Merhaba. Trendyol uygulamasından aralık ayında 45999 tl tutarında laptop alışverişim oldu. Ödeme yaparken 2 ay ertelemeli ve vade farksız 6 ay taksitle ödeme yaptım. Ürün elime ulaştıktan sonra cihazın aşırı ısındığını fark ettim ve 6. Günü ürünü cayma hakkımı kullanarak iade etmek için geri gönderdim. 2 gün incelendikten sonra detaylı incelemeye aldılar 21 iş günü süreceği ayrıca cayma hakkım olmadığı söylendi. Ve fark ettim ki kartıma erteleme de yapılmamış. İlk taksit şubatta olması gerekirken ocak ayında gözüküyor. Arayıp konuştum hem bankayla hem trendyolla. Trendyolla konuştuğum zaman müşteri hizmetleri yapacak birşey yok ocakta ödeyeceksiniz dediler. Daha sonra şikayetvar sitesinden şikayette bulunduktan sonra banka beni arayıp 2 güne dönüş yapıcaz dediler fakat bir geri dönüş olmadı. Trendyol da müşteri hizmetleri not aldım düzeltilecek dedi daha sonra tekrar konuştuğumda başka bir çalışan arkadaşım adına özürdilerim yapacak birşey yok dedi. Gerçekten bunalmış durumdayım bugün zaten iademi göndereli 18 gün oldu. Artık gelen zamları falan düşünmüyorum ve iade edip bu işten kurtulmak istiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Cayma hakkım olduğunu biliyorum fakat trendyol buna izin vermiyor. Sizce iademi kabul etmelerini beklemeden hakem heyetine başvuruda bulunmalı mıyım? Ertleme konusunda hatalı taraf hangisi bilmiyorum. Bu konuda ne yapabilirim? Yanıtlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.