Arkadaşlar milli eğitime bağlı bir okulda müdür yardımcısıyım.Göreve başladığım günden itibaren müdür vekili ve görevlendirme çalışan müdür yardımcısı okulu babalarının çiftliği görmüş yapmadıkları kanunsuz iş kalmamıştır.Bende bu durumu bir kere şifayen milli eğitim müdürüne söylediğim ve ayrıca bir kaç hususu dilekçe ile yazdığım halde kaale alınmadım.Ben yaklaşık 4 sayfa tutan bir dilekçe ile durumu valiliğe bildirdim.Valimiz dilekçeyi İl İdaresi Başkanlığına havale etmiş.Dilekçede belirtiğim bir kaç husus şu:

-Müdür vekilinin öğretmen olduğu halde ben varken(kadrolu idareci)hiyerarşiye aykırı olarak müdür vekilliği yapması

-Zimmete para geçirme(inceleme sonucu suç sabit)

-Okulun kayıtlı mallarını zimmete geçirme(inceleme sonucu suç sabit)

-Yürürlükte bulunan yönetmeliklere aykırı olarak milli eğitim müdürlüğünün idareci görevlendirmesi yapması(görev için gereken liyakat ve tahsilin olmaması)

-Usulsüz ekders ödemesinin yapılması(usulsüz ekders ödemesi yapıldığı tespit olunduğu halde ödeme devam ediyor.)

-Usulsüz vekalet verilmesi(izinli kişiye)

-İzinsiz yüksek lisans yapılması(inceleme sonucu suç sabit)

Valimiz iki müfettiş görevlendirmiş.Birisi okulu diğeri de milli eğitim müdürlüğünü teftiş etmiş.Ben dilekçemi 25 eylülde vermiştim.Fakat yukarıda dile getirdiğim bir kaç husus teftiş başladıktan sonra teftiş konusu olmaktan çıkarılmış.Milli eğitim müdürlüğüne daha önce verdiğim dilekçeye cevap verilmemesi üzerine konu hakkında bilgi almak için bilgi edinmeye başvurdum fakat cevap verilmedi.Bende bunun üzerine cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağımı belirten bir yazı yazdım.Bu yazı üzerine sen bizi tehdit ediyorsun diye hakkımda soruşturma başlattılar.Müfettiş yukarıda saydığım hususlara rağmen sen bundan birşey çıkartacağınımı zannediyorsun dedi.Müfettiş bana dilekçeme cavap verildiğini fakat adresimin yanlış olduğundan dolayı iade olduğunu söyledi.Halbuki nerede görev yaptığımı kendileri çok iyi biliyorlardı ve bu husus dilekçemde açık olarak belirtmiştim.Tamamen uydurma bir cevap hazırlamışlar.Peki neden elime cevabı vermiyorsun dedğimde çok komiksin hocam idare kendini zor durumda bırakacak bir olayda seni tutarmı burası Türkiye dedi.Dilekçeye de kendisi söyledi inceleme devam ediyormuş diye cevap vermişler.Bilgi edinme ile ilgili bir husus yok.Güya onada inceleme devam ediyor demişler.Tam 4 ay oldu ben ne bir cevap alabildim nede bilgi.Üstelik benim hakkımda kendilerini kurtarmak için benim hakkımda soruşturma açmışlar.Ve yukarıda saydığım hususlara rağmen beni görevden almaya çalışıp o kadar suç işlediği sabit olanları korumaya çalışıyorlar.

Arkadaşlar teftiş 6 kasımda bitti ama daha da sonuçlanmadı.Ben bundan sonra ne yapabilirim.Kafam çok karışık.Yardımcı olursanız sevinirim.