ayrıldığım eşim mahkeme kararıyla 20.000.-ytl. tazminat ve 400.-ytl. nafaka kazandı. ancak bu konu tarafıma henüz tebliğ edilmedi.ben bu konuyu kızımdan öğrendim.
ben emekli sandığından 800.-ytl emekli maaşı alıyorum. başka hiçbir gelirim,menkul yada gayrımenkulüm yok.
sizlerden şunları öğrenmek istiyorum:
1.karar ne kadar zamanda tarafıma tebliğ edilir.tarafıma tebliğ yapılmadan herhangibir icra takibine girebilirlermi?eğer tebliğ edilmeden icra takibine girerlerse itiraz etme hakkım varmı?
2.benim bu paraları bu tutarlarda ödemem
söz konusu olamaz. bunun için nasıl itiraz edebilirim? bu itirazımda neleri belirtmem uygun olur?
3.itiraz etmeme rağmen kabul edilmezse bu paraları ancak benden icra yoluyla alabilirler. bu takibat sırasında maaşımın ne kadarını keserler?
4.şu anda oturduğum evdeki eşyaların bir kısmı ev sahibine ,bir kısmıda beraber yaşadığım hanıma ait.ev sahibine ait olan eşyalar, kontratta ; markaları , modelleri ile kaç adet oldukları belirtilmiş durumda ancak kontrat sadece kefil , ben ve ev sahibi arasında düzenlenmiştir. bunun illaki notere onaylatılması gerekirmi? diğer eşyalar ise beraber yaşadığım hanıma ve onun oğluna ait(bunların hepsinin belgeleri ve faturaları var)eşyaların bana ait olmadıklarını ispat etmeme rağmen icra için geldiklerinde bu eşyaları götürebilir-lermi?
ilginize şimdiden teşekkür ederim.