Aralarında husumet olan iki avukat, Ankara Adliyesi'nin koridorunda önce tartıştı, sonra yumruklaştı. Biri kafasına aldığı darbelerle kanlar içinde kaldı

Ankara Barosu avukatlarından Cengiz Yaşar ve Medeni Ayhan, bir hafta önce Sıhhiye Köprüsü altında yolda karşılaştı. Aralarında gerginlik olduğu belirtilen avukatlar karşılıklı tartışmanın ardından yumruklaştı. Bölgedeki Yunus polis ekipleri kavgayı görüp ayırdı. Ancak olay bu kavgayla yatışmadı. İki avukat, Ankara Adliyesi'nde koridorda yine karşılaştı. Bu kez de tartışmanın ardından yine yumruklar konuştu. Sert bir cisimle kafasından yaralanan avukat Yaşar kanlar içinde kaldı. Ankara Baro Başkanı Vedat Ahsen Coşar olayla ilgili bilgi aldı.

#8216;DEMİR ALETLE VURDU#8216;

Arbede sırasında ceketinde bulunan 1200 euro parasını ve alyansını kaybettiğini belirten Avukat Yaşar'ın iddiası şöyle: "Daha önce köprü altında yaşadığımız küçük kavgadan sonra, Medeni Ayhan beni adliyenin her tarafından takip etmeye başladı. Birkaç kez başka katta karşılaştım, ancak yol değiştirdim. Nitekim adliyenin 3'üncü katında yine karşıma çıktı ve küfür etmeye başladı. Ben de rezalet çıkmasın diye, çevredeki sivil güvenlik görevlilerinden yardım istedim ve yoluma gitmeye davrandım. Amacım baroya şikayet etmekti. Ancak, aniden arkamdan başıma sert bir cisimle vurdu. Döndüğümde, elinde ucu sivri, baltayı andıran 6-7 santimlik bir demir gördüm. Başımdan kanlar fışkırıyordu. Montundan yakaladım, kaçmak isterken ben de yumrukla karşılık verdim. Görevliler yakalayarak karakola götürdü. Demir aleti adliyeye nasıl soktu anlamadım. Bu adamın akli melekelerinin yerinde olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu'na başvuracağım, bana saldırdığı için savcılığa ve baroya şikayetçi olacağım." Yaşar, meslektaşının husumetinin, 2 yıl önceki baro seçiminden kaynaklandığını da belirtti.

#8216;TAHRİK EDİLDİM#8217; İDDİASI

Olayın diğer tarafı avukat Medeni Ayhan'ın iddiası ise şöyle: "Birkaç avukat arkadaşımla aramı bozacak dedikodular çıkarmış. İşi, ailevi meselelere kadar vardırmış. Olay günü koridorda tesadüfen karşılaştık. Bana bir hafta önceki olayı hatırlatarak, 'Sen kavga istiyorsun, gel kozumuzu dışarıda paylaşalım#8217; dedi. Beni adliye dışına çıkarmaya çalıştı. Bu sırada küfürler etmeye başladı. Ben de, kendimi kaybettim ve koridorun bir köşesinde bulunan temizlik malzemesinin demiri ile başına vurdum. O da bana yumrukla karşılık verdi. Kendimi kontrol edemedim, saldırıya uğradım tahrik edildim, asıl ben şikayetçi olacağım."

CEMAL DOĞAN (Ankara)

Bugün