+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 11 ileti bulundu.

Konu: Boşanmak istemiyorum, ne yapabilirim?

Boşanmak istemiyorum, ne yapabilirim? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Ankara, Turkey.
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Boşanmak istemiyorum, ne yapabilirim?

Eşimle 20.02.2006 yılında ailelerin haberi olmadan ankarada evlendik 10.03.2006 ya kadar o kendi evinde ben kendi evimde kalıyordum dünya kadınlar gününde eşimin ısrarlarına dayanamayıp herşeyi bırakarak izmire kaçarak yerleştik annesi ve babası bizleri buldu kavgalar ettiler eşimi geriye almaya çalıştılar eşime her zaman boşan gel biz sana kabulüz deyip durdular ama eşim gitmedi bu birkaç kez böyle sürdü sonra 6 ay boyunca karışmadılar bizlere evliliğim mükemmelin üzerinde gidiyordu sonra küçük bir tartışma oldu olay büyümesin diyede bir kaç gün konuşmadık işten eve geldiğim bir gün bana bir mektup yazıp evi terk etmiş sonra öğrendim ki annanesine gitmiş tabi ailesi gelip onu ordan alıp ankaraya getirmişler eşimin babası polis olduğundan dolayı her istediğini yapabiliyor çevresi geniş şuan eşimle görüştürmüyorlar ve konuşturmuyorlar ve ailemi arayıp boşanma davası açın dediler bizim hiçbir telefonumuza çıkmıyorlar bende savcılığa eşimi kaçırdılar diye ailesinin şikayet ettim bir kaç gün sonrada eşimin kendi isteği ile geldiğini ve benim onunla zorla evlendiğimi 9 ay eve kapatıp baskı uyguladığımı söyleyip savcılığa suç duyurusunda bulunmuş anlıyacağınız ailesi sonunda aklına girmeyi başarmış ama ben boşanmak istemiyorum eşimle bir saat konuşsam herşeyin düzeleceği kesin ama ne konuşa biliyorum nede görüşe biliyorum boşanmak istemiyorum yinede beni boşaya bilirlermi ayrıca eşimle temasa geçmem görüşüp konuşa bilmem için bir kanuni yol varmı ailesinin bizi görüştürmeyecekleri kesin şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Hukuki NET Güncel Haber

Boşanmak istemiyorum, ne yapabilirim? konulu yargıtay kararı ara
    Boşanmak istemiyorum, ne yapabilirim? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Diyarbakır, Merkez, Turkey.
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Anlaşıldığı kadarı ile sizin eşiniz kendi rızası ile ailesinin yanıda kalıyor. Burada hukaka aykırı birdurum yok.Eşiniz sizinle konuşmak görüşmek istemiyorsa zorla görüşmesi için hukuki bir yolda doğal olarak yok.Burada ancak sizin şahsi girişimleriniz olabilir.Araya eşinizin tanıdığı birini sokmak yani aracı göndermek gibi.

Nerede
    Ankara, Turkey.
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Savcılığa gidip eşimin ve babasının vermiş olduğu ifadelerinin bir kopyasını aldım eşim ifadesinde şubat 2006 ayında kaçtık ve izmirde evlendik demiş biz 20.02.2006 tarihinde ankarada evlendik ve 10.03.2006 ayında izmire kaçtık verdiği ifadesi çelişkili bende evlendirme dairesinden hangi tarihte ve nerde evlendiğimize dair bir yazı aldım bunu savcılığa sunsam bir faydası olurmu çünkü eşimin babasının yanında baskı altında ifade verdiğini düşünüyorum ayrıca babası kızımı 9 ay boyunca eve kapattı boş bir evde yaşadılar sadece domates ve bir ekmek almış kızıma demiş şimdi evimde Allahaşükür bir sürü eşyam var bunlarıda savcılığa ıspatlamak istiyorum ayrıca eve aldığım her eşyanın yiyecek ve giyeceğin fişleri ve kredi kartı extraları bulunmakta bunları savcılığa götürsem ve ıspatlasam bana bir faydası olurmu ayrıca eşim beni dövdü demiş dövme veya bir şiddet uygulaması yok izmirde oturduğumuz yerdeki komşulardan birisini eşimin ailesi ayarlamış onuda şahit olarak sunmuşlar ama bu kadının söylediği herşeyde yalan bunlarıda telefon kayıtlarında var ayrıca eşimin ailesinin telefola ailemi ve bizleri telefon ile tehdit ettiğide var bunlarıda savcılığa suna bilirmiyim ve bunların sonucunda eşimle birkezde olsa yüz yüze görüşme şansını savcılık bana sağlarmı acaba

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Öncelikle geçmiş olsun. Olaylar farklı ama sonucu aynı kapıya çıkan aynı sizin gibi olaylar yaşadım. Ben de eşimle deli gibi severek evlendim, ailesi istemeden, hersey güzeldi, bir bebek beklerken beni birden bıraktı. Hep sizin gibi düşündüm, aile baskısı gördüğü için bunları yaptı sandım, bana dava açtı, tamamen yalandı dava dilekçesinde yazanlar, bunu da ıspat ettim ve dava reddedildi. Her ne kadar eşiniz ailesi tarafından baskı görse de, elbette istese sizinle bir konuşmak için bir çaba gösterir, yargısız infaz yapmazdı. Demek ki siz de aynı benim gibi çok sevildiğinizi düşünüyordunuz. Eşim şu anda dava reddedildi diye 3 yıl dava açamıyor. Ama simdi de ben ayrılmayı düşünüyorum ve tüm kozlar benim elimde. Siz de kendinize sonuna kadar güveniyorsunuz anlaşılan. Bulabildiğiniz her delili mahkemeye sunun, en ufak bir ayrıntı bile çok önemil olabiliyor. Onun söylediği tüm yalanları cürütecek delil varmış elinizde, sanıyorum sizden boşanması da bu durumda zor gözüküyor. Siz hala bir saat konuşsak eşimle barışabiliriz diye düşünüyorsunuz ama sanırım siz de benim gibi gerceği kabul etmek istemiyorsunuz. Şimdiden en kötüsüne hazırlıklı olun. Dilerim ki eşiniz size döner ama kendi tecrübelerime dayanarak zor gibi.

Nerede
    Ankara, Turkey.
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Bu gün savcılığa tekrar gittim gerekli bütün dosyaları evrakları götürdüm savcı beye teslim ettim oda dosyama konması için katibine talimat verdi ayrıca savcılıkta adıma dosya açılmış olup olmadığını kontrol etmek istedim ve eşimin benim adıma hakaret davası açtığını öğrendim dosyanın fotokobilerini alamadım dosyanın savcısının belli olmadığını ve dosyasın şuanlık gelen evraklarda tutulduğunu bir kaç gün sonrada dosyaya bakan savcının belli olması ile dosyaya ifade verebileceğimi söylediler şimdi eşimin ne yapmak istediğini anlıyamıyorum ailesi baskısı bunu yaptığını sanıyorum çünkü eşim daha 20 bende 23 yaşındayız ailesi her zaman ona baskı yapmıştır zaten birlikte kaçmamızında sebebi buydu şimdi eşim bu hakaret davasını açarak diğer savcılığa vermiş olduğum dosyayı etkileme durumu varmı zaten eşimede hakarette bulunmadım ama bunun bana dönüşü ne olur diğer davayı nasıl etkiler eşim benden boşanmak içinmi böyle oyunlar yapıyor anlamış değilim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Nerede
    Ankara, Turkey.
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Boşanmak istemiyorum, ne yapabilirim?

Bu gün avukat ile görüştüm konusunda uzaman birisi olduğunu bir kaç yerden duyup gittim tanıştım olayları anlattım bana benim yapa bileceğim fazla birşey yok ne yaparsam yapayım eşiniz sizden boşanır dedi şimdi ben boşanmak istemesem bile eşim benden hiç birşey yokken nasıl boşana biliyor ben ne yapacağım şimdi eşimden boşanmamak için ne yapmam lazım yada davada hakime ne desemde bizi boşamaktan vazgeçse lütfen yardımlarınızı bekliyorum acaba avukatmı değiştirsem

Nerede
    antalya, alanya, Turkey.
    İletiler
    90
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Red face Re: Boşanmak istemiyorum, ne yapabilirim?

Slm lar;-
    -boşanma sebebi ispatlanırsa hakim boşanmanıza karar verir.Hakim ortak hayatın yeniden kurulması olasılığı bulunduğunu inanırsa ki siz bunu sağlayacaksınız bu durumda hakim boşanma davasının reddine karar verir red kararının kesinleşmesinde itibaren 3 yıl geçmekle müşterek hayat kurulmamışsa tekrar müracaatla boşanma davası açılırVe bu durumda eşiniz boşanma ilamını kesin olarak eline alır.
    yada ;
    -ayrılığınıza karar verebilir 1 yıldan 3 yıla kadar süreyi kendisi belirler verilen bu süre zarfında eşinizle hala daha ortak bir hayat kurulamamışsa tekrar boşanma davası açılır ve boşanmanıza karar verir.

Nerede
    antalya, alanya, Turkey.
    İletiler
    90
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Wink Re: Boşanmak istemiyorum, ne yapabilirim?

Ayrıca avukatınız sizi dogru bilgilendirmiş ne kadar davayı uzatmaya kalksanızda sonuç boşanma olacaktır.Taraflarda birini evlilik birliğini yürütmeye zorlama asla kabul edilemez.Eşinizle tekrar görüşüp işi tatlıya bağlayın eminim ki kendisini seven sayan size geri dönecektir.

Nerede
    Ankara, Turkey.
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle cevaplarınız içni teşekkür ederim ama eşim ile yaklaşık 3 aydır görüşemiyoruz daha doğrusu ailesi görüşmemize izin vermiyor telefonlarıma çıkmıyorlar bende mektup yazıp eşime kargo ile gönderdim birincisini almış ama ikincisini almamış kargocu arkadaşlara sorduğumda orta yaşlı bir bayanın kapıya çıkıp yok öyle birisi burda oturmuyor birdaha rahatsız etmeyin demesi üzerine öğrendim eşim hala ailesinin evinde ve dışarıya bile çıkamıyor çünkü bei bir görse birkez konuşsak kızlarının onları bırakıp tekrar bana döneceklerini biliyorlar bundan dolayı hala evde tutuluyor mahkemeye gelirde orda görüşürüz sanmıştım ama avukatım eşimin 2 tane avukata vekalet verdiğini ve duruşmaya bile gelmeyeceğini söylediler anlayacağınız mahkeme salonundada onu görmemem için ailesi herşeyi yapıyor artık mahkemenin vereceği karar ile yaşantımıza devam edeceğiz peki hakim bizi boşamazda 3 yıl ayrı yaşamamızı ön görürse o zaman zarfında eşim ile görüşme şansım doğarmı yada mahkemede eşimi bana göstermiyorlar desem onunla görüşmem için bir şeyler yapabilirler mi yoksa eşimin ailesi ölsede eşimi bana göstermeler

Nerede
    antalya, alanya, Turkey.
    İletiler
    90
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bu iddialarınızı hakim önündede ileri sürebilirsiniz.Hakim boşanmaya karar vermezse ve eşinizin ailesi hala eşinizi yanında zorla tutuyorsa
    savcılığa şikayette bulunabilirsiniz..Ayrılığınıza karar verdiğinizde eşiniz sizinle görüşmek zorunda değil ama ayrılık kararındaki amaç sizin tekrar eşinizle bu süreç zarfında(ayrılık süersi ne kardarsa)müşterek hayatı kurmanız eşinizle görüşme olanaklarını bu durumda sizin mevcut kılmanız gerekli.Eşiniz hep ev hapsine mahkum edilecek değildir muhakkak görüşme imkanınız olur.Umudunuzu yitirmeyin!!!
    Konu cilem666 tarafından (23-01-2007 Saat 15:12:01 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

bosanmamak icin ne yapmali

ben boşanmak istemiyorum ne yapmalıyım

bosanmamak icin ne yapmaliyim.

boşanmak istemiyorum www.hukuki.net

bosanmamak icin kanunen ne yapabilirim site:www.hukuki.netbosanmamak icin ne yapilirbosanmamak icin ne yapmali 2016bir bayan olarak esime agir hakaret ettim bosanmak istemiyorum ne yapmaliyimbosanmamak icin izlenecek yollarboanmak istemiyorum ne yapmaliyimkocam borçlari birakti kaçtı ne yapmaliyimeşimin benden boşanmaması için ne yapmalıyımhakim boşanmaya karar verir mi www.hukuki.netbosanmak isteyen esim gorusmek istemiyor ne yapmaliyimboşanmak istemiyorum ne yapmalıyımayrılmak istemiyorum ne yapmalıyımboşanmamak için ne yapmalıyımortak hayat kurulamasi davasi ayrilmak istemiyorumhttps:www.hukuki.netshowthread.php16312-Bosanmak-istemiyorum-ne-yapabilirim
Forum