+ Konuyu Yanıtla
2 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 55 ileti bulundu.

Konu: Halime özel odama, yatak odasına girilir mi?

Halime özel odama, yatak odasına girilir mi? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    101
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Halime özel odama, yatak odasına girilir mi?

benim evime haciz memurlarının biri gelip biri gidiyor.ama hiçbiri yatak odanız nerde diye soru yöneltmedi.ayrıca bakma,inceleme ihtiyacıda duymadı.

Hukuki NET Güncel Haber

Halime özel odama, yatak odasına girilir mi? konulu yargıtay kararı ara
    Halime özel odama, yatak odasına girilir mi? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ankara
    İletiler
    430
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Halime özel odama, yatak odasına girilir mi?

Alıntı bayitalyan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın hukuksever,çağdaş ülkelerde insanların yaşadığı eve girip eşyaları haczedilmiyor demişsiniz.Gerçektende bunun ülkemizdede uygulanması için bir kampanya ile gündeme getirmek lazım,kişi borçlanmış,çoluk çocuğunun suçu ne?birde belki gerçekten ödeyecek durumda olmayabilir,sürünsünmü insanlar.saygılar sunuyorum.
    Değerli üyeler şu anda TBMM Adalet komisyonunda mhp Ordu milletvekili Rıdvan YALÇIN ın vermiş olduğu ev eşyası haczini yasaklayan bir kanun teklifi var 8-10 aydır bekliyor. Ancak bu kanun teklifi iktidar muhalefet çekişmesine kurban gitme olasılığı yüksek bu nedenle TBMM Adalet komisyonu başkanı Ahmet İYİMAYA ya ve komisyon üyelerine ve AKİM e mail atmayı mailinizde ev eşyası haczinin borcu ödemede bir yarar sağlamadığını satışı yapılan eşyanın sadece satış ve haciz masraflarını zor karşıladığını Alacaklı avukatının hacizi psikolojik baskı altına alma aracı olarak kullandığını haciz yüzünden dağılan yuvaları çocukların bozulan ruh sağlıklarını ve duyulan utançla intihar edenlerin olduğunu. Ayrıca günümüz TÜRKİYE sinde buzdolabının tv nin bilumum ev eşyalarının zaruri ihtiyaç olduğunu yaşam için gereğini dile getirmeliyiz. 1930 Yılında yürürlüğe giren kanunun günümüze uymadığını hatta bu eşyaları belediyeler valilikler sosyal dayanışma olarak yardım malzemesi diye dağıttıkları dönemde bu hacizlerin utanç verici olduğunu belirtelim. Zira siyasiler seçmenlerinden gelen sese kulak verirler hele bu ses çoğunluk olursa kayıtsız kalamazlar. Aksi takdirde bu kanun sırf muhalefetten geldi diye red olursa bir daha uzun yıllar gündeme gelmez. Bu kadar yaklaşmışken bu kanunun çıkması için herkes elinden geleni yapmalı.
    Diğer üyelerinde görüşlerini paylaşmalarını daha başka ne yapabiliriz fikirlerini yazmalarını rica ederim.

İletiler
    101
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

hocam ben ne yapılacaksa nasıl bir yol izlememiz gerekiyorsa hepsine hazırım..

Nerede
    ankara
    İletiler
    430
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı exper06 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    hocam ben ne yapılacaksa nasıl bir yol izlememiz gerekiyorsa hepsine hazırım..
    Sesimizi siyasilere duyurup bu kanun teklifini yasalaşmasını isteyelim
    Aileden sorumlu devlet bakanlığına. Adalet bakanlığına ve bölge milletvekillerine şu anda kanun teklifinin beklediği TBMM Adalet komisyonuna ve AKİM e düzgün bir dille sıkıntıyı anlatarak sesimizi duyurabiliriz. Ben mail attım ancak tek başına ses duyurulmuyor. Bir elin nesi var iki elin sesi var demişler.

