+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 18´e kadar toplam 18 ileti bulundu.

Konu: Avukat Arıyorum

Avukat Arıyorum Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Antalya, Türkiye.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

SAYIN FIRAT BAYINDIR..BEN AVUKATI KENDİM ARAR KENDİM BULURUM .SİZDEN TARDIM İSTEMEDİM.İNTERNETTE SİTE KURMAK GİBİ BİR NİYETİM YOK.SANAL ALEMDE KENDİNİ ÇOK ÖNEMLİ GÖSTERMEK İSTEYEN BİR SÜRÜ KÜÇÜK ŞEHİR İNSANI VAR ÇÜNKÜ..malum KÖRLER ÜLKESİNDE TEK GÖZLÜ KRAL DIR.. O DİLEĞİNİZ BOŞUNA SİZE ÇOK UZAĞIM ZATEN .. MÜJDE İSTİYORSUNUZ..BEKLEYİN O ZAMAN ALACAKSINIZ MÜJDENİZİ AMA HEMEN DEĞİL.. BİRDE ANLAYAMADIĞIM -----BİZLERDEN-----DİYORSUNUZ SİZ KİMLER SİNİZ ALLAH AŞKINA..MERAK ETTİM DE..SAYGILARIMLA..

Hukuki NET Güncel Haber

Avukat Arıyorum konulu yargıtay kararı ara
    Avukat Arıyorum konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayin uzaklar 35;
    bu avukatlarin birbirini korumasi degil de sizin avukatlara kin kusmaniz gibi bir sey.........
    ayrica kanunun ne demek oldugunu ona uymak icin herkesin ayri ayri mantigina uymasi gerekmedigini arastirmanizi dilerim........kanunla yasaklanmis bir seye niye niye diye itiraz ediyorsunuz da!!!
    lutfen nezaketinizi korumaya calisarak sitenin kalitesini koruyunuz........
    saygilar

av.pelin ercayhan

Nerede
    Antalya, Türkiye.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Pelinerceyhan ben mi avukatlara kin kusuyorum..Çok hayret valla..O kadar ön yargılısınız ki.Ve okuduklarınızı anlamıyorsunuz..Ben avukatlar ve doktorlar ve polis ve asker aklınıza gelen her meslekteki insanı seviyorum ve ön yargılı değilim.Sadece birşeyi hatırlatmak istiyorum size okul da şunumu öğrettiler..Siz avukatsınız ya...çok önemlisiniz kimse size laf söl,iyemez hele tartışma açmak ne haddine onların hep birlik te olun saydırın kendinizi..Birbirinize destek olun birlikten kuvvet doğar bugün sana yarın ona tamam mı dikkatli olun ha........Niye anlamıyorsunuz ya...HİÇ ÖNEMLİ DEĞİLSİNİZ..Ama hiç..Fakat çok değerlisiniz..siz bensiniz ben sizim..Farkımız yok insanız ve kardeşiz..ırk dil ve din farkı gözetmeden hepimiz birbirimizi sevip sayıyoruz.Anlatmak istediğimi anlamıyorsunuz..Sizin önemli olduğunuz anlar elbet te var..benim içinde var..ama önce NÖTR..Olayların gelişimine göre önemli olunur..Sonuç alabildiğiniz kadar önemlisinizdir.Yani nekadar küçülürseniz o kadar büyürsünüz gibi..Ne kadar mütevazi olusanız o kadar büyürsünüz gibi..Eline cop alan polis gibi davranmayın..Bizim cüppemiz var arkadaş konuşamazsın havalarını bırakın bunlar türkiye hastalığı..Demokrat olun birkere..Konuşana müsadee edin..Ama haklısınız biraz düşünce özgürlüğ yok derken birileri biriside çıkıp üstelik düşündüğünü söyleme becerisi gösterirse böyle rahatsız olunur işte..Kanunla yasaklanan şey nedir..Benim de birebie itiraz ettiğim şey nedir anlamadım..Benim avukat arıyorum demem mi suç.. ben bir ilan yaptım..Bunun suçu yok birkere eğer herhengi bir avukatın cevap vermesi suç ise onu bilemem o kişinin sorunu o..Ben sadece şunu hatırlatmak istiyorum yasak çözüm değildir ve yasaklar yavaş yavaş kalkar..hatırlayın 10 sene 20 sene önceki yasakları..Neyse gelelim nezaket meselesine sizi teessüf ederim beni nezaketsiz biri yada bu eyleme kalkışacak biri olarak gösterdiğinizden dolayı..Çok adil olun lütfen Sayın Fırat Bayındırın yazdıklarına bakın..Ama lütfen iyi okuyun özümseyin..Ama nezaket aptallık değildir..Eğer siz içinizden biri bile birbirine yalakalık yapmak için yada bir çıkar için bana önyargılı hücum ediyorsa size söliycek hiç birşey bulamam o zaman ..Ben eğitimli akedemik kariyeri olan geniş ve soylu b,ir aileye sahip 50 yaşlarında bir adamım.Ama nezaketimi hiç bozmam..Şu an tıbbi bir operasyon sonrası dinlenme dönemindeyim..Vaktim çok kıymetli yüzünü grmediğim gözüne bakmadığım insanlarla konuşmam aslında..ıcq da bile her sayfada UZAKLAR.. ( NO CHAD ) yazar..Tarzım sert ama objektif..Size de çok kızmıyorum çünkü sanal alemde konuşurken YÜZ YÜZE deki gibi olmuyor..Bazı şeyler yanlış hissediliyor..Anlaşılıyor ama yinede acaba anlamak istediğimiz gibi mi anlıyoruz sorusu nu soralım kendimize.Sitenin kalitesini düşüren bunca yazı varken (okuduysanız şayet) sitenin rayting konumunu güçlendiren seviyeli tartışmalar yapılabilir.unutmayın DEĞİŞMEYEN TEK ŞEY DEĞİŞİM DİR..Sevgiler ve saygılarımla...

