Bir dükkanı kiralamak için dükkan sahibi, kiracı olarak ben,şahitler olarak dükkanın komşusu olan market sahibi ve babam vardı. 8 Ocak 2007 tarihinde olmamıza rağmen dükkan sahibi ve komşu market sahibi kira konratına 1 ocak yazmam için beni ikna etti. 4 aylık kirayı bankadan peşin ödedim. Kontrata elektrik ve suyu kiracı derhal üstüne alacak diye yazdı.Dükkanda yeni takılmış ve çok az kullanılmış bir su sayacı vardı. Eski kiracının taktığını söylediler. Elektrik sayacı var. 140 YTL lik borçtan dolayı elektrik kesik. Sonradan buranın Yapı Kullanım İzni olmadığı için su verilemeyeceğini öğrendim.Daha önce de su aboneliği hiç alınmamış zaten. Oysa ben tuvaletli diye tutmuştum burasını. Ayrıca telefon bağlanması ve işyeri ruhsatı almak da sorun yaşayacağımdan korkuyorum. Elektrik aboneliği var ama iznsiz yerin aboneliğini üstüme alsam sorun yaşarmıyım? Suyu alamayınca onu da almak istemiyorum. Kontratı iptal etmek istedim ancak bunun ilk 15 gün içinde olabileceğini öğrendim. 1 ocak yazmasıyla dükkan sahibinin tuzağına düştüğümü anladım.(Bugün 17 Ocak).Üstelik Musluk deliğinden de sayaç vanası açılınca su geliyor.Bana kaçak su kullanıyor diye ceza verirler mi?
Şu anda 4 aylık kirayı geri alıp kontratı iptal etmenin bir yolu var mı?
Ya da sorunsuz olarak burada iş yapabilmenin bir yolu var mı?
Avukatlarımıza ve ilgileneceklere şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla