Öncelikle herkese merhabalar..

Anneme ait dairemizde oturan kiracımıza noter üzerinden ihtarname göndermek isterken, noter çalışanının uyarması üzerine kiracının yazmış olduğu T.C numarasının yanlış olduğu öğrendik.
Noter çalışanı bu halde adrese gönderim yaparız ama kabul görmeyebilir, kişi bu ben değilim diyebilir, ilerde bir dava açmak isteseniz hakim bu T.C. no yüzünden davayı geri çevirebilir dedi.
Annem de ihtarname göndermekten vazgeçmek zorunda kaldı.

Kiracı bizimle iletişime geçmediği, anneme hakaretler ettiği için onun sözleşmesine bakma şansımız olmadığı için İSKİ'de öğrenelim dedik.
Oradaki görevli yaptığı inceleme sonucunda yapılan abonelik ve sözleşmeyi kiracı kimlik kartını kullanarak internet üzerinden yaptığını söyledi.
Arşivden kira kontratına baktı, orada da T.C. numarasını yanlış yazmış.

Bu arada kira sözleşmesini emlakçı hazırladı, T.C. numaralarını ve adreslerini taraflar kendileri yazdı. İki kontratta da t.c. numarasını yanlış yazmış.

Bu arada açtığı elektrik, su ve doğalgaz aboneliğinde istenen kira kontratına kimsenin bakıp incelememesi de ayrı bir konu.
Ben abonelikler annemin üzerinde sanıyordum meğerse sadece doğalgaz aboneliği üzerineymiş, sözleşme kiracının üzerine yapılmış.
Bina yeni yapı olduğu için ilk aboneliği kiracı kendi üzerine yaptırmış, tapu belgesi elinde olmadan bu nasıl oluyor anlamadım.
Tabi sonra yetkilerle görüştüm, enerjisa durumu inceleyeceğini kiracıdan gerekli evrakları isteyeceklerini, sonucu bilgilendireceklerini ilettiler.
İski ise abonelik açabilir internet üzerinden dedi, o zaman bir başkası istediği boş bir daireye abonelik açabilir dedikten sonra tekrar inceleyeceklerini söylediler.

Sorum şu şimdi bu kira sözleşmesindeki T.C. numarasının yanlış yazılması yüzünden annem yasal hakkını kullanamadığı için bu kira sözleşmesi iptal olur mu?
Eğer sözleşme iptal olmuyorsa, T.C. numarasını bilerek ya da bilmeyerek hatalı yazan kiracıya resmi belge nasıl göndereceğiz?

(Not:Kiracı düzenli kira ödemiyor, son bir kaç aydan beri de hiç kira yatırmıyor, aidatları da geç yatırıyormuş)