mesleğiyle ilgili olmayan bir hususta mı yoksa mesleği dolayısıyla bilgi ve görgü sahibi olduğu bir hususta mı yapmıştır? Avukat bu davranışıyla mesleğin itibarını, meslek vakarını zedelemiş midir? Şikayetiniz üzerine baro Yönetim Kurulu incelemesini yapacaktır ve gerekli görüldüğü takdirde avukat hakkında disiplin soruşturması açılmasına karar verebilir.

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öznur Hanıma, üslubunu bozmayıp profosyonel cevap verdiği için teşekkür ediyorum. Olayı anlatmamı istiyor ama diğer arkadaşların olayı anlatınca konuyu kapattığını sanırım bilmiyorlar. Son cümlemi kullanmamın nedeni ise Türkiye de cinayetler işlenince Avukatların sesi çıkmazken Avukatların öldürülmesinde öldürenleri biz savunmayız diye isyan eden ben değildim. Umarım o türdeki insanlar her meslekteki insaları savunurlar. Ben yalnızca insanların bencil olmasına kızıyorum. Öznur Hanıma aydınlatıcı bilgi verdiği için tekrar teşekkür ediyorum. Duygu hanım resmi belgelerle yalanı ispatladığım için tazminat davası gibi bir durumdan korkmuyorum. Bu yazıya kendi üslübunuza göre yorumlarınızı ekleyebilirsiniz. Herkesin bildiği kendisinindir.Saygılarımla

NOT:2.Mesajı yazmasaydım acaba bu mesaja cevap gelecekmiydi? Millet Vekillerine de denedim bu yöntemi ancak üzerlerine gidince konuya cevap veriyorlar. Bu cümleleri umarım başka art niyetli fiilere çekerek tarafıma haksızlık yapmazsınız.

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı gunaydın rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Duygu hanım resmi belgelerle yalanı ispatladığım için tazminat davası gibi bir durumdan korkmuyorum. Bu yazıya kendi üslübunuza göre yorumlarınızı ekleyebilirsiniz. Herkesin bildiği kendisinindir.Saygılarımla

NOT:2.Mesajı yazmasaydım acaba bu mesaja cevap gelecekmiydi? Millet Vekillerine de denedim bu yöntemi ancak üzerlerine gidince konuya cevap veriyorlar. Bu cümleleri umarım başka art niyetli fiilere çekerek tarafıma haksızlık yapmazsınız.

Her ne kadar elinizde resmi belge olsada yapılan tanıklığın gerçek dışı olacağına karar verecek olan Türk Mahkemeleridir. Bu nedenle davanızın yasal dayanaklarını oluşturma ve sunulması bakımından ısrarla bir avukat yardımına ihtiyacınız olduğunu düşünmekteyim. Ve bunların yanında meslektaşımında belirttiği gibi baro nezdinde şikayet hakkınızı kullanabilirsiniz.

Herkesin bildiği kendisinedir sözünüzü ise şoyle cevaplamak isterim;
    madem bilgimiz kendimize neden kendimize ait olan bu bilgilerden faydalanma ihtiyacı duymaktasınız. Sizin bilginizi kendinze yetmediğinden mi?

Sizin mesajınıza cevap verilmesinin nedeni 2 kez hatırlatma mesajı altındaki üslup sıkıntılı mesajınız değil cevaplanma sırasının size gelmiş olmasıdır muhtemelen.

Burada bulunma amacımız ne size ne de diğer üyelere haksızlık yapmak değil bilakis öncelikle hukukçu üyelerimiz başta olmak üzere konularının uzmanı ve değişik tecrübe seviyesinde ki siz üyelerimizle bilgilerimizi ortaya koyarak bilgi paylaşım alanları yaratmaktır.

Yani biz kendimize ait olan bilgileri kendimize tıpkı- sizin talep ettiğiniz gibi-,saklamamakta ısrarcılardanız
    Ama sanırım siz bize fazaslıyla haksızlık yapmaktasınız.
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

İletiler
    34
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Günaydın,Oyun bitince şah ve piyon aynı kutuya girer.Mahkeme-i Kübra da hiç bir kulun unvanı geçerli olmayacaktır ve hiç bir kul unvanının arkasına saklanamayacaktır.İnsanlar dünyaya yalnız gelip yalnız giderler.Sizin de hukuk mücadelenizi kutsal buluyor ve davayı hukuksal çerçeve içerisinde kazamanızı diliyorum ve ayrıca sizin dediğiniz gibi;''Bu cümleleri umarım başka art niyetli fiillere çekerek tarafıma haksızlık yapmazsınız.'' diyorum.Saygılarımla..

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ilahiadalet rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Günaydın,Oyun bitince şah ve piyon aynı kutuya girer.Mahkeme-i Kübra da hiç bir kulun unvanı geçerli olmayacaktır ve hiç bir kul unvanının arkasına saklanamayacaktır.İnsanlar dünyaya yalnız gelip yalnız giderler.Sizin de hukuk mücadelenizi kutsal buluyor ve davayı hukuksal çerçeve içerisinde kazamanızı diliyorum ve ayrıca sizin dediğiniz gibi;''Bu cümleleri umarım başka art niyetli fiillere çekerek tarafıma haksızlık yapmazsınız.'' diyorum.Saygılarımla..
    Sizin gibi inançlı insanların varlığını görmek inan hoşuma gidiyor. Bu ülkedeki insanlar inançlardan yoksun olmaya başladıkça suç oranları artmaya başlamıştır. Ülkemizdeki suç oranları 4-5 yıl içinde en az % 20-30 artar. Çünkü cezalar caydırıcı değil ve uygulanmıyor. Gönül isterki cezalar uygulanır ve insanlar huzur içinde yaşar. Duygu Hanım kesin belgeleri ile belli olan bir olaya mahkeme yanıltıcı bir karar verirse, eminim ki karar karşısında mesleğinizi bırakırsınız. Mahkeme de istediğim kararı verecek. Ben yalnızca bu tür art niyetli insanların elinden avukatlık mesleği nasıl alınır onu merak ediyorum. Bu art niyetli avukatlar yüzünden haksız yere hangi insanlar hangi bedelleri ödedi? Konu bundan sonra derinleşicektir. Cevap verme hakkım olursa yönetimdeki arkadaşlar engellemezse veririm. Engellerselerde kendi bilecekleri derim. Çükü engellediklerini biliyorum. Sevgilerimle

Nerede
    Ankara, Yenimahalle, Turkey.
    İletiler
    2.490
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın gunaydın,
    Delilleriniz sizce kesin olabilir, kanunlarımız sınırlı sayıdaki ispat araçlarını kesin delil olarak düzenlemiştir. Sizin delillerinizin neler olduğunu yazmadığınızdan, kanunumuzun kesin delil olarak kabul ettiği delillerden olup olmadığının tayinini yapamayız, Sayın Av. Duygu Hanım bu nedenle profesyonel yardım almanızı önermiştir.

Sizinle bilgilerini paylaşan Sn. Av.Öznur Aktürk'e teşekkür edip, Sn. Av.Duygu Tekay'a teşekkürünüzü neden esirgiyorsunuz? Siz bizi istediğiniz gibi eleştiriyorsunuz (ve haklı olan eleştirileri her zaman dikkate alıyoruz), fakat biz sizi eleştirince bir teşekkürü layık görmüyorsunuz. Lütfen forumları tarayınız, cevaplanmamış kaç soru var? Cevaplamayı bırakın, cevabın arkasından gelen soruları bile yanıtlamaya çalışıyoruz. Ve biz bu uğraşı, hiçbir kazanç elde etmeden, karşılık gözetmeden, severek yapıyoruz, zaman zaman hakkımızın yenmesine rağmen de devam edeceğiz.

Kilitli Konu
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: