Kilitli Konu
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 16 ileti bulundu.

Konu: Polise mukavemet

Polise mukavemet Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Polise mukavemet

birgün saat 10 30 da durakta dururken sivil bir araba durdu ..polis olduklarını.. söyleyip beni arabaya bindirmek istediler..inanmadıgım için hem direniyor.. hemde polis diye bagırıyordum...bu kargaşada adamlardan birinin.. yüzünü tırmalamışım..beni mahkemeye vermiş ... gerçekten polismiş..polisin görevini yapmasını engel oldugum ve polise karşi geldigim için mahkeme açıldı ...ben kimligini göstermedigi ve polis olduguna inanmadıgım için karşı gelmiştim ilk mahkemede bunu belirtim oda dogal olarak kimligini gösterdigini buna rahmen karşi geldigimi söyledi. ikinci mahkemeye çok önemli sorundan dolayı katılamadım. mahkemenin ileri bir tarihe atıcanı beklerken kararın çiktigini ve 6 aya mahkum oldugumu ögrendim. karar henüz elime ulaşmadı. şuan ne yapacagımı bilmiyorum
    itiraz etme hakkım varmı? varsa nereye ve nasıl
    karar bana yazılı bir belge olarak olarakmı ulaşır yoksa polis kalalıyla tutuklama olarakmı gerçekleşir?
    bu cezanın itiraz ve paraya çevrilme durumu varmıdır?
    çok acil yanıtlarınızı bekliyorum

Hukuki NET Güncel Haber

Polise mukavemet konulu yargıtay kararı ara
    Polise mukavemet konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Muhtemelen size baro tarafından bir avukat atanmıştır. Ve duruşmada müdafiniz hazır bulunduğundan karar elinize geçmemiştir.
    Mahkeme kalemine giderek son durumu öğrenmelisiniz. Eğer müdafi atandı ise kararı temyiz edip etmediğini öğrenmelisiniz.
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

verdiginiz cevap için teşekkürler

baro tarafından bir avukatın atanıp atanmadıgını bilmiyorum. benim girdigim.duruşmada.avukat yoktu ve bana bu konuda bir bilgi verilmedi yada isteyip istemedigim sorulmadı.
    bir avukatım oldugunu sanmıyorum. mahkeme kalemine gittim ve bana kararın kesildigini 6 ay ceza aldıgımı söylediler.
    bir avukatta atanmadıgına göre kararı temyiz edme durumum varmı varsa nasıl ve ne şekilde olmalı.

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Kararı alıp incelemenişz gerekıyor. Muhtemelende kararınız kesinleşmiş durumda. Anlattıkalrınızdan bu anlaşılmakta. Hemen bugün keleme gidip karardan bir örnek alın ve inceleyin. Ve kalem personeline ne zaman kesinleştiğini sorun. Henüz kesinleşmemiş ise derhal temyiz dilekçesi yazmanız gerekiyor. Bu konuda da yardım almalısınız. Çünkü bazı durumlarda TCK değil Kabahatler Kanunu uygulama alanı bulmaktadır. Buna değinmek gerekebilir.
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

karar bize ulaşmadan kesinleşirmi temize gitme olanamız karar bize bildirilmeden ortadan kalkarmı ?

6aylık ceza için nekadar süre yatmam gerekir. yine 6 aymı yoksa daha az bir süre yatıp çıkarmıyım

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Kararı alıp incelemenişz gerekıyor. Muhtemelende kararınız kesinleşmiş durumda. Anlattıkalrınızdan bu anlaşılmakta. Hemen bugün keleme gidip karardan bir örnek alın ve inceleyin. Ve kalem personeline ne zaman kesinleştiğini sorun. Henüz kesinleşmemiş ise derhal temyiz dilekçesi yazmanız gerekiyor. Bu konuda da yardım almalısınız. Çünkü bazı durumlarda TCK değil Kabahatler Kanunu uygulama alanı bulmaktadır. Buna değinmek gerekebilir.

