Ben bir devlet üniversitesinde 50/d statüsünde araştırma görevlisi olarak çalışırken yökün 24.10.2019 tarihli yazısına istinaden yüksek lisans eğitimimi devam ettirdiğim bir başka ildeki devlet üniversitesine 35. madde kapsamında görevlendirmem yapıldı. Yüksek lisans eğitimi tamamlayıp doktora eğitimine başladım. Eylül ayında ise 33/a statüsüne geçtim ve görevlendirmem iptal oldu. Üniversiteye tekrar görevlendirme için başvurdum ama üniversite reddetti. Yöke de başvurdum yök de reddetti. Ancak görev yaptığım fakültede bütün bu işlemleri beraber yaptığımız araştırma görevlisi arkadaşın başvurusunu yök aynı kurulda kabul etti. Başvurusu kabul edilen araştırma görevlisi tez önerisi aşamsındayken ben yeterlik aşamasındayım yani resmi olarak ders aşamasındayım. Yökün 2018de benzer durumda olan araştırma görevlileri için bir kararını buldum. Bu kararda ders aşamasında veya görev yapılan yerde lisansüstü programı yoksa görevlendirmenin yapılacağı yazıyor. Bu aşamada bunları belirterek yöke kararı için itiraz dilekçesi vermeyi düşünüyorum. Yine red çıkarsa dava açmayı düşünüyorum. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar bilgilendirebilirse sevinirim. Ayrıca eşim de benimle aynı okulda doktora yapıyor ve yök burslusu olarak tam zamanlı orada bulunması gerekiyor bu durum aile bütünlüğümüze zarar veriyor.