5 katlı binanın bir bütün olan çatısı altında çatı katı olarak iki daire bulunmaktadır.Bir tanesinde ben ikamet etmekteyim.Diğer çatı katı sahibi belediyeden izin almaksızın çatıyı ikiye bölerek benim bulunduğum taraftan yaklaşık 80 santim yükseltmiştir.Bizde bu durumu belediyeye şikayet etmek durumda kaldık,belediye iki defa tutanak düzenledi ama çalışmayı durduramadı daha sonra bizim ısrarlı tutumumuz karşısında mühürlemek zorunda kalsada çatıyı yükseltmeye devam etti.Bizde adli yoldan ihtiyati tedbir kararı aldırdık,konu şu anda mahkemelik.Karşı tarafın iddiası şu" çatı binayı korumamakta alt kattaki komşulara su akmakta ayrıca çatı katları projeye uygun değildi projeye uygun hale getiriyorduk"aynı durumda olan benim bölümde ise böyle bir sıkıntı bulunmamakta kiremitlerin altına yalıtım malzemesi koydurmakla akan çatıyı yaptırmak daha kolay ve ekonomikken bu kat maliki bu yolu seçmiştir.Diğer hiçbir kat malikinide bu konu hakkında bilgilendirmemiş ve onayını almamıştır.Ben avukat değilim sade bir vatandaşım bu konu hakkında beni bilgilendirebilecek ve bundan sonra izleyebileceğim yol hakkında bana yardımcı olabilecek insanlara şimdiden teşekkür ediyorum.