<div align="right">Ekleyen: Av.Duygu Tekay - 09/01/2007 : 14:01:59</div id="right">
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

Dediğiniz gibi kararı Aldım ve inceledim...
    Sizede Karar metnini gönderiyorum:
    HÜKÜM: Gerekçe izah edilen nedenlere binaen;
    1. Sanık *** *** fiil ve hareketine uyan 5237 saylı tck'un 265/1 maddesi gereğince, suçun mahiyetine, Sanığın kişiliğine göre taktiren ve NETİCEDEN 6 AY HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRMASINA,
    2. Sanık Hakkında verilmiş olan hapis cezasının infazı tamamlanıncayakadar tck.nun 53. maddesinin a, b, c, d, e fıkralarında yazılı bulunan hakları kullanmaktan YOKSUN BIRAKILMASINA
    3. Herhangi bir nedenle sanığın cezasında indirim yapılmasına yer olmadığına
    4. İsnat edilen suçtan pişmanlık duymayan sanığın duyarsız kişiliği, ekonomik ve sosyal durumu dikkate alınarak tayin edilen hapis cezasının para cezası veya herhangi bir tedbire çevrilmesine mahal olmadığına,
    5. Sanığın yokluğunda C.Savcısının huzuru ile, 06,12,2006 günü verilen kararın tefhim veye tebliğ tarihinden itibaren 7 gün içerisinde yargıtayabaşvurma hakkının bulunduğuna ilişkin isteme uygun verilen karar alenen okundu, usulen tefhim edildi. 06.12.2006

- Anladığım kadarı ile herşey benim duruşmaya katılmamam yüzünden aleyhime gelişmiş ve beni pişmanlık duymayan duyarsız biri olduğum için ceza en ağır ve indirim yapılmak yada paraya çevrilmeksizin uygulanmış.
    - Ben Nasıl bir dilekçe ile itirazda bulunabilirim. Acil bir şekilde bana yardımcı olmanızı ve yol göstermenizi bekliyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Hakkınızdaki dosya içeriğini tam olarak bilmemekle beraber, hakkınızda mahkemece 6 ay mahkumiyet kararı verilmiş ki çoğu yerde bu tür cezalar genellikle ertelenir ancak sizin durumunuzda ertelenmemiş. Eğer olay anlattığınız gibiyse ortada görevli memura mukavemet suçu oluşmaz. Yine eğer kaleme gittiğinizde karar size tebliğ edilmemişse posta yolu ile gönderilmişse tebliğ tarihinden itibaren 7 gün içinde kararı veren mahkemeye şu şekilde bir başlıkla " Yargıtay ilgili Ceza Dairesine Gönderilmek Üzere, Asliye Ceza Mahkemesine ( alta da adliyenin adını yazın) Suçsuz olduğunuzu kendinize göre izah edin, ayrıca kararın ertelenmemesindeki "suçtan pişmanlık duymayan sanığın duyarsız kişiliği" şeklinde olan bir gerekçenin de uygun olmadığını belirtin. Umarım işe yarar.

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sizede Karar metnini gönderiyorum:

T.C. KADIKÖY 3. ASLİYE CEZA MAHKEMESİ
    ------------------------------------------------
    ESAS NO :2006/502
    KARAR NO :2006/890
    C.SAVCISI NO :2006/4622

DAVACI :K.H
    SUÇ :GÖREVİNİ YAPTIRMAMAK İÇİN DİRENME

HÜKÜM: Gerekçe izah edilen nedenlere binaen;
    1. Sanık *** *** fiil ve hareketine uyan 5237 saylı tck'un 265/1 maddesi gereğince, suçun mahiyetine, Sanığın kişiliğine göre taktiren ve NETİCEDEN 6 AY HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRMASINA,
    2. Sanık Hakkında verilmiş olan hapis cezasının infazı tamamlanıncayakadar tck.nun 53. maddesinin a, b, c, d, e fıkralarında yazılı bulunan hakları kullanmaktan YOKSUN BIRAKILMASINA
    3. Herhangi bir nedenle sanığın cezasında indirim yapılmasına yer olmadığına
    4. İsnat edilen suçtan pişmanlık duymayan sanığın duyarsız kişiliği, ekonomik ve sosyal durumu dikkate alınarak tayin edilen hapis cezasının para cezası veya herhangi bir tedbire çevrilmesine mahal olmadığına,
    5. Sanığın yokluğunda C.Savcısının huzuru ile, 06,12,2006 günü verilen kararın tefhim veye tebliğ tarihinden itibaren 7 gün içerisinde yargıtayabaşvurma hakkının bulunduğuna ilişkin isteme uygun verilen karar alenen okundu, usulen tefhim edildi. 06.12.2006

- Anladığım kadarı ile herşey benim duruşmaya katılmamam yüzünden aleyhime gelişmiş ve beni pişmanlık duymayan duyarsız biri olduğum için ceza en ağır ve indirim yapılmak yada paraya çevrilmeksizin uygulanmış.
    - Ben Nasıl bir dilekçe ile itirazda bulunabilirim. Acil bir şekilde bana yardımcı olmanızı ve yol göstermenizi bekliyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Nerede
    Sivas
    İletiler
    365
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Öncelikle bu tür olayları duydukça (anlatımınızın doğru olduğunu varsayarak) gerçekten içinde bulunduğumuz duruma çok üzülüyorum.Sayın bino11 adlı arkadaşımız.Bu konuyla ilgili bir uzman hukukçuya başvurmanızda fayda var diye düşünüyorum.Ama yinede davamı tek başıma takip edeceğim diyorsanız kararın size tebliğinden itibaren 7 gün içerisinde süre tutum talebinizi içeren dilekçenizi mahkemeye sunmanız gerekmektedir.

YARGITAY ILGILI CEZA DAIRESI BASKANLIGI#8217;NA
    GÖNDERILMEK ÜZERE
    .......... MAHKEMESINE

Dosya No:2006/502E-2006/890K

Temyiz eden
    Davaci : .........

Davali : ............

Talep Konusu : Yukarida esasi belirtilen dosya kapsaminda görülen dava hakkinda
    ............ tarihinde verilen kararin TEMYIZEN BOZULMASI
    dilegiyle SÜRE TUTUM talebidir.

Açiklamalar;

Sayin Mahkemece .............. tarihli celsede, ............ mahkumiyetime dair olarak verilen karari bozulmasi dilegi ile temyiz ediyorum.

Gerekçeli temyiz dilekçesini, (gerekçeli) kararin tarafimiza tebligini müteakiben süresi içerisinde sunacagim.

S O N U Ç : Gerekçeli mahkeme kararinin tarafima tebliginden sonra ayrintili temyiz dilekçesi verme hakkimi sakli tutarak, 2006/....... Esasinda görülen davada ........... tarihinde verilen kararin BOZULMASI dilegi ile temyizini arz ve talep ederim. ............2006

Ad-Soyad

Olaya birde özetle bakacak olursak anlaşılan mahkemede kendinizi savunamadığınız aşikar."İsnat edilen suçtan pişmanlık duymayan sanığın duyarsız kişiliği, ekonomik ve sosyal durumu dikkate alınarak " denilerek bu hususların gerekçe gösterilerek erteleme imkanı var iken hükmedilen cezanın ertelenmemesi bir defa zaten bozmayı gerektirir.Mahkemede siz duyarsız davranacak şekilde ne yaptınız, duruşma esnasında hakim olayı dinlerken sakız mı çiğniyordunuz ?Ya da pişman değilim mi dediniz? Bu hususların tek tek incelenmesi gerekir ki tarih ve sayısını tam hatırlamıyorum Yargıtay 2 nci ceza dairesinin bu konuda emsal teşkil edecek bozma kararı mevcut.Dosyada sizi gözaltına almak isteyen polis memurlarının o gün görevli olduklarına dair hizmet belgesi mevcutmu? Sizi gözaltına alırken haklarınız size hatırlatıldı mı?Yakalama emri mevcutmuydu?
    Olay gerçekten anlattığınız gibiyse bu hususlardan yola çıkarak polis memurları hakkında karşı dava açmanızı öneririm.
    Ayrıca "sanığın duyarsız kişiliği" kelimesi zaten başlı başına kişilik haklarınıza saldırıdır.Bu konuda da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna konuya olan hassasiyetinizi iletmenizi öneririm.
    Ama dediğim gibi hukuk iki tarafı keskin bir bıçak gibidir.Bu bıçağı karşı tarafa yöneltirken iyi kullanamadığınız takdirde mutlak geri dönecek sizi daha ağır bir şekilde yaralayacaktır.Bu yüzden uzman bir hukukçuya başvurmanızı öneriyorum.Geçmiş Olsun.

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.
    yazdıgınız dilekçeyi aynen yazıp vermem yeterli olurmu?
    herhangi bir açıklama yapmama gerek varmı?
    mesela sizin çilekçenin altına yazdıgınız konuya degineyimmi?
    yada göstermiş oldugum tepkinin Türk polisine olmadıgını o ank içinde bulundugum durumda tamamen sıvıl görünümlü ve polis olduklarını algılamayadıgım kişilere karşı yapilmiş olan bir anlık refleks hareket olarak meydana geldigini belirteyimmi?

birde baro bana şuanda avukat verirmi ? nereye başvurmam gerekir?

Kilitli Konu
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

tck polise mukavemet

polise mukavemet

polise mukavemet para cezası

polise mukavemet kanunu

memura mukavemet darp paraya çevrilirmi

palise mukavemetin para cezasi ne olur

polis mukavemet kanunupolise mukavemet nedirpolise mukavemetin cezası nedirpolise mukavemet ve darp cezasıpolis mukavemet cezası tckpolise mukavemet verilen para cezasıpolise mukavemet oranlari
Forum