Nerede
    Bursa, Türkiye.
    İletiler
    2.735
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın uzaklar 35 sanırım aynı şeyleri farklı dillerde söylüyoruz. Avukatlık serbest meslek olmasına rağmen bir kamu hizmetidir. Bu nedenle reklam yasağı vardır. Bu nedenle, bia adliye köşelerinde arzuhalciler gibi "avukat var, avukat lazım mı abi, ben iyi dava takip ederim....." gibi müşteri arayamayız.
    Aynı şekilde, bu tür forumlar da kendimizi meslak ve bilgi olarak geliştirmek için kullandığımız araçlardır. "siteye bir müşteri düşmüş, şunu kafalayıp davasını alayım" biçiminde bir düşünce taşıyamayız.
    Kendinize haksızlık etmeyin. elbette önemlisiniz. eğer önemli olmasaydınız sizin sorunuza yanıt verilmezdi. Hatta sorularınızın foruma taşınması dahi engellenirdi. ama elimizden geldiğince yanıtlamaya çalışıyoruz. selamlarMetin

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın uzaklar,

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim.

Bizim anlatmak istediğimiz (bizim derken sorunuzu yanıtlayan avukatları kasdediyorum) ve sizin bir türlü kabullenmek istemediğiniz husus;

Hayatın hemen her alanında belli kurallar vardır ve bu kurallara bağlı olarak yaşarız. Beğeniriz beğenmeyiz eleştiririz ayrı konu.
    Avukatlık mesleğini ifası sırasında da gerek avukatların ve gerekse insanların uymak zorunda oldukları kurallar vardır. Bu kurallar yazılı hukuk kuralları olabileceği gibi, yazılı ve yazılı olmayan meslek kurallarıdır.
    Bu kurallardan bir tanesi de avukatın reklam yapma yasağıdır.

Bu forumun kurallarından bir tanesi ise bu forumu kullanarak "ilanen" avukat aranamayacağıdır.

Siz aradınız, ben de bunun kural dışı olduğunu, bu talebinize hiç bir avukatın cevap veremeyeceğini söyledim ama siz konuyu nerelere getirdiniz.

Aynı sizin gibi bu forumda avukat arayanlara da aynı cevabı verdik, ama siz anlaşılmaz bir tepki gösterdiniz.