Hatta medyayıda harekete geçirsek işimiz kolaylaşır
    bu yasayı isteyen herkes bu fırsatı kaçırmamalı sesini duyurmalı aksi halde bu kanun daha çok bekler hatta red edilir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Borçlunun yemek yapacağı tüpü, yatacağı yatağı haczedilmez zaten. Ama konuyu vah vah zavallı borçlular, vah vah zavallı çek mağdurları, vah vah zavallı kredi kartı mağdurları diye acitasyona çekmek de büyük haksızlık.
    Borçlunun hakları var da zavallı alacaklının hakkını kim koruyacak. Hapis yok, mal haczetmek yok, emekli maaşına haciz yok. Nasıl ödemeyi düşünürsünüz borçları? Alacağını tahsil edemediği için borçlu duruma düşenler de yarın buraya yazmaya başlayacak!
    İşler tıkırında giderken al evine Plazma TV, işler kötüye gidince vermem TV.yi. Yok öyle adalet.
    Para için hapis olmaz diye yutturduğunuz yetmiyormuş gibi, şimdi de para için haciz olmaz ağlamasını bakalım yutturabilecek misiniz? Yakında alacaklılar da borçlu olunca hepberaber dibi buluruz sayın uyanıklar.
    Konu litigation tarafından (20-01-2010 Saat 16:28:54 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    430
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın litigation evet çok haklısınız ama birde olaya şöyle bakın.
    Evet tüp ve yatak haczedilmiyor peki kombi ve buzdolabı sizce gereksizmi siz evinizde buzdolabının fişini çek 1 hafta ne kadar gerekli olmayınca ne oluyor bi dene. Sanırım beni yanlış anladınız ben lüx sayılmayacak eşyaları kastetdim.
    Tabiki plazma tv kullanıyorsa bilmem kaç dolarlık avize kullanıyor 10 bin liralık gardrop buzdolabı varsa elbet haczedilir.

Ama diğer yandan zaten piyasada 300-500 liraya satılan eşyaları haczedip yarı yarıya satınca borç ödeniyormu yoksa masrafları karşılıyormu yada bu eşyalar satılmayıpda depolarda çürüyorsa alacaklıya ne faydası var. Amac alacağı tahsilmi borçluya ceza vermekmi?

Borçlu borcunu ödemekle mükellef ama alacaklı anlaşmaya yanaşmıyor sadece tehdit ediyor şu kadar parayı 1 hafta içinde ödemezsen eşyalarını haczederim bu baskı borçlunun hep üstünde.
    İnsan borçluda olsa insani şartlarda yaşama hakkı vardır.
    Sizin dediğiniz kötü niyetlilere zaten ev eşyası haczini delmek o kadar kolayki isterseniz buradan ev eşyanızı hacizden nasıl kurtarırsınız bir bir yazayım
    iyi niyetli borçlu bu yollara başvurmuyor sadece borcu ödemek derdidir ama bu arada hayatını yıkmak ailesinide dağıtmamak için kanunlardan destek almak istiyoruz ne var bunda adeta bizi sahtekarlıkla suçlayacaksınız merak etmeyin kimsenin parası kimsede kalmaz hele bankanın parası hiç kalmaz.

Alacaklının hakkı demişsiniz peki alacaklı neye güvenipde durumuna kazancına bakmadan herkese para dağıttı siz avukat olarak vekalet ücretinizi alamayacağınız hissettiğiniz davayı alırmısınız.

Bankaların amacı ticaretmi yada insanları bir defa borçlandırıp hayat boyu sömürmekmi kat kat faiz hiç bitmeyen borç bu haciz korkusundan banka avukatı ne derse he diyen zavallı borçluyu banka sömürmüyormu. sanki günümüzün modern ağalık sistemi gibi ağaya borcun hiç bitmez.

Benim derdim borcumu ödemek ama inanın bana nasıl ödemem nasıl hacizden kaçınırım yolunu çok iyi bilirim fakat bu yola asla tevessül etmem sizde ithamlarınızı herkesi aynı kefeye koyarak yapmayın.

Haa siz ev eşyası haczetmekten keyif alıyorsanız o başka ama ev eşyası HACZİ BORÇ ÖDEMEDE KATKI SAĞLAMAZ SADECE BORÇLUYA BASKI ARACUDIR.
    eşya haczinin ne alacaklıya nede borçluya yararı kalmamıştır masraflarına satılıyor ancak. Sadece ihaleden çok ucuza alan ve dükkanda satan ikinci elciler para kazanıyor onlara yararı büyük.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Angry Cevap: Halime özel odama, yatak odasına girilir mi?

Alıntı uçucu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın litigation evet çok haklısınız ama birde olaya şöyle bakın.
    Evet tüp ve yatak haczedilmiyor peki kombi ve buzdolabı sizce gereksizmi siz evinizde buzdolabının fişini çek 1 hafta ne kadar gerekli olmayınca ne oluyor bi dene. Sanırım beni yanlış anladınız ben lüx sayılmayacak eşyaları kastetdim.
    Tabiki plazma tv kullanıyorsa bilmem kaç dolarlık avize kullanıyor 10 bin liralık gardrop buzdolabı varsa elbet haczedilir.

Ama diğer yandan zaten piyasada 300-500 liraya satılan eşyaları haczedip yarı yarıya satınca borç ödeniyormu yoksa masrafları karşılıyormu yada bu eşyalar satılmayıpda depolarda çürüyorsa alacaklıya ne faydası var. Amac alacağı tahsilmi borçluya ceza vermekmi?

Borçlu borcunu ödemekle mükellef ama alacaklı anlaşmaya yanaşmıyor sadece tehdit ediyor şu kadar parayı 1 hafta içinde ödemezsen eşyalarını haczederim bu baskı borçlunun hep üstünde.
    İnsan borçluda olsa insani şartlarda yaşama hakkı vardır.
    Sizin dediğiniz kötü niyetlilere zaten ev eşyası haczini delmek o kadar kolayki isterseniz buradan ev eşyanızı hacizden nasıl kurtarırsınız bir bir yazayım
    iyi niyetli borçlu bu yollara başvurmuyor sadece borcu ödemek derdidir ama bu arada hayatını yıkmak ailesinide dağıtmamak için kanunlardan destek almak istiyoruz ne var bunda adeta bizi sahtekarlıkla suçlayacaksınız merak etmeyin kimsenin parası kimsede kalmaz hele bankanın parası hiç kalmaz.

Alacaklının hakkı demişsiniz peki alacaklı neye güvenipde durumuna kazancına bakmadan herkese para dağıttı siz avukat olarak vekalet ücretinizi alamayacağınız hissettiğiniz davayı alırmısınız.

Bankaların amacı ticaretmi yada insanları bir defa borçlandırıp hayat boyu sömürmekmi kat kat faiz hiç bitmeyen borç bu haciz korkusundan banka avukatı ne derse he diyen zavallı borçluyu banka sömürmüyormu. sanki günümüzün modern ağalık sistemi gibi ağaya borcun hiç bitmez.

Benim derdim borcumu ödemek ama inanın bana nasıl ödemem nasıl hacizden kaçınırım yolunu çok iyi bilirim fakat bu yola asla tevessül etmem sizde ithamlarınızı herkesi aynı kefeye koyarak yapmayın.

Haa siz ev eşyası haczetmekten keyif alıyorsanız o başka ama ev eşyası HACZİ BORÇ ÖDEMEDE KATKI SAĞLAMAZ SADECE BORÇLUYA BASKI ARACUDIR.
    eşya haczinin ne alacaklıya nede borçluya yararı kalmamıştır masraflarına satılıyor ancak. Sadece ihaleden çok ucuza alan ve dükkanda satan ikinci elciler para kazanıyor onlara yararı büyük.
    tuzu kuru olan bizim derdimizi anlamaz arkadaşım. boşuna yorma kendini. 8aylık bebeğimin beşiğini almalarının onlara ne fayda getireceğini lütfen biri bana açıklasın

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Hiçbir avukatın sizin kırıntı döküntünüzü almaktan, haczetmekten memnun olmadığını peşinen bilin. Ama siz söz verip de ödemiyorsanız bunun da bir yaptırımı olmalı. Aslolan iyineyetse 1000 tl ödemeniz gerekiyor ama elinizde 250 tl varsa onu ödeyin. Yok benim yasal haklarım var ben hiçbirşey ödemem alacaklı avcunu yalasın diyorsanız açıkçası siz kötüniyetlisiniz. Beşik yatak, tv farketmez. Sen milletin parasını çarpıp, beşik alıyorsan, milletin de senin o beşiği senden alma hakkı vardır. Kanun kötüniyeti himaye etmez!
    Acıma mı? Boyumdan büyük işlere giriyorsam bana da acımayın arkadaş !
    Konu litigation tarafından (21-01-2010 Saat 03:31:14 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    101
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı litigation rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ........."sizin kırıntı döküntünüzü"...........
    Sen milletin parasını çarpıp, beşik alıyorsan, milletin de senin o beşiği senden alma hakkı vardır.
    sen(bankalar) milletin beynini yıkayıp, işsiz adama yüksek limitli kart veriyorsan,
    millette sana(bankalara)hesap vermeden plazmada alır,evde alır,limuzinde alır!! bebesine en kral altın kaplama beşiğide alır!!

Acıma mı? Haaa dur arkadaş(bankalar) Stop !!

o halde acımasaydın keşke bizlere...bak işte acıma, acınacak hale gelirsin...

Not:...."hiçbir avukatın sizin kırıntı döküntünüzü almaktan"....diye bahsetmişsiniz..çok özür dileriz sayın hocam kırıntı döküntüyü atar şöyle para edecek 1.kalite ev eşyası alır paşa paşa bekleriz merak etmeyin siz...rahat olun..
    Konu exper06 tarafından (21-01-2010 Saat 10:14:40 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    430
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı litigation rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hiçbir avukatın sizin kırıntı döküntünüzü almaktan, haczetmekten memnun olmadığını peşinen bilin. Ama siz söz verip de ödemiyorsanız bunun da bir yaptırımı olmalı. Aslolan iyineyetse 1000 tl ödemeniz gerekiyor ama elinizde 250 tl varsa onu ödeyin. Yok benim yasal haklarım var ben hiçbirşey ödemem alacaklı avcunu yalasın diyorsanız açıkçası siz kötüniyetlisiniz. Beşik yatak, tv farketmez. Sen milletin parasını çarpıp, beşik alıyorsan, milletin de senin o beşiği senden alma hakkı vardır. Kanun kötüniyeti himaye etmez!
    Beşiği yatağı tv yi farketmez alırsın peki eline ne geçer o beşiği satıp borcu ödeyebilirmisin yoksa cebinden para harcayıp onları taşıtıp bi depoda yıllarca kira ödeyip sonrada o masrafı borçlunun dosyasına eklersin. Ekle ne fark eder ha 3 ha 5 borç katlanır. Benim sorum o eşyayı haczetmenin alacaklıya ne yararı var onu bana yazarmısın.

Yatak farketmez demişsin sanırım öylesine yazdın yoksa yatağın haczedilmeyeceğini bilirsin demi.

Şu yaptırım meselesine gelince.
    Dağdaki terörist yurda döner (pişmanım bile demez) yaptırım yok affedilir. Güya eline silah almamış kurşun sıkmamış. ama kurşun sıkana yardımdamı etmemiş.

Devletin koyduğu kanuna karşı gelmiş Selendide yasağa rağmen sigara içmiş üstelik uyarınca olay çıkarmış romanlara adeta ödül gibi ev verilir iş verilir

Seçimden önce Tuncelide beyaz eşya dağıtılır (suyu olmayan köye) makinalar gider sosyal devlet.

10 gün önce kocaelinde binlerce laptop dağıtılır

Banka hortumcusu Halis ağaya güya mallarına el konulur ama milyonluk evini ve jeep ini paşa paşa kullanır.

Evet biz azılı bir suçluyuz üstelik çocuklarımızda bizim suç ortağımız gel beşiği yatağı tv yi al git senin olsun.
    Bu böyle gitmez birgün bir patlarızki o zaman böyle sapla samanı karıştıranlar ne olduğunu anlamaz. Avukatlar kırık dökük ev eşyalarını haciz ederken sadece egolarını tatmin ediyorlar. Ben AZILI bir borçluyum bugüne kadar iyiniyetle ufak ufak ödüyordum tek tek bitiririm zamanla diyordum ama şu sizin yazdıklarınız yol gösterir mahiyette değil suçlayıcı ifadeler var ne demek çarpmak tokatlamak. Artık senin tabirinle bende kötü niyetliyim tek kuruş ödemiycem bugünden sonra ödersem namerdim. yatağı tv yi haczetmezlerse onlar namert hadi bakalım elmi yaman beymi.

Yabancı sermaye bankalar bizim kırıntı döküntü eşyalarımızı alıp artık kendi ülkelerine götürürler

+ Konuyu Yanıtla
2 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

icra memuru yatak odasına girebilir mi

icra memurları yatak odasına girer mi

haciz memuru yatak odasına girebilir mi

icra yatak odasina girebilir mi

http:www.hukuki.netshowthread.php17542-Halime-ozel-odama-yatak-odasina-girilir-mi

hacizde yatak odası

haciz yatak odası

icra sirasinda yatak odasi mobilyasi alinir mi

https:www.hukuki.netshowthread.php17542-Halime-ozel-odama-yatak-odasina-girilir-mi

icrada avukat eve girebilir mihacizde avukat eve girebilir miicra memuru eve girebilir miicrada yatak odasına girilir miyatak odası haczedilemezicra gelince yatak odasina girermiicraya gelen avukat eve girebilir mihukukta yatak odasi mahremiyetiicra yatak odasına girebilirmihacizde yatak odasi alinirmiicra yerine avukat girermieve icra qelince evdeki genc odasini alirmiicra sirasinda yatak odasina girmeme karariHalime acar hangi sitelere giriyoreve haciz geldiginde yatak odasina girebilirmiicra yatak odama girebilir mi
Forum