Merhaba, ikamet ettiğim mahallede yeni bir manav açıldı. Manavcı abimizin dükkanı köşe başı olduğu için 2 caddeye hakim. Dükkanın önünü çeşitli meyve sebze sandıkları ile kapatmış ve insanların dükkan önünü kapatmadı sorununu bu şekilde çözmeye çalışmış. Bugün ailecek arabayla eve döndüğümüzde aracı park edecek yer bulamadık. Dükkanın önünde bulunan sandıkları kaldırmasını mağduriyet yaşattığı güzel bir dille söyledik. Aldığımız dönüş sert bir dille ben buranın kirasını ödüyorum oldu. Kamuya ait alanlar yollar ve kaldırımlar ne zamandır kiraya veriliyor bende evimin önünde ki yolun kirasını ödeyeyim kimseyi geçirmeyeyim bu iş öyle olmaz arkadaş diye söylemde bulundum. Yanındaki esnaf arkadaşları ile bizim üstümüze yürüdüler ve kabadayılık yaptığımızı iddia ettiler. Bu durumdan dolayı ekip çağırmak zorunda kaldım birşey yapmayacakları biliyorum ama ailecek orada bulunduğumuz için bu olumsuzluğun devam etmesini en iyi bu yolla keserim diye düşündüm. Memur arkadaşlar durum hakkında birşey yapamayacaklarını söylediler bu sözden sonra esnaf arkadaşlar iyice böbürlenmeye başladılar. Bende durumla ilgili büyükşehir belediye başkanlığına şikayette bulundum. Bazı arkadaşlarımla konuyu görüştüm ve durumun yasal olmadığını öğrendim. Tabi bu bilgi halk ağzından edinilmiş bir bilgi, ben esnaflarımıza köstek değil destek olunması yönünde düşünen bir insandım ama esnafta halka köstek değil destek olmalı diye bu manava aşırı derecede kin beslemekteyim ne kadar doğru bilmiyorum tabi ki, forumda bulunan saygıdeğer hukukçu büyüklerimden bu durumda nasıl bir yol izleyeceğim konusunda bilgi almak, sorunun çözümüne ilişkin adımları görüşmek istiyorum. Cevaplarınız ve ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.