+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 21 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Trafik kazasında haklılığımı ıspat edebilir miyim?

Konu şahsımla alakalı, tecrübe sahibi kişilerden yardıma ihtiyacım var.
    Araba yarışları düzenleyen şirkete ait bir araç(çelik bariyerli yarış arabası)15/06/04 akşamı aşırı hzından dolayı bana çok şiddetle çarptı. Kullanan kişi sözleşmeli yarış şoförü. "Çarpan aracın Trafik sigortası yok". Benim arabada 3 milyar zarar var. Ben yolun boş olduğunu görüp park halinde iken çıktım. Kendisi aşırı süratli olduğu için fren yaptığı halde duramadı ve Sol taraftan iki kapıya da çarptı ve beni bayağı sürükledi. Kaskom yok. Ben kazanın şokunda iken trafik polisine olayı kendileri Türkiye usulü (!!) anlattılar. Söylemeye dilim varmıyor.Ve tamamen beni kusurlu bulan bir rapor düzenlendi. Kontrolsüz çıkış denmiş. Eşim olay yerine gelince özürler dileyip, arabanızı yaptıracağız dediler ama şimdi rapor bizim lehimize diyorlar. Ben şimdi dava açmayı düşünüyorum. Çünkü haklıyım ve mağdurum. Kazayı yapan o, ama el çabukluğuyla bir de benim trafik sigortamdan arabasını yaptıracak. Şirketin sorumluluğu nedir burada.. Acaba Dava açmam boşuna mı olur.

Bu konuda bana yardım edecek kişilerin cevabını bekliyorum.

Not: Fren izleri şu an mesafesi hala belli aşırı süratini nasıl ispatlayabilirim, trafik danışma söylemiyor, ayrıca olay bir Tv kanalının sokağında görüntüyü almaya uğraşıyorum

İlgilenen herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Şengül Alpay

klmr

Hukuki NET Güncel Haber

Trafik kazasında haklılığımı ıspat edebilir miyim? konulu yargıtay kararı ara
    Trafik kazasında haklılığımı ıspat edebilir miyim? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    39
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

geçmiş olsun şengül hanım
    ama gelen mala gelsin boşverin

bu sitede zaten pek de tecrübeli hukukçular olduğunu zannetmiyorum
    zavallı site yöneticileri çırpınıp duruyorlar site üyesi avukatlar da biraz bir şeyler yazsın diye ama nafile
    demek ki bizim hukukçular bilgilerini sadece kendilerine saklamayı tercih ediyorlar,

bjk

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Teesüf ederim sayın Tözer o ne biçim laf?
    Burada yöneticilerin nasıl çaılştığını görüyoruz. Hukukçular da katkıda bulunmaya çalışıyor. Şahsen ben çoğu soruya yanıt vermeye üşendiğimi itiraf edeyim ama gerektiğinde cevaplıyoruz.
    Hanımefendi sen önce yanlış hatırlamıyorsam trafik zaptına 7 gün içinde itiraz edeceksin, sonra da bir avukat tutup önce tespit davası sonra da kusurun karşı tarafta olduğu tespit olunur ise tazminat davası açacaksın.
    Oldu mu sayın Tozer beyfendi.
    Ve bundan sonra hukukçulara laf etmemenizi de önemle uyarıyorum.

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    39
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın şekip bey

lutfedip de üyeliğimi inceleseydiniz benim bir beyefendi değil SAYGIDEĞER BİR BAYAN olduğumu anlardınız. Onun için ben de sizi bir bayana daha nazikane cevaplar vermeniz için UYARIYORUM.

SİZ HUKUKÇULAR HEP BÖYLE MİSİNİZ?
    mesleğinizle ilgili aykırı bir ses duydunuz mu hemen ayranınız kabarıyor.

siz hukukçular tarihinizde bir kez uyarıda bulunabildiniz onda da 27 mayıs oldu

o günden bu yana TIKINIZ ÇIKMIYOR

İNCELEYİN FORUMLARI
    TEKER TEKER SAYIN
    ALT ALTA TOPLAYIN
    BAKIN BAKALIM 16.000 ÜYELİ BU SİTEDE FORUMLARA CEVAP VERME ZAHMETİNE KATLANAN KAÇ AVUKAT VAR?

buna da bir cevap verin de beni ondan sonra uyarın sayın şekip beyefendi!!!

bjk

Nerede
    edirne, Türkiye.
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Eh bravo sayın tözer, bir hakime dahi gereken cevabı vermişsiniz ya.
    Sizler oldukça hukukçulara gerek kalmaz. Çok yaşayın.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın tözer ;
    Bu ne şiddet bu celal ??)) Aşırı alınganlık ve çok sert tepki vermişsiniz.
    Bu formla ilgili olarak sadece 'geçmiş olsun şengül hanım
    ama gelen mala gelsin boşverin' yazınıza katılıyorum. Ondan sonra en azından sorunun yanıtı veya bir yok gösterme bile yok..
    Site üyesi avukatların her soruya yada bir iki soruya yanıt verme zorunlulukları yok. Kimsenin yok ama 'yazsalar fikir verseler iyi olur ' diyorsanız canı gönülden yanınızdayım. Sitedeki avukatlarıntecrübesi hakkında ise konuşmaya hiçbirimizin hakkı yok kanaatindeyim.
    Ancak bazı arkadaşlar var ki bildikleri konularda yol gösterici yazılar yazıyorlar bunu inkar edemezsiniz. Ben derim ki böylesine yararlı bir site yapan başta admin olmak üzere hepsine teşekkür etmemiz lazım.
    Yanıt vermeyenlerdende allah razı olsun hiç değilse site aleyhine konuşmuyorlar.İnsanların özgür iradeleriyle yanıt yazıp yazmamasına karışamayız değil mi? Bundan dolayıda eleştirme hakkımız yok.
    27 Mayıs konusunu bir kez daha incelemenizde yarar var sanıyorum saygıdeğer hanımefendi
    Dostluklar zor kurulur onu unutmayın..
    Genelde park halinden çıkan aracın suçlu bulunması doğrudur sayın sengunalp ama trafik hız ihlali var ise karşı tarafında suçu olduğunu kabul edilebilir sayın hakim usulu yazmış ben bilmiyorum ancak fren izi uzunluğu sürat konusunda fikir verebilir bunu değerlendirin derim ben. Eğer size çarpan araç yarış arabası değilse şirketin pek önemi yok ...

bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum

Nerede
    edirne, Türkiye.
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın commodore, forumlarda yazdıklarınızın çoğunu okudum ve şu kanaate vardım.
    1- Siz hukukçu değilsiniz ama hukuku çok seviyor ve yeterince bilgilisiniz.
    2- Buradaki hukukçuların çoğundan aslında siz şikayetçisiniz.

Burada eleştirilen tabii ki sayın site yöneticileri değil. Onlar ve hatta siz elinizden geldiğince faydalı olmaya çalışıyor, hukuki bilgiler veriyorsunuz. Sizin de yazma mecburiyetiniz yok oysa. Peki bu kadar hukukçu da sizin kadar sevmiyor mu hukuku. Yahu 1/10 uda mı sevmiyor ?
    Sayın Tözer de farklı bir üslupla bunları anlatmış sanırım.

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    39
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın ilkel Allah sizden razı olsun
    beni bir tek siz anlamışsınız, aksi gibi hukukçu değilsiniz

sayın commodore,
    ben de bu siteyi yeni keşfettim ve çok beğendim ama ne zaman ki site yöneticileri kendi meslekdaşlarına sitem etmeye başladılar, bütün siteyi bir kez daha baştan aşağı dolaştım ve gördüm ki yöneticiler haklılar

en basit örneği cevap yazdığımız bu soruda açılan tartışma. bakın bakalım yöneticilerden başka bir avukat fikir beyan etmiş mi?

ailem ve benim çevremde de pek çok hukukçu var ve bu siteye ilgim biraz da bundan, kızgınlığım da bundan

bjk

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın tözel sayın ilkel ;
    Öncelikle 'Buradaki hukukçuların çoğundan aslında siz şikayetçisiniz' sözünüzle ilgili bir iki şey söylemek istiyorum.
    Benim hiçbir şekilde buradaki hukukçulardan veya hukukseverlerden şikayetçi olmaya hakkım ve yetkim yok. Yani tabanca zoruyla konuşturacak,
    zorla bilgi alacak halimiz yok. Ben bir konuda bilgisi olan bunu paylaşır diye biliyorum. Bilgisi ve fikri olan konuşur olmayan susma hakkını kullanır. Bazende kişiler benden başkası bilmesin diye kendisine saklamayı yeğler bunada çeşitli etkenler neden olabilir. Bilgi ve sevgi paylaşıldıkça çoğalır üzüntüler ise paylaşıldıkça azalır. Herhangi bir şeyi paylaşmak istemeyene diyecek bir lafım yok
    Enteresandır bazılarının susması konuşmasından evladır. Eğer formları inceledi iseniz üç tane form varki aslında akla zarar. Ben bunlardan ikisine yazdıklarımdan dolayı başta admin olmak üzere tüm yönetici ve site sakinlerinden )) ( Tatil sitesi gibi oldu ) çok özür diledim ama yeri gelmişken bir kere daha dileyeyim. Bu iki formu benim için açarak beni gururlandıran bazı hukukçu arkadaşlarımıza oradada ben derdimi anlatamadım. Örneğin istenen basitti bana doğru yanlış saldıracaklarına eleştireceklerine bir formun altına 'commodore1tr ın yazdığı kulliyen yanlış doğrusu budur ' diye yazmalarını istedim ama 20 li iletilere ulaşmalarına rağmen sadece nedense bana bazılarıda kibar olmayan beyanlarda bulundular. Bundan dolayı aslında bazılarının katılmama nedenini bu formlar sayesinde çok net anladım .Sözcüklerinin arasındaki gizli ifadeler bunu net açıklıyordu. Son üçüncü form ise dahada akla zarardı hem de bir avukat başta site yöneticisi sayın admin olmak üzere herkesi suçlayarak aslında muhteşem cilalanmış bazı sözcükleri kullanarak ( yani başka bir ortamda konuyu bilmeyene anlatsanız sorgusuz sualsiz haklı çıkacak) bu değerli siteye saldırıyordu. Ben istemediğim halde o formada yazdım bişeyler..
    Bu sitedeki bazı hukukçu arkadaşlar kavram kargaşası yaşıyor veya yaşatmak istiyor gibi geliyor bana ...
    Şöyleki ..
    1. Bu site kesinlikle bir yargı ve/veya nihai sonuç yeri değildir. Kişilere hukuk hakkında temel kavramları göstermek ve yol göstermek amacına yönelik çok yararlı bir sitedir. Ne birisine avukat bulma nede yargılama yeridir. Ancak bazıları 'vicdani sorumluluk ne olacak' gibisinden bir yaklaşımla buraya bir sorununu yazan veya merak tan gelen kişileri afedersiniz ama salak yerine koymaktan öteye gitmeyen bir yaklaşımla avukat-müvekkil konumuna soktuklarından yanıt yazmayı risk kabul ediyorlar. Aslında buraya gelip derdini yazan bir fikir almaya geliyor körü körüne bağlanmaya değil...
    2. Bir fikir yanlış ta olsa fikirdir. Gerçekte hukukçuların bu siteye özellikle yanıt bazında yazılan hukukçu olmayan kişilerin yazılarını çok daha çok dikkatle okumaları gerekir. Çünkü bu onlara hem hukuk dışı kişilerin hukuğu nasıl algıladıklarını hemde temel hukuk yanlışlarını bulmalarında yol gösteren en büyük kaynaktır. Burada üzerlerine düşen aslında kıyasıya eleştirmek değil hukuken olan yanlışlığı tam yerinde düzeltmek olmalıdır böylece hem soruyu soran doğru bilgiye ulaşır hemde yanlış yanıt yazan aslında ne olduğunu öğrenir.
    3. İnsanlar hukuku anladıkça hem hukuktan korkmamayı ve yanında olmayı hemde daha dikkatli olmayı öğrenirler. Bu sitenin en büyük amaçlarından biriside budur. Bazıları bu sitede yazılan yanıtların kesin bağlayıcı olduğunu savunduğundan sanırım bazı avukat arkadaşlarımız bunun etkisiyle yazmaktan kaçınıyor olabilir diye iyi niyetli bir düşüncemde var. sayın adminin ana giriş sayfasına 'BU SİTEDE YER ALAN YANITLAR TAMAMEN FİKİR VERMEK VE YOL GÖSTERMEK AMACINI TAŞIR KESİNLİKLE BAĞLAYICI DEĞİLDİR.' gibi bilinen ama bazılarının anlamadığı (ve herkesede yanlış anlatmaya çalıştığı ) bir yazıyı yazarak kargaşayı bir nebze azaltır kanaatindeyim.
    4.Bazı avukat arkadaşlarında bu sitede kısmi çözüm fikir bulanları müşteri gözüyle gördükleri için yanıt yazmadıklarınıda söylemezsem en azından kendine karşı dürüst olmamış olurum.
    Kıssadan hisse fazla uzatmayayım kimsenin yanıt yazma zorunluluğu yok isteyen yazar isteyen yazmaz ama yazanlara teşekkür boynumuzun borcudur. Benim gibi hukukçu olmayıp ta halk diliyle 'burnunu sokanlarsa' yazdıklarına dikkat etmeliler diye düşünüyorum.

bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Şengül Hanım öncelikle geçmiş olsun diyorum.Ayrıca bir çok arkadaşın bırak mala gelsin cana gelmesin fikrine de katılmıyorum.herkes kendi kusur ve kabahatinden kaynaklı zararlandırıcı olaylar nedeni ile meydana getirmiş bulunduğuzararları tazmin ile mükelleftir.Bu Anayasal bir hukukun gereğidir.
    Siz başınıza gelmiş olan trafik kazasında kusur oranınızı kabul etmiyorsunuz.Öncelikle tavsiyem aracının tamir masraflarını ve varsa beden bütünlüğünüzie gelmiş olan zararları ve hastane gideri ...vb.giderleri tespiti açısından hemen bir tespit dosyası açın ve bilirkişi raporu alın.Ondan sonra da karşı taraf araç sürücüsüne ve araç sahibine dava açın ve aracın üzerine tedbir talep edin Mahkemede dava açtığınızda zaten kusur yönünden keşif yapılacak ve dosya kusur ve hasar yönünden en az iki defa bilirkişiye gidecek.Gerçekler o zaman ortaya çıkar.Trafik Bilirkişisinin vermiş bulunduğu rapor çok ta bağlayıcı değil.Aleyhinize olması çok iyi bir başlangıç değil ama bu da sizi yıldırmasın.Ayrıca bir avukattan yardım isterseniz çok iyi olur.Çünkü bu tür davalar özellikli davalardır.Bunun dışında karşı taraf aracının kasko veya trafik sigortası yoksa bu konuda biliyorsunuz Trafik Sigorta fonu diye bir olay var.Sigortalı olmayan araçların ortaya çıkarmış bulunduğu kazalarda zarara uğrayan kişilere yardımcı olan googl dan girip adresini ve yerini tespit edin ve başvuru yapın.Gerekli evrakları siteden bulabilirsiniz.İyi günlür..........................
    Bunun dışında tanımadığı kişilerin tecrübeleri hakkında görüş bildiren arkadaşı da protesto ediyorum........

sema k

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: