Kadın hakları konusunda daha önce bazı eksiklikler vardı,bir kısmı giderildi zannediyorum.Çocuklarınızında geleceğini ilgilendiren bir konuda yardımınızı istiyorum.Kanun koruyucu Ölmeden mirasını pay eden fakat adil davranmayan anne ve babalara karşı bir madde koymamış,kendi tasarrufudur olabilir demiş.Özellikle evlilik dışı doğan çocuklar bu konuda hep mağdur ediliyor,yada aile içinde kız çocukları bu durumda etkileniyor.Halbuki düşünün baba bir kardeşe tüm servetini şirket hissedarı yada benzer yolla ortak edip rahat bir yaşam sağlarken,diğer kardeş ise yoksulluk nafakası denilen sadece zorunlu ihtiyaçları karşılanabilmesi için eğitim çağına kadar nafaka ödemesine karar veriyor,okul eğitimi biten çocuk askerlikle karşı karşıya gelip,daha sonra geçimini temin edebilmek için iş arayacak,tabi bulabilirse gibi sıkıntılar çekerken,diğer kardeş yani malları üzerine geçiren ise varlık içerisinde saltanat sürecek,en azından gelecek için endişe etmeden bir hayata adımlarını atmış oluyor.kanunda o kadar yetersizlikler ve saçmalıklar varki cinayet işleyip kısa sürede aramıza karışan suçlular,bilmem 40-50 defa kapkaç yada hırsızlık yapıp tutuksuz yargılanıp suç işlemeye devam eden şahıslarlara alıştık artık,Benim öğrenmek istediğim kanunda böyle bir eksiklik varsa,o konuda hangi mahkeme yada merciye dava açılabiliyor,yada ne yapabilirim diye sorayım.Küçük bir not ekliyeyim,eğer ölmeden önce miras pay etme konusunda bir mahkeme kararı çıkarsa,zannediyorum çapkın erkekler uçkurlarına sahip çıkacaktır.

Yönetim : Aynı veya birbirinin devamı niteliğindeki konularda farklı forumlar açarak kuralları ihlal etmektesiniz, tekrarı halinde üyeliğiniz askıya alınacaktır.