Merhaba,

İstanbulda'ki konutuma abimin öğrenci olduğu dönemde bir ev arkadaşı aldım. Abimin okul süreci bittiğinde abim taşındı. Hal böyle olunca ekonomik şartlardan dolayı abimin odasına da başka bir öğrenciye kiralamak zorunda kaldım. 2 si ile ayrı ayrı oda sözleşmesi mevcut ve tahliye taahütnameleri tarihsiz olarak imzalı.

Ekim ayı itibari ile İstanbul'a taşınmam gerekti 2. aldığımız kiracıya durumu anlattım görüşmelerimiz sonucunda 2. kiracı 10 gün önce eve geçip eşyalarını alacaktı ve tahliyesi gerçekleşecekti ancak süreç uzadı ve 1 gün önce eşyalarının bir kısmını aldı çöp poşetlerini ve kağıtlarını evde bırakarak evden çıktı. Çıktığı günün gecesi saat 2:00 da eve giriş yaptım ve evdeki bazı eşyaları yanında götürdüğünü farkettim(eve ait olan çalışma masası koltuğu vb değersiz eşyalar). Apartman kamera kayıtlarını incelediğimde gece 1:30 da apartmana giriş yapıp elinde bir bavul ve çalışma sandalyesi ile apartmanı terk ettikleri kayda ulaştım.

Sorum şu;
Bu hareketinden dolayı bir gasp bildiriminde bulunmak istemiyorum ancak kiracıya bugün anahtar teslimi için ulaşmaya çalıştığımda bana cevap vermedi. Onu yasal olarak anahtar teslimi yapmadığımız taktirde sözleşme hükümlerini yerine getirmemiz gerektiğini belirttim cevap alamadım.

Kiracı çıkacağı için bu ayın kirasını ödemedi. Anahtar teslimi almadan mesajlaşmalara istinaden evi kullanabilir miyim? İş başı yaptığım için bir an önce odaya yerleşmem gerekiyor ancak anahtar teslimi olmadığı için haneye tecavüz suçu işlemek istemiyorum.

Tavsiyelerinize ihtiyacım var,

Okuduğunuz için teşekkür ederim