Merhabalar,
Konu ile ilgili aramalarıma bir türlü cevap bulamadım, yanlış kelimeler ile arıyor da olabilirim.

Uzatmadan özetle: bir malik ile site yönetimi (profesyonel hizmet alınmayan) arasında oluşacak davada Site Yönetimi tarafından hizmet alınan Avukatın bu davada davranışı nedir?

Neden mi böyle bir soru: Site yönetimleri yönetim vasfı* için hizmet aldıkları vekilin (avukatın) ücretini site genel giderlerinden karşılamaktadırlar. Site genel giderleri de maliklerin kendi ödedikleri ücretleri oluşturmaktadır, dolayısıyla ilgili vekilin ücretini malik ödemektedir. Bir başka soru olarak "site yönetiminin siteyi yönetiminde görevlendirdiği vekil aynı zamanda maliklerin de vekili konumunda olmaz mı?". Bir insan husumet yönelttiği kişinin vekilinin hizmet karşılığını ödeyebilir mi? Yönetim ile malik arasında çıkacak uyuşmazlıkta görev alan site avukatı menfaat çatışmasına girmiş bulunmaz mı? Bu tarz davalarda yönetici(ler) sitenin avukatından hizmet alabilir mi?

*: Yöneticinin kendisinin özel vekilinden bahsetmiyorum, yönetim için hizmet alınan vekilden bahsetmekteyim.