Bize " ÇOK BİLMİŞ" dediniz neden çok bilmiş olduğumu açıkladım ve sorununuza da bigim dahilinde cevap verdim. Diğer avukat arkadaşlar da isteğinizin kurallara aykırı olduğunu söylerken aynı zamanda sorununuza çare olmaya çalıştılar.
    Peki siz neler dediniz bir göz atalım

1)Doktorun yenisi, Avukatın eskisi teorisini doğruladınız..Anlamıyorsunuz.Tipik bürokrat zihniyetiyle.Ben önemli yim kardeşim ben forum yetkilisiyim sen böyle yazamassın böyle avukat arıyamazsın bu forum şöyledir böyledir şu sölenemez bu sölenemez gibi kısıtlayıcı ayrıntılarla hiçbir kazanım elde edilemez.

Size bir kuralı anlattık siz bizi bürokrat,kısıtlayıcı yaptınız

2)ayni nefret ettiğim eski zamanda ki öğretmen edası yada tüm zamanların klasik polis davravışı,tavrı..yada maliyede,belediyede çalışan kendini çok önemli hisseden memurlar.

bizi karikatürize ettiniz hiç benzemediğimiz kılıklara soktunuz aklınızca,

Sayın admin size forum kurallarını okumanızı önerdi ama eminim ki siz bunu da yapmadınız onun için forum kurallarının ilgili bölümünü aşağıya okumanız için aynen alıyorum

"Sitenin ücretsiz hukuki danışma imkanı sağlama gayesi bulunmamaktadır. Sitenin amacı genel hukuk bilgisi vermek olup, şahsi hukuki sorunlarınız için avukatınıza danışmanızı öneririz. Forumlarda sorduğunuz sorular, yeterli hukuki veriye sahipse ve şahsi danışmanlık talebi olarak nitelendirilmediği sürece, diğer site üyeleri tarafından yanıtlanabilir. Site üyelerinin sorulan sorulara yanıt verme zorunlulukları yoktur"

Buna karşılık siz ne cevap verdiniz?

3)Sayın Yönetici..Nerden icap etti şimdi,ragipatay'ın dediklerini doğrulamak.Sayın avukatın sölediklerine itiraz yokki..Hem kendisinin korunmaya ihtiyacı yokki sırtını sıvazlıyorsunuz.Bana hitaben bişey yazmış bende cavabını verdim.O kendi derdini anlattı çok açık ve anlaşılır şekilde..Siz niye müdahil oluyorsunuz. Ben avukat ünvanları ile ne soru sormuşum ki..Ve niye avukat ünvanlarıyla soru sorulmazmış..Neler söylüyorsunuz siz ya..Soruma cevap verme yerine tartışma açıyorsunuz.Bu önemliyim biz..kendimize laf söletmeyiz tavrını bırakın artık..

4)Sadece birşeyi hatırlatmak istiyorum size okul da şunumu öğrettiler..Siz avukatsınız ya...çok önemlisiniz kimse size laf söl,iyemez hele tartışma açmak ne haddine onların hep birlik te olun saydırın kendinizi..Birbirinize destek olun birlikten kuvvet doğar bugün sana yarın ona tamam mı dikkatli olun ha........

Böylece biz avukatları polise, eski öğretmene,kendini çok önemli sayan tipik bürokrata benzeterek yasaklayıcı bir tavır içinde olduğumuzu söylüyorsunuz.Size kim ne yasağı koydu sayın uzaklar, bir soru sordunuz sizi tatmin etti veya etmedi hukuki bilgi aldınız ve aynı zamanda size bir kural hatırlatıldı buna isyan ettiniz.
    5)Eline cop alan polis gibi davranmayın..Bizim cüppemiz var arkadaş konuşamazsın havalarını bırakın bunlar türkiye hastalığı.

Sizi dövdük mü sayın uzaklar, size hakaret mi ettik bu nasıl bir vicdan ve insancıllıktır, nasıl bir demokratlıktır sayın uzaklar. Sizin gibi düşünmedikleri, size ters gelen kurallarla yaşadıkları için bizlere bunları yazmakla elinize ne geçiyor sayın uzaklar.

Kurallar herkes içindir.Size cevap yazan avukatlar hakkında neler demişsiniz acaba bir bakalım mı?

6)Ama nezaket aptallık değildir..Eğer siz içinizden biri bile birbirine yalakalık yapmak için yada bir çıkar için bana önyargılı hücum ediyorsa size söliycek hiç birşey bulamam o zaman

Samimi olun sayın uzaklar ama önce kendinize karşı samimi olun ve konunuzla ilgili bütün yazıları tekrar okuyun lütfen

Bu da sizin cümleleriniz.

7)Ben eğitimli akedemik kariyeri olan geniş ve soylu b,ir aileye sahip 50 yaşlarında bir adamım.Ama nezaketimi hiç bozmam..

Bu forumda yer alan tüm avukatlar tıpkı sizin gibi akademik kariyeri olan ve soylu ailelere mensup olup nezaketi ilke edinmişlerdir.

Fikirleriniz size aittir, hiç kimse sizin fikirlerinize katılmak zorunda değildir ama herkes fikirlerinize saygı duymak zorundadır. Böyle olduğu için de size bu kadar çok cevap verilmiştir.Ama herkes de aynı zamanda haddini bilmeli, ağzından çıkanı kulağı duymalıdır.

Bütün bu agresif tavrınızı, geçirmiş olduğunuz tıbbi müdahalenin yarattığı strese bağlamak istiyorum ve inanıyorum ki siz de bu yazdıklarınıza katılmıyorsunuz.
    Lütfen tüm yazıları bir kez daha dikkatlice okuyun ve değerlendirin.
    Sizden ricam üslubunuza tüm hayatınızda daha dikkat edin insanları yok yere incitmeyin rencide etmeyin.

ceteris paribus

Nerede
    Antalya, Türkiye.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

CEVAP VERİYORUM.. Tarzınız hazımsızlığınız ve tartışma adabınız bana bir kez daha Aziz Nesini hatırlattı ..Ne kadar haklıymış.. Size çok cevap verebilirdim. Sadece şunun la yetinin..HERKEZ haddini bilmelidir.Ama bu sözcük kulanıldığı yere göre Değişir TEHDİT anlamını da taşır..Ne demek istemiştiniz acaba..Kibar ve centilmen görünmeye çalışırken küstah tehditkar kaba olduğunuzun farkında değilsiniz tabiki..Benim le inatlaştığınızı unutun bir an yazdıklarınıza bir bakın..Acaba dürüstmüsünüz gerçekler bunlar mı..Soyluluk kültür kariyer bunlarda gerçek düşünceleriniz mi..Agresif değil ama sert çünkü gerçek çünkü objektif olan tarzımı siz istediniz diye değiştirmiyeceğim tabi ki.. Anlıyan anlamıştır nur içinde yat AZİZ NESİN:: Bu siteyi birdaha ziyaret etmiycem bu yüzden yazacaklarınızın bana cevap olmayacak Hoşçakalın arkadaşlar ..

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

YOLUNUZ AÇIK OLSUN!!!

ceteris paribus

Nerede
    iSTANBUL, Türkiye.
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Ben bu siteyi bir haftadır izlemeye başladım. ve bir sorunumdan ötürü de yazı yazdım, anlamadığım insanlarımızın neden bu kadar sinirli olduğu ve hoş olmayan yazılar yazdığı buraya. Merakımdan ötürü ve bir de bilgilenmek amacıyla burda yazan her forum konusunu ve verilen cevapları okuyorum. ama "uzaklar 35" isimli kullanıcı adı ile yazan beyfendinin ne yapmak amacında olduğunu anlamış değilim. "Üstüne vazife değil" diyenler muhakkak çıkacaktır bu yazılarıma. Ama bizler buradaki toplumu oluşturuyorsak bizlerin de söz söylemek hakkı var demektir. Bu sitenin kuralları neyse herkes uymak zorundadır. "Kurallar bozulmak için yaratılmıştır" zihniyetiyle yaklaşmak bence yanlıştır. Avukatlar hakkında toplum olarak doğru ya da yanlış herkes yorum yapmaktadır. Bence olayları tek taraflı düşünmemek gerekir. ve üslubumuzu bozmadan kurallar neyse uygulamalıyız diye düşünüyorum. Bu forumda okuduklarım beni çok üzdü. Bu tür yazılar burada olmamalı diyorum ve site sakinlerine saygılarımı sunuyorum.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Bu sayfada bulunan kavramlar:

antalya da ceza avukatı arıyorum

eskişehirde avukat ariyorum

soruma cevap verecek avkat ariyorum

Forum