İftiradan yargılandığım bir ceza davasında önce ceza hükmü verildi. İstinaf ettim İstinaf hükmü bozdu, nerede nasıl iftira unsuru oluştuğunun araştırlması için iddianamenin Savcılığa iade edilmesine karar verdi. Asliye ceza mahkemesi iddianameyi göndermek yerine hakkımda hüküm kurulmasına yer olamdığına ve savcılığa suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi. Katılan vekili karara karşı Ağır ceza mahkemesi nezdinde itiraz etti. dolayısıyla nihai karara karşı bende itiraz dilekçesi sunup hüküm kurmaya yer olamadığı kararının onanmasını ve suç duyurusunda bulunulmasının kaldırılmasını ve gerekçeli itiraz başvurusunda bulunacağımdan gerekçeli kararın tarafıma tebliğ edilmesini talep ettim. ACM gerekçeli kararı tarafıma tebliğ etmeden dosyayı Ağır Ceza mahkemesine gönderdi. Ağır ceza mahkemesi itirazlar hakkında karar verilmesine yer olmadığına ve dosyanın ilgili İstinaf Mahkemesine gönderilmesi gerektiğine karar verdi. İstinaf mahkemesi İstinaf edilen hüküm kurulmasına yer olmadığı kararı ise dairemizce incelenebilecek bir hüküm olmadığından istinaf talebi incelenmeksizin dosyanın yerel mahkemeye İADESİNE karar verdi. İlk derece mahkemesi dosyayı tekrar önceki kararı veren Ağır ceza mahkemsine gönderdi. Ağır ceza mahkemesi şahsımı hüküm kurulmasına yer olamdığı kararına itiraz etmedi diye ilk derece mahkemesinin kararını bozdu ve yeni dosya açıldı. nihai karara itiraz ettim ancak gerekçeli karar istememe rağmen tarafıma tebliğ edilmediğinden gerekçeli itiraz dilekçesi sunamadım. Dolayısıyla gerekçeli karar tarafıma tebliğ edilmediğinden, gerekçeli itiraz dilekçesi sunamadığımdan, bizzat savunma hakkımı kullanamadığımdan, savunma hakkımın kısıtlanması nedeniye Ağır ceza mahkemesinin kararı ile açılan davanın usul ve yasaya aykırı olguğu beyan ederek beraat talebinde bulunmamın uygun olup olmadığı hakkında görüş ve önerilerinizi rica ederi. Saygılar teşekkürler.