10 aralık 2023 tarihinde SBM aracılı ile tarafıma sms gönderilerek GRİ SİGORTA poliçemin iptal edildiği konusunda bilgilendirme yapılmıştır. Aracıma 14.06.2013 tarihinde KASKO poliçesi yaptırmıştım, poliçeyi yaptığım firmaya ulaştım, sağlıklı bilgi alamadım, ben de il dışındaydım mecburen 16 aralık tarihinde başka firmadan KASKOMU yaptım. Daha sonra yaptığım incelemede, GRİ SİGORTA nın yasal yükümlülükleri ve mali konulardaki tutarsızlıkları nedeniyle Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) tarafından el konulduğunu ve Güvence Hesabına aktarıldığını öğrendim. 16 aralık 2023 tarihinden itibaren kaskoyu yaptırdığım firmaya ve yetkili olan kurumun iletişim numaralarına ulaşmama rağmen SOMUT hiç bir bilgi alamıyorum.
Şu anda iki sigortaya poliçe ödemesi yaptığım için mağdurum.
SEDDK ve Güvence Hesabına da ulaştım, " öncelikle hasar olan poliçelerin ödemesi yapılıyor, daha sonra diğer ödemeler başlar" cevabını aldım.
SOMUT tarih sorduğumda, tarih net değil denildi neredeyse 3 ay oldu ve belirsizlik sürüyor.
Benimle aynı durumda olan muhakkak vardır, son durumları nedir, nasıl yol izlediler, bilgi alabilirsek çok makbule geçer.