1996 yılında 18 yasin altında iken mahkemeden aldığım kazai rüşt-reşitlik belgesi ile tam zamanlı olarak milli eğitim müdürlüğü emrinde 6 ay vekil öğretmenlik yaptim,hizmet belgeleri ve mahkeme kararı ıni sgk ya ileterek yıllar önce sicilime islettim,.Yakın zamanda çıkan eyt kanunu kapsamında sosyal guvenlik sistemine girişimin 1996 yılı olduğunu düşünerek emeklilik başvurusu yaptım fakat kurum 18 yaşin altındaki hizmetlerin kabul edilmedigi 1999 öncesi başkada hizmet gozukmedigi gerekçesi ile emeklilik basvurumu red etti,mahkeme kararının gözden kaçtığını düşünerek bir kac defa daha sicilime işlenmesi talebinde bulundum fakat yine red oldu.
Bu konuda eyt yasalasmasi öncesinde ana akım medyada ve sosyal medyada çıkan bir çok haberde kazai rust belgeli olanların başlangıç sayılacağı yönünde bilgilendirme yapıldı.

Sosyal güvenlik mevzuatı veya sosyal guvenlik hukukuna göre 18 yaş altındaki hizmetimin sisteme giriş sayilmasinda herhangi bir engel varmidir, sgk neye dayanarak basvurumu red etmektedir sizce?
Yardım ve yonlendirmelerinizi rica ediyorum,
Bu konuda kuruma karşı dava açılması gereği ortaya çıkarsa konuya hakim bir avukat arkadaşın desteğini ayrıca rica ediyorum

Tskler
